19.5.2024 | Svátek má Ivo


Diskuse k článku

POLITIKA: Demokraté v akci

Nedobře se o tom píše. Bojem proti Babišovi, který přenesli lidé z TI a Piráti, jakož i další domácí přátelské udavačské povahy do Brusele, se údajně bojuje za demokracii v ČR.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Valenta 18.12.2018 13:37

Re: Opravdu úžasná logika

Vidím, že musím víc po lopatě, pánové. Opravdický krejčí, tedy živnostník, by podobné nesmysly asi nevypouštěl.

K. Janyška 18.12.2018 18:16

Re: Opravdu úžasná logika

Pro vás pan, pro mne zločinec... Dzp.

A. Alda 18.12.2018 10:15

Pokud se dobře pamatuji,

Babiš vytvořil za vlastní peníze hnutí ANO proto, aby byl tvrdou oposicí vládě. Že do vlády muselo jeho hnutí vstoupit, to ho zaskočilo, s tím v prvém plánu rozhodně nepočítal.

M. Klas 18.12.2018 10:35

Re: Pokud se dobře pamatuji,

Do vlády ANO vstoupit nemuselo. StBák pořád tvrdil, že do vlády nevstoupí a najednou tam byl...

Ś. Svobodová 18.12.2018 11:59

Re: Pokud se dobře pamatuji,

Nemuselo. Mohlo sedět na lavičce a koukat a okopávat nějaké menšinové vládě kotníky. Něco jako Piráti a ODS. A v dalších volbách dostávat méně a méně. Nebo mohlo jít do vlády, ukázat lokty a - kupodivu- dostávat více a více. Ale to ODS ani Piráti nikdy nepochopí.

Š. Hašek 18.12.2018 13:24

Re: Pokud se dobře pamatuji,

Přesné!

Politik se pozná, mj., podle toho, jestli "seká trávu", nebo "pobíhá vokolo a radí, kde koupit lepší brousek". Zkráceno.

P. Zinga 18.12.2018 10:36

Re: Opravdu úžasná logika

Pane Valento, ve spojitosti s Vámi se o logice vůbec mluvit nedá!Normální šejdíř na světlo nejde, dělá to v přítmí a s nastrčenými figurkami! Babiš ale vylezl na pódium, zavaleném světlem: předpokládat, že takto chce provádět své rejdy, může pouze pitomec. Pardon, neinformovaný. Anebo hajzl. sledující jiné cíle, třeba "demokracii" á la Soroš.

M. Valenta 18.12.2018 11:11

Re: Opravdu úžasná logika

Případů, kdy se někdo z přítmí vyšvihne do vládních pozic, je ve světě nepřeberně. Důvodů může být také mnoho, snadno se překrývají a sahají od dobrých úmyslů přes snahu vyhnout se stíhání až po touhu zprivatizovat stát.

J. Kopis 18.12.2018 11:29

Re: Opravdu úžasná logika

Otázka je, zda nakonec není lepší privatizace, což je de facto způsob monarchie, než zánik státu předáním suverenity nadnárodním progresivistickým neomarxistům, chtějícím zavést diktaturu!

M. Těhanová 18.12.2018 14:31

Re: Opravdu úžasná logika

Kdybyste se o Babiše opravdu zajímal, věděl byste, že je obojí. Moc dobře věděl, že když si vynutí MF, má vyhráno. To byla největší Sobotkova chyba, kterou jsem nikdy nepochopila. Ač jsem si o něm nemyslela, že je nějaký lumen, ale že byl tak blbý, nevím. Spíš už tenkrát na něho měl Babiš složku, másla na hlavě měl Sobotka dost.

Pak už stačilo Babišovi přivlastňovat si veškeré zásluhy a měl o voliče postaráno. Taky měl na to, aby si zaplatil ten nejlepší marketing.

Ś. Svobodová 18.12.2018 11:55

Re: Opravdu úžasná logika

Jedna spekulace za druhou. Víte co si asi myslí Babiš, víte co si myslí Holásek. Dokonce si myslíte, že Holásek si myslí že Babiš zruší volby... Zkuste napsat, co víte vy.

P. Kmoníček 18.12.2018 9:27

Holásku,

je to v Bruselu a už se něco děje. Případ dr. Ratha je u soudu někde v Brandýse pod Labem a neděje se už sedm let nic.

Š. Hašek 18.12.2018 9:47

Re: Holásku,

Asi jste malinko nevšiml, že v brusele nebyl soud, ale hlasování poslanců.

Snad mi nebudete oponovat argumentem, že je to jedno? Nebo také - že je to takhle spravedlivější?

J. Chaloupka 18.12.2018 10:19

To je mi parlament, když nemá ani zákonodárnou

iniciativu a musí se poklonit před nikým nevolenou Evropskou komisí v čele s Junckrem.

R. Meišner 18.12.2018 9:09

perfektně popsáno

...lépe to říci nejde. vše vůči Babišovi je jen přízemní závist a frustrace z vlastní neschopnosti. .. Babiš nikomu osobně neublížil---a pokud likviduje konkurenci, tak tomu se říká pravý kapitalismus, --a ten jsme přece všichni chtěli, --nebo ne? ---bohužel i ve zdejší diskuzi se to hemží závistivci až hrůza. možná by se jim líbil jako premiér pirát Michálek, popř. premiérka Šojdrová, ať to máme gender vyvážené. no jen tak dál,, to si pak teprve užijeme.

Š. Hašek 18.12.2018 9:23

Re: perfektně popsáno

Souhlas s Vámi i článkem.

A. Alda 18.12.2018 10:17

Přidávám se.

K. Janyška 18.12.2018 9:04

Boj za demokarcii je bojem s lidským světem, tedy

s jeho podstatou a jedinou možností jeho existence, jeho spontánním řádem. Marný a zbytečný. Lidé jsou v této věci přímo příšerně nevzdělaní... Dzp.

M. Klas 18.12.2018 8:32

Krnda

Dočetl jsem to jen ke Krndě, dále už jsem nemusel. Autor ve své zaslepenosti nevidí, že Krndu zplodil Bureš?

P. Dvořák 18.12.2018 9:03

Re: Krnda

Doporučil bych vám, si zejména příslušný odstavec přečíst ještě dvakrát. On totiž i sám Babiš je produktem nepolitické politiky, tedy produktem havlárny.

Š. Hašek 18.12.2018 9:31

Re: Krnda

Marné, marné, marné, pane Dvořáku!

Jeden podproblém hlavního problému Babiš je možno nazvat: "on nám sebral široce šedivou, reálnou, středově levicovou politiku pro všechny". To je všechny s "občansko fórovým, havlo, brusel softwarem" musí vytáčet. Má polovinu sněmovny, my dvě náměstí.

A to, že to Babiš umí s neupoceným rozmachem podnikatele? No, tohle? To už přestává všechno. A tak plakají a udávají do brusele. Zalknuti láskou k lidu.

A. Alda 18.12.2018 10:24

Někdy je vhodné

aspoň trochu zapátrat:

https://cs.wikipedia.org/wiki/Adriana_Krn%C3%A1%C4%8Dov%C3%A1

V letech 2001 až 207 byla výkonnou ředitelkou české pobočky Transparency Internarional. V roce 2014 byla zvolena do Zastupitelstva hlavního města Prahy, v roce 2015 vstoupila do ANO.

M. Těhanová 18.12.2018 7:30

Marketing a Prchal vítězí.

Proč stále někdo říká, že ti druzí nenávidí Babiše pro jeho úspěch? To si vůbec nepřipustí, že nejsou ochotni tolerovat jeho podrazy a švindly a nechtějí k tomu mlčet?

A nevím, jsou to spíš jeho voliči, kteří neumějí jinak, než slepě věřit jakékoli jeho lži a výmyslu.

A zrovna Krnáčová byla naopak ta, která se přidala k šéfovi, takže bych moc nezdůrazňovala její neschopnost. Takových tváří tam bylo víc, mnozí pak procitli, ona ne. Podobně, jako Válková, ta je už jen k smíchu.

A konečně, plnou papulu demogracie a dělání dobra má jen Andrej, samozřejmě za pomoci Prchala, který mu ty marketingové statě a projevy píše.

Sám není schopný dát dohromady jedinou souvislou větu. Tam je vždy vidět jeho skutečná inteligence.

Š. Hašek 18.12.2018 9:34

Re: Marketing a Prchal vítězí.

Zřejmě, paní Těhanová, skutečná inteligence pana Babiše bude dána rozmachem jeho firmy a jeho strany. Nikoliv Vašimi domněnkami.

Zdá se mi, že jste neměla ráda matematiku. Málo počítáte, nezajímají Vás výsledky, ....... a hodně "pociťujete".

M. Klas 18.12.2018 10:40

Re: Marketing a Prchal vítězí.

Hodně peněz ("rozmach firmy") znamená inteligenci? Není to spíše důsledek bezohlednosti a ostrých loktů?

M. Těhanová 18.12.2018 14:38

Re: Marketing a Prchal vítězí.

A jakými činy se rozmáchla jeho firma, to víte?

A na matyku jsem byla dobrá, takže jsem ji měla ráda.

J. Chaloupka 18.12.2018 10:22

Znáte někoho čistého a zároveň schopného?

Sem s ním. Ale bohužel nikdo takový není, tak musíme vzít za vděk Babiše. Stejně ho podezřívám, že do politiky šel proto, aby viděl, co se děje z těmi jeho daněmi. No a teď myslí, že vyčistí ten "Augiášův" chlév, kterým myslíme náš stát.

A. Alda 18.12.2018 10:28

Paní prof. Válková rozhodně není k smíchu.

Je to brilantní právník, velmi si jí vážím. Je to i slušná ženská, k jiným lidem přijemná, a neubližuje, když nemusí (i když by měla, snaží se tomu vyhnout). Ale Vy, paní, jste zjevná husa.

T. Závodský 18.12.2018 7:09

Aby bylo jasno:

V žádném případě nejde o boj proti Babišovi,

ale o zcela oprávněnou OBRANU proti Babišovi!

P. Dvořák 18.12.2018 7:31

Re: Aby bylo jasno komu?

Tedy Babiš rozhodně není můj šálek kávy, ale kdybych měl sestavit žebříček hodnot, událostí nebo osob, u kterých se cítím být ohrožen a proti němuž mám silné nutkání se bránit třeba i se zbraní v ruce, vůbec nejsem přesvědčen, že by zrovna Babiš byl v první desítce a měl bych problémy ho strčit alespoň do dvacítky.