7.5.2021 | Svátek má Stanislav


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Schwarz 1.6.2010 21:19

Re: Ať je to jak chce,

já to neumím - ale snad pan poslanec JUDr  Křeček - ten se tuším vyjádřil, že je možné stavět byty, pronajímat je na úrovni regulovaného nájmu a dostatečně na tom vydělat. Tedy námět jako stvořený pro levici - pomůže to "potřebným", levici to přinese nějaký peníz a jako bonus zničí nenažrané pravicové domácí pány. A pokud jde o shánění bytů - v ČR pořád pláčeme nad nulovým populačním růstem - a přitom vzniklo tolik "satelitů". Staří kolikrát zůstanou sami ve velkých bytech, protože mladí odešli. Ale třeba by si to s nima rádi vyměnili a poskytli jim mnohem levnější garsonku. Co kdyby levičáci předvedli tu "solidaritu" napřed mezi sebou - totiž že pomohou alespoň důchodcům - svým voličům! Ono existuje i dost "pojídačů kaviáru" - stoupenců ČSSD. Většinou želbohu těch, co je živí veřejné zakázky nebo zaujímají pozice ve státních úřadech. Zvýšení daní ani pojistných jim nevadí - čím víc bude mít stát prostředků, tím víc zůstane pro ně. "Potřební" jsou dobří jen na volební plakát.

J. Láníček 1.6.2010 20:47

Kulheime, víte co -

- přečtěte si příspěvky a slovník vašeho názorového soukmenovce Komárka, který je tady široko daleko nejpilnějším pisálkem. Jak se do lesa volá, tak se z něj ozývá. Holt se člověk  daným podmínkám časem přizpůsobí. Znáte to, dnešní doba žádá lidi flexibilní a kreativní, jinak nemáte šanci !

B. Brousková 1.6.2010 20:47

Re: Ať je to jak chce,

O hareméch nic nevím , ale paláců tady máme dost. Stačí se zeptat, jak žijí ti zbohatlíci. Mimochodem Kožený zaplatil za jednu večeři v Londýně necelý milion. Inu když  vydělal, ať utrácí. Pan Pitra za kterým zůstalo několik vytunelovaných velkoobchodů potravin , také asi příliš nestrádá. Inu komu se nelení tomu se zelení Důchodci měníci byty za levnější by především potřebovali někoho, kdo jim ty byty sehnal. Nechcete se toho ujmout ? Určitě by to pro vás byla brnkačka.

J. Kulheim 1.6.2010 20:30

Re: Gosudaři, vidím, že s vámi je marná diskuse !

....hlavně pro zábavu. ....když vidím tolik zaslepených a jednostranně zaměřených trotlů pohromadě. ...... pitominami krmili jen mezi sebou navzájem, tak už jste dávno úplně zdegenerovaní. Tak to bude trvat přece jen o nějaký čas déle !......volební vítězství pravice zatemnilo mysl. A zrovna vy konkrétně  nějak moc civilizovaně nevypadáte.....A připravte se modří stachnovci ...že pravičákům z toho překvapivého volebního úspěchu začíná hrabat....

To je , pane J. Láníčeku, Ing, Váš slovník. Jste arogantní, urážíte, nic konkretního z Vás zatím nevypadlo. Jenom nenávist, závist, somrování, osočování.  

J. Láníček 1.6.2010 17:46

Já to dělám zdarma a dobrovolně.

A ve svém osobním volnu - hlavně pro zábavu. Mě ty diskuse totiž hrozně baví, když vidím tolik zaslepených a jednostranně zaměřených trotlů pohromadě. A buďte za mě rádi, kdybyste se tady těmi pitominami krmili jen mezi sebou navzájem, tak už jste dávno úplně zdegenerovaní. Tak to bude trvat přece jen o nějaký čas déle !

J. Láníček 1.6.2010 16:40

Gosudaři, vidím, že s vámi je marná diskuse !

Počkám si, co budete meldovat, až těch ministerstev bude za chvíli o několik víc než dosud. Nečas v poslední předvolební debatě totiž procítěně recitoval, jak některá sloučí a některá zaniknou. Hladovců je však hodně, ministerstev se pro všechny nedostává. Prý už se uvažuje, že se budou některá řízkovat. Vy v tom určitě uvidíte účelnou restrukturalizaci a v konečném důsledku i úsporu. Z ministerstva polnohospodárstva budou v brzké době ministerstva polno a hospodárstva. A srandovní zajisté bude i to, jak se hoši porvou o ministerstvo vnitra - to aby nevytáhl jeden něco na toho druhého, neboli aby majitel tohoto ministerstva držel  toho druhého za něco spíš  pod krkem, ať se moc necuká a šlape spořádaně brázdu. A od tohoto času už očekávejme jen  zločince z řad ČSSD a jejich příznivců.

J. Schwarz 1.6.2010 15:50

Re: Ať je to jak chce,

A kde tedy jsou ty dva "odhadované" biliony, kde jsou harémy, paláce, soukromé ostrovy, letadla a ponorky těch šťastlivců, co je dle vás "ukradli". Není mnohem blíže skutečnosti odhad, že jsme si v této zemi žili v průměru o 10% nad poměry? Deset milionů x deset tisíc ročně x 20 let = 2 biliony. Něco víc si z toho "užili"  tuneláři, politici, právníci a podnikatelé s dobrými vazbami na stát. A i pokud jde o ty podnikatele s dobrými vazbami na politiky - snad si nemyslíte, že oněch uváděných 20%, o kterých byly předraženy veřejné zakázky, skončilo v kapse "podnikatele". Že z nich v zájmu "sociálního smíru" nebyly vypláceny mzdy vyšší než u firem bez zmíněných "vazeb".

Socialisti žádné řešení nemají - gró jejich programu bylo "vy všichni naštvaní, volte nás, my vám zařídíme, aby těm spokojeným taky zmizel úsměv z tváře". V tomhle nevidím ani zbla nějakého řešení. Levice měla jeden čas ve sněmovně 114 hlasů a nepovedlo se ani snížit platy a souběhy "náhrad" politiků,  omezit imunitu, zprůhlednit procedury zadávání veřejných zakázek ani přinutit úředníky respektovat nálezy NKÚ a vyvozovat z nich osobní zodpovědnost. Jenom kecy, kecy, kecy. Hlavně o penězích. Komu vzít, protože je "pojídačem kaviáru" a komu dát, protože je "chuďas". Transfer ovšem nebude zadarmo - svých 10% si "dobrodinec" vezme. Přece by nehladověl, že. Pokud by levice chtěla pomoct důchodcům, pakjim  jejich aktivisté  budou pomáhat a ne jim líčit hrůzy, které se na ně valí, pokud budou bez jejich "ochrany". A jak jim z těch hrůz pomohou tím, že jim přihodí nějakou korunu aby nemuseli na svém chování nic měnit. když nejen těm důchodcům, ale všem by pomohlo, kdyby své chování změnili. Třeba  vyměnili byt za menší a levnější. To by jim ale "aktivisté" museli nabízet pomoc v začátcích v novém bydlišti a ne strašit, že je tam chce "pravice" vyštvat aby tam bídně zahynuli bez známých, doktorů, obchodů. To samé platí pro aktivisty zelené . Ti nic nedělají pro přírodu, jen v jejím jménu buzerují druhé.

M. Prokop 1.6.2010 15:22

Re: Vždyť to říkám,

Zdá se, že vám je třeba vše polopaticky a hlavně ne více myšlenek najednou.

Ale nebojte, za chvíli na vás už v Liháku nebudou peníze.

J. Schwarz 1.6.2010 14:50

Re: Vždyť to říkám,

Žeby byla v Plzni i technika? Jinak si nedovedu vysvětlit váš titul "ing", pane Láníčku.

J. Schwarz 1.6.2010 14:49

On tady byl

podle vás někdo, kdo by hospodářství "transformoval" s nulovými náklady? Jestli ne, pak je zcela irelevantní mluvit o "vině" za půl bilionu transformačních nákladů. A když už, proč je nepřičíst předlistopadovému režimu? Náklady za opravu padajícího baráku taky nevyčtete tomu, kdo jej musel opravit, ale tomu, kdo jej vybydlel a nechal zchátrat. Tedy, když v něm musíte nebo chcete dál bydlet...

J. Láníček 1.6.2010 14:03

Vždyť to říkám,

že pravičákům z toho překvapivého volebního úspěchu začíná hrabat. Pod tíhou dojetí vám nějak začínají unikat myšlenky. Chce to vyjadřovat se trochu jasněji. Ti členové KSČ kradli hlavně v té NDR, nebo jak tomu máme rozumět ? A ještě by třeba stálo za to doplnit, kde hlavně kradli soudruzi z ODS ! A někteří z té privatizace dostali nějakou korunu, někteří zas nějaký milion i stamilion. A tak je to správné, ať mají všichni stejné startovní podmínky a nemusí si pak závidět !

J. Kulheim 1.6.2010 13:20

Re: Já vidím jediný rozdíl:

Transformace socialistického hospodářství na území bývalého NDR , už stála víc jak 20 našich rozpočtů. Zajímavé, že kradli zejména členové  KSČ. Měli kamarády v bankách, informace, možnost  studovat v zahraničí, znalosti podnikání v zahraničí. Já neznám jednoho člověka, který by se obohatil a nebyl před rokem 1989 nějak "zaháčkovaný" s bývalým režimem.

V ČR byla nízká nezaměstnanost, nízká inflace a lidé dostali i nějakou korunu z kuponové privatizace.

M. Prokop 1.6.2010 12:01

Re: Nemáte vy doma Nobelovu cenu za ekonomii ?

Ani ne, zato vy blbnete setrvale.

M. Prokop 1.6.2010 10:48

Já vidím jediný rozdíl:

"Transformačním dluhům" se v podstatě nešlo vyhnout, kdyby transformovala (nebo dokonce netransformovala) levice, byly by ztráty stejné nebo větší, lepší státní zaměstnance by na to určitě neměla. Plus neschopnost právníků a poslanců zlepšit zákony a policie, státních zástupců a soudců používat dobře alespoň tehdy dostupné.

"Prožírací dluhy" za vlád ČSSD už jsou horší, těm se vyhnout šlo. Jen chtít.

J. Hanzal 1.6.2010 10:35

jsem to tady kdysi prezentoval : Československo potažmu Česko byl a je nejbohatší stát na světě, krade se tu bezmála 100 let a furt je co brát.

B. Brousková 1.6.2010 10:15

Re: Ať je to jak chce,

Ty biliony jsou pochopitelně znát.Kdyby je ti lupiči s prominutím prožrali a prochlastali, pokud by to bylo vůbec možné, bylo by jen dobře.Problém je , že část z těch peněz  se vrací a slouží ke korumpování politiků. A že to nedělají z čiré vděčnosti , je snad jasné. Za každý milion, chtějí zpět určítě víc. A pochopitelně že ze státního.

J. Láníček 1.6.2010 10:09

Nemáte vy doma Nobelovu cenu za ekonomii ?

Nic tady nezbylo, při tom se vylouplo tolik multimilionářů a několik miliardářů, stát do teď fungoval, nějaké stamiliardy se odporoučely ještě za kopečky ... Pozoruji, že se to vítězství pravice ve volbách nějak neblaze odrazilo na stavu mysli našich pravičáků !

J. Láníček 1.6.2010 9:55

Janyška,

nejste rozrušený až příliš ? Nějak vám to volební vítězství pravice zatemnilo mysl. A zrovna vy konkrétně  nějak moc civilizovaně nevypadáte ! A jak by se měl program např. sociální demokracie změnit ? Nechcete pro ně zpracovat ve svém volném čase nové stanovy ? Do éteru můžete postupně pouštět jejich jednotlivé stati - už se na ně těším !

R. Langer 1.6.2010 8:41

Re: Seznam je neúplný.

Po 40 letech vlády komančů tady na rozkradení prakticky nic nezbylo... :-P

K. Janyška 1.6.2010 8:38

Kajan

Transformace své náklady mít musela a díky za ně ! Že se vůbec konaly !

Komouši zapráskaní jsou pryč ! A teď ještě další socany, tzv. sociální demokraty ! Jejich programy se musejí změnit ! Musejí respektovat civilizaci ! Dzp.

J. Láníček 1.6.2010 8:19

Ať je to jak chce,

ty dva odhadované biliony, které se vypařily při velké privatizaci a následné transformaci, musí být někde znát. A stát byl zřejmě v době revoluce v dobré kondici, když přestál všechny ty loupeže i veleloupeže a ještě byl schopen docela slušně vegetovat. Jenže věčně mu žílou pouštět nelze. Proto nejraději slyším ty balady na téma jak si všechno prožrali nezodpovědní lidé a teď by se měli konečně pořádně uskrovnit, aby jejich děti a vnukové nepochcípali hlady !

J. Chládek 1.6.2010 7:12

Re: Seznam je neúplný.

To máte pravdu, transformace byla potřeba, ale ne rozkradení.

P. Vandas 1.6.2010 1:17

Seznam je neúplný.

 Ten rozbor je vcelku realistický, avšak opomíjí podstatný fakt, že kdyby nebylo 40letého ničení státu komunistickým režimem,nebylo by potřeba transformace.