28.5.2022 | Svátek má Vilém


Diskuse k článku

POLITIKA: Koalice měla počkat na výsledky šetření

O konání zvláštní schůze Sněmovny, jež byla svolána na žádost poslanců TOP 09 a ODS s programem Babišovo Čapí hnízdo, jsou namístě důvodné pochybnosti.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Vlk 25.3.2016 10:27

Re: Zbytečná mimořádná schůze

Je zbytečné abych vzpomínal na konkrétní věci, i když jich bylo vela. Stačí si vzpomenout z čí dílny a kdo prosadil debilní způsob privatizace, ke které už dnes se neradi hlásí a hází vše jeden na druhého. A prohlášením guru ODS Klause, že se muselo "zhasnout", "všichni měli jednu startovní čáru" atd. se právem domnívám, že to bylo účelové. Dobře řekl Babiš "vy jste mně stvořili" :-). Ale hrůza je, kolik Babišů hlavně ta 90.léta stvořila! A je mi zcela jedno z které strany. Takže "lepší politiku" než zavedla a dělala ODS už opravdu snad už nejde :-(.

Další sranda by byla kdyby vyšetřování Babiše skončilo, jinak než vyzněl rozsudek ostatních lumpů na schůzi :-) :-)

Také mám problém vybrat stranu k volbě. Ale vím, že nevolit není řešení a vím, že do stejné louže jako 25 let, již nevstoupím.

J. Vlk 25.3.2016 10:00

Re: Zbytečná mimořádná schůze

Hroudou odéesáckého másla.

J. Svoboda 24.3.2016 23:53

Re: Zbytečná mimořádná schůze

Bez vlády to naopak jde! Nikdo se do ničeho neplete, včechno nezávisle fungoje dál. Důkazem toho je, že v Belgii byli brz vlády 18 mšsíců a zvyki si na to tak, že to nikdo nevnímal.

Pane Kulheime, už mnoha lidem v Evropě je jasné, že se zavedenými stranami to většinou nepůjde a proto vznikjí nové.

Vám bych chtěl sdělit, že když v teple domova hodíte z křesla hlasovací lístek do koše, bude to totéž, jakobytse volil ODS. Je třeba volit strany, které jsou volitelné pokud možno i pro jiné voliče.

J. Svoboda 24.3.2016 18:06

Re: Súdruhu Jičínskej nechcete už raději nic nepsat?

Pne Křivánku, s vaším příspěvkem se dá v podstatě souhlasit. Jen ta forma by měla být inteligentnější. Ten pán je starý, asi většinu živoa prožil v komunizmu a je třeba ho chápat.

J. Svoboda 24.3.2016 17:53

Re: Řekl bych, že autor tak nějak nepochopil,

Máte pravdu. Autor to nepochopil, protože má komunizmus moc hluboko a není mu to dáno.

J. Kulheim 24.3.2016 17:26

Re: Zbytečná mimořádná schůze

Nerozumím vám. Pod jakou hroudou?

J. Kulheim 24.3.2016 17:25

Re: Zbytečná mimořádná schůze

Kokrétně bych uvedl některé z kauz v průběhu vlády ČSSD

Biolíh, Kakaová aféra, komunista Kraus, Unipetrol, Pět na stole v českých, Byt Stanislava Grosse , Podnikání Šárky Grossové, Tajný policejní tým Mlýn, Podezřelé zakázky na policejním prezidiu, Mlátička Pavel Přibyl,

Lidový dům, Střet zájmů ministra Zgarby, Spekulace s pozemky za ministra Zgarby, Fencl pozemky pod dálnice, Mlékárny Madeta, Skandál kolem soudce, Jiřího Berky, Diag Human, Dálnice D47, Grippeny, Zpronevěra fondu z EU, Čepro, IPB,Arbitráž s CME, Skandály Karla Srby, Internet do škol, Tunelování podniku Liberta, Kavan agent StB, Přikryl agent StB, úroky z rozpočtových deficitů, Peťu z Budišova,Mrázka,který exceloval za 8 let vládnutí ČSSD,Krejčíře,který podporoval Grosse směnkami,stejně jako Babiš,který měl linku i v noci,Pitra se ziskem Setuzy za hubičku od Palase,Onderku studujícího na mezinárodní VŠ,aniž by splňoval dvě podmínky-domácí VŠ a 2 leta vysokého manažerství,o Rátha s Kralovičovou,kteří dodnes nevysvětlili,proč jim farmac.firmy platily miliony za setkání s nimi, solární energie sebere z kapes občanů za 15 let 1000 miard Kč, Sobtka- Bakala, Česká pošta, Hašek- motocyklové závody, SOLÁRNÍ ENERGIE, Spekulace s pozemky za ministra Zgarby, Rátha s Kralovičovou,kteří dodnes nevysvětlili,proč jim farmac.firmy platily miliony za setkání s nimi. SSD navrhla hlasování o nedůvěře této vládě. Paroubek, po vyslovení nedůvěry, nechtěl vládnout. Mrázka,který exceloval za 8 let vlkádnutí ČSSD,Krejčíře,který podporoval Grosse směnkami,stejně jako Babiš,který měl linku i v noci,Pitra se ziskem Setuzy za hubičku od Palase.

J. Kulheim 24.3.2016 17:21

Re: Zbytečná mimořádná schůze

Pane Vlku bylo by dobré napsat něco konkrétnějšího. To je jako když pan Babiš říká "však všetcí krdnú".

ODS udělala mnoho chyb. Kdo chyby nedělá? Tato koalice nedělá nic. Rozdává koláče na které si půjčuje peníze, které někdo bude muset zaplatit. Ono je jim to jedno, oni to platit nebudou. Založit stranu, není která bude dlouhodobě působit v politice je složité. Demokracie končí v momentě, když lidé zjistí, že si mohou navolit takové strany, které jim slíbí koláče zdarma. Prorazit v takovém politickém prostředí je problematické. Rád bych volil nějakou jinou stranu, které bude dělat politiku lépe než ODS. Zatím takovou stranu v politickém spektru nevidím. Pokud nějakou vidíte, tak se nechám poučit. Pokud ne, tak jsou takové řeči k ničemu.

Schůze nebyla zbytečná. Pan Babiš by měl nést za to co udělal politickou odpovědnost, zrovna tak jako strany, které ho drží ve vládě. Jestli porušil zákony já posuzovat nebudu. Jeho argumentace byla ubohá. Neměl jsem o něm valné mínění, ale to co předvedl bylo pod úroveň.

J. Křivánek 24.3.2016 17:13

Súdruhu Jičínskej nechcete už raději nic nepsat?

Súdruhu Jičínskej nechcete už raději nic nepsat a neotravovat? Stojí ti to soudruhu za to? Máš to za pár, jistě sis za svou kariéru slušně uškudlil. Tak proč vysíráš?

Babiš jako nejvyšší kontrolór dotáciji v našem Banánistánu je důvodně vyšetřován pro podvod s dotacemi za 50 mega. A po dobu vyšetřování má být dle tvého zrůdného uvažování stále vrchním kontrolórem. Tak určitě, aby do toho viděl. A když tak prohodí prá slov s Pelikánema Chovancem a ti již budou instruovat podřízené, aby vyšetřovali standartně rychle či možná trochu pomaleji, šák vono to vyhnije.

Je možné že se nakonec ukáže, že takoví debilové jako ty Jiščinský psali takové zákony, že to na tepláky nebude, ale z hlediska běžné lidské morálky je to co súdruh Babiš zorganizoval podvod, podvod provedený ve skupině a se škodou zvláště velkého rozsahu, takže se jedná o sazby 5-12let. Ovšem pro súdruhy socany, komouše a STBáky není důvod ani k tomu, aby Babiš přestal být vrchním kontrolórem.

J. Vlk 24.3.2016 17:05

Re: Zbytečná mimořádná schůze

Až na to, že modrý Fiala pod tou hroudou na hlavě nebyl téměř vidět :-)

J. Kyselková 24.3.2016 16:39

Re: Zbytečná mimořádná schůze

Nebyla to zbytečná schůze. Bylo velice poučné uvědomit si, jak nás má Andrej Babiš v hrsti. Vyčíslil v "přesné" evidenci, (ovšem, podle svých cifršpionů a podle svých úprav a potřeb) všemožné tržní transakce kdekoho. Nadávkami ani citovým vydíráním nešetřil.. Poslanci zatleskali a povstali.

Domnívala jsem se, že se poté zhasne, poslanci odejdou a budeme se stydět.

Nebylo tomu tak. Petr Fiala byl první, kdo vystoupil a logicky a na úrovni vyvrátil bajky AB. Zakončil hezky: "Takže jsme v Čapím hnízdě už všichni." Překvapilo mě, že je možné Babišovi oponovat trefně a na takové úrovni. Ostatní dostali zabrat víc ani Kalousek už nechytil dech.

J. Svoboda 24.3.2016 16:39

Právník - a k tomu ústavní?

Tak tento pán nám spoluuplácal ústavu. Jako kovaný levičák, neřku-li komanč, upřednostňuje vládu před občany! Myslí si, že většina občanů je na stejné intelektuální úrovni, jako on. Při skutečnosti, že 60% národa je nemyslící stádo, by se neměl moc schovávat za mínění většiny. I z toho, že Babiš téměř vyhrál volby je vidět, že mínění většiny není to pravé ořechové.

Na rozdíl od něho jsem přesvědčen, že koalice měla na projednání Babišova problému uvnitř jí samé dost času i možnsotí.

Hloupě lpí na tom, zda to či nono prospěje ČSSD - kovaný aparátčík a politikář!

Vládní i jakékoliv jiné návrhy zákonů - není náš právní řád už nepřehlednými zákony dostatečně zasviněn?

Pan Jičínský by si měl všímat především kvality koalice, a nikoliv místo toho politikařit. Není dostatečným obrazem o kvalitě koalice to, že si vynutila na schůzi přednostní právo pro Babišův projev? Není takovým dostatečným obrazem i to, že z projevu, trvajícího asi 90 minut, věnoval jediné relevantní otázce posledních asi 5 minut? A to včetně toho, že hloupě vysvětloval, proč neoznámil držitele akcií už před týdnem. Proč se před týdnem bál o svoji rodinu a po týdnu už ne? Velkým omylem celého parlamentu bylo, že lpěl na oznámení aktuálního majitele akcií. K čemu to bylo? Důležitější je, že k tomu došlo a otázka proč.

J. Dvorská 24.3.2016 16:26

Re: Řekl bych, že autor tak nějak nepochopil,

Souhlas !

J. Dvorská 24.3.2016 16:26

koalice

No jistě, počkat na verdikt, ale v minulém volebním období hlásali úplně něco jiného a to presumpce VINY !Trapáci nám nyní vládnou, co popírají sami sebe !

J. Kyselková 24.3.2016 15:54

Re: Zbytečná mimořádná schůze

P. Skřivan 24.3.2016 15:08

Řekl bych, že autor tak nějak nepochopil,

že v politice není trestné páchání trestných činů. To je trestné v trestním řízení. V politice je zejména trestné lhaní, a to nám pan Babiš předvedl v přímém přenosu.

To, zda ho nakonec zavřou, seberou mu dotaci nebo či co, není podstatné. ... divím se, že to autor, jako ústavní právník neví ... . ... o kterou to Ústavu vlastně šlo ? :-)))

R. Langer 24.3.2016 14:27

Re: Zbytečná mimořádná schůze

Ne, tak to není. To není "koalicí", ale naprostou ignorancí.

L. Florner 24.3.2016 14:25

Re: Tohle že je ústavní soudce?

Trochu zapomínáte na presumci neviny, ale to je jedno. Nakonec, koho zajímá spravedlnost, když si může konečně mrsknout kamenem.

Když se zamyslíte nad obsahem článku pana Jičínského, tak se nepíše o vině nebo nevině A.B., nýbrž o politické chybě koaličních partnerů ANO. Lidově řečeno si KDU-ČSL i ČSSD vyplýtvali střelivo dřív, než byl protivník na dostřel. Pro ANO 1:0. Až se totiž bude předvolebně probírat kauza čapí hnízdo, dobrou polovinu voličů už to nebude zajímat, protože už to nekdy proběhlo, byla k tomu nějaká schůze a výsledek nikde. Politická munice je v háji, ČSSD a KDU-ČSL jen nahráli opozici a k tomu všemu rozhodili vlastního koaličního partnera, který jim to pak, pokud OLAF a Policie nic neodhalí, což neodhalí, může před volbami vpálit jako bumerang. Pro ANO 2:0, pro TOP09 a ODS 1:0. To celé jen prohloubí nechuť k politice a nažene další voliče protestním stranám. Tudíž 3:0 pro KSČM, protože to je v našich zeměpisných šířkách skoro jediná protestní strana. Možná nepoužitelná, ale přeci jen existující. Kotleby nemáme a Okamura je politicky už jen samuraj po harakiri. ČSSD a KDU-ČSL to nemohli udělat hůř.

J. Vlk 24.3.2016 13:35

Re: Zbytečná mimořádná schůze

Napsal jsem že každá strana účinkující v kabaretu 25 let je nevolitelná. A co se týká šíbrů, tak ti ODS založili, aby plnili svůj program "Velká domů" a téměř ho splnili.

J. Kulheim 24.3.2016 13:20

Re: Zbytečná mimořádná schůze

V koaliční vládě žádná strana neprosadí svůj program. Není to o tom co chci, ale o tom co je v dané situaci možné. Např.pokud klesne výkonnost ekonomiky a mandatorní výdaje nastaví předcházející vláda, tak vysoko, že z příjmů rozpočtu činí mandatorní výdaje přes 80%, tak si vláda musí buď peníze půjčit nebo vybrat víc peněz od daňových poplatníků. Co je větší zlo?

ODS je jedinou stranou, která se snažila řešit nejpalčivější problémy tj. systém organizace a financování zdravotní péče, důchodový systém, systém vzdělávací.

B. Graf 24.3.2016 12:52

Re: Když nad tím tak uvažuji,

Jenže to by asi špatně dopadlo. Nejhorší vláda v historii ČR by byla nahrazena vládou ještě horší, jen ANOfert by si vyměnil místo s oranžádami. Kobliha a levné pivo - no nevolte to.

Aspoň že v politice se shodneme lépe než u těch Velikonoc. :-)

R. Langer 24.3.2016 12:36

Když nad tím tak uvažuji,

už se dlouho nehlasovalo o důvěře vládě... :-)

R. Langer 24.3.2016 12:34

Re: Zbytečná mimořádná schůze

A už má ODS v plánu dodržovat svůj volební program? :-P

Zase budete volit něco, o čem všichni dopředu ví, že to nebude fungovat?

R. Langer 24.3.2016 12:32

Re: neplácejte pitominy

Myslíte že až do Brusele?

R. Langer 24.3.2016 12:28

Re: Bože na nebi, to jsou ale pindy!

On ne že je v koalici se socany, on sám je odjakživa socan.

J. Kulheim 24.3.2016 12:18

Re: Zbytečná mimořádná schůze

Někdo musí řešit věci veřejné. Bez vlády to nejde. Žádná strana není pro vás volitelná. Myslím, že taková strana, která by byla bez problémů neexistuje. Do každé strany, která se dostane do parlamentu, vstoupí vždycky šíbři, pro které je to pouze výtah k moci.

Pro mne je volitelná ODS.

J. Lepka 24.3.2016 11:00

Ústavní právník ?

A v které ústavu právničíš, soudruhu ?

J. Kokaisl 24.3.2016 10:59

Tohle že je ústavní soudce?

Pan Jičínský v duchu svých komunistických tradic tančí mezi lží a polopravdou.

Každý si může (pokud o to má zájem) dohledat ve veřejných rejstřících časovou posloupnost změn ve vlastnictví Babišovy farmy a časovou blízkost žádostí o dotace, čerpání a splnění časového testu projektu. Stejně tak si každý může najít ve zdrojích kompetentních institucí informaci o podmínkách čerpání dotací v každé době, včetně všech omezení nebo zákazů vazeb mezi ekonomickými subjekty. Nikdo není odkázán na média, informace jsou veřejné (a pan Babiš před

lety jen nepočítal s tím, že jednou se v tom někdo bude šťourat a on

bude mít problém).

Pan Jičínský sám buď nehledal nebo hledal a nám zde nehorázně lže! Ústavní soudce s takouvou neschopností a morálkou? Pane Jičínský, sbalte se a zmizte konečně v propadlišti dějin! Takovou ústavní ochranu nechceme!

P. Lenc 24.3.2016 10:35

Re: Policie CR a OLAF nic nevysetri, vse probehlo ...

Jó pane Kulheime, vždyť ta ODS přece může u některých občanů úplně za všechno. Nebudu zde rozebírat, že ODS vždy vládla v koalici a tak jak to v koalici bývá musela často zatnout zuby a ustoupit.Také na to dojela. Nejen že máte pravdu vy a ne pan Panský, ale píšit o tom jinde, kdo v té včerejší parlamentní frašce vyčníval byl profesor Fiala,věcný, přesný, trochu ironický, inteligentní.O to víc bud nenáviděný koblihářskou a levičáckou spodinou.A díky němu také vím, koho budu volit.

D. Polanský 24.3.2016 10:18

Stačí si vzpomenou jak Sobotka za vlády

pravice při sebemenší kauze vykřikoval, že vláda má odstoupit. Frekvenci měl tak jednou až dvakrát za měsíc. Jo, jo, kázat vodu a chlastat víno.