1.12.2021 | Svátek má Iva


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Láníček 1.4.2010 20:34

Topolánka jsem sice rád neměl,

ale ukazuje se, jaká jsou ti modří ptáci svoloč. Tedy myslím ti modří kmotři v zákulisí. Sice je docela zábavné, jak se snaží modří hóšové vytvořit o novém vůdci obraz pana čistého, který byl jsa neposkvrněn  zničeho nic seslán přímo shůry k záchraně lidu této země, ale přesto je to jeden z těch slušnějších. Nejlepší jsou při pádu nějakého fírera ale vždy ti jeho bývalí největší "kamarádi" (v tomto případě Langer, Bendl, Tluchoř), nebo podržtaškové, kteří byli šťastní, když jim nechal podržet svou aktovku. Jak ztratil geroj Topolánek moc a vliv a padá dolů, tak bývalí "kamarádi" sledují jeho pád ne proto, aby mu pomohli, ale aby mu ještě sebrali boty, až bude bezmocně ležet. Tak bych docela rád věděl, co si o těchto lidech teď Topolánek myslí ? A jinak (a to říkám jako člověk, který Topolánka opravdu nemusel !), že typickou českou vlasností je obecně libování si v kopání do těch, kteří se již nemohou bránit ! Stejné nadšení by jistě projevovali i v případě, kdyby obdobně skončil Paroubek, nebo  třeba Cyril Svoboda. Někdo o nás prohlásil, že v sobě máme zakódovaný názor, že každý pád je zaslouženým trestem za dřívější vzestup !

L. Kubeš 1.4.2010 14:38

Naprosto souhlasím

Krajským "kmotrům" jistě dominuje Praha, ale i jinde se dobře ví, kdo je kdo. Ale místo čisty ODS od zkorumpovaných komunálních politiků se strana "očistí" likvidací toho, kdo mohl jejich pozice ohrozit, i když někdy nebyl zrovna nejobratnější. A kmotři se schovají ze uhlazenou fasádu jistě slušného Nečase.

L. Severa 1.4.2010 13:35

Který Sobotka

vyzval Topolánka k odstoupení? Tvrzení, že to byl Přemysl, předseda senátu, už jsem četl v několika článcích. Také jsem se dověděl, myslím že v příspěvku na NP, že to byl Sopotka, z ČSSD , se závěrem, že záměna osob měla nepříznivý dopad po bezprostředním zveřejnění celé aféfy. Myslím, že by se méli autoři článků na základních faktech sjednotit.

M. Prokop 1.4.2010 13:54

Re: Který Sobotka

Oba.

Jen ozubená pleš k tomu měla ještě další kecy.

M. Kodet 1.4.2010 10:33

Topolánkovo odstoupení

z  funkce předsedy vysvětluje i dost drsný Haasův článek: tak nějak se nasrozčílil.

O možných souvislostech viz

http://kodet.blog.idnes.cz/c/131310/Sicilske-nespory-ODS.html

R. Sedláček 1.4.2010 11:43

Re: Topolánkovo odstoupení

:I.já.budu.paranoidní

M. Prokop 1.4.2010 12:23

Re: Topolánkovo odstoupení

Mají to pěkný bordel v té ODS, ne jako v jiné straně, kde kmotr Kočka s kmotrem Tvrdíkem drží všechny na uzdě, kmotr DRáth i čtyřmilionovými kaucemi.

M. Matoušek 1.4.2010 10:30

Zmýlená

Pisatel článku vzal pod svoji ochranu Topolánka a to téměř bez výhrad.Co všechno už nám ten ogar s gulema řekl,jak se jako premiér chová,to přece vypovídá o mnohém.Praktiky kmotrů do politiky zatáhl Topolánek sám,jako předseda proti nim nic neměl až do doby,kdy se začali kmotři projevovat jinak,než si představoval.ODS tím,že zvedla výše Jančíka,si v Praze ublížila a stejně tak jí škodí Bém.Pravdu měl v tom,že by mělo slavné gremium opustit více "škůdců" ODS.Po 20ti letech by už bylo potřebné ve všech stranách vyměnit špičky nebo alespoň jejich horší část.

P. Čech 1.4.2010 12:37

Re: Zmýlená

Mám za to, že v současném volebním systému není možno kohokoliv vyměnit, pokud si to politické strany samy nepřejí. Jsem ochoten garantovat, že při většinovém volebním systému s přímou volbou jednotlivých kandidátů by žádný ze současných politiků zvolen nebyl. Politické strany by byly systémem donuceny kandidovat skutečné osobnosti a ne osoby navzájem spřízněné nejen rodově, ale i finančně a jinak. Pokud by to neučinily, ve volbách by zcela propadly, jejich kandidáti by se do parlamentu nedostali a byly by zcela odepsané. Především by se do parlamentu nedostali komunisté, ale ani jiní vyžírkové typu současných politiků s jedinou výjimkou, kterou tvoří pan kníže Schwarcemberk.

P. Čech 1.4.2010 10:25

Snaha svalit odpovědnost na pouze někoho

Mám za to, že autor hledá příčinu tam, kde ji nalézt nemůže. Ztráta důvěry v ODS není vůbec v osobě Mirka Topolánka, ikdyž i on se svým způsobem o ni zasloužil. Jedná se totiž o obecnou ztátu důvěry v politické strany a v pro lidi nepřijatelnou moc politických stran, danou ústavou. Na tom nic nemění skutečnost, že viditelně vyčuhují osoby jako Topolánek, Nečas, Paroubek, Filip, Bursík,Kocáb, Katřina Jacques a mnoho dalších. Mirek Topolánek pouze nectil pokrytecké zásady politické korektnosti, implantované do naší politiky z USA. Příčinu nedobrého stavu naší politiky vidím v naprosto špatném, nevyhovujícím a nedemokratickém systému, v  ničím a nikým (zvláště ne občany) neomezené moci politických stran. V nedemokratickém a nesvobodném, vždy menšinovém systému voleb, který nejenže produkuje vládu naprosté menšiny , reprezentované členy a voliči jednotlivých stran (max. dosud 20%), ale vynáší k moci osoby nedůvěryhodné, zkorumpovatelné a korumpující. Jedinou cestou jak z toho ven vidím jedině v zavedení přísně většinového volebního systému s přímou volbou jednotlivých kandidátů, v naprosto svobodných volbách, kdy nikdo a nic nediktuje voličům jak mají volit a koho mají volit a v zavedení institutu všeobecného referenda k zásadním otázkám našeho systému. Podobně a nebo stejně, jako tomu je ve Švýcarsku. Jiná smysluplná cesta neexistuje, ať si říká kdo chce co chce.

M. Matoušek 1.4.2010 10:35

Re: Snaha svalit odpovědnost na pouze někoho

Většinově tu vládla ODS v 90tých letech a právě tehdy se rozeběhla korupce a klientelismus do nevídaných rozměrů.Pokud jen jedna politická strana ovládne většinově klíčová místa,bude to mít stejný efekt jako za totalitního režimu,nebude brát v potaz zájmy široké veřejnosti,nýbrž jen svých přívrženců.A to se stalo podle mého soudu ODS,která dbala jen o zájmy úzké skupiny bohatých,viz snížení daní.

M. Prokop 1.4.2010 12:20

Re: Snaha svalit odpovědnost na pouze někoho

ODS nikdy nevládla většinově, vždy v koalici. (vyjma Prahy)

A většinový systém je zase něco jiného, IMHO velmi užitečného.

S těmi daněmi jste pak úplně vedle.

P. Čech 1.4.2010 12:27

Re: Snaha svalit odpovědnost na pouze někoho

Žádná politická strana zde nevládla většinově a to nejen od roku 1989, ale již od roku 1918. Nepočítám vládu KSČ v období od roku 1948 do roku 1989 a to z toho důvodu, že nebyla zvolena svobodně. Většinové vítězství ve volbách je nutno chápat jako zisk nejméně 50%+1 hlas. Od roku 1989 zde vládly zcela impotentní koalice, které nadělaly více škody než užitku. Vlády jakýchkoliv koalic jsou totiž založeny na kompromisním programovém průniku jednotlivých stran a tím dochází zákonitě k tomu, že ani jeden z předvolebních programů těchto stran, koalici tvořících, nemůže být plněn. Povolební koaliční program tedy nemá vůbec žádný mandát voličů a jakákoliv koaliční vláda, vzniklá po volbách, není vládou demokratickou. Poněkud jiné by to mohlo být v případě předvolební koalice, kde její program by byl předmětem voleb. V současném volebním systému by však ani taková koalice nezískala potřebnou demokratickou většinu hlasů, tedy zmíněných 50%+1 hlas. Pomoci může odstranit současné nešvary pouze většinový volební systém, který jedině je demokratický.

M. Matoušek 1.4.2010 10:18

Zmýlená

M. Prokop 1.4.2010 9:59

Já bych to přirovnal ke Slánskému.

Byl oběšen za něco, co nespáchal, ale zároveň si pověšení za své komunistické činění nepochybně zasloužil.

MT pak za nerespektování závěrů kongresů ODS a za fujtajbl s Lisabonem.

K. Kužel 1.4.2010 10:39

Re: Já bych to přirovnal ke Slánskému.

Nerad, ale souhlasím.

http://karelkuzel.blog.idnes.cz

J. Kulheim 1.4.2010 9:47

Mirek Topolánek se za výsledky svého působení v čele ODS a předsednictví vlády, nemusí stydět. t.

Nebudu spekulovat jaká je skutečná příčina odvolávání Mirka Topolánka z vedení ODS. Kdo chce psa bít, tak si hůl najde. Pro některé je opovážlivost jet na dovolenou do Toskánska, pro jiné pobyt v Berluskoniho vile, rozvod, prsteníček, krajské volby a p.  

Většinou se tito moralisti uchylují, podle mého názoru, jenom ke kritice. Ve většině případů se jedná o kritiku vzniklou na základě polopravd, které  šíří lidé, kteří "udělají pro dobro lidí v ČR",  cokoliv. Od rána do večera,  někdy i v noci, myslí jenom na blaho dědečků, babiček, dětí, rodiček a p. Někdy si vzpomenou i na sebe.

1/ ODS v průběhu předsenictví získala v parlamentních volbách neopakovatelných 37% hlasů.  ......2/  Má velký podíl na zvolení Václava Klause prezidentem ČR. .....3/  Jeho vláda, jako jediná od roku 1989, se snažila udělat reformu systému a financování zdravotní péče. V ěděl, že mu to pro jeho politickou  kariéru mnoho kladných bodů nepřinese. Není to populista.  .....4/ V roce 2008 byl deficit státního rozpočtu  "pouze 19 miliard". Příjmy SR v roce 2008 byly o 38 mil Kč víc než v roce 2007 a vydaje o 8 miliard snížené. Růst HDP byl v roce 2007 6%, 2007 pouze 3%.      ......5/ Jeho vyjadřování je stručné, umí vystihnout podstatu problému,  srozumitelné i když někdy poněkud hrubší. ...6/ Pod jeho vedením se podařilu dobře zvládnout předsenictví EU.  .......7/ Ekonomickou krizi zvládla ČR, jako jedna z mála, velmi dobře. .....8/ Finanční krize se ČR nedotkla /Slovensko, Mexiko, ČR/.

 Určtě to není všechno. Někteří arbitři morálky budou hledat pouze chyby a problémy.

V. Bok 1.4.2010 9:14

Vcelku výstižné, jen

příčina sestřelení je poněkud jiná. Kmotři prostě zjistili, že by jim mohl prohrát volby.

T. Krystlík 1.4.2010 9:02

Měl byste vědět, pane Haasi, že pro politiky platí presumpce viny

a nehájit tak úporně Topolánka. Měl být okamžitě sesazen již za aféru v Monte Argentario.

K. Janyška 1.4.2010 7:45

Kajan

Ano, Mirek Topolánek je příčinou všech problémů ODS, neboť byl jejím předsedou ! Doufám, že byl ! Dzp.

J. Švarda 1.4.2010 6:35

Topolánek prohloubil hysterii,přeběhlictví a nevypočítatelnost v politice ODS

Pane Haas máte asi pravdu,že na velkého Topola se na to sesypalo najednou moc a že ty výroky mohly být jinak chápány, než to myslel. Skutečností ale je, že si mnoho zavinil sám svojimi excesy. Jeho životní chyba bylo, že jako valašský ogar, když vinou jeho úkolování Dalíka proti TV24(ochrana přeběhlíka Wolfa) padla vláda, tak se hned vzdal mandátu v PS. To byl jednoznačně hysterický krok. To poslední byla jeho záhadná návštěva Gayčasopisu,kde byl v různých krojích a nekrojích(trenýrkách) fotografován, a k tomu blábolil skutečné nesmysly.Jak to myslel není důležité,  proč  jde vedoucí kandidátky ODS dva měsíce před volbami na tato místa, to už patří do oblasti záhad. A pak typická pro M.T.tvrzení, že si asi nevšimnul že na chodbách je moc lidí a že ho doprovod neohlídal. To snad není pravda,zkušený politik by toto ani neměl vyslovit. Ta otázka kmotrů to je taky dvousečná zbraň.S kým se sešel M.T.v Toskánsku, to nebyli kmotři ODS? Ale on mezi řádky, kmotry dělí na ty přátelské a nepřátelské.

J. Bakulová 1.4.2010 5:32

my si to budeme

pamatovat, ale Topolánkovým dnům ještě není konec

P. Brodský 1.4.2010 1:54

Tentokrát to bylo výborné

Tentokrát to bylo výborné, pane Haas!!!