2.6.2024 | Svátek má Jarmil


Diskuse k článku

POLITIKA: Další vlna EET - tentokrát v ordinacích

V době, kdy svět začíná chápat, že některé priority jsou pro přežití druhu Homo sapiens zásadnější než jiné, je naše skvělá ministryně financí rozhodnuta dotáhnout do konce zatím poslední vlny daňového zázraku.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Mokrý 12.3.2020 7:33

Lékaři jsou snad - určitě dost inteligentní, aby nějaké EET zvládali " levou zadní ". Když si s tím poradí i jen vyučení.

R. Langer 12.3.2020 10:38

Hm, to bohužel vůbec není pravda. Naopak mám tu zkušenost, že to na rozdíl od lékaře pochopí každý hospodský.

V. Mokrý 12.3.2020 11:11

Nebo to nechce doktor pochopit ?

R. Langer 12.3.2020 11:25

Doktor toho musí pochopit asi tak 1000x víc než hospodský, o tom nepochybujte. Z jakých důvodů by měl ovšem chápat zrovna EET, to zase nechápu já. :-P

L. Novák 12.3.2020 6:02

Co čekat od vlády, která je personálně obsazená blby, nejvyšším počínaje?

J. Čáslava 12.3.2020 1:12

Ano, pan vícečlověk (protože MUDr.) má udělat něco navíc a už je z toho povyk. Žádná reálná úvaha, jen zhrzené věty někoho, kdo vlivem jiné doby přichází o svůj piedestal.

R. Langer 12.3.2020 5:41

Hm, a proč to má dělat? Protože je lepší, aby sousedovi koza chcípla? Ano, i takové přející soudruhy tady mezi sebou máme, a je potom pěkné, jak potom sami nejvíc křičí, až se to začne týkat jich samotných, že? :-P

J. Nový 12.3.2020 6:23

Čáslavo, vyperte si svazáckou košili a jděte manifestovat třeba s Hrušánským....

P. Selinger 12.3.2020 7:08

Lékař má léčit a ne blbnout s idiotskou administrativou !

J. Macků 12.3.2020 8:11

To myslím stručně vyjadřuje podstatu lékařské činnosti. Už dnes je i bez EET tolik administrativy, že zabírá podstatnou část pracovní doby lékaře. Takovou, že když přijde mladý lékař k praktikovi před důchodem, že by postupně činnost převzal, po pár dnech odejde do nemocnice, že to dělat nebude, že je lékař a ne úředník. A lidospráva řeší, kdo bude léčit jejich dědečky a babičky v malém městě, vymýšlejí náborové příspěvky, byty zadarmo nebo další nesystémové prostředky.

P. Grigar 12.3.2020 9:26

..když lékař poctivě vykazuje všechny úhradové položky zdravotním pojišťovnám, jistě si při svých příjmech dokáže pořídit i hard/software(daňově odečitatelná položka), který mu pomůže s EET. Většina praktiků zaměstnává osobu obecně označovanou jako zdravotní sestra, která se může této činnosti také věnovat, pokud ovšem její zaměstnavatel dokáže skousnout skutečnost, že by mohla mít větší přehled o jeho finačních tocích a tím pádem nedejbože uvažovat a ó hrůzo dokonce požadovat navýšení svého platu(snaha o navýšení podílu na zisku).

Kdyby mi až tak moc vadila tato trašná státní buzerace, poohlédnul bych se po jiném, stejně finančně ohodnoceném, ale méně stresujícím způsobu obživy. Na Úřadu práce by mi jistě ochotně poradili.

"Ukliď si nejdřív svůj dvorek." © naše babi

R. Langer 12.3.2020 10:37

Hm, řekněte to mému 80letému obvodnímu lékaři, schválně, na jaké vyšetření vás za to pošle. A říkám vám, že se to fakt netýká jenom těch 80letých. :-P

P. Grigar 12.3.2020 14:18

..pokud nestačí na požadavky na něj kladené, už 20 let mohl pobírat důchod. Já svoji odbornou i zdravotní způsobilost musím podložit zkouškami a vyšetřením každý rok ve stanoveném termínu. Moje nezpůsobilost může zabíjet stejněm jako nezpůsobilost lékaře.

F. Svoboda 12.3.2020 10:02

Až budeš skutečně vážně nemocen, tak také ty i jiní pitomci se připlazí s hlubokým úklonem k lékařskému piedestalu !!!

Výjímečně tykám, ale jen pitomcům !!!

P. Grigar 12.3.2020 10:31

..čímž sám sebe řadíte tam, kam ve skutečnosti patříte..na jejich úroveň.

R. Langer 12.3.2020 10:39

Hm, takže lékař má raději papírovat, než léčit, ano?

P. Grigar 12.3.2020 14:22

..příjmy praktických lékařů nejsou natolik žebrácké, aby si nemohli zaplatit někoho na papírování. A neposouvejte mi vlastní zcestné teorie. Děkuji.

H. Gene 12.3.2020 11:21

I kdyby klesnul ještě třikrát tolik, nebude taková spodina, jako jsi ty.

P. Grigar 12.3.2020 14:23

..vraťte se do chléva.