3.10.2022 | Svátek má Bohumil


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
petrs51 3.4.2006 9:25

Povolební korupce

http://vaclavik.bloguje.cz/
František I. 31.3.2006 20:38

Re: Re: Re: Nomen - omen, diviteli,

Super myšlenka, tebe, soudružčíku, opravdu hodná. Ještě něco ušima....
Eda 31.3.2006 19:07

Re: Re: No.

Nechodím do kostela, jen se podívat . Co ti ale Álfons říká křesťanské desatero. Volačo si o tom počul ? Ty umíš ale posrat papíru.
Eda 31.3.2006 18:59

Decentralizace moci

Souvisí ještě také s přímou demokracií. Bez ní dokáže náš současný volební systém napáchat divy. Primitivní poslanci plodí primitivní zákony. ! Změna volebního systému je nutná - co je platná decentralizace s blbými zákony (živnostenský má 70 novel a další-o dani z příjmu, ještě víc...). Ryba smrdí od hlavy. Tu je nutno vyměnit, lépe zakopat. Postavit jiný demokratický model.
Ale je to na delší a ne tak povrchní diskuzi.
Taraszátaras 31.3.2006 15:00

Re: Re: Nomen - omen, diviteli,

Zahajluj si před zrcadlem, fašoune, uleví se ti.
František I. 31.3.2006 14:38

Re: Nomen - omen, diviteli,

Protože jste, soudružčíku, jako obyčejně nepochopil, co měl pan autor na mysli, a transformoval jste si jeho myšlenky prostřednictvím vaší sockomoušské ideologie. Takže se nedivte, co vám z dutiny vylezlo. Ale prý to není zdraví nebezpečné.
Alfons 31.3.2006 13:47

Re: No.

Je nesporné že obyčejní občané profitují na tom, že mliardáři vytváří čím dál větší hromady svých poctivě nabytých a nedotknutelných majetků. Miliardářů každý rok přibývá a jejich hromady se zvětšují. Konečný cíl je jeden majitel celosvětové superhromady. Pak i občané budou maximálně spokojeni.  U Viléma se jedná o pouhou zapčklou komunistickou závist, způsobenou jeho neschopností si upatlat svoji co největší poctivou hovniválskou nedodknutelnou kuličku. Pozitivní je, že naši občané chápou kapitalizmuz jako nejvyší a nepřekonatelnou formu fungování ekonomiky a společnosti.
pertinax 31.3.2006 13:35

Re: K bodu č. 1

Jirko, pokud nemáš silné srdce a žaludek, raději to nechtěj vědět. Mohlo by to uškodit Tvému zdraví.
Alfons 31.3.2006 13:17

Re: Pozor na portrebne podminky fungovani systemu - vlada mafiii

A je velice dobré, že komunisti zlikvidovali církve a že už nám nehrozí děsivá křesťanská výchova ve škole atd. Svobodný nový člověk tak může plně rozvinout své nejlepší, v hlubině srdce uložené pozitivní vlastnosti. Nová mládež je úplně něco jiného, než ušlápnuti pánbíčkáři. A jen ta je schopná se podílet na budování mnohem lepší společnosti než jsme znali doposud.
Alfons 31.3.2006 13:12

Re: A ještě - obecně o fungujícím kapitalismu

Kromě toho je kapitalizmus to nejlepší co mohlo lidstvo postihnout. Je to konečná fáze vývoje ekonomiky a dá se říct i společnost. Už nemůže být nic lepšího. Zde stojíme na samém vrcholu a rozhlížeme se jak občaná jásají blahem a mají se jako prasata v žitě. To, že se v západních státech šíří stávky není způsobené kapitalizmem, ale lidmi, kteří už ani nevnímají blaho které je ze všech stran obklopuje. Doba hliněná kulminuje v době kapitalistické.
Taraszátaras 31.3.2006 12:44

Nomen - omen, diviteli,

ale zkusíme zapojit nepřítele všech pravičáků, logiku. Takže: když si va obci (tisíc obyvatel) založím svojí vlastní pojišťovnu, žádnou pobočku, a začnu poskytovat všechny druhy pojištění, necháte se ode mne pojistit? Budu mít osm klientů a každý škrábanec na karoserii mnou pojištěného vozidla mě donutí vyhlásit konkurz. Opakuji: necháte se u mne pojistit? Těžko. Ale to samé navrhujete ve své demontáži státu.
Jestliže svaz nájemníků je spiknutím proti nebydlícím a odbory spiknutím proti nezaměstnaným, potom je zdravotní pojištění spiknutím proti nemocným. Proč vůbec na takové hovadiny odpovídám?
jirka 31.3.2006 11:01

K bodu č. 1

Což také znamená vědět kolik který ouřada bere. 
jirka 31.3.2006 10:56

Re: Pozor na portrebne podminky fungovani systemu - vlada mafiii

Není co dodat!
divitel 31.3.2006 10:42

A ještě - obecně o fungujícím kapitalismu

Kapitalizmus je svoboda, volná soutěž, protestantská skromnost, pracovitost, poctivost, smysl pro spravedlnost a čest a křesťanská pokora. Bez toho to nefunguje, resp. nejde dost dobře začít. Když se to zaběhne a tato morálka se postupně promítne do zákonů, je možno z osobnostních vlastností některých členů společenství poněkud slevit.
divitel 31.3.2006 10:38

Re 1 až 4, pokrač

  4. Uvolnění státem kontrolovaných cen a dalšího omezování/zvýhodňování určitých skupin obyvatelstva na úkor všech ostatních. Pokud stát chce, může domnělé sociální nespravedlnosti dotovat ze sociálně zaměřených daní. Stav, kdy je například díky regulovaným nájmům pro občana prakticky nemožné se přestěhovat do oblasti, která lépe prosperuje, má lepší životní prostředí nebo je její starosta prostě jen důvěryhodný sympaťák, pokládám za velmi nespravedlivý Zde platí: Svaz nájemníků je spiknutí bydlících proti nebydlícím Odbory jsou spiknutí zaměstnaných proti nezaměstnaným
divitel 31.3.2006 10:37

Re 1 až 4, pokrač.

3. Uvolnění monopolu u služeb, u kterých si to bude přát podstatná část obyvatel samosprávné oblasti. To znamená, že občan nebude nucen za službu platit, pokud ji nechce využívat. Viz výše, zesoukromnit.
Pokrač.    
 
divitel 31.3.2006 10:32

Re 1 až 4

Jdu ještě dál:
1. Na vládě a úřadech nezávislé informování veřejnosti o tom, kolik vlastně občané platí za každou konkrétní službu. Obecně: informaci, zpětnou vazbu, by měl v každém systému zprostředkovat někdo jiný, než ten kdo koná. !"Zpráva o činnosti", kterou zpracoval ten kdo činil, je protimluv. Zprávu musí dělat ten, kdo přijal výsledky. 2. Důsledná decentralizace státní moci alespoň na úroveň krajů, ale raději na úroveň „okresů“ a obcí. Důsledná decentralizace moci znamená, že pravomoci k výběru daní i odpovědnost za služby má kraj, “okres“, nebo obec. Je sice pravda, že v obcích jsou možná úředníci ještě zkorumpovanější, neschopnější a línější, ale občané nad nimi mají mnohem větší moc. Jeden volební hlas v malé vesnici znamená totiž víc, než stejný hlas na úrovni státu, Evropy, světa. Navíc si pak mohou samosprávné oblasti v poskytovaných podmínkách konkurovat. Ano, ale zase musejí porovnání úrovně dělat jiní, než sami poskytovatelé nebo jejich nadřízení. A je smutnou zkušeností, že stát si z příjmu rozpočtu nechává strašlivý kus. Pak ovšem mohou premiér a ministři slibotechnovat a získávat hlasy. Kdyby se rozdělilo skoro vše na obce, resp. alespoň na samosprávu, bylo by to poctivější. A argument, že by obce nemohly dělat velké investice neobstojí. Kde se umějí domluvit, mohou, kde ne, nic si nezaslouží.
Též nechápu, proč milionový soudní spor může více - méně rozhodnout znalec, certifikovaný soukromník s kulatým razítkem, a na živnostenský list potřebujeme úřad.
Poračování. 
Saša 31.3.2006 8:01

Kdyby aspoň uměl rozlišovat mezi decentralisací a dekoncentrací.

Takoví trumberové se cpou do parlamentu - plácá a neví o čem.
Zajic 31.3.2006 4:55

Pozor na portrebne podminky fungovani systemu - vlada mafiii

Popisovany system funguje tam, kde existuje demokracie. Kde lide dokazi vybirat sve predstaviletele. V nasi post- totalitni spolcnoti se podobny pokus zvrhava pod vlivem pusobeni "mafialni pricipu" vztahu mezi lidmi.  Byvali clenove totalitniho systemu byli lide, kteri meli moc a ovladali ostatni. Nemuseli mit vzdy clenstvi KSC, byli ovsem na jeji moci zavisli. S padem systemu tito lide moc neztratili a tim padem i nadale ovladaji zivot spolecnosti. Nezijeme v demokracii a vetsina lidi ani nevi co opravdova demokracie znamena. Jde stale o stituaci lidi bez moci, mlcici vetsinu, ovladanu oligarchii lidi majici moc, kterou si vetsinou uchovali z minuleho rezimu. Nekteri trasformovali politickou moc do moci ekonomicke - rozkradli spolecny majetek. Jini si uchovali i moc politickou, trasformovanou do havu demokratickeho systemu politickych stran. Mysleni lidi je vsak stale silne zakorene ve zpusobech a vztazich prizivajicich z doby totality. 
conqueror 31.3.2006 0:55

No.

Praštěnej Vilém ti to rázně po bolševicku vysvětlí jak je důležitý stát a trh je hrobem snad úplně všeho na světě.