7.6.2024 | Svátek má Iveta, Slavoj


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
kocour 15.1.2010 19:40

Hrozi nebezpeci post-ideologicke tyranie ?

Hrozi nebezpeci? Jiz tu je

jarda 15.1.2010 12:49

DÍKY- DOSTAL JSI HO

jarda 15.1.2010 12:47

Re: Evropa potrebuje silnou osobnost....

je to tak, jak říkáš- evropa nevytvořila jeden ekonomický celek, to ani náhodou, a proto se rozpadá. S tou silnou osobností je to samozřejmě blbost.

Monte Christo 15.1.2010 0:06

Evropa potrebuje silnou osobnost....

Evropa potrebuje cloveka chapajiciho problemy cele evropy...Nikoly cloveka jenz se snazi resit jen narodni problem...Uz proto ze evropa utvorila jeden ekonomicky celek....A pokud sama evropa nenajde v brske dobe vudce jenz povede evropu ke kyzenym cilum muze nastat rosklad samotne podstaty EU...EU totiz neni polozena na zakladnich kamenech demokracie a tim tedy se muze rospadnou jako domecek z karet...Monte Christo Praha Ma zeme Me srdce

mpscz 14.1.2010 21:54

Re: Tyranie je zabydlená!

Věšet se měli v 89 komouši.

diaman12@seznam.cz 14.1.2010 21:48

Re: Hrozí nebezpečí post-ideologické tyranie?

Pane Vltavo, máte pravdu, že nejlépe se bere tomu kdo má ty peníze. To ví i žáček první třídy. Otázka je jiná, nechajíse, projde to parlamentem? Ještě se to nestalo. Ale zmrazení důchodu ano. Ti důchodci mají dost holí v ruce , ale na ten Václavák se jich tam moc nedobelhá. To je ten rozdíl.

diaman12@seznam.cz 14.1.2010 21:38

Re: Nejsme schopni racionální kritiky defektů stávajícího kapitalismu

Jak někdo může racionálně kritizovat kapitalismus, kde se do popředí úmyslně předhazuje svoboda slova. Ano, máš svobodu slova, plácej co chceš, na to máš právo, ale nic víc. Nikdo tě nebude za kritiku zavírat. Proč ?Stejně tě nikdo neposlouchá, hlavně mi na tom vršku, kteří Vám to plácání  umožňujem. Ale máme v ruce mamon ( kapitál ) a to je hlavní. Kdy koli tě podplatíme a budeš nám zobat s ručičky. A okolní bláboly nás nezajímají. A hlavně ,žádný reži ještě nepadl dobrovolně. Každý režim má mocenské páky. A kapitál. má dost peněz, aby ty páky mohl ovládat. Hlavně kapitál. musí udržovat lidi na existenční uzdě, aby populace neměla možnost jinak přemýšlet.   

Didi 14.1.2010 21:32

Re: Tyranie je zabydlená!

Tím chcete tvrdit, že hodnota majetku patřícího ČSSR v roce 1989 (tedy přesněji ta jeho část, která byla následně privatizována) byla cca 105 biliónů (105*10na12) Kčs? Což při tehdejší ceně 5760 Kčs/unci zlata dělá 1,82*10na10 uncí. Dnešní HDP je cca 3700 miliard Kč což při dnešní ceně 20245 Kč/unci dělá 1,83*10na8 uncí. Neboli, pokud by celá výkonnost dnešní ekonomiky byla zcela a úplně využita na budování "hodnoty majetku republiky" (a nic nebylo spotřebováváno), tak za sto let dokáže vybudovat to, co bylo podle Vás privatizováno?

Nesekl jste se někde o řád či dva? Nebo spíše, nejsou to hodnoty veškerého majetku, nacházejícího se na území státu? Tedy včetně např. silnic, železnic, přehrad atd, které jsou i nadále státní, včetně domků, chat a chalup, které i nadále vlastní soukromníci tak jako před rokem 1989 a tak podobně.

Didi 14.1.2010 21:05

Re: Orientační krize,

Třeba pak pochopí, že dávky nejsou zadarmo. A že čím méně si budou populisti v parlamentu kupovat hlasy nemakačenků, tím větší podíl z vykonané práce mu zůstane k následné spotřebě. A že čím více služeb si v důsledku toho bude schopen zajistit sám v rozsahu a kvalitě, která mu vyhovuje, tím méně bude prostoru pro korupci.

Dana 14.1.2010 19:58

Re: Hrozí nebezpečí post-ideologické tyranie?

Osobně neznám nikoho, kdo má důchod 20 tisíc. Spíše jsou opravdu dost nízké u obyčejných lidí-tak na přežívání.Když mají pár vnoučat, tak je docela problém šetřit k dárkům, o tom, že by si koupili zájezd atd. nelze být řeč. Ale fakt, že nějaká horní hranice by měla být. Doživotní renty, tunelářské důchody atd. opravdu nechápu - v tom je binec..

Anton 14.1.2010 19:21

Re: Nejslabším článkem je veřejnost ...

Na konci tunelu žádné světlo nesvítí, když už, tak tam někdo zapoměl zhasnout na hajzlu.

Mlčící většina se většinou pro jistotu nevměšuje ani do vlastních záležitostí. Toť fakt. Ještě by zy něco nesli zodpovědnost. To určitě. Vždy jsou na vině ONI, teda ti druzí.

logik 14.1.2010 19:08

Re: Tyranie je zabydlená!

Ošklivá pravda Jenže je třeba věšet  a to už KSČM neudělá, strana straně oči nevyklove.

Snad ta dělnická. Proto je ji třeba zakázat

mpscz 14.1.2010 18:23

Re: Tyranie je zabydlená!

Hezká demagogie :-D

Honza 14.1.2010 17:42

Tyranie je zabydlená!

Když byl zveřejněn majetek připadající na privatizaci tak prostým podělením počtem 15 mil. občanů připadal v průměru na jednoho občana včetně kojenců majetek za 7 mil.Kč.Bylo by zajímavé kolik je z dněšních občanů česka dvoumilionářů či sedmimiloonářů.O tom že by stát měl dluh nebylo slechu dechu, dověděli jsme se že nám hodně států hodně dluží a dluhy jsme i velkoryse odpouštěli, nebo odpustili z dlužné částky 50%, což bylo označováno za dostatečnou výtěžnost.Dneska z většiny občanů milionáři nejsou, majetek této hodnoty vlastní jen malá hrstka vykutálenců a obyčejným občanům přibyl státní dluh vevýši 120 tis.Kč na občana včetně kojenců, proto, že zavedené výdaje v socialismu, zdravotnictví, školství, důchody a pod., očekávaná progresivnější ekonomika, která nastoupila po předlistopadové, nebyla  a není ani po dvaceti letech jejího vítězství vyprodukovat.A tyrani jsou za vodou, mají v rukách za peníze všechno pod palcem, tak že o zákonu na majetkové přiznání se mluví již hezkou řádku let a domnívám se, že se bude mluvit do té doby než KSČM nezvítězí ústavní většinou ve volbách, protože tihleti tyrani se nevzdají svého koryta stejným způsobem jak to udělali (doměle) neúspěšní bolševici.

Roman 14.1.2010 17:24

Re: Nejsme schopni racionální kritiky defektů stávajícího kapitalismu

Otázkou je zda se o tomto režimu nebude nakonec hovořit také jako o perverzitě z přelomu tisíciletí.

brána 14.1.2010 17:17

Nejsme schopni racionální kritiky defektů stávajícího kapitalismu

nejen na základě našich mdlých zkušeností s pluralitním režimem, ale také na právě ideologicky brilantně používaných afektů, jakým je příkladně strach z ideologie komunismu a podobných perverzit minulého století.

logik 14.1.2010 17:02

Re: V minulém století

..."uplácet porodným, pohřebným, pastelkama, 13. důchodem a podobnýma nesmyslama.."  ?  To jsou prkotiny.  Máme ca 300 miliardářů (tj. těch ,na které se to ví). Ti vykrádají stát. - pomocí zaplacených  politiků  - bílých koní mafiánů.

A  kdy to začalo?

"Současný stav je důsledkem sametového podvodu.

Hlavní úlohou Havla bylo zajištění beztrestnosti komunistických zločinců a právní kontinuity CSSR; Klauz je přímo zodpovědný za ekonomické zmrzačení země , ustanovení kriminálních vztahů (piratizace, tunelářství, korupce) v ekonomice, v zákonodárství a ve správě státu. a za převedení ekonomické moci komunistického státu do soukromých rukou exkomunistů.

Oba své kolaborantské úkoly splnili a plní. "

Roman 14.1.2010 17:00

Re: Nejslabším článkem je veřejnost ...

Pamatuji si sliby typu: "do pěti let doženeme Rakousko". Dnes už se politici nepokoušejí ani o takové habaďury. Prostě žádná vize, směr, snaha o nápravu, nic takového. Jen se čeká kdy nás doběhnou dluhy a jaký průser vypluje zase na povrch. Pokud to začne hodně smrdět, tak se bude chvíli strašit návratem komančů k moci a pořád stále dokola.

Jiřina 14.1.2010 16:58

Re: Nejslabším článkem je veřejnost ...

Souhlasím. Ještě by měl někdo navrhnout řešení.....

Landys 14.1.2010 16:41

Nejslabším článkem je veřejnost ...

... ta mrcha veřejná  by se snad chtěla mít dobře, a nedá a nedá pokoj ! Když se po občanech vyžaduje změna (samozřejmě k horšímu, jako zatím vždy), měl by jim někdo kompetentní sdělit, kde se nalézá ono světýlko na konci tunelu. Jestli mi paměť dobře slouží, toto je minimálně třetí úpěnlivý apel na občany, aby přinesli oběť ve jménu příštího lepšího. A to lepší ne a ne se dostavit, naopak občan si musí opět vyslechnout, že je mrcha nenažraná, která by jen prožírala budoucnost. Pak si otevřete tisk, tam si přečtete kolik nám přibylo multimilionářů, kterak tito bohatnou stále rychleji, k tomu se se svým hlášením o rekordních ziscích přidají všelijaké finanční ústavy, pojišťovny, dovíme se kolik milionů si rozdělí manageři polostátních podniků. To se potom musíte opravdu pokusit o změnu myšlení těch obyčejných občanů, jak radí autor článku. Musí být ještě blbější a ještě méně přemýšlet vlastní hlavou. Jinak nevím, proč by si měl běžný jedinec s IQ nad 100 přát velkou změnu, když je předem jasné, že tato bude zas v jeho neprospěch. Proč by měl dobrovolně chcípnout hlady už teď, když nedobrovolně může chcípnout až za deset let (samozřejmě řečeno nadneseně) ! Proč by se měli chovat jinak, než všelijací predátoři, kteří jen hledí, jak z nás vyždímat každou korunu.

Emil 14.1.2010 16:40

Re: Krátkodobost

Ale ono to takhle dříve nefungovalo. V 80-tých, 90-tých letech byly politické špičky, které předkládaly jasnou vizi, a byly schopny, i přes jasně dané volební období, tyto dlohodobé cíle sledovat. Nějak v dnešní politice postrádám vizionáře typu Margaret Thatcherové (vyvedla GB z ekonomické krize i přes značné sociální napětí), Helmut Kohla (integrace Evropy a sjednocení SRN), Ronalda Reagana (likvidace komunistického bloku). I ten Gorbačov měl jasné vize a prosazoval změny ve fungování SSSR (byť způsobil rozpad).

Dnešní politici nesplňují význam tohoto slova, stali se pouhými byrokraty s touhou po moci.

logik 14.1.2010 16:31

Re: Lapidárně řečeno

Přesné . 

Pohádka o smutné princezně u nás nefunguje.

Když se na politika prolákne nějaká sviňárna, tak ho v Číně popraví,  jinde jde od válu, u nás mlaská dál.    

  Čekání na Odyssea?

mpscz 14.1.2010 16:23

Re: Na vině je ústava

1. Levice vládne vždy bezohledně. Paradoxně na to vždy doplácí hlavně jejich voliči :-)

Právě, pokud by hrozila pokuta za nepřijití k volbám (třeba 500,-) přišli by všichni. A levicoví voliči by nedorazili - nesplnili by základní podmínky k získání volebního práva a pokud ano, nebyla by jich nikdy většina (v celé společnosti vždy převažují hlupáci) a o to mi jde.

2. Pokud by byla daň z přijmu zrušena, muselo by se vymyslet ještě nějaké jiné kritérium, které by eliminovalo hlupáky z volebního systému. 

3. viz bod 1

mpscz 14.1.2010 16:09

Re: Na vině je ústava

To může i dnes, když udělá povolební koalici nebo tichou dohodu s komoušema tak jako vždycky.

Roman 14.1.2010 16:04

Re: Hrozí nebezpečí post-ideologické tyranie?

Důchod a progresivní zdanění je obrovský rozdíl a stojí v protipólu. Nemluvě o pozici dávajícího a přijímajícího. Dávající má vždy lepší pozici a možnost volby. Aspoň teoretickou. To už se, ale těžko dá říct o přijímajícím.

mpscz 14.1.2010 16:02

Re: Na vině není ústava.

Důchodci opravdu nedostali 1000,- ale cca 940,- :-)

V předvolebním programui bylo, zže se nezvýší spoluúčast a 30,- není spoluúčast

Radar v předvolebním programu? to už si děláš fakt legraci.

mpscz 14.1.2010 15:59

Re: Na vině je ústava

Daň ze mzdy nebo příjmu.

vltava 14.1.2010 15:54

Re: Hrozí nebezpečí post-ideologické tyranie?

Omyl. Nejlépe se bere tomu, kdo má (viz návrh na progresivní zdanění). To důchodci opravdu nejsou.

Ludva 14.1.2010 15:28

Re: Hrozí nebezpečí post-ideologické tyranie?

Důchody by se rychle měly omezit stropem, cca 20 tisíc maximálně. Ke slušnému životu to stačí a až půjdou do důchodu zbohatlíci z posledních dvaceti let s důchody přes 50 táců, tak to bude platit kdo ? A zrychlit prodlužování odchodu do důchodu. A už vůbec nepochopím, proč mají doživotní renty mladí vysloužilci ozbrojených složek. Spotřebuje to několik miliard a rychle jich přibývá. Ať mi nikdo nevykládá, že stát nemá peníze.

Roman 14.1.2010 15:19

Re: Hrozí nebezpečí post-ideologické tyranie?

Za celé dění nebude zodpovědný nikdo. Do důchodců a sociálně slabých se nejlépe trefuje a nejlépe také bere. Souhrn drobných dá v globále velké částky a reálná šance na účinný odpor je mizivá. Co se týče zvyšování nároků, těžko můžete chtít jako politik po někom aby se omezil když sám mlaskáte. Tady platí, že ryba smrdí od hlavy. Na co se poukazuje jsou zástupné problémy (viz. 13. důchod). Pár naivků se ještě rozčiluje nad platy a staticícovými odměnami, ale miliardy lidem nevadí. Jen pro ilustraci: V zemi kde je třikrát levnější pracovní síla než na západ od nás, stojí jeden km dálnice dvakrát tolik.