Pondělí 15. července 2024, svátek má Jindřich
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

J. vavruška

14. 9. 2010 18:21
Proč by se změna registrace měla zpoplatňovat?

Jestliže pro dotyčný zemědělský pozemek neexistuje lepší využití, proč by stád měl komplikovat případný záměr využít dotyčnou půdu užitečněji? Co je státu vůbec do toho, co si vlastník se svým pozemkem udělá?

0 0
možnosti

J. Kejkrt

11. 9. 2010 11:23
Pan Havel, jako ostatně vždy, zručně manipuluje.

Jeho tvrzení "Ti (=pronajímatelé půdy) dosud dostávají za pronajmutí půdy v porovnání s některými státy Evropské unie až dvacetinásobně méně."je sice pravdivé, ovšem míst, kde je opravdu nájemné dvacetinásobné oproti nájemnému např. ve stredočeském kraji, ke v EU minimum. Navíc si tam zemědělci mohou to nájemné dovolit nikoliv kvůli tomu, že by byli tak skvělými a úspěšnými ve své oboru, ale částečně díky kupní síle okolních obyvatel a ZEJMÉNA díky výši místních dotací.

Pan Havel by mi nemohl vyvrátit ani tvrzení, že Naši pronajímatelé dostávají za pronajmutí půdy v porovnání s některými státy Evropské unie až desetinásobně více, protože to mohu dokázat.

Takovýmto postupem, kdy se autor ze mě snaží (neúspěšně) dělat blba, se v mých očích diskvalifikuje a nemohu bez pochybností přijmout žádné další jím uvedené tvrzení.

A, mimochodem, stavby v záplavovém území, které autor hodlá zakázat, nijak riziko povodní nezvyšují. Zvyšují povodňové škody, to snad, ale že by mohly svou přítomností způsobit povodeň, to je dost odvážné tvrzení. Kromě toho jsou u nás záplavová území tisícileté vody osídlena už od nepaměti a vůbec ne ojediněle - takže bych ve vymezování onoho rozbředle použitého termínu záplavové území doporučil autorovi použití přesnějších výrazů.

0 0
možnosti
OK

O. Kadlec

12. 9. 2010 2:40
Re: Pan Havel, jako ostatně vždy, zručně manipuluje.

Pardon - tisíciletá voda existuje akorát v televizi. Pokud se nepletu regulerně existuje pouze voda stoletá. "záplavové území" pak je pojem přibližně přesný, totiž s lokálními chybami, a označuje území často zaplavované tzv. desetiletou vodou. (tzv. IV.) Zde je nemovitost nepojistitelná proti vodě.  Nebo to může označovat úzamí zaplavované padesátiletou nebo stoletou vodou, pokud to tak bude uvedeno. Nebo nemám pravdu?

0 0
možnosti
KJ

K. Janyška

11. 9. 2010 9:22
Kajan

My, z nejstaršího města zemí koruny české Bruntálu, t.j. ministr Drobil a já, jsme svině protizelenoidní !  -))) Dzp.

0 0
možnosti
VK

V. Kain

11. 9. 2010 7:32
Konečně trochu jiná ekologie.

Oni ti všichni Fenclové,Zgarbové,Ambrozkové,Bursíkové a další naši neúplatní ministři po kterých tady zůstala obrovská paseka vyvýjeli obrovskou činnost pokud šlo o jejich kapsy.Jsem pro aby byli podporováni zemědělci,kteří se skutečně zabývají zemědělstvím a ne tu sprostou zlodějskou pakáž,která kvalitní zem.půdu zasvinila fotovoltaikami a tím žlutým plevelem.Ti výše jmenovaní už měli být dávno v teplácích.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz