8.12.2022 | Svátek má Květoslava


Diskuse k článku

POLITIKA: Lipavský u Zemana neprošel

Prezident Miloš Zeman oznámil důvody nejmenování Jana Lipavského ministrem zahraničních věcí České republiky a designovaný premiér Petr Fiala se chce obrátit na Ústavní soud s kompetenční žalobou.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Vacek 13.12.2021 9:43

To je po té slavně neslavné bitvě, po které jsme šli rovněž z nezávislosti k závislosti.:-)

J. Nevrkla 13.12.2021 8:00

Obávám se, že Lipavsky a jeho nominanti mají na to, aby zájmy našeho státu a jeho suverenitu výrazně poškodili. Taková kolaborantská čeládka.

Š. Hašek 13.12.2021 9:40

V tajných volbách jejich otcové a matky opakovaně zvolili Hitlera. Zradili ČSR. Chtěli do Říše Nadnároda Německého.

Jejich problémem, že "zvolili" Norimberské zákony, holokaust, Stalingrad, Lidice, Heydricha, vraždění v celé Evropě a svoje padlé syny. Syny padlé za zájmy Henleina a knihkupce Franka.

Svých sousedů, přes plot, se štítili. Výsledky války jim umožnili, aby tedy měli bezvadnou domovinu. Co se čílí? Jejich majetek se stal částečnou náhradou za jimi umožněné krádeže majetku ČSR Německou Říší. Co se rozčilují?

Lipavský je gauner, nevzdělanec, modernista, kolaborant. Pekarová ho asi zbožňuje. Rovněž mi z toho plyne, že Fiala je loutkou. Loutkou té party kolem něho. A loutkou brusele.

Opakovaně potkávám Němce, tak kolem čtyřiceti, kteří se mi snaží tvrdit, že válku a zlo zavinil Beneš.

J. Nevrkla 13.12.2021 9:46

Beneš po válce varoval, že Němci a jejich kolaboranti zase začnou měnit výklad dějin, aby se sem znovu dostali. Tento jeho citát byl i na ceduli pod Benešovou bustou v jednom krumlovském hotelu. Němci se nad tím pohoršovali. Busta s citátem byla před pár lety z hotelu odstraněna, je na zahradě firmy Kooinoor v Budějovicích, veřejností neviděna.

V. Kain 13.12.2021 11:12

A budou to zase němci(po kolikáté už)kteří budou pro Evropu jako morová rána.

L. Netolická 13.12.2021 13:35

Aha, pan Lipavský je překážka, aby nás přijaly do své sféry vlivu Rusko a Čína a to vás a nejenom vás zde nadzvedává. Vy přeci chcete žít v nesvobodě, vazalství a chudobě a p. Lipavský vám to kazí.

J. Nevrkla 13.12.2021 14:06

Podléhate nějakým směšným fobiim, mně by vyhovovalo, kdybychom nebyli zvnějšku ovládáni, a to se děje ve stále větší míře, ovšem nikoliv z východu.

F. Kusák 13.12.2021 7:57

Je to taková společenská schíza, na jedné straně lidem vadí důsledky greendealu, ale nevadí jim, že se na vládní místa dostávají lidé, kteří ani nemají názor. Totéž platí o všech dalších resortech. Zkušený odborník Daň Ťok vadil a neodborník Kupka nevadí. O Lipavském se mně ani nechce mluvit. Prostě nýmand bez autority. V čele ministerstva nemusí být zrovna expert na danou oblast, ale vybrat si určitý typ schopného a zkušeného managera se znalostmi politické práce, to je jistě podmínka nutná. Pokud to nebudeme respektovat, pak se nedivme, že zaostáváme v tolika oblastech a že i na mezinárodním kolbišti nedokážeme ani své názory formulovat natož je prosazovat. Čest výjimkám.

J. Beran 13.12.2021 6:24

Sudetoněmecké dny v Čechách, jako ten výrok "Hitler je gentleman" od Ferdinanda Peroutky. Oba fungují. A to je rozhodující!!!

P. Dvořák 13.12.2021 7:16

Než začnete žvástat jak ovce:

Označil za ostudu výroky prezidenta Miloše Zemana, který by chtěl odvolat české uznání Kosova samostatným státem a označil Kosovo za stát, v jehož čele jsou váleční zločinci.

Přivítal návrh tehdejšího německého ministra vnitra Horsta Seehofera (CSU), aby se sudetoněmecký sjezd, který až do vypuknutí pandemie covidu-19 každoročně pořádalo Sudetoněmecké krajanské sdružení, v budoucnosti konal v Česku.

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/sudetsky-snem-v-cesku-pro-jsou-jen-kdu-csl-a-pirati-40285990

J. Beran 13.12.2021 7:42

Těší mne, že se odvoláváte na výrok agenta cizí mocnosti, komunisty Filipa. Kdo jiný, než "nejupřímnější vlastenci" jeho typu, mohou rozhodovat, co je a co není pro soužití se sousední zemí a jeho obyvateli to nejlepší.

P. Dvořák 13.12.2021 8:10

Beran, umíte číst nebo jste tehdy chyběl?

K Sudeťákům: "Šéf lidovců Marek Výborný v nápadu nevidí problém."

Kalousek to odkládá: "„Razantně a navěky zamítnout tu myšlenku není možné, ale nemyslím si, že teď je na to správný čas." Asi už tehdy pomýšlel, že to půjde, až bude prezidentem. ;-D

Podobně mluví i lidovecký exministr kultury Daniel Herman, který stejně jako expředseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek sněm před lety navštívil v roli člena vlády. O víkendu byli oba na sněmu opět. „Přijde mi to jako logické pokračovaní prohlubovaní vzájemných vztahů,“ sdělil Právu Herman k nápadu Seehofera.

Předseda Starostů a nezávislých Vít Rakušan to také za dobrý nápad nepovažuje, ale jenom proto, že. „Jen by nahrál komunistům a dalším, kteří se odmítají ohlédnout za minulostí bez nenávisti,“ Jinak by nejspíš souhlasil.

J. Šebek 13.12.2021 10:11

R^R^R^ Přesně tak Vybarvují se pomalu, ale jistě.

M. Moravcová 13.12.2021 12:31

R^R^R^

H. Kotaz 13.12.2021 5:50

Aby nejen současní mladí něco znali o Sudetech, když informace, dokumenty, o té době - 1936 a 1939, jsou pro média/ČT tabu.

A. Dudík 13.12.2021 3:33

NO NIC, tento článek se autorovi moc nepovedl ... slabóóóta !!!

;-O;-O[>-]

T. Veselý 13.12.2021 2:34

Naprostý souhlas...R^

J. Kočvar 13.12.2021 1:37

Co se sudetských Němců týče, Ovčáček to zjevně popletl. Co vím (a co píše i Jan Zahradil), tak se Lipavského zeptali, co říká myšlence na uspořádání Sudetoněmeckých dnů v Česku. Lipavský na dotaz odpověděl, že ten nápad považuje za "krásné gesto". To je něco úplně jiného než, dle Ovčáčka, "veřejný návrh Jana Lipavského, aby se příští Sudetoněmecké dny konaly v České republice". Lipavský s tou myšlenkou podle všeho nepřišel, jen s ní nemá problém.

I. Mentlík 13.12.2021 6:49

A to je právě to. Namísto "krásného gesta" měl ten nápad označit alespoň "za v této době nepříliš vhodný". Žijí zde totiž stále pamětníci, a ne všichni sudetští Němci se zajímají o Sudety pouze jako o místo, kde se narodili. Protože takové věci jsou za obzorem vnímání pana Lipavského, lze tvrdit, že na to nemá, a je dobře, že tak pitomému nápadu pana Fialy někdo oponuje.

V. Kučer 13.12.2021 9:02

Ekonomicky by nám toto "krásné gesto" prospělo. Zvýšilo by to důvěru a Němci by pochopili že bereme třetinové platy v porovnání s nimi. Náš lid je ale na Sudeťáky alergický podobně jako jsou Číňani alergičtí na Tchaj-wan.

M. Moravcová 13.12.2021 12:33

Když nám Němci zaplátí válečné reparace, není o čem mluvit.

V. Kučer 13.12.2021 14:04

Nezaplatí a ani my nic nezaplatíme Sudeťákům.

J. Ticháček 13.12.2021 19:51

V čem by to gesto bylo krásným?

Krásných gest je všude dost. Na všech bojištích druhé světové se potkávají zbytky veteránů už mnoho let. Teď už pár jednotlivců, před dvaceti lety jich byly tisíce. Němečtí veteráni popíjeli s těmi z bývalého SSSR u Stalingradu, kladli věnce, zpívali jim Alexandrovci. V Normandii popíjeli se západními spojenci a hráli jim k tomu jiné hudby. Na bojištích v Německu se potkávaly a potkávají party důchodců z půlky světa a vyhrává jim k tomu německá vojenská hudba. To je vcelku v pořádku.

Ale nevím, jakým způsobem by svět zkrášlilo zasedání sudetoněmeckého spolku v Česku. Těch pár z nich, kteří se narodili před válkou už dávno přijelo. Někteří vyhledali pár zbylých spolužáků, jiní se dokázali spřátelit s novousedlíky, jiní zainvestovala opravy nějaké kapličky, kostela, nebo jiné památky, na které jim záleželo, ale těm mladším táhne na devadesát. Na zasedání nepřijedou. Maximálně je někdo z rodiny přiveze zavzpomínat si na Hanýžku, nebo Martínka, nebo co je z dětství ještě zajímá. Jenže ta Hanele se nevrátila z Buchenwaldu, Martínek umřel před dvaceti lety, a ten blbec, co je přivezl na ten kopec že kterého teď koukají dolů tomu ještě padesát let nebude rozumět.

Krásné gesto? Začal bych jinde. Pozval bych těch pár posledních dětí z Lidic, Ležáků, a ze spousty dalších podobných míst po celé Evropě na sraz do budovy Říšského sněmu. A to, na čem se usnesou, nechť je platným německým zákonem. A pak ať si parta Bavoráků jede na pivo kamkoliv je napadne. Třeba si mezitím uvědomí, že většina z odsunutých Němců a jejich potomků s nimi nemá nic společného, že Sudety byly a jsou někde jinde, a že by bylo krásným gestem, kdyby místo zasedání kdekoliv jich do nějakého toho kdekoliv přijela parta, domluvila se s partou vrstevníků na fotbálku, nebo šipkách, a vesele polévali jazyky něčím nedietním.

J. Kočvar 13.12.2021 16:16

Na druhé straně polští biskupové už v roce 1965(!) vzkázali do Němec, že "odpouštějí a prosí za odpuštění".

Sudetoněmecký landsmanšaft se už dva roky před tím Lipavského výrokem klíčových nároků zřekl. Witikobund se to snažil napadnout s poukazem na to, že to přijala jenom většina 71,8%, ale stanovy landsmanšaftu už v současnosti neobsahují "prosazování právního nároku na vlast, její znovuzískání a právo na sebeurčení etnické skupiny", což je ze strany landsmanšaftu velké gesto.

J. Ticháček 13.12.2021 19:06

O stanovy nejde.

Jde o to, co šéfové té party vypouštějí z huby. Nakonec ve stanovách KSČ také nebyly justiční zločiny, ale všeobecná spravedlnost.

L. Netolická 13.12.2021 13:45

A proč neudělat gesto přátelství než se stále rochnit v nenávisti?

J. Kočvar 13.12.2021 16:17

Máte pravdu.

P. Hák 13.12.2021 18:04

Ale jo, tak ať ho udělají. Ať prostě přestanou ten SLm na vytahovat. To přátelství prospěje ze všeho nejvíc.

J. Kudrnová 13.12.2021 0:31

Velmi dobře napsáno, plně souhlasím s autorem. Je příjemné si přečíst takovýto názor po dnešní masáži z čt, jaký je ten Zeman zloduch. Převažovali lidé, a hlavně se těmto dávalo slovo, kdo Zemana nenávidí. Myslím také, že velká chyba je výběr tohoto problematického kandidáta na tento post, ale souhlasím, že většina zbývajících také není žádné velké terno.

T. Kohout 13.12.2021 2:29

Holt, Babiš proklamoval vládu odborníků a tito proklamovali odklon od Babiše, takže najmenovali vládu neodborníků. Politické stanovisko, co s tím naděláš. A vyhráli s tím volby, jako Pětikolka a cíl dokonce již splnili.