20.10.2019 | Svátek má VendelínDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POLITIKA: David Rath se zničil sámŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 56, poslední: 19.5.2012 0:51, přehled diskusí

Média:
Autor: M. Martinovská Datum: 18.5.2012 21:52

Určitá méně známá média o Rathovi a jeho čachrech s inzercí a Klimovičovou atd. psala - třeba Zdravotnické noviny. Když se stal ministrem, postaral se o vyhození těch, co psali. Takže si už další, nacházející se v jeho sféře vlivu, dali pozor.

Stejně jako se postaral o vyhození lidí, kteří nebyli "jeho" z postů v čele krajských neziskovek. Lidi, které vyházel, nemají takový mediální.... zvuk nebo co, aby jejich hlas zněl nějak moc nahlas.

To snad ne!:
Autor: J. Blažek Datum: 18.5.2012 20:18

Lhář a prospěchář Cikrt přispěchal, aby si i on kopnul.

Re: To snad ne!:
Autor: A. Reček Datum: 18.5.2012 21:05

Pane Blažku, autora v oblibě jsem dříve za dob Julínka neměl, ale to jeho shrnutí co je Rath zač, napsal dobře.  Jestli je pan Cikrt lhář či prospěchář nevím.

Re: To snad ne!:
Autor: J. Blažek Datum: 18.5.2012 21:26

Ty jeho projevy o tom, že si lidé chodí do ordinací poklábosit byly nepravdivé, jakož i povídačky o tom, že poplatky jsou regulační a cosi zregulují.. Rovněž byly také zveřejněny články o jeho napojení na lékárenskou lobby. .... A povšimněte si prosím, že přední politici koalice honem neutíkají si také kopnout do Ratha a nevyjadřují se k různým "zaručeným" zjištěním médií a počkají si na to, až co policie vyšetří a soud zjistí. ... Pilno, honem vést rádoby duchaplné rozpravy, mají především všelijací Cikrtové ...

Vypni ho!!!:
Autor: K. Pavlas Datum: 18.5.2012 17:37

Mnohdy se zájmem jsem sledoval jednání sněmovny. I výstupy Dr. Ratha. Čím dál častěji mě ale napadalo, jak může člověk s jeho vzděláním a inteligencí vystupovat tak - jednoduše řečeno - neomaleně. Byl a je to sprostý hulvát. Naskýtá se otázka. Jak s ním mohli i pánové Sobotka, Hašek a jiní z vedení soc. dem. spolupracovat. Nemají i oni podobné charakterové rysy, podobný styl jednání? Takže kdykoliv se v době nedávno minulé objevil pan Dr. Rath na obrazovce televizoru, požádal jsem manželku o vypnutí. Jsem neskonale rád, že se i on vypnul sám.

Re: Vypni ho!!!:
Autor: J. Blažek Datum: 18.5.2012 20:17

1) Je zajímavé, že když Mirek Topolánek předváděl své různé hulvátské výstupy, tak to jste neměl strach o to, že další členové vedení mají takové jednání.

2) Také je zajímavé, že jste tu televizi nevypnul sám a dělal jste poskoka z manželky.

a nyní něco o sobě, pls:
Autor: T. Kohout Datum: 18.5.2012 17:14

Hezky napsáno.  A teď nám popravdě napište něco o sobě.

Re: a nyní něco o sobě, pls:
Autor: S. Sedlák Datum: 18.5.2012 18:41

Proč?

Ke zhodnocení pana Ratha, které je aktuální, nemusí autor předkládat snad své CV.

Pan Rath je opravdu stvoření, které se chovalo nemožně po léta. Bylo podivuhodné, jak to tak mohlo procházet. A o tom píše autor.

Re: a nyní něco o sobě, pls:
Autor: M. Novák Datum: 18.5.2012 19:13

No… Přesně o tomhle jsem psal. Existují lidí, kteří poučitelní prostě nejsou a nebudou. Obsah Cikrtova sdělení je panu T. Kohoutovi úplně ukradený. On potřebuje nadávat nebo aspoň podezírat.

Re: a nyní něco o sobě, pls:
Autor: T. Blecha Datum: 18.5.2012 19:58

Žejo? V hulvátství je Rath oproti Babišovi amatér. :)

Re: a nyní něco o sobě, pls:
Autor: T. Blecha Datum: 18.5.2012 19:59

A ta jeho hláška "Čeští zemědělci by mi měli postavit pomník" to byla fakt síla.

poučení?:
Autor: M. Novák Datum: 18.5.2012 15:12

Že se něco takového stalo je samozřejmě strašné. Strašné je samozřejmě především to, že takový člověk mohl být tak dlouho na výsluní a u moci. Autor velmi správně popisuje, čí je to chyba. Plyne z toho ale nějaké ponaučení? Poučí se lékaři (či profesní skupiny vůbec)? Poučí se novináři? Poučíme se my voliči???

Spolu s autorem jsem přesvědčený o tom, že na Rathovi bylo poznat, co je zač. Tak jako to bylo poznat na straně Věci veřejné. Poznat se to dalo tak, že oni do veřejného života vstupovali bez programů ale zato s permanentním osočováním druhých.

Nyní vycházejí nové "osočovací" hvězdy. Babiš, Holešovská výzva, různé protikorupční nadace zase zpívají stejnou píseň o tom, jak "ti druzí" jsou zloději a podvodníci. Poučíme se? Nebo budeme zase ve všem a všude vidět lumpárny a tak ty zjevné lumpy povýšíme, jen pro to, že proti lumpárnám plamenně řeční?

Re: poučení?:
Autor: P. Schuster Datum: 18.5.2012 15:45

V polovině 90. let pan MUDr. David Rath zakládal Lékařský odborový klub, jehož se stal předsedou, a poté byl v období 1998–2005 dvakrát zvolen do funkce prezidenta České lékařské komory.

To naši vzdělaní lékaři nepoznali co je zač? Kdo občas sledoval rozpravy z parlamentu musel mít po pár slovech poslance MUDr. Ratha jasno.

Náš exodus - váš exitus. To byl slogan našich lékařů na začátku roku 2010, to také o něčem svědčí. Pro úplnost je v poslanecké sněmovně kolem 23 lékařů a v Senátu jich je 13.

Re: poučení?:
Autor: T. Blecha Datum: 18.5.2012 16:21

O Babišovi jsem si nikdy nemyslel nic dobrého, ale poté co včera předvedl v pořadu Máte slovo, přemýšlím jestli jsem někdy viděl většího hulváta, primitiva a vychcánka ucházejícího se o místo v politice.

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10175540660-mate-slovo/212563230800019-mate-slovo-s-m-jilkovou/

Re: poučení?:
Autor: M. Novák Datum: 18.5.2012 19:20

Zkusil jsem si to pustit. Ale - já to nevydržel... To bylo opravdu otřesné. Jestli tenhle člověk v politice uspěje, tak... Já nevim.

Re: poučení?:
Autor: J. Blažek Datum: 18.5.2012 20:21

Žádné strachy -- VV zplodily tu nejčestnější - Peake s jasným programem (držet se, držet se, držet se koryt).

Zamyšlení:
Autor: P. Schuh Datum: 18.5.2012 12:34

Věta "(ostatně chytrý člověk se přece nenechá načapat s miliony v krabici)" vystihuje charakter autora článku. Znamená to, že pan autor je ten chytrý, který by se při uplácení s prachami v krabici načapat nenechal ?

Není přece otázka jestli Rath je chytrý nebo blbec. O to vůbec nejde. Teď jde o to, jak docílit, aby opravdu jako zločinec skončil na dlouho ve vězení. 

Re: Zamyšlení:
Autor: V. Vlach Datum: 18.5.2012 13:22

Za to Vy nejste chytrý,když takto si Vaše ego troufá vysekávat slova z vět a dočista nadbytečně laborovat jak Enšpígl?Chytrost - vychytralost - krátkozrakost.To se moudrosti stát prostě nemůže.

Jde také o to,aby mu byl řádně obstaven majetek,ano,všechno vrátit do korunky plus pokuta a náklady!Pak možná někde vzadu krčí se kriminál!....

Nevšiml jsem si, že by media dělala Ráthovi PR:
Autor: J. Ryba Datum: 18.5.2012 12:07

trochu méně ublíženectví, pane Cikrte....a vy jste na tom ministerstvu taky toho moc nepředvedli. Nezbylo po vás ani trochu z definice standardu, jen poplatky a to je trochu málo na reformisty...a doktoři? Dokud byl šéfem komory, tak jejich zájmy hájil dobře. Dokonce i na rasantní zvýšení spoluúčasti tlačil. Co tedy měli včas prohlédnout? To až Paroubek ho proměnil v sociálního demokrata...

Re: Nevšiml jsem si, že by media dělala Ráthovi PR:
Autor: M. Martin Datum: 18.5.2012 12:31

Trochu méně nadřazenosti všeználku a kazateli Rybo.

Re: Nevšiml jsem si, že by media dělala Ráthovi PR:
Autor: M. Trhlík Datum: 18.5.2012 14:36

Jen se pane Martine vraťte do minulosti a zjistíte,že pan Ryba má pravdu.S tím co dnes píše to souvislost nemá,ale rozhodně není ten pravý, kdo má Ratha kárat.

Re: Nevšiml jsem si, že by media dělala Ráthovi PR:
Autor: R. Tesařík Datum: 18.5.2012 18:51

a zase Trhlík se uprdnul.

Re: Nevšiml jsem si, že by media dělala Ráthovi PR:
Autor: J. Blažek Datum: 18.5.2012 20:23

Ale, ale broučku hovniválku ....

Re: Nevšiml jsem si, že by media dělala Ráthovi PR:
Autor: M. Trhlík Datum: 18.5.2012 21:23

Pane Tesaříku, i když Vás občas pustí do televize, už jste přece jenom ubohoučký člověk,který by si měl užívat důchod a ne se pořád někam cpát.Asi by bylo nejlepší,kdyby jste se jel toulat po NZ s paní Hajkovou.Možná by Vás dala dohromady i po psychické stránce.Ale to Vám musí někdo poradit.Vy jak nemáte napsaný scénář,už nejste schopen ničeho.Váš zenit výkonosti máte dávno za sebou.Je mi Vás líto.A uprdněte si dvakrát.Pn už Vám někdo poradí, nebo napíše scénář.Vy už jste jenom smrad z toho, co jste možná, kdysi byl.A dost ubohý.

Re: Nevšiml jsem si, že by media dělala Ráthovi PR:
Autor: M. Martin Datum: 19.5.2012 0:51

Pane Trhlík Ryba má vždycky ve všem pravdu ,všude byl dvakrát ,kde nebyl tam se chystá a od všeho má klíče.

Re: Nevšiml jsem si, že by media dělala Ráthovi PR:
Autor: S. Sedlák Datum: 18.5.2012 18:44

Tsss....

Jedině díky Julínkovi a Cikrtovi se zdravotnictví dostalo na dost dlouho do černých čísel a nedošlo k plošnému omezení zdravotní péče jako za jejich předchůdce - Ratha. Peníze mohly být disponovány na nákladnou péči a to se také stalo. Neměli čas celé volební období. Tak zas neplácejte.

Re: Nevšiml jsem si, že by media dělala Ráthovi PR:
Autor: M. Trhlík Datum: 18.5.2012 21:28

Pane Sedláku a proč je od toho vyhodili? Protože ODS začala ztrácet preference.

Mafián jako mafián:
Autor: K. Luboš Datum: 18.5.2012 10:57

Zrovna pan Cikrt je ten, který nám tady bude něco vykládat.

Re: Mafián jako mafián:
Autor: Š. Hašek Datum: 18.5.2012 11:23

Jste Vy ale kus vóla.

Hodinky nebo holínky vobojí se natahuje. Že?

Ráthův obyčejný lid se probral.

Velice přesné:
Autor: J. Holič Datum: 18.5.2012 10:42

Prvním kdo se provinil, byli zajisté lékaři. Ale ti stále ještě nemají vliv na to, kdo vyhraje krajské volby apod. Voliči mě děsí. Rath byl vždy gauner a primitiv, ale i přesto měl a bohužel stále má plno obdivovatelů. Jak je to možné? Teď nedávno jsem někde četl příspěvek typu - "tak si možná něco ulil na zakázkách, které ovlivnily pár lidí, ale aspoň udělal hodně pro lidi ve věci poplatků a to se dotýká všech a hlavně starých a nemocných..." - Jsem v šoku, jak málo lidí si uvědomuje, že nic není zadarmo a že aby mohl lidem dát 30,- na doktora, musel jim vzít mnohem víc z jejich daní a že tudíž je pak mnohem méně peněz pro ty, kteří jsou na státu závislí. Zároveň čím víc peněz chybí, tím víc je nutné je jinde sebrat (třeba zvýšením daní). Vždyť i školák ví, že neexistuje perpetum mobile.