31.3.2020 | Svátek má KvidoDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POLITIKA: Dobešovo vysvědčení z BruseluŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 25, poslední: 6.2.2012 20:39, přehled diskusí

A že vám, autore, tak vadí zrovna Dobeš ?:
Autor: V. Skalová Datum: 6.2.2012 17:33

Proč nevoláte po odvolání packala (to v tom lepším případě, v horším korupčníka, který zadal zakázku otci poslankyně Kočí) Drábka, po jehož zásahu kolabují úřady práce a dávky jsou rozdávány tu někomu 3x, někomu vůbec, či ministru Hegerovi, pod jehož "vedením" zase kolabují zdravotní pojišťovny, či přímo recyklovaného ministra Kalouska, pod jehož zásahy - neustálé zvyšování daní - se zase "úspěšně" snižují výnosy státního rozpočtu a zvyšuje státní dluh.

To Dobeš aspoň po létech uvedl v život státní maturity ???

Re: A že vám, autore, tak vadí zrovna Dobeš ?:
Autor: Š. Hašek Datum: 6.2.2012 19:31

Dovolím si podotknout, že ministra Drábka a Hegera považuji za muže na svém místě.

Oba chtějí trochu změnit nekonečné rozhazování pod  dřívější vlajkou "zdravotní péče zadarmo a dávky i pro zdravého třicetiletého muže". Život "na dávkách". !!!!!

Ale je to věc názoru.

Re: A že vám, autore, tak vadí zrovna Dobeš ?:
Autor: J. Švarda Datum: 6.2.2012 20:39

To vysvětlení paní Skalové je bohužel zajímavé, ale jaksi úplně mimo.Vyjmenovat všechny chyby jiných, to snad není odpověď na konkrétní a věcné poznámky autora. Shrnu, požadavky na dotace na ony dva programy  v hodnotě set milionů předložil ministr Josef Dobeš a jeho ministerstvo.Předložil to Dobeš, ne jeho předchůdci. Je logické, že to nejde jen "zdůvodnit" bez podkladů. Tady nepomáhá jistě oprávněná kritika co kdo udělal špatně, nebo ještě hůř..

Pokud ministra Dobeše:
Autor: Š. Hašek Datum: 6.2.2012 15:15

peskují z Brusele, "že málo a nečitelně čerpá" a spolu s nimi ho peskují i naši "čerpači",  rozuměj naši dluhoslavové, naši socánci a bolševici, potom mi nějak vychází, že Dobeš musí být jednička.

Prostě podle nich je tím správným ouřadou nejdříve přikazovačný vyběrač do společných kádí a potom rozhazovač na "projekty" kámošů. A živitel desítek kanclů s PC a kávou.

Nějak se mi začíná Dobeš líbit.

Nebrat prosím doslova!

Prosím o upřesnění:
Autor: B. Rybák Datum: 6.2.2012 15:10

Jde o tutéž EU-koncepci vzdělávání, díky níž je např. cca 50% mladých španělských "vzdělanců" nezaměstnatelných? O koncepci díky níž Německo nemá dost odborníků v přírodních vědách, (aplikované) kybernetice, informatice, výpočetní technice...? Jde o koncepci, která vychází z dobrých tradic např. Sorbony, na níž vystudoval např. celý genocidní štáb "Rudých (zelených) Khmerů", a ostatní její studenti "hrdinně" likvidovali v roce 1968 "kapitalismus ve jménu velikého Maa, Castra, Che Gevary..(místo aby podpořili náš boj m.j. i o právo na svobodné vzdělávání) a pokračují v tom jako např. D.C.Bendit J.Fischer neúnavně a ovšem daleko mazaněji v současné (vzdělávací) EU-politice. Myslíte, že EU pro nás má nějakou lepší koncepci než pro ostatní členy?

Z korespondence EU-byrokratů, kteří teď mají v náplni práce peníze neposílat s našimi byrokraty, kteří mají v náplni práce jich co nejvíc přijmout se opravdu nedá nic světoborného usoudit. Vám jsou jasné EU-poučky o správné křivosti banánů, velikosti a barvy EU-jablek, EU-jahod...?

P.S. Povinný jazyk pro každého jsme tu už měli. Užíval jste si to? Pokud vím, tak že většina studentů "to" nenáviděla. Proto bychom my asi měli hledat jinou cestu než např. Dánové a ostatní staří členové EU (a nejenom v "jazycích").

Re: Prosím o upřesnění:
Autor: Š. Hašek Datum: 6.2.2012 20:10

Asi tak!

ono to má logiku:
Autor: M. Pavlíček Datum: 6.2.2012 13:20

ale na Dobeše bych to nesváděl. Naopak. Samozřejmě evropské dotace jsou tunel a jako takové byly i koncipovány. Na vytvoření programů si už mastí kapsy vybrané skupiny. A samozřejmě je to potřeba udělat tak šalamounsky, aby se penízky daly pak rozdělit podle potřeby a papír to unesl. Takže nic moc konkrétního atd.

Co se týče Dobeše, nechci se ho zastávat, ale mám dojem, že se spíš snaží  tyhle vyžírky a žáby na pramenech vymést od korýtek - proto taky tolik povyku. Jak už bylo zmíněno vícekrát, takové perly jako Buzková a spol. nikomu nevadily.

Navrhoval bych evropské dotace zrušit a také recipročně nic do EU neposílat. mylsím, že by se dost ušetřilo. Protože když je to z EU dotací, tak je to jako z cizího - a z cizího krev neteře, jak známo. To "cizí" je ale draze zaplaceno.

Re: ono to má logiku:
Autor: Š. Hašek Datum: 6.2.2012 20:10

Vidím to podobně.

Mám úplě opačný názor:
Autor: D. Streit Datum: 6.2.2012 12:53

http://streit.blog.idnes.cz/c/245021/Brusel-zneuziva-dotaci-ke-vmesovani-do-nasi-exekutivy.html

Re: Mám úplě opačný názor:
Autor: B. Rybák Datum: 6.2.2012 15:39

Ano. Ten kdo veřejně projeví nedostatek úcty k europeistickému např. multikulturnímu nebo zelenému dogmatismu musí být exemplárně potrestán. Pokud možno politicky zničen, jako např. pan J. Čunek, L. Bátora, P. Drobil, V. Klaus ("sarajevský atentát"), V. Železný, ...

Re: Mám úplě opačný názor:
Autor: A. Richter Datum: 6.2.2012 20:31

Pane Rybák, vidím to lautr stejně.

        :-(

Stimulovat motivaci pro dodatečné vzdělávání obyvatelstva:
Autor: J. Malá Datum: 6.2.2012 11:55

požadavek , jasný snad každému, kdo chce.Bylo téměř zrušeno učňovské školství.Zaměstnavatelé požadují řemesla.Proč nezaškolovat vhodné nezaměstnané,?.Ovšem ne jednoměsíčními kursy,jak to dělaly úřady práce, když za měsíc vyškolily osobu se základním vzděláním na účetní, která stejně nedostala práci. To by ovšem musely úřady práce fungovat tak, jak byly zřízeny a ne jen vydávat peníze, jak je tomu dnes.Po 20letech od revoluce přibylo enormě analfabetů-proč je, byť dospělé , nepřinutit, aby se naučili číst a psát ,?A pokud by úřady práce skutečně zajišťovaly nezaměstnaným práci,proč i dospělé, při požadavku zaměstnavatele, neučit jazyky? Nesmysl? Ale pořád lepší, než peníze utopit v černé díře.Tady se vůbec vžilo, že evropské peníze vůbec žádné peníze nejsou. Proto k dejaké vesnici se 400 obyvateli je akvapark  nebo golfové hřiště, za tyto peníze vybudpvaný, ale v důsledku patřící soukromým osobám.Proto se za tyto peníze nakupují a rekontruují hrady a zámky, sloužící pak novodobé šlechtě. A pokud jde o sport?Kde jsou ty plné tělocvičny a hřiště s mládeží, věnující se v rámci  mimoškolní výchovy  různým odvětvím sportu?Bezplatně, samozřejmě.Dnes tzv. sportují jen děti bohatých, které hrají tenis, golf, jezdí na koni atd.Kde skončila masová tělovýchova?Mládež sedí u počítečů nejen proto, že je to baví, ale že nemají  zadarmo nic lepšího.

Měli bychom užívat jen to, na co máme:
Autor: F. Eliáš Datum: 6.2.2012 10:48

Jakákoli dotace do čehokoli je špatná. Dnes se, hlavně na vysokých školách, pracuje na projektech, které jsou vesměs zbytečné a bezcenné. Ale utrácí se na ně peníze evropských daňových poplatníků, podobná situace je ve zdravotnictví. Blbneme s projekty, do kterých by žádná banka nevložila korunu. Mínění tatíků z Bruselu bychom neměli věnovat žádnou pozornost.

Poznámka autora::
Autor: P. Kolar Datum: 6.2.2012 3:26

Normálně na komentáře k mým článkům nereaguji, ale v tomto případě, pane Vlku, udělám výjimku. Co kdybyste si Vy správně zjistil fakta, místo toho abyste rozdával lekce?

A nebo aspoň pozorně četl to, co chcete kritizovat.

Pan ministr Dobeš byl jmenován do funkce 13. července 2010. Program CEPRO byl ministerstvem předložen Evropské komisi v září 2011. I tento program byl zjevně minimálně dokončen pod ministrovým vedením. Ale o tento program nejde. Obsah článku se týká programů OKNO a Sport, které vznikly po září 2011, jako náhrada za CEPRO, tedy definitivně pod vedením pana ministra Dobeše.

Vaše další poznámka o angličtině svědčí o tom, že ani pozorně nečtete. To o čem Vy mluvíte, tam sám uvádím – ale navrhuji něco nad tento rámec. Povinnou angličtinu pro všechny. Obrovský rozdíl proti současnému stavu, věřte mi.

Je smutné, že Vám stačí něco plácnout a potom se pokusit zdiskreditovat autora nějakou šikovnou poznámkou, napřiklad poukazem na to, že jsem emigrant. Je až neuvěřitelné kolik lidí se k tomu uchyluje. Většinou když nemají dobré argumenty. (Odkud je mi to asi povědomé?) Bohužel, zabedněnost takovýchto lidí v jejich neochotě uznat, že se něco v Česku dělá špatně, vede k tomu, že se to dál v Česku dělá špatně.

Místo z Vancouveru raději z Prahy,ano?"?:
Autor: V. Vlk Datum: 6.2.2012 1:06

Plány nepřipravoval Dobeš ale ministerstvo před jeho nástupem. Do té doby, než jsme řekli, že nedáme na dluhy EU tolik kolik oni chtějí, a nechceme podepsat takovou nějakou novou Mnichovskou odhodu, jak nám sem bude jezdit euroněmecký protektor kontrovat rozpočet a daně, najednou je malér. Pane, račte si z Vancouveru zjistit o co jde. O tom,jak jste mimo svědčí to, že už dávno se všechny děti učí anglicky i další řeči a to co bylo když jste sem po roce 1990 lítal je už dávno pryč. Ostatně naučit se anglicky pro Dána je asi tak stejně složité ,jako když se učí Čech slovensky. Tuto drobnost jste nějak pozapomněl, he?!

Re: Místo z Vancouveru raději z Prahy,ano?"?:
Autor: I. Schlägel Datum: 6.2.2012 7:49

Nejsmysluplnější část Vaší poznámky je ono "he?!"  Zbytek nestojí za komentář. Pěkný den.

Re: Místo z Vancouveru raději z Prahy,ano?"?:
Autor: P. Lenc Datum: 6.2.2012 8:32

Pane Schlagele,domnívám se,že to "he"je naopak velmi smysluplné.To,že se přestává dostávat europeněz,to si již cvrlikají i vrabci a  eroúředníci nějak šetřit musí.Nemluvě o tom,že věřit euroúředníkovi je jako věřit Barossovi.

Re: Místo z Vancouveru raději z Prahy,ano?"?:
Autor: I. Schlägel Datum: 6.2.2012 9:20

Říkám, že je dokonce nejsmysluplnější. A s těmi zpropadenými europenězi máte pravdu. Notabene když jsou zdravě zajištěny řádnými eurodluhy, nemá to chybku.

Re: Místo z Vancouveru raději z Prahy,ano?"?:
Autor: B. Rybák Datum: 6.2.2012 15:47

Jsem rád, že jste pochopil aspoň to "he" (někteří ani to nezvládli). Pro začátek to není špatné. Jen tak dál však ono se Vám to nakonec podaří.

Re: Místo z Vancouveru raději z Prahy,ano?"?:
Autor: J. Štrobl Datum: 6.2.2012 9:17

Typické čecháčkovství. My nic, my muzikanti, to všichni ti špatní druzí. Dobeš za nic nemůže, protože, jak řekl pan president, je to nejlepší ministr školství. A od Vás ještě euroněmecký protektor navrch. Pane, probuďte se!

Re: Místo z Vancouveru raději z Prahy,ano?"?:
Autor: P. Lenc Datum: 6.2.2012 9:59

Domnívám se,že pán je probuzený a při smyslech.Ono je dobré si ověřit všechny údaje a teprve potom se do někoho trefovat.A pán z Vancouveru nežije v EU,tím nechci říct,že nemá právo se zajímat o naše problémy,ale má asi takový přehled,jako já o problémech Kanadských.A že jich nová konservativní vláda bude muset řešit dost.

Re: Místo z Vancouveru raději z Prahy,ano?"?:
Autor: S. Netzer Datum: 6.2.2012 9:52

Příspěvek krásný, vlastenecký.

Jak si taky nějaký cizák může dovolit kritizovat našeho ministra, o jehož vynikajících schopnostech je přesvědčena sama hlava státu! My si nepřejeme žádnou kritiku zvenčí od nějakých zpropadených emigrantů, a ještě méně kontrolu stran nějakého skopčáckého Reichsprotektora!

Náš smrádeček a teploučko si vzít nedáme!

Re: Místo z Vancouveru raději z Prahy,ano?"?:
Autor: J. Bakkal Datum: 6.2.2012 11:48

Paní Netzer, vy se mi líbíte! Neposlala byste mi fotos?

Re: Místo z Vancouveru raději z Prahy,ano?"?:
Autor: B. Hančl Datum: 6.2.2012 13:05

Pozor, abyste nebyl zklamaný, možná to bude chlap. 

Re: Místo z Vancouveru raději z Prahy,ano?"?:
Autor: A. Richter Datum: 6.2.2012 20:35

Abyste toho nelitoval, co když pošle?

      ;-)