23.1.2021 | Svátek má Zdeněk


Diskuse k článku

POLITIKA: Mazák se nezapře

Před těmito volbami se mobilizovalo víc než před kterýmikoli jinými. Rozhodovalo se mezi obhajobou dosavadního výkonu prezidentského mandátu a změnou. Ze všeho nejvíc se ale zmobilizoval sám Miloš Zeman.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Hanke 29.1.2018 21:06

Re: I Vy jeden trumberíčku...

a co to má společného s tím, že Drahoš je opravdu, ale opravdu neskutečný hlupák?

Š. Hašek 29.1.2018 18:56

Re: RE

Na to se i těším.

Mám i takový nejasný dojem, že proti Klausovi by to všichni vzdali, kromě "stratéga Drahoše". Tváří v tvář Klausovi je Halík jehňátko, ale když má redaktora a článeček - tak jede srdnatě na tanku. Zkráceno.

J. Kanioková 29.1.2018 18:00

?))))))))))))))))))))

M. Pernický 29.1.2018 17:57

Pan Klaus to předvídal a už je to tady.

Všechno,co se týká povolebnímu humbuku je starý styl mediální propagandy těch,co nemohou ustát výsledek voleb.Žádné rozdělení občanstva hlubokým příkopem není nic co vzniklo,ono je to kolem nás.

Š. Hašek 29.1.2018 16:36

Re: Dvojí klopýtnutí

Dopadlo to dobře. Byl "vybrán osvědčený, známý, klasický výrobek". Reklamní letáky slevové vždy nefungují správně.

Presidentování bude očekávatelné, definované, sjednocovači budou dále definovaně rozdávat lásku. Furt vše postaru.

Já bych se bál na profesora (na té párty v kině Lucerna) i jen šáhnout, jestli v tom balicím papundeklu vůbec něco hmatatelného je.

J. Vlček 29.1.2018 15:49

Re: A možná stačilo nepodepisovat

Pane Hašku, vy jste druhý Hašek, kterého si vždycky rád přečtu. Díky.

Š. Hašek 29.1.2018 15:15

Re: I Vy jeden trumberíčku...

Myslím, že pan Jelínek může být hrdý, že taky přispěchal v uplynulých týdnech s hřebíčkem do rakve. S hřebíčkem do rakve panu profesorovi.

Tolik oslavných ód neměl ani velký Kim v té daleké zemi. Tolik nenávisti nemají ani lednové mrazy a letní bouřky v té naší odborné veřejnoTV!

Zkráceno, mám snížený odborně morální genofond, na delší slohové práce nestačím.

R. Morava 29.1.2018 15:12

Re: Příště bude všechno nejspíše jinak.

Ano to máte pravdu Zeman není dokonalý, ale prostě nebyli protikandidáti. Já volil v prvním kole Hynka, jenže běžný člověk Realisty, Robejška, Tomského nezná. Škoda.

Š. Hašek 29.1.2018 15:09

Re: A možná stačilo nepodepisovat

Ono toho bylo víc, pane Moravo.

Těžko chtít od někoho, aby popřel sebe sama - v tý televizi. Zvláště, když dotyčná osoba to svoje "já" řídí podle "Halíka, Horáčka a manželky". Zkráceno - protože těch radilů bylo více, až moc. Potom z toho je mišmaš v hlavě. Tedy v hlavě pana profesora.

R. Morava 29.1.2018 15:07

Re: já jsem do posledních chvíle s volbou váhal

Nestrašte, takoví upíři se my zatím v noci nezdají.

R. Morava 29.1.2018 15:05

Re: Dvojí klopýtnutí

Vlastně jsem na náš národ hrdý za to, že se nenechá zblbnout médii, rádoby umělci a “kavárnou”. I kdyby bylo nové Zemanovo prezidentování příšerné, bude prezident takový jakého si lidé demokraticky a svobodně vybrali.

R. Morava 29.1.2018 15:00

A možná stačilo nepodepisovat

Výzvy, že jsme xenofobní a nekopat do Polska, ze je nedemokratické. To mu vzalo hlasy i těch racionálních voličů.

A. Alda 29.1.2018 13:54

Re: Příště bude všechno nejspíše jinak.

Ano, příště to bude jinak. Tentokrát totiž spousta přijatelných uchazečů nekandidovala, aby nemuseli kandidovat proti panu Zemanovi. Jakmile ohlásil svou kandidaturu, situace se změnila velmi nepříznivě, a mne tím naštval.

Kdyby nekandidoval, měli bychom úplně jiné kandidáty a volba mezi nimi by byla mnohem těžší a složitější.

A. Alda 29.1.2018 13:52

No.

Sice v zajetí emocí děláte chyby, ale máte pravdu. I mně se ulevilo.

A. Alda 29.1.2018 13:51

I Vy jeden trumberíčku...

R. Langer 29.1.2018 13:24

Re: RE

:-D

F. Navrátil 29.1.2018 13:17

Dvojí klopýtnutí

Jelínek se jako vždy mýlí. Drahošovu porážku nezavinily žádné politologické prkotiny, ale dvě základní věci. První je, že Drahoš neměl mimo akce Antizeman žádný program. Druhou je, že média přepálila masívní protizemanovskou nenávistnou kampaň natolik, že byla kontraproduktivní. Všechno ostatní jsou pouhé hnidy.

F. Žůrek 29.1.2018 12:33

Politologu, máš pravdu, ale

za situace, kdy je vláda v demisi, tak je asi lepší M. Zeman jako prezident.

Současný premiér Andrej Babiš je v demisi a byl zbaven imunity - takže je kriminálník! A teď opravdu do A. Babiše kopnout? Vždyť to je hrůza v české politice. A Chovanec se cpe do čela ČSSD. To je přece zhovadilost non plus ultra. To by pan profesor asi řešit nedokázal - to je můj dojem. To je nad veškerou slušnost, která se v naší politice odehrává.

Vidím, že Zeman již válcuje ČSSD. To je dobře! Tam by se mělo pořádně vyvětrat!!!

S. Donát 29.1.2018 12:09

Re: RE

Pokud nebude kandidovat Václav Klaus ;-). To uz by asi "kavárna" spáchala hromadnou rituální sebevraždu :-)

M. Šejna 29.1.2018 11:07

já jsem do posledních chvíle s volbou váhal

Před 5 lety jsem volil Zemana. Letos v prvním kole také Zemana. Ale ve druhém jsem už váhal a uvažoval jsem i o Drahošovi. Nikoli proto, že by byl Drahoš lepší, ale spíš kvůli poněkud horšímu zdravotnímu stavu Zemana.

Jenže jakmile Drahoš opakovaně oznámil v TV a rádiu v přímém přenosu, že v žádném případě nebude jmenovat vítěze parlamentních voleb premiérem, přestal být Drahoš pro mě nevolitelný. Ze čtvrtka na pátek jsem z toho dokonce nespal, protože jsem si v hlavě promítal Darhošovi možné varianty vlády. Existovala totiž varianta úřednické vlády v demisi na věčné časy s premiérem Horáčkem, ministrem kultury Kocábem, ministrem financí Svěrákem, ministrem školství Hřebejkem atd..

J. Vlček 29.1.2018 10:53

Pane Jelínku,...

...pokud mluvite o mobilizaci při těchto prezidentských volbách, nebyl to pan prezident, který nejvíce mobilizoval. Ten se musel pouze hodně bránit mobilizaci sil všech svých protikandidátů, kteří vynaložili a spojili všechny své síly, aby prezidenta z funkce odstranili. Nebyla to tedy mobilizace sil pro toho kterého kandidáta, ale mobilizace sil za odstranění stávajícího prezidenta.

A tomu odpovídal i poměrně těsný výsledek voleb. Ten nevypovídal ani tak o tom, kdo je pro pana Drahoše, jako o tom, kdo je proti prezidentu Zemanovi. Bylo to, de facto, referendum o Miloši Zemanovi. Nic víc, nic míň. Ale tato skutečnost vám, co by politologovi, zřejmě unikla.

P. Lenc 29.1.2018 10:43

Re: Bože, co je racionálního

Ano, je to tak "racionální" jako Zemanovo "rozdělování společnosti".O tom jak Drahoš "sjednotil" společnost už víme dva dny, ale stejně za to přece může jenom "ten" Zeman.

P. Zinga 29.1.2018 10:08

Bože, co je racionálního

na vyvolávání strachu z Ruska a zlehčování strachu z muslimské invaze? Co je racionálního na dělení "my chytří a hodní nahoře" a vy "zlý a hloupý dole"?

P. Kmoníček 29.1.2018 9:52

Velice rozumné

a bez emocí pravdivé zhodnocení.

J. Macků 29.1.2018 8:59

Příště bude všechno nejspíše jinak.

Doufejme, že příště budou noví, lepší kandidáti. Mnoho lidí volilo pana Drahoše proto, že nemluví sprostě a to je prachbídný důvod. Mnoho lidí volilo pana Zemana proto, že nebyl k dispozici kandidát s pravicovějšími názory a pan Zeman se za dobu působení spíše snažil zastávat názory prospěšné pro Česko, před názory eurohujerskými, což mu určitě přineslo hlasy.

J. Karlík 29.1.2018 8:20

Dobré úmysly?

Jaké byly ty dobré úmysly? Je známo, že největší škody nadělají ti, kteří to myslí dobře. Ale pan profesor ani nic nemyslel, on jen nejistě opakoval, co se naučil od svých poradců. Sám neví nic, na všechno potřebuje analýzy. Ať se vrátí do závětří akademie a tu obrovskou energii, co nashromáždil, at nechá radši spát. Když chtěl tak hodně spojovat, ať teď ještě víc nerozděluje.

J. Krásenský 29.1.2018 6:07

Po pětileté permanentní

"předvolební" protizemanovské kampani podporovatelů Schwarzenbergera je čtyřicet osm procent pro Drahoše úspěch? Kyselé hrozny.

A. Richter 29.1.2018 5:17

Jelínek

na Hrad!

P. Götze 29.1.2018 0:30

RE

Odpurce Zemana muze tesit jeidna vec, a sice ze tohle byla Zemanova posledni kandidatura. Priste uz to muze vyhrat i kdejaky "Drahos", ktereho odnikud vytahnou media.