7.12.2021 | Svátek má Ambrož, Benjamin


Diskuse k článku

POLITIKA: ČSSD versus ANO

Na první pohled se zdá, že hnutí ANO a sociální demokraté ukončí svoji vládní spolupráci ve zlém. Před volbami mají rozehrány dvě bitvy, z nichž jedna je důležitější než druhá. Obě lze napasovat na soutěžení levicového a pravicového přístupu i na ekonomický spor keynesiánů a monetaristů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
S. Zemitý 24.9.2021 9:15

P. Novák ve 2:42 sečetl správně. Ale význam energetiky správně neohodnotil, když napsal, že "... je důležitá". Ona je totiž důležitá životně. Co bude funkční bez elektřiny ? Jednoduchá odpověď: Absolutně nic. Nejenom že nepojedou fabriky strojírenské, ale ani potravinářské zastaví se veškerá doprava (bez elektriky ani nenačerpáte PHM) a bez elektriky nepojedou ani teplárny, ale ani bytové či domovní plynové kotlíky. Ani si nepředstavovat poměry ve špitálech, až vyčerpají zásoby nafty do nouzových agregátů.

Možná to trpěliví a civilizovaní lidé den vydrží, ale těm druhým, kterých je taky dost, trpělivost dojde po pár hodinách. A bude-li Tma trvat déle ? Je otázka, jestli jsou viníci tohoto obrovského nebezpečí pro civilizaci jenom tak grandiózní blbové, nebo blbové zaplacení, žijící v iluzi, že jich se tento stav netkne.

J. Vavrochová 24.9.2021 9:41

R^R^R^