11.4.2021 | Svátek má Izabela


Diskuse k článku

POLITIKA: Ministerstvo pravdy bude řešit zprávu o přebytku rozpočtu

- Feldkurát Katz: „Co kdybychom prodali pohovku?” - Josef Švejk: „Za tu by moc nekáplo.” - Feldkurát Katz: „Ne? A tak si ji necháme. Stejně je to domácího, tak co.” Co se vám vybaví, když čtete tuto scénu?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
D. Stirský 9.1.2017 13:44

Ještě k těm neziskovkám, nedá mně to:

Jsou neziskovky (ale tento pojem náš právní řád nezná) financované z veřejných zdrojů, tj. z rozpočtů krajů, obcí či státu. Asi nečastějším typem je příspěvková organizace: nemocnice, muzea, galerie, ZOO, krajské správy silnic, školy, domovy pro seniory, ústavy sociální péče, divadla... Příspěvková organizace si něco vydělá sama (třeba příjmy ze vstupného, platby za pobyt v zařízení), ale protože jí to nestačí, přispěje zřizovatel. Soukromé neziskovky upravuje především občanský zákoník, jde hlavně o spolky, nadace, nadační fondy a ústavy (kdysi o.p.s.) Dále sem patří církevní právnické osoby - třeba farní charity či diakonie. Buď se financují samy (zvl. malé spolky) nebo - ty věští - mají financování vícezdrojové (členské příspěvky, dary, vlastní činnost, jako bazary, časopis atd., + příspěvky, tj. dotace, granty od státu, krajů, obcí či dary od tuzemských právnických osob. Pojem neziskový je třeba chápat tak, že zisk není cílem (jako třeba u a.s., s.r.o.), ale pokud se jej dosáhne (nebývá však velký), nerozdělí se mezi zakladatele, ale použije se na financování v dalších letech, na rozvoj činnosti konkrétní neziskovky. Myslím, že např. nadace mají dokonce předepsaný podíl režijních nákladů. Pokud to neurčuje přímo zákon, tak určitě statut nadace či ústavu, takže na práci v nějaké neziskovce se nezbohatne. Tam, kde se angažuji jako dobrovolník, průměrná mzda zaměstnanců činí něco přes 20 tisíc Kč.

M. Prokop 9.1.2017 15:41

Re: Ještě k těm neziskovkám, nedá mně to:

No vždyť já proti neziskovkám nic nemám.

Jen do nich nechci platit povinně, prostřednictvím státu.

A. Nový 9.1.2017 17:45

Re: Ještě k těm neziskovkám, nedá mně to:

*** Organizace pro pomoc uprchlíkům (OPU) 46 786 527,- Kč *** Sdružení pro integraci a migraci (SIMI) 30 079 876,- Kč *** Poradna pro integraci (PPI) 22 973 418,- Kč *** InBáze 10 565 144,- Kč *** Multikulturní centrum Praha (MKC Praha) 23 611 803,- Kč *** Sdružení občanů zabývajících se emigranty (SOZE) 7 016 246,- Kč *** Člověk v tísni, o. p. s. 249 628 650,- Kč *** META, o.p.s. – Sdružení pro příležitosti mladých migrantů 21 042 731,- Kč *** Centrum pro integraci cizinců, z.s. (CIC) 25 969 612,- Kč *** Evropská kontaktní skupina o.s. (EKS) 31 227 714,- Kč *** MOST PRO, o.p.s. 6 004 237,- Kč *** Lačhe Čhave (LČ) (pozorovatel) nedohledáno *** Slovo 21, z.s. 25 148 073,- Kč *** AMIGA, z.s.(pozorovatel) nedohledáno *** La Strada CR, o.p.s. (pozorovatel) 1 169 596,- Kč *** Poradna pro občanství, občanská a lidská práva 50 547 441,- Kč

M. Moravcová 9.1.2017 18:52

Re: Ještě k těm neziskovkám, nedá mně to:

a je ticho

M. Prokop 9.1.2017 20:57

Re: Ještě k těm neziskovkám, nedá mně to:

Přivezli uhlí. :-P

J. Vintr 9.1.2017 23:04

Re: Ještě k těm neziskovkám, nedá mně to:

A to zatím u nás (téměř) žádní uprchlíci nejsou! Je to něco jako ta nová nemocnice bez pacientů v "Ano pane ministře" ...

J. Vintr 9.1.2017 23:17

Re: Ještě k těm neziskovkám, nedá mně to:

A jen tak mimochodem, ty "humanitární" organizace, které pomáhají lidem v zemích s katastrofickým vývojem přemnožení populace, pomáhají právě tomu přemnožování - výsledkem čehož bude v nedaleké budoucnosti humanitární katastrofa obludných rozměrů. A ty další organizace, které se snaží natahat ty "uprchlíky" k nám, se zase zasluhují o to, aby ta katastrofa postihla i nás.

D. Stirský 9.1.2017 12:50

Tyi, kdo tak nemají rádi neziskovky,

prosím, aby vyjmenovali alespoň 10 těch, které jsou přisáté na veřejné zdroje, nevyvíjejí žádoucí činnost, jsou tam zaměstnáni nemakačenkové a s královskými platy... Prosím konkrétní název, popis zbytečné činnosti a částku obdržených a zneužitých prostředků. Informace se dají získat snadno: kraje a hlavní město Prahy povinně zveřejňují poskytnuté granty (kdy, komu, na co, kolik), dobré je podívat se na stránky konkrétního spolku, nadace, ústavu, na jejich výroční zprávy, na jejich hodnocení. Mimochodem! Ať by státní závěrečný účet dopadl jakkoli, Babiš vždy bude na tapetě. Zajímalo by mne, s čím by jeho kritici (sám jej nemám moc rád kvůli jiným věcem) byli spokojeni, s jakým konkrétním výsledkem hospodaření.

K. Vyšata 9.1.2017 13:32

Re: Tyi, kdo tak nemají rádi neziskovky,

Nabízím všechny které mají účel začleňování nepřizpůsobivých, je jich určitě mnohokrát víc než 10, činnost založená na frázích bez výsledků a jejich slušné platy. Informační zdroj? Místo aby se zmenšoval počet a místa ghet, neustále se pod "usilovným" začleňováním rozšiřují.

D. Stirský 9.1.2017 15:19

Re: Tyi, kdo tak nemají rádi neziskovky,

Konkrétní názvy, IČ, atd. - to požaduji. Důkazy, nikoli deklamace, jak říkal Dobrovský.

K. Vyšata 9.1.2017 15:35

Re: Tyi, kdo tak nemají rádi neziskovky,

Vy můžete požadovat prd a voříšek, jak říkal náš vrátný. Hájíte neziskovky? Ty které začleňují nepřizpůsobivé a ještě nikoho nezačlenily? Tak si ty IČ, atd. najděte spolu s nějakým už začleněným. Až nastane čas, že začnou mizet gheta "vyloučených" a ne bujet jak rakovina, potom si můžeme popovídat o užitečnosti těch parazitů, tedy promiňte, neziskovek.

M. Josovič 9.1.2017 14:21

Re: Tyi, kdo tak nemají rádi neziskovky,

Řeknu jenom jednu. Děti Země. V čele s jakýmsi Petrlíkem. Ti nás stáli možná už miliardy díky odvoláváním na D8.

Všechny tz. ekologické a ekologistické organizace. To jsou ti paraziti. Kdyby se samy financovaly , tak to pochopím. proč je má ale financovat stát?

když vystuduju nějaký humanitní obor, kde se uplatním? Ve státní správě a parazitních neziskových organizacích.

Přečtěte si výroční zprávy některých nadací a neziskových organizací. Zjistíte, že na vlastní provoz a platy svých zaměstnanců spotřebují často až 80 procent všech prostředků, které získají od státu, EU a sponzorů.

Zkuste si nějakou takovou neziskovku kontaktovat.

D. Stirský 9.1.2017 15:10

Re: Tyi, kdo tak nemají rádi neziskovky,

Kontaktovat nepotřebuji, na rozdíl od mnohých zde už 8 let pracuji v jedné jako dobrovolník.

M. Prokop 9.1.2017 15:33

Re: Tyi, kdo tak nemají rádi neziskovky,

Úkrok stranou?

M. Moravcová 9.1.2017 18:55

Re: Tyi, kdo tak nemají rádi neziskovky,

to už jste dnes napsal x krát, jak jste dobrý.

M. Prokop 9.1.2017 15:35

Re: Tyi, kdo tak nemají rádi neziskovky,

Psal jste něco o charitě či co, že tam pracujete. Děti země nejsou charita, ale ekoracketeering.

M. Prokop 9.1.2017 15:34

Re: Tyi, kdo tak nemají rádi neziskovky,

"Královský plat" je v případě škodlivé organizace jakýkoliv plat.

K. Vyšata 9.1.2017 12:25

Ta úporná snaha rozostřit, zamlžit a znevěrohodnit

přebytek rozpočtu vypovídá o úrovni našich ekonomů a analytiků. Mají smůlu, stejně většina veřejnosti poměří úspěch plností své peněženky. A když bude lepší než byla, nač by se zajímala o nimrání v tom, jak byl přebytek dosažen. Důležité pro veřejnost je hmatatelný přínos a důvěra, že bude i příští, přespříští a další rok pokračovat v nastalém kurzu. A ten kdo drží teď kormidlo ekonomiky a má výsledky je pro voliče příslib, že to pokračování bude.

V tomto ohledu se jeví zpochybňování Babiše jako nositele úspěchu neprofesionální.

M. Moravcová 9.1.2017 12:36

Re: Ta úporná snaha rozostřit, zamlžit a znevěrohodnit

když někdo řekne o lháři, že lže, tak je to neprofesionální?

K. Vyšata 9.1.2017 12:51

Re: Ta úporná snaha rozostřit, zamlžit a znevěrohodnit

Je, protože každý takový výrok nemá žádný vliv na výsledky, jen ukojí (možná) na chvíli nechuť k Babišovi. Ani nebudu nahazovat závist.....

M. Moravcová 9.1.2017 13:22

Re: Ta úporná snaha rozostřit, zamlžit a znevěrohodnit

takže vám může lhát každý, jen když se práší za kočárem. To máte docela jednoduchý svět.

K. Vyšata 9.1.2017 13:25

Re: Ta úporná snaha rozostřit, zamlžit a znevěrohodnit

I Vy jedna moralistko, dám krk za to, že lžete příležitostně jako každý člověk, jen si to přiznat. Složitý život mají ti, co moralizují jiné a sami mají máslo na hlavě.

M. Moravcová 9.1.2017 13:32

Re: Ta úporná snaha rozostřit, zamlžit a znevěrohodnit

o tom, jestli někdy použiju milosrdnou lež, nepochybujte. Jenže já ji použiji ve svém okolí a vám je do toho prd. Babiš a ti jeho poskoci v ANO, stejně jako celá ta levičácká vláda lže celému státu, ovlivňuje negativně naše životy a životy našich potomků. Já už to nějak doklepu, ale děti budou jednou doplácet na ty vládní levičácký zmetky a jejich podvody.

K. Vyšata 9.1.2017 13:40

Re: Ta úporná snaha rozostřit, zamlžit a znevěrohodnit

Jestli tohle považujete jako milosrdnou lež, tedy že Babiš ovlivňuje negativně život Váš a Vašich potomků? Tak si to radši přeberte, Babiš dobře hospodaří, až do překvapivého přebytku rozpočtu, dokonce chce z přebytku snižovat dluhy, které by jinak museli splácet právě Vaši potomci.

Tak doklepávejte a nechte laskavě Babiše, aby i nadále snižoval břemeno které předchozí vlády nandaly do batohů Vašich potomků.

M. Moravcová 9.1.2017 14:05

Re: Ta úporná snaha rozostřit, zamlžit a znevěrohodnit

Milosrdné lži používám občas já, ne tak podvodník, komunista a STBák Bureš-Babiš. Ale to je z mého textu patrné. Ty dluhy z velké části nadělal také Babiš, protože dostal od státu dotace ba své podnikání. A vaše i moje děti a vnuci to budou splácet, ovšem Babišovy děti budou i z dotací, které jste

sponzoroval, žít. Babiše nenechám, ani laskavě. Platím si ho, tak ho budu kritizovat, seč to půjde.

P. Götze 9.1.2017 14:47

Re: Ta úporná snaha rozostřit, zamlžit a znevěrohodnit

Kontrolni otázka, kdo prohlasoval zákony, na kterých Babis zbohatl? A Babis zbohatl davno před tim, nez se dostal do parlamentu. Takze, kdo ty zákony prohlasoval?

M. Moravcová 9.1.2017 19:05

Re: Ta úporná snaha rozostřit, zamlžit a znevěrohodnit

to není podstatné, bavíme se o rozpočtu.

K. Vyšata 9.1.2017 14:52

Re: Ta úporná snaha rozostřit, zamlžit a znevěrohodnit

Babišovo firmy pobírají dotace jako jakékoliv firmy jiné ve stejném oboru podnikání. Hlavně díky předchozím vládám, které je vytvořily. A v dotacích nejde o to kdo dotované firmy vlastní, ale důvod proč jsou dotace poskytovány. Můžete svoje ubohé nenávistíčky nalhávat v diskuzích jak chcete, pravdou je, že Babiše náš stát potřeboval jako koza drbání. Třeba, když se podaří znovu ve volbách obhájit pozici, budu Vaše děti a vnuci na Babiše vzpomínat, jak zachránil jejich život oddlužením.

R. Divín 9.1.2017 15:56

Re: Ta úporná snaha rozostřit, zamlžit a znevěrohodnit

Dotace pro miliardáře jsou nesmyslné rozhazování peněz malých OSVČ a podniků bez dotací.

M. Moravcová 9.1.2017 19:03

Re: Ta úporná snaha rozostřit, zamlžit a znevěrohodnit

dotace do podnikání, i když zákonná (špatné zákony), je úplatek a zvýhodňování jednoho na úkor druhého) jako prase a nespravedlivé křivení trhu a znevýhodňování konkurence. Ne každý dotaci dostane, ne každý na ni dosáhne. Špatné jsou i dotace na kotle, auta, zateplení soukromého majetku a podobně. Proč má třeba pokladní z Alberta bydlící v obecním paneláku přispívat někomu na zhodnocení jeho majetku, nebo Babišovi na Čapí hnízdo? Vysvětlete mi to. Když dotace, jedině do infrastruktury, popřípadě pro zemědělce, i když i tady je to z mého hlediska sporné.