4.12.2023 | Svátek má Barbora


Diskuse k článku

POLITIKA: Irové jsou realisté, naše vláda nikoli

Současnou patálii irské ekonomiky nezavinilo marnotratné žití na dluh, ale spekulace finančních institucí, jejichž dluhy musel stát převzít. Už proto asi přišlo Irům zatěžko se zavázat k dalším úsporám, protože to, co jejich ekonomika nyní potřebuje nejvíc, jsou růst a zaměstnanost.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Rybák 7.6.2012 10:18

EUro-demokracie

Irové by tentokrát reparát z referenda zamítajícího fiskální pakt reparát dělat nemuseli, protože EU-demográcie mezitím pokročila natolik, že na nesouhlasu národa už nezáleží (což jistě přispěje k "lásce" národů k EU). Irové by prostě byli přehlasováni. Navíc je jim jasné, že při jeho zamítnutí by nedostali potřebné půjčky.

Nelze nijak okecat, že euro-krize vznikla nevyhnutelně zavedením eura. Musela nutně vzniknout v zemích, které by pro zachování své konkurence-schopnosti potřebovaly "slabší" euro než např. Německo (např. Irsko ztratilo konkurence-schopnost vůči libru silně devalvující Velké Británii). Vznikla záměrným přílivem levných peněz, které při mediální euro-euforii nutně vyvolaly vznik "bublin" na trhu nemovitostí (Španělsko, Irsko..). Vznikla působením zkorumpovaných EU-Hujerů, kteří své země záměrně přivedli do

euro-pasti, a záměrným zadlužováním do dluhové pasti a tedy i hospodářské a politické závislosti (protektorát Řecko) vůči reálnému Německo-francouzskému centru EU...Vznikla zduřením byrokracie, sociálního státu, nadprodukcí nic užitečného neovládajících, nikým jiným než státem nezaměstnatelných, politicko-korektních polovzdělanců.

P.S. Zadřená německá "lokomotiva" se rozjela až po realizaci "pravicových" reforem pracovního trhu (Hartz 4). To je zatím hlavní poučení z "krizového vývoje".