22.10.2021 | Svátek má Sabina


Diskuse k článku

POLITIKA: Česká pravice?

Miroslav Kalousek to na minulém sněmu TOP 09 neřekl úplně přesně. Tato strana je nejenom nepopulistická, ale stále více i nepopulární. Zásluhu na tom má nejenom osobní nepopularita Kalouska, ze kterého média a odpůrci vytvořili v očích veřejnosti padoucha No.1, ale i tvrdošíjné neakceptování reality.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. Oldřich 10.6.2020 22:38

No a co by Vám vadilo na bezpečnosti?

J. Ráž 10.6.2020 18:31

NENÍ napsaná analytická úvaha. Návod na resuscitaci české pravice neexistuje, neb na její realizaci "nejsou lidi". Pokus Klause ml. podle mne selhal, neb není osobností, která má image silné osobnosti schopně získat společenský respekt a hlavě sestavit pro veřejnost důvěryhodný a novými nápady sršící tým spolupracovníků, který by Trikolóru dostal zejména do mediální pozornosti!

ODS svou šanci ztratila hned po posledních volbách, kdy nedošlo k razantní personální obměně vedení, když tehdejší vedení volební neúspěch nedokázalo sebekriticky reflektovat a nemělo odvahu dát své funkce k dispozici. Bohužel k personální obměně nedošlo ani na letošním lednovém kongresu, který se ve vnímání i sympatizantů ODS proměnil, díky Fialovu vychloubačnému projevu a vystoupení Novotného, ve frašku. Teď už je na výměnu vedení pozdě a ODS s Fialou v čele opět bohužel ve volbách propadne.

PS. Charakteristika TOP 09 uvedená v článku, že běžnému a nejenom pravicovému voliči se tato strana jeví jako amorfní sdružení intelektuálů bez jasného programu a odtržena od životní reality, je naprosto přesná. Kalousek je politik za zenitem, kterého už nikdo nebere vážně, takže on tou zásadní "žábou na prameni" pro TOP09 není, ale co předvádí Pekarová-Adamová je parodie na lídra pravicové strany a hodí se spíše pro předsedu levicově liberálních Pirátů. Takže tato stran je Rv

J. Ráž 10.6.2020 18:37

Nevím, odkud se tam vzala zmatečná první věta. Tu jsem nenapsal!

R. Johnová 10.6.2020 16:56

Zájem o volitelnou a zvolitelnou pravicovou stranu by byl. Viz blog Inzerát pravicového voliče, který ještě pořád neztratil nic ze své aktuálnosti. https://radkajohnova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=586700

P. Staronový 10.6.2020 16:25

Jakákoliv formace s Hanigem je odsouzena k zániku.

Pravice v Česku je marginální hlavně proto, že zde chybí pravicoví voliči.

Těžko to vyřešit nějakým sjednocením stran, které mají společné jen to, že jsou malé. Ideově se liší, pokud tedy vůbec nějakou ideologii mají.

V. Pokorný 10.6.2020 15:51

Omlouvám se za matoucí příspěvek. Předposlední věta měla znít: Ta opoziční havěť z demobloku v parlamentu ČR je jen hraní si na pravici. A ODS že je pravicová strana? Fuj.

V. Pokorný 10.6.2020 15:49

Souhlasím s názorem pana Černockého. V České republice je několik pravicových stran, například Trikolóra, ale i další. Ta opozičnpřitom jako děcko palec. Odpad prvního řádu.

J. Kanioková 10.6.2020 14:45

Naprostý souhlas s autorem !

L. Severa 10.6.2020 14:36

Je otázkou kolik lidí u nás o skutečnou pravici stojí.

P. Kubáč 10.6.2020 10:58

Fiala za ODS se nedávno v rádiu rozčíloval, že Babiš nevyplácí nějaké anti-koronavirové dotace dostatečně rychle - poslouchal jsem a bylo mi leie mdlo.

J. Stehlik 10.6.2020 10:26

Pravice je v principu o svobodě a nezávislosti . To co je zásadní je nejvíce přiblížit rozhodování k lidem . Vždy jde totiž o peníze. Lidé nemají rádi daně a zvolí si raději nízké . Proč tedy levice vyhrává . Je to jednoduché. O všem se rozhoduje kdesi v centru . Tam se nahrnou peníze a rozhoduje se o příjmech i té poslední obce . Tam se rozhoduje o soudcích , policejních šéfech vašeho okresu atd. Je to v našem systému , kdy je to nastaveno tak , aby se o všem rozhodovalo v centru .

Krásný případ teď byl o financích obcí . Místo aby obce byly nezávislé a vybíraly si svou daň , tak jsou závislé na daních z centra , na dotacích . Systém se u nás plynule přerodil z feudalismu do demokracie , ale jeho nastavení zustalo stále feudální (nahoře se rrozhoduje) . A tomuto nastavení velice vyhovuje levici . Budeme regulovat , rozdávat dotace atd. A lidé dole tak nemají nic šanci ovlivnit . Peníze jdou shora (nikdo neví kolik platí obci (příjem obce) . Nikdo nerozhoduje o příjmech kraje atd. Jen tam hodte jednou za čtyři roky lístek a je jedno zda je tam pavel nebo petr . Všichni budou rozdávat a křičet že chtějí více peněz z centra . A nahoře se budou předhánět kdo vyřve více peněz ve sněmovně a které daně se zvýší. Logicky nejlépe se zvyšují nepřímé daně , jak nám objasnil pan Kalousek . Ty jsou nejlepší pro ekonomiku . Sice nám vše zdraží , ale to je normální.

J. Kanioková 10.6.2020 14:46

1*****

P. Hatina 10.6.2020 9:57

Ono je vůbec otázka jaké silné téma by dnes mohla pravice navrhnout, aby to lidi zaujalo. Co se dalo, to už se od listopadu zprivatizovalo, daně jsou vysoké, že už lidem moc nezbývá aby z toho ještě navíc mohli investovat (na stáří, zdraví, vzdělání, atd..), no a po Babišovi už větší popdporu podnikatelům ani nabáídnout nemůžoi

A. Renjascu 10.6.2020 8:57

Celkem dobrý, ale zařazení TOP09 mezi původně pravicové strany je chybné. Již před cca 7-8 lety její tehdejší předseda Schwanzenberg řekl, že TOP 09 byla založena ne jako pravicová, ale jako konzervativní strana a to je přeci jen rozdíl, neb konzervativní může být i levičák. Pak je třeba zmínit prohlášení dalšího předsedy Pospíšila, který prohlásil, že TOP 09 nemůže být pouze konzervativní stranou, protože by ztratila liberální voliče. Příště stačí napsat TOP 09 = KDU-ČSL č.2

D. Polanský 10.6.2020 8:55

Není nad svůj vlastní malý píseček. Jenomže kdyby byla konkurence, někdo by mě o ten píseček mohl připravit. Prostě lidé jsou lidé. Takhle jak to je, je to v pořádku. Ale podívejte se na slovenský zázrak Matoviče.

J. Nevrkla 10.6.2020 7:42

Mrzí mě, že byla opomenuta Trikolora. To je podle mě rozumná pravice s rozumný pravicovým programem.

M. Pecina 10.6.2020 7:56

Přesně tak.

P. Pepax 10.6.2020 8:44

Souhlas.

A. Bocek 10.6.2020 8:46

Obávám se , že Mladý stejně jako Starý Klaus by s Babišem v poklidu spolupracovali.

A. Renjascu 10.6.2020 9:10

To zcela určitě, ale donutili by jej pracovat aspoň částečně podle pravicových not ( mohli by úplně, ale ani Klausovi nebyli nikdy úplně pravicoví). To samé mohl udělat Fiala, ale to by musel rozumět politice, takhle to využila ČSSD a celá vláda se potácí na levém obrubníku.

Jinak takzvaná stará pravice už asi pravicí nikdy nebude, protože jí chybí lidé s pravicovým myšlením a když není obsah, tak to slupka nezachrání. Kuberu, který byl poměrně autentický pravičák a nad kterým se po jeho smrti rozplývali, si chovali jen jako maskota, ale jeho myšlenek se ve skutečnosti štitili.

M. Miky 10.6.2020 10:38

Program hezký, lidé povětšinou důvěryhodní, ale první reálný krok - podpora zákona "o potravinové soběstačnosti" - moc pravicová není. Je jasné, že pokud chtějí v reálpolitice s Babišem žít, musí s ním i výt, ale podkouřit mu ještě před volbami... hm, hm.

J. Nevrkla 10.6.2020 10:47

Myslím, že ta sobestacnost má jistý racionální důvod. Zemědělství v EU je pokrivene různými dotacemi a tím i svobodný obchod, v případě krize je nebezpečné být tolik potravinove závislý na dovozu, jak jsme třeba viděli u rousek. Navíc náš export dramaticky padá, zřejmě si stejně nebudeme moci dovolit tolik importu. Ale máte pravdu, Trikolora by měla jasně bojovat proti podpoře biopaliv, bez ohledu na Babisuv názor.

F. Kreisinger 10.6.2020 12:30

Je divné, že vůbec nezmiňuje Trikoloru Václava Klause ml. :-(

J. Kanioková 10.6.2020 14:54

Souhlas

V. Kain 10.6.2020 15:40

Babiš disponuje obrovskými penězi kterými si voliče koupí.Jeho dobře zpracovaný marketing který je jedna velká lež voličům nevadí.Lhát a lhát nepolevovat a slibovat k tomu si přisvojit zásluhy a nebo nápady druhých.To je jeho vítězství.Jak to dopadne je mu naprosto jedno.Je mu úplně jedno jestli ti, kteří mu dneska v těch lumpárnách kryjí záda můžou být zítra souzeni a odsouzeni.

J. Nevrkla 10.6.2020 18:38

Dávno jsem si říkal, že to jeho rozdávání peněz kde komu skončí špatně, teď si říkám, že dokonce dost tragicky. Ale lidi jsou zatím v pohodě, jakoby se nic nedělo. To bude kruté probuzení.

M. Mařák 10.6.2020 6:52

Relevantní pravice nikde na světě neexistuje. Ani u nás. Vše ovládá různě rozložená centristická pravolevice. Třetí cesta. Dokonce i britští konzervativci jsou větší zelenáči než Brusel a podobně.

ODS a pravicová strana?

Velký smích...

P. Victorin 10.6.2020 7:01

"Rozložená centristická pravolevice" - to jsou fantaskní bláboly! 8-o

M. Mařák 10.6.2020 7:05

Ne, to je realita, mezi ODS a ČSSD je v jejich pravolevém centrismu nevelký rozdíl. ODS je centristická o něco více doprava.

Skutečná pravice (pokoušeli se o ni u nás třeba Svobodní) nikoho nezajímá.

To dělení navíc dnes neprobíhá mezi nic neříkající pravicí a levicí, ale mezi individualistickými globalisty a kolektivistickými patrioty.

M. Mařák 10.6.2020 7:08

Řekněte mně, co je pravicové na straně, která společně s ČSSD oposmlouvou zničila stranický parlamentě-demokratický systém v ČR, odhlasovala zákon o registrovaném partnerství (Zahradil a podobně) a stala se navíc kolektivisticky národoveckou.