21.5.2022 | Svátek má Monika


Diskuse k článku

POLITIKA: Léčba šokem

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Patrman 8.9.2009 10:07

Zanik sveta?

Vypada to tak, ale pak by tento zanik zacal jiz v Cesku resp.v Ceskoslovensku.Spolecnost musi zaniknout tam, kde pravo neplati anebo plati jen pro nekoho.Cesko je primo vystraznou zemi, kde pravo neplati.Muzeme zacit dobou v roce 1918 - nevzali jsme v uvahu, ze nas Cehu je jen cca 40'% a zbytek jsou jine narody a nutili jsme Nemce, Madary a Polaky, aby pouzivali cestinu.To neudelal zadny narod.Pak jsme zacali znarodnovat a parcelovat jiz pred valkou, ale nejhorsi situace nastala po roce 1945. K tem kradezim pribily jeste vrazdy a tak se narod naucil krast a nenavidet druhe.Moje babicka mi rikala v roce 1945 ted kradou Nemcum a az uz nebudou moc krast, tak zacnou krast sami sobe.

To vse by se mohlo napravit po roce 1989. Ovsem, kdo se vecpal do cela- prave lide techto kvalit, kterym, i kdyz treba sami nekradli ale jejich pribuzni a znami.Jestlize na pr.Rychetsky se ujal legislativy a tvrde pozadoval, aby se komunisticke zakony nerusily, ze by nastala katastrofa, tak vlastne pozehnal vsem lumpum za poslednich 40 let.Lide jsou vnimavi vsimavi- kdyz to proslo takovym lumpum, co si vzali i osobni veci po emigrantech a jejich byty a domy, tak proc bych se take neridil heslem- kdo nekrade, okrada rodinu.Nelze nijak ospravedlnit, ze stat mohl vyzvat vsechny, co kradli emigrantum, ze to musi dobrovolne vratit a pokud mel nejake vylohy, tak se s nimi dohodnout. Vydali sice rest.zakon, ale ten mel tolik podminek, ze jen malokdo spor vyhral. Cili stat byl na strane zlodeju a kdo byl hlavnim legislatorem v te dobe- dnesni predseda Ustavniho soudu.Rika se " ryba pachne oid hlavy " a to platilo i za komunismu. Jestlize prisla nova hlava t.j. Gorbacov tak nastal pohyb a to same plati i u nas. Dokud v cele nebudou lide s cistym stitem a za tech 20 let jsme je mohli poznat, pak tento stat bud zanikne anebo v nem poctivi lide budou stale trpet.

tom 7.9.2009 23:39

Cely svet...

...je nemocny.Neni treba nad tim plakat.Jednou bude lepe,ale uz to nebude tento svet...

kirast 7.9.2009 22:51

"naše společnost je vážně nemocna, ..."

Pokud za "naši" společnost považujeme i třeba Velkou Británii, kde propustí dvěstěsedmdesátinásobného vraha pro ropu ... tak jo.

lubošek 7.9.2009 20:46

"demokracie"

vše stojí a padá s korupcí,v tomto státě vládnou pouze různobarevné mafie.teprve nám polezou oci z důlků8-o8-očemu všemu budem muset potupně říkat DEMOKRACIE.

AKIBUA 7.9.2009 17:50

ANO, ANO

Já také vítám šokovou terapii. Ještě více bych ji však vítal např. v roce 1997, kdy si PSP také zkrátila funkční období. Tehdejší poslanci Rychetský, Výborný apod. hlasovali - jak?! To je jediné čemu já nerozumím. Ještě mi vrtá hlavou, že to co je jasné Vám novinářům a publicistům není tak průzračně jasné např. právníkům jaksi ze druhého břehu. To není tak jasný boj s arogancí a blbostí, jak se snažíte prezentovat. V zemích, kde je uplatňováno precedenční právo by takový výrok ÚS byl skutečně jaderným výbuchem. vyjmenujte, vy, chytří novináři země kde se uplatňuje precedentní právo.

Azchab 7.9.2009 17:43

Trocha humoru?

Proti přítomnosti nezodpovědných politiků v parlamentu doporučuji následující změnu volebního zákona:

Navrhuji rozdat každému voliči spolu se sadou hlasovacích lístků tisícikorunu. Tu by mohl použít způsobem, jakým uzná za vhodné, tedy klidně ji i projíst. Zároveň by ale platilo, že podmínkou platnosti hlasu odevzdaného ve volbách je to, že v obálce vhozené do urny se spolu s tímto hlasem nachází také tisícikoruna.

Samozřejmě, že takové opatření volby prodraží a nevím, kolik je ve skutečnosti voličů, ale zcela jistě náklady nepřekročí 10 miliard Kč. Na druhou stranu od zodpovědných voličů se při volebním aktu tisícikoruna vrátí státu zpět. Je ovšem velice pravděpodobné, že takto vrácený podíl vynaložených prostředků nebude velký a valná většina před volbami rozdaných peněz bude skutečně projedena.

Berme však v úvahu, že v rámci nastávajícího volebního období půjde o poslední projedené peníze! Populisté a demagogové nebudou mít koho ulovit, protože voliči, kteří by jim jinak ve volbách dali hlas, budou mít už dávno svoje jisté ve volební tisícikoruně a volit nepůjdou. Tyto strany se tedy buď do parlamentu nedostanou anebo budou muset sestavit svůj volební program tak, aby oslovil právě tu zodpovědnější část voličstva. Předpokládám, že budou muset radikálně ubrat právě z populismu a budou muset přestat pohlížet na voliče jako na hlupáky, na které zabírají primitivní úderná hesla, budou muset upustit od kampaně postavené jen na lidské závisti.

 Tak se zajistí, že nebudou ve volebním období realizovány rozhazovačné programy plné pastelkovných, šrotovných, rušení třicetikorunových pakatelů, řešení krize pomocí třináctých důchodů a prodlužování doby podpory v nezaměstnanosti a podobných nesmyslů. Že budou zavedeny úspory ve výdajích, že se stát přestane dojemně plošně starat o občany, ale také že se jim týž stát bude mnohem méně plést do životů. Ušetří se tak v konečném efektu mnohonásobně vyšší částky, než zdánlivě vyhozené miliardy za nevrácené hlasovací tisícikoruny!

Azchab 7.9.2009 18:25

Re: Trocha humoru?

A až jsem to po sobě dočetl, došlo mi, že tisícikoruny by se do volební obálky musely dávat speciálním způsobem znehodnocené, protože se známe a najednou by byla spousta volebních okrsků, kde by téměř nebyl platný hlas, zatímco členové volební komise by rychle zbohatli...

DĚDA 7.9.2009 19:00

Re: Trocha humoru?

Pane Azchabe, jste geniální.

Chris Kelvin 7.9.2009 23:20

Re: Trocha humoru?

Věřte tomu, že tu tisícovku by tam donesli jen bolšáni a hajláci, tedy lidé dokonale zblblí jakousi podivnou ideologií a s vymytými mozky :-P

honza 7.9.2009 16:34

Politika byla kdysi

definována jako služba veřejnosti. MOŽNÁ někde na komunální úrovni, obvykle tam, kde starosta ke nezávislý a denně bojuje za občany své obce. Má to ale těžké, peníze jen tak nedostane ani od oranžád (kldyž není jejich) ani od modroptáků (když není jejich). To tam, kde sedí sosan, to se to plácá z krajských peněz, udělují se předražené zakázky za miliony, malá domů je samosebou. A tam kde sedí modráci? Tam se "spřízněným firmám" rovnou rozparceluje půl nebo třoi čtvrtě městského majetku. A občane, přijď pak k volbám, ne když to je dle ústavy, ale kdy mi si vzpomeneme a legitimuj svým hlasem naše zlodějny!(Y)

Janšta 7.9.2009 15:16

Pro většinu?

Já si myslím, že kromě pana Schwarzenberga, všichni!

RosPerot jr 7.9.2009 14:47

ale ne

Pane Janouch, jenomze presne obcane jsou temi, kterych se na to nemame ptat, pokud chceme obdrzet nejakou vypovidajici odpoved a ne predem znamou "kladu". Vasi svobodni obcane na tuto sugestivni otazku nikdy nereknou ne. Jkaou ma potom takova odpoved smysl. A jaky smysl ma davat si to jako uvod vaseho pojednani at uz je vedeny jakymikoliv umysly.

Zdravim

RPj

Šerlok Homeless 7.9.2009 14:43

Autorovi

Všimněte si: poslanec Mělčák žádá ústavní soud o zákrok ne z obecných důvodu porušení ústavy, zákonů či obecné morálky, ale proto, že zkrácení volebního údobí ho připraví o mnohaměsíční štědré finanční požitky poslance, na které zvolením do parlamentu získal „nárok“.

Melčák žádá o přezkum ústavního zákona o předčasných volbách proto, že se domnívá, že jím byla porušena Ústava (resp. pro tyto volby suspendována její platnost) . Protože nenašel dost poslanců pro podání ústavní stížnosti, podla ústavní stížnost sám (v zastoupení advokátem) na to, že byla porušeno jeho právo na nerušený výkon veřejné funkce. S touto veřejnou funkcí je samozřejmě spojena odměna a "náhrady", ale ty jsou pro meritum nepodstatné: Důležité je, zda politici skutečně hrají podle pravidel, a to se dozvíme nejdříve ve čtvrtek.

Hanák 7.9.2009 14:06

odborníci na právo

S potěšením jsem zjistil, kolik u nás pobíhá odborníků na právo, včetně těch nejschopnějších, kteří jsou schopní posoudit i ústavnost či protiústavnost. V podstatě by bylo možné postavit na nohy desítky ústavních sousů. Má to ovšem jeden háček - skoro každý z nich  říká a přesvědčeně  tvrdí něco jiného. Nebo je tím vina sama ústava?

Šerlok Homeless 7.9.2009 14:35

Re: odborníci na právo

Ústava ne, ústavodárce. A bylo dost času na to, aby byla ústava změněna.

m 7.9.2009 13:45

Už nikdy

nechci pomáhat ještě větším grázlům k moci.

střelec 7.9.2009 11:18

LEČBA ŠOKEM

Članek dobry, pravdivý ,jen pan autor zapoměl ,že tady už žádný klíče nepomužou Tu bandu zloděju -politiku a jejich kamarádíčku je potřeba začit střílet a věšet dokud se nebudou bát trestu za svoje lumpárny nic se nezmění.mají imunitu a pod palcem policii o justici ani nemluvim tak mužou dělat co se jim zamane beze strachu .To je celý problem a bohužel žádné klíče to nevyřeší  

j 7.9.2009 11:50

Re: LEČBA ŠOKEM

straré dobré bolševické manýry, ty nikdy nezlamou:-P

střelec 7.9.2009 12:16

Re: LEČBA ŠOKEM

Pokud máte jiné řešení tak sem s ním, jinak jste jenom kecálista

Šerlok Homeless 7.9.2009 14:36

Re: LEČBA ŠOKEM

No, a co chcete řešit? Vždyť už to řeší ÚS.

Dolly 7.9.2009 10:54

Potřebujeme tedy tento stát?

Tak tohle jako daňová poplatnice mám číst? "V naší společnosti nefunguje, či funguje krajně špatně, většina institucí nezbytných pro existenci stabilního a svobodného státu...". A asi ještě dlouho budu muset, dokud se všichni ti tzv. politici z krádeží (dříve se říkalo přemístění) nezalknou a nevyhynou. Jak to asi může dlouho trvat?

Petr 7.9.2009 12:42

Re: Potřebujeme tedy tento stát?

Ano budete to číst tak dlouho, dokud budou k volbám chodit pouze voliči ODS a ČSSD a ostatní zůstanou sedět doma na prdeli.

Současník 7.9.2009 10:46

Slova,slova, slova .....

 O stavu současné české společnosti byly popsány stohy papíru řečeno bezpočet slov. Situace je o to vážnější, že ani nejvěrohodnější kritici:

1. Těžko přiznávají nebo vůbec nepřipouštějí, že obdobná situace je ve většině tzv. vyspělých demokraciích - a leckde ještě horší.

2. Příčiny stavu  analyzují povrchně, účelově nebo vůbec. Zde naprosto selhávají média, společenské vědy i politické elity.

3. Nedokáží přesvědčivě definovat a seřadit první  kroky, které povedou nejprve k zastavení a poté snad i k obratu v chorobném vývoji této země. Zde selhávají zkorumpované, kolaborující a rezignující největší politické strany i občanská hnutí.

Vendy 7.9.2009 11:17

Re: Slova,slova, slova .....

Starý, prašivý a ubohý dědek by měl již dávno prdět do ghlíny. Za rok dva chcípne a pořád opruzuje.

hank bukowsky 7.9.2009 13:44

Re: Slova,slova, slova .....

pošlapal bábovičky jelimánkovi?

Lucka 7.9.2009 10:44

Neznalost, nebo nepěkný úmysl ?

Pane Janouchu, v zásadě by se s Vámi dalo souhlasit, v této zemi se bohužel boj o prachy stal prioritou, a to nejen v politice, takže je to polemika o becné devastaci morálky. Ale jedno se mi opravdu nelíbí, ač pan Melčák je mi celkem dost nepochopitelný v některých svých počinech. Proboha, nesvádějte jeho současnou aktivitu na hrabivost, dělá jen to, co by měli mít zakotvené všichni zákonodárci ve svém jednání : snaží se o dodržování ducha zákona. Ani ta parta senátorů v čele s Pithartem, který mne po letech konečně svoji aktivitou jednou mile překvapil, neměla odvahu svoji stížnost dotáhnout do konce. Tak propána Melčáka neobviňujte z obyčejné nenasytnosti, to by bylo od Vás ubohé...čekala bych od Vás více přemýšlivosti.

hank bukowsky 7.9.2009 13:48

Re: Neznalost, nebo nepěkný úmysl ?

jestliže budeme přemýšlet nad Melčákem, tak to už radši nad nesmrtelnosti chrousta.

Přemýšlení věnujte věcem, které si to zaslouží a nevybíjejte marně energii na jasnou trápnou postavičkou, která se stane synonymem zrádcovství na několik příštích let. A z jeho veřejných vystoupení také synonymem senility a ostudou socanů za jeho kandidatúru. Seč jinač zlatý ZemaNŮV poskok a nástroj msty ješity.

Šerlok Homeless 7.9.2009 14:35

Re: Neznalost, nebo nepěkný úmysl ?

Přemýšlení nad Melčákem je opravdu zbytečné: Důležité je, jestli je jeho podání oprávněné, to jest, jestli byla porušena ústava ČR. A to se dozvíme nejdříve ve čtvrtek.

Jiří 7.9.2009 10:38

Děkuji....

Bez připomínky  k jedinému slovu nebo větě nemám, jen říkám děkuji. Je mi 65 a moji synové byli aktívními studenty v "Sametové revoluci" a i oni dnes říkají že se slušné společnosti nedožijí. Je to krize morálky a etiky společnosti a to nejen v Česku. Když vojáci starého Říma  přibíjeli na kříže poražené muže ze Spartakova povstání a to jich bylo 10 000, bratru 20 000 tisíc křížů, nikomu jejich smrt moc nevadila. Nová idea norma lidského bytí formovaná náboženstvím se nenarodila. Pak později stačila jedna jediná smrt na kříži a byla tu krize morálky a etiky života . Kéž by se brzy  objevilo něco , co takovou  krizi vyvolá. Ne smrt to nebude, ta dneska nikoho nezajímá.... J. V. Kosil

Lucka 7.9.2009 10:47

Re: Děkuji....

Smutné, ale pravdivé.