13.5.2024 | Svátek má Servác


Diskuse k článku

POLITIKA: Ekonomický imigrant Babiš

Karel Schwarzenberg ve svém vystoupení před poslaneckou sněmovnou vyzval Andreje Babiše k odstoupení, protože tu „získal občanství, jmění“. Babišovo odstoupení by prý bylo „výrazem vděčnosti“.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Heidlerová 24.11.2018 10:05

Re: Kdyby opozice nekonala,

pardon "byli vyhoštěni"

P. Kmoníček 24.11.2018 10:29

Re: Kdyby opozice nekonala,

Hantschle, nejste také Rakušák ? Ach jo !

R. Gazda 24.11.2018 12:04

Re: Kdyby opozice nekonala,

On vas uz nekdy uspal? asi jo a bylo by dobre

J. Holíček 24.11.2018 10:11

Re: Kdyby opozice nekonala,

Proč nezblbnul kapitalista?

Prostě dva zblblíci se domluvili, aby převezli poctivě v Parlamentu pracující inteligenci.

Každý na to nepřijde. Congratulations. :-))

J. Vlček 24.11.2018 10:20

Re: Kdyby opozice nekonala,

Paní Heidlerová, je vidět, že máte vytříbený vkus na vynikající projevy.

V. Heidlerová 24.11.2018 12:34

Re: Kdyby opozice nekonala,

Děkuji za ocenění, mám nejen vkus, ale i patřičné vzdělání a velkou životní zkušenost.

J. Václavíková 24.11.2018 13:43

Re: Kdyby opozice nekonala,

Souhlas :-)

P. Kmoníček 24.11.2018 9:35

Bartoni,

vysvětlil jste problém jako vždy hezky. No a teď nám vysvětlete proč se Babiš neřídí, jako představitel svého hnutí, "Morálním kodexem reprezentanta hnutí ANO 2011" ? Jistě víte na co se ptám, ale do vysvětlení se Vám určitě chtít nebude. Natvrdlý nejste, ale přesto připomínám, že jde o odstupování z členství a z funkcí.

V. Heidlerová 24.11.2018 9:44

Re: Bartoni,

V poslední době se pan Aston snaží být za každou cenu "nestranný", mně se ty jeho postoje moc nelíbí. Mám dojem, že v tom kodexu byl jeden zásadní bod, že nebude do funkcí dosazován člověk, který je trestně stíhán. ANO je hnutí prospěchářů a lhářů.

J. Holíček 24.11.2018 10:12

Re: Bartoni,

Objektivita ať jde stranou! :-))

P. Kmoníček 24.11.2018 12:40

Re: Bartoni,

Nejen, že nebude, ale pokud začne být trestně stíhán ve funkci, tak ODSTOUPÍ !

V. Heidlerová 24.11.2018 12:46

Re: Bartoni,

Kde berete tu jistotu? Já si myslím, že se od něho demokratický svět postupně odvrátí, nepokoje budou v jisté míře pokračovat, kam přijede, nebude vítán jen kladně, vláda je tak jako tak rozhašená, blíží se konec konjunktury, naslibované věci nebude moci splnit atd. Vynoří se další průšvihy, ale ještě to nějaký čas potrvá. Nikdy, nikdy neodstoupím - to je velmi dětinské rčení. Sám bude překvapen. Tak to vidím já.

P. Kmoníček 24.11.2018 15:20

Re: Bartoni,

Paní Heidlerová, já cituji co je v tom morálním kodexu. Vidím, že nejste jediná, kdo neví o co jde. Bylo by dobré se na to juknout.

V. Heidlerová 24.11.2018 16:50

Re: Bartoni,

https://www.anobudelip.cz/file/edee/2017/ano-moralni-kodex-reprezentanta.pdf

Babiš se provinil skoro proti všemu, co je tam obsaženo. Je to lhář a zloduch.

J. Novotny 24.11.2018 9:46

Re: Bartoni,

Jako politik prostě slibuje. ODS mělo svou smlouvu s voliči, ta také platila pouze do voleb.

J. Hejna 24.11.2018 10:10

Re: Bartoni,

Asi by se vám, pane Kmoníčku, líbilo, kdybyste mohli kdykoli odstřelit kohokoli.

Se Slonkovou by to nebyl problém.

P. Kmoníček 24.11.2018 10:32

Re: Bartoni,

Hejno jedno, já nikoho neodstřeluji, ale přečtěte si ten morální kodex. Ale hledat, číst, přemýšlet, hodnotit, omluvit se , to by na Vás bylo moc, že?

K. Janyška 24.11.2018 9:17

Khárl kecá a vy, Bartoni, také.

Co je to kompozitivní teorie ? Dzp.

L. Novák 24.11.2018 10:32

Re: Khárl kecá a vy, Bartoni, také.

Kajane, děláte si ostudu... :-P

K. Janyška 24.11.2018 13:00

Re: Khárl kecá a vy, Bartoni, také.

Ale, no tak.. Dzp.

J. Toman 24.11.2018 9:11

Pravda bolí

Pan Bartoň napsal prostě pravdivý článek. Já jen dodávám, mnozí tady máte starosti s Babišovou minulostí, třeba i co vlastně dělal v tom Maroku. Když kníže pán chce kritizovatt, tak by konečně taky mohl vysvětlit jak to bylo s využíváním vězňů z koncentračního tábora v Letech na práci v lesích jeho otce. Kolik platil vězňům za odvedenou práci a tak dále. Babiš je trestně stíhán za údajný, opakuji za údajný, dotační podvod. Zatím se nikdo z politiků nenamáhal veřejnosti v čem spočívá tento "podvod" podle paragrafu 212 trestního zákoníku, nebo kdy tenhle paragraf byl do trestního zákoníku implementován, zda před žádostí o dotaci nebo později. Taky e taktně mlčí o roli bývalého hejtmana Středočeského kraje Bendla (ODS), který žádost podepsal. Nebo je to taky případ jako Babiš jr., že něco podepsal a nevěděl vlastně co...?

R. Gazda 24.11.2018 9:37

Re: Pravda bolí J. Toman ze jo?

Taky byste mel pripomenout jak nasi predkove kdysi museli byr otroci vemete si panadol at vas to tak neboli

J. Toman 24.11.2018 9:40

Re: Pravda bolí J. Toman ze jo?

máte na mysli čí pravda?

A. Hrbek 24.11.2018 10:04

Re: Pravda bolí

Pane Tomane, když už chcete na někoho plivnout, tak se napřed pořádně informujte a nepište blbosti. 17. srpna 1940 veškerý majetek Schwarzenbergů zabralo gestapo. Stavba trestního pracovního tábora v Letech začala na základě protektorátní vlády 17.srpna, tedy tábor vznikl až po záboru schwarzenbergského majetku.

J. Toman 24.11.2018 13:01

Re: Pravda bolí

Pane Hrbku na nikoho nepliám, to nechávám řvoucí pouliční lůze. V roce 1940 byly dosazena nucená správa na hlubocké panství, na orlické až v roce 1942. Takže kdo píše blbosti?

I. Polák 24.11.2018 14:18

Re: Pravda bolí

No já si ještě pamatuji, jak se Becherovka privatizovala do "českých rukou", tedy pardon do rukou knížete a spřátelených bytostí. Já to osobně považuji za horší než nějaké čapí....Mimochodem ty peníze za Becherovku nikdo nevracel, že?

Knížeti spadlo do klína jmění tím, že byl adoptován v dospělém věku, co by z tohoto faktu dokázal vyplodit Seznam, kdyby to bylo naopak. Osobně si myslím, že kníže propásl možnost držet ůsta, při preferencích,které má TOP.

P. Kmoníček 24.11.2018 15:16

Re: Pravda bolí

Tak to bylo čisté, Tomane, ano ? PROČ tedy lhář a podvodník Babiš těch 50 OOO OOO,- VRACEL ? To byste musel ale přemýšlet a ono není čím, že !

J. Toman 24.11.2018 15:50

Re: Pravda bolí

Přemýšlet mám čím, ale nejsem si jist, že je o čem. Přečtěte si paragraf 212 trestního zákoníku "dotační podvod" a pak mi tady napište podle jakých bodů paragrafu se Babiš dopustil trestného činu. Ještě jsem se taky nedozvěděl, kdy tento paragraf byl do trestního zákoníku implementován, jestli před přidělením dotace nebo až po přidělení. To je podle mne dost důležité. Léta jsem v zemědělství podnikal a vrácení tzv. neoprávněně čerpané dotace nebyl zase tak řídký jev a zdaleka to nebýval trestný čin.

D. Stirský 24.11.2018 8:53

A Bartoňovi se zase líbí Babiš.

K. S. jsem viděl nedávno v rozhovoru s paní Kalenskou (?). A pravdou je, že už by skončit měl. Špatně slyší, opakuje se, zmínil řadu zdravotních potíží, čili typický senior. Ale oproti zlému, mstivému a dementně alkoholickému hradnímu starci je jura. Vedle toho, že Babiš je migrant a ty tu přece nechceme (Čechy Čechům, není-liž pravda), je dotační čachrář a zřejmě i bývalý spolupracovník STB. Bartoňovi to nevadí. Mně ano. Přesto - z pragmatických důvodů - bych Babiše zatím držel. Neb kdo na jeho místo? Okamura se do vlády sápe s chtivostí neuvěřitelnou, i komunisté by nepohrdli ministerským postem. A jedno si nemyslím: Babiš má řadu a řadu negativ, hlavně je patologicky chtivý moci, ale nepřipadá mně jako zlý člověk.

V. Kain 24.11.2018 9:34

Re: A Bartoňovi se zase líbí Babiš.

Jak by mohl být ten psychopat zlý viďte Stirský.Je to lež,že ho volila většina občanů.Dostal 30% od těch, kteří přišli k volbám.Kdyby měli rozhodovat všichni oprávnění voliči,tak by tento práskaný slovák letěl jako zmuchlaný papír.