2.10.2023 | Svátek má Olívie, Oliver


Diskuse k článku

POLITIKA: K Ústavnímu soudu jde 16 stížností

Byla to doslova smršť zákonů pocházející z dílny Rekonstrukce státu a levicově liberálních progresivistů z řad ostatních stran bývalé vládní koalice, která paralyzovala normální život v České republice.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Mayer 8.12.2017 12:34

Andrej Babiš se od vládní koalice mazaně odpoutal

Zřejmě na sebe mazaně podal trestní oznámení...

P. Vébr 8.12.2017 13:19

Re: Andrej Babiš se od vládní koalice mazaně odpoutal

Myslím, že samotnému je vám jasná nesmyslnost vaší reakce.

F. Navrátil 8.12.2017 10:20

Fušeři poslanci a alibisté senátoři

Pro ty odsuzované zákony senátoři nehlasovali? Ono je totiž jinak. Poslanci zvednou ruku pro každou blbost, protože se ani neobtěžují návrhy zákonů číst a hlasují tak, jak jim poručí vedení klubu. Senátoři zvednou packy podle stranického klíče a pak podávají stížnosti k ústavnímu soudu. Aby se jaksi prokázala jejich pseudoužitečnost v politickém systému.

Š. Hašek 8.12.2017 9:43

Pane Jirso,

docela pěkné fňukání. Použito i hezoučkých slovních obratů, jako např. "hnutí ANO vynesla protikorupční vlna". Ach jo. To Vás naučil kdo??

Šetřete síly na skutečnou práci do budoucna, vygenerujte stranického nepolitologického (ale politického vůdce), program (jasnější, kde bude méně brusele), .......... .

Volič ODS po dobu více než dvaceti let.

A. Alda 8.12.2017 8:45

Podle logiky senátorky Wagnerové

by senátor, který hlasoval pro nějaký zákon, neměl mít právo podepsat se pod ústavní žalobu proti tomuto zákonu, neboť svou vůli v dané věci již přece jednou a definitivně vyjádřil tím, že pro něj hlasoval.

J. Schwarz 8.12.2017 9:47

Re: Podle logiky senátorky Wagnerové

Jako že nemusím senátorku Wagnerovou tak tento její názor logický je... Senátor, který pro něco hlasuje a vzápětí proti témuž podává ústavní stížnost by se měl zastřelit a když ne, pak alespoň rezignovat na svůj mandát a nechat si ověřit svéprávnost...

A. Alda 8.12.2017 12:04

No jo, jenže ona se tím řídí jenom někdy.

A to je právě ten problém. Nejprve hlasuje pro zákon a pak jej napadne u Ústavního soudu.

Ale když její kolega senátor podepíše dvakrát návrh na presidentskou kandidaturu, je to podle ní špatně.

Pro mne v tom ale rozdíl není.

Každý má právo změnit názor.

P. Vébr 8.12.2017 13:23

Re: Podle logiky senátorky Wagnerové

Nebo taky se mohlo senátorovi dostat nových informací, na základě kterých změnil názor. Jinak by, podle propagované logiky neměnnosti názoru by např. kdyby někdo odmítl vodu k napití, se tím odsoudil k smrti žízní, neboť vyjádřil svůj názor, že vodu ne a ne a ne...

Z. Rychlý 8.12.2017 8:41

Pojistka? Čeho?

Senát zrušit. Jestliže hlasuje podle stranických pokynů, pak je to jen 2.liga stranického Parlamentu. Senát měl být složený z osobností a ne ze stranického odpadu. Zrušit. Nehrejme si na osobnosti, když je nemáme.

M. Klas 8.12.2017 8:19

Senát pojistka?

Opak je pravdou,senát není žádnou pojistkou,ale "konzervou" a obranným valem špatných rozhodnutí z minulosti.Stačilo včera v TV spatřit pana Půlpiva,jak zajíkavým hlasem brojil pro totální odzbrojení občanů ČR,dnes opět senát zaperlil,když odmítl zmírnit protikuřácký zákon.Senát je prostě průšvich

T. Kubín 8.12.2017 6:02

hmm ....

Byl jsem zvyklý na kvalitnější články od pana senátora, méně demagogické. Tohle, zvláště druhý odstavec, je přehlídkou informací vpravdě kalouskovských. Poslední vláda může za všechno, ti předchozí to musí spravit. Hmmm. Rád bych připomněl třeba to, že zákaz kouření začal svoji pouť českými zákony již v červenci 1989. Ne, to není překlep. Ale autor klidně údajný krach hospod šoupne do bot vládě končící v roce 2017- A tak bych mohl pokračovat a psát třeba o tom, jak se hospodách před EET běžně točila i polovina piva na černo atd. Mohl bych psát o tom, jak třeba (tehdy ještě má rodná) ODS slibovala tisíckrát zjednodušení toho a snížení toho, ale nikdy, ani za její vlády, nic neudělal.

Pojďme argumentovat poctivě, Tome.

P. Manda 8.12.2017 6:30

Re: hmm ....

A k těm podáním nic. Co do toho pletete ODS ?

J. Schwarz 8.12.2017 9:50

Re: hmm ....

Největším agitátorem za zákaz kouření býval poslanec za ODS Šťastný...

P. Han 8.12.2017 15:45

Re: hmm ....

A největším agitátorem proti zákazu kouření býval senátor za ODS Kubera. A také celoživotní nekuřák Václav Klaus. Boris Šťastný v době schvalování zákona už léta nebyl v parlamentu. Co to s tím má společného?

P. Khail 8.12.2017 11:32

Re: hmm ....

Plete je do toho p. senátor, proto.

M. Krátký 8.12.2017 5:04

Asi před rokem a půl mi volala z berňáku

moje nová správkyně a zděšeně mě oslovila - ježíšmarjá, vy jste NÁM neposlal nějaké hlášení DPH či co, a tak jsem tam raději zajel, vyřizování po telefonu je pro mě naprosto neúčinné - 10 vteřin po položení sluchátka už nevím co po mě chtěla. Tak mi polopatě vysvětlila co to hlášení DPH obnáší až jsem jí položil záludnou otázku :"a jak se to dělá?" Tak mi nadiktovala ( dělal jsem si poznámky ) webovky, na kterých to určitě najdu. Dal jsem tedy tu web adresu do mého PC a monitor mi celý zčervenal. Tak jsem ho vyfotil a správkyni poslal. Asi za dva dny ( než se poradila ) mi poslala novou adresu, se kterou jsem to vůbec neuměl - tak přijel můj IT a za 6 hodin to dotáhl do úspěšného konce. Od státu chci jen aby se na mě vykašlal, stejně mi nic nedá a tak jen furt buzeruje a hází mi klacky pod nohy.

J. Macků 8.12.2017 8:12

Re: Asi před rokem a půl mi volala z berňáku

To až se FÚ vzpamatuje a pošle Vám za všechna zločinná pochybení platební výměry na pokuty, a podle toho jak to líčíte, tak jich bude, to Vám teprve hnou žlučí.

P. Chládek 8.12.2017 9:47

Krátký rozum....

K. Vyšata 8.12.2017 10:17

Re: Asi před rokem a půl mi volala z berňáku

Proboha, Vy jste podnikatel? Neuvěřitelné.....

F. Navrátil 8.12.2017 10:24

Re: Asi před rokem a půl mi volala z berňáku

Skutečný podnikatel si najme účetní, která takové nesmysly vyřizuje. Podnikat by měl podnikat a ne ztrácet drahocenný čas nějakými byrokratickými hrátkami. Nebo jste snad Ferda mravenec?

A. Alda 8.12.2017 12:06

Podnikatelem může být jen ten,

kdo vydělává tolik, aby mohl platit účetní?

Normální instalatér nebo pokrývač nemá šanci?

Nelíbíte se mi pane. Vůbec se mi nelíbíte.

Ať se každý živí, jak umí!

P. Han 8.12.2017 17:58

Re: Podnikatelem může být jen ten,

A když to neumí?