9.12.2021 | Svátek má Vratislav


Diskuse k článku

POLITIKA: Česká pravice?

Miroslav Kalousek to na minulém sněmu TOP 09 neřekl úplně přesně. Tato strana je nejenom nepopulistická, ale stále více i nepopulární. Zásluhu na tom má nejenom osobní nepopularita Kalouska, ze kterého média a odpůrci vytvořili v očích veřejnosti padoucha No.1, ale i tvrdošíjné neakceptování reality.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. Oldřich 10.6.2020 22:38

No a co by Vám vadilo na bezpečnosti?

J. Nevrkla 10.6.2020 18:38

Dávno jsem si říkal, že to jeho rozdávání peněz kde komu skončí špatně, teď si říkám, že dokonce dost tragicky. Ale lidi jsou zatím v pohodě, jakoby se nic nedělo. To bude kruté probuzení.

J. Ráž 10.6.2020 18:37

Nevím, odkud se tam vzala zmatečná první věta. Tu jsem nenapsal!

J. Ráž 10.6.2020 18:31

NENÍ napsaná analytická úvaha. Návod na resuscitaci české pravice neexistuje, neb na její realizaci "nejsou lidi". Pokus Klause ml. podle mne selhal, neb není osobností, která má image silné osobnosti schopně získat společenský respekt a hlavě sestavit pro veřejnost důvěryhodný a novými nápady sršící tým spolupracovníků, který by Trikolóru dostal zejména do mediální pozornosti!

ODS svou šanci ztratila hned po posledních volbách, kdy nedošlo k razantní personální obměně vedení, když tehdejší vedení volební neúspěch nedokázalo sebekriticky reflektovat a nemělo odvahu dát své funkce k dispozici. Bohužel k personální obměně nedošlo ani na letošním lednovém kongresu, který se ve vnímání i sympatizantů ODS proměnil, díky Fialovu vychloubačnému projevu a vystoupení Novotného, ve frašku. Teď už je na výměnu vedení pozdě a ODS s Fialou v čele opět bohužel ve volbách propadne.

PS. Charakteristika TOP 09 uvedená v článku, že běžnému a nejenom pravicovému voliči se tato strana jeví jako amorfní sdružení intelektuálů bez jasného programu a odtržena od životní reality, je naprosto přesná. Kalousek je politik za zenitem, kterého už nikdo nebere vážně, takže on tou zásadní "žábou na prameni" pro TOP09 není, ale co předvádí Pekarová-Adamová je parodie na lídra pravicové strany a hodí se spíše pro předsedu levicově liberálních Pirátů. Takže tato stran je Rv

R. Johnová 10.6.2020 16:56

Zájem o volitelnou a zvolitelnou pravicovou stranu by byl. Viz blog Inzerát pravicového voliče, který ještě pořád neztratil nic ze své aktuálnosti. https://radkajohnova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=586700

P. Staronový 10.6.2020 16:25

Jakákoliv formace s Hanigem je odsouzena k zániku.

Pravice v Česku je marginální hlavně proto, že zde chybí pravicoví voliči.

Těžko to vyřešit nějakým sjednocením stran, které mají společné jen to, že jsou malé. Ideově se liší, pokud tedy vůbec nějakou ideologii mají.

V. Pokorný 10.6.2020 15:51

Omlouvám se za matoucí příspěvek. Předposlední věta měla znít: Ta opoziční havěť z demobloku v parlamentu ČR je jen hraní si na pravici. A ODS že je pravicová strana? Fuj.

V. Pokorný 10.6.2020 15:49

Souhlasím s názorem pana Černockého. V České republice je několik pravicových stran, například Trikolóra, ale i další. Ta opozičnpřitom jako děcko palec. Odpad prvního řádu.

V. Kain 10.6.2020 15:40

Babiš disponuje obrovskými penězi kterými si voliče koupí.Jeho dobře zpracovaný marketing který je jedna velká lež voličům nevadí.Lhát a lhát nepolevovat a slibovat k tomu si přisvojit zásluhy a nebo nápady druhých.To je jeho vítězství.Jak to dopadne je mu naprosto jedno.Je mu úplně jedno jestli ti, kteří mu dneska v těch lumpárnách kryjí záda můžou být zítra souzeni a odsouzeni.

J. Kanioková 10.6.2020 14:54

Souhlas

J. Kanioková 10.6.2020 14:46

1*****

J. Kanioková 10.6.2020 14:45

Naprostý souhlas s autorem !

L. Severa 10.6.2020 14:36

Je otázkou kolik lidí u nás o skutečnou pravici stojí.

P. Han 10.6.2020 13:53

Máte představy o pravici z VUMLu.

F. Kreisinger 10.6.2020 12:30

Je divné, že vůbec nezmiňuje Trikoloru Václava Klause ml. :-(

M. Mařák 10.6.2020 11:59

Hlasováním v horní parlamentní komoře.

P. Kubáč 10.6.2020 10:58

Fiala za ODS se nedávno v rádiu rozčíloval, že Babiš nevyplácí nějaké anti-koronavirové dotace dostatečně rychle - poslouchal jsem a bylo mi leie mdlo.

M. Krátký 10.6.2020 10:56

je to marný, je to marný ani kdyby šel na veterinu tak je to marný - když vidí dvě písmenka VK tak mlha přede mnou - mlha za mnou a je to marný !!!!!!

J. Nevrkla 10.6.2020 10:47

Myslím, že ta sobestacnost má jistý racionální důvod. Zemědělství v EU je pokrivene různými dotacemi a tím i svobodný obchod, v případě krize je nebezpečné být tolik potravinove závislý na dovozu, jak jsme třeba viděli u rousek. Navíc náš export dramaticky padá, zřejmě si stejně nebudeme moci dovolit tolik importu. Ale máte pravdu, Trikolora by měla jasně bojovat proti podpoře biopaliv, bez ohledu na Babisuv názor.

M. Miky 10.6.2020 10:38

Program hezký, lidé povětšinou důvěryhodní, ale první reálný krok - podpora zákona "o potravinové soběstačnosti" - moc pravicová není. Je jasné, že pokud chtějí v reálpolitice s Babišem žít, musí s ním i výt, ale podkouřit mu ještě před volbami... hm, hm.

J. Stehlik 10.6.2020 10:26

Pravice je v principu o svobodě a nezávislosti . To co je zásadní je nejvíce přiblížit rozhodování k lidem . Vždy jde totiž o peníze. Lidé nemají rádi daně a zvolí si raději nízké . Proč tedy levice vyhrává . Je to jednoduché. O všem se rozhoduje kdesi v centru . Tam se nahrnou peníze a rozhoduje se o příjmech i té poslední obce . Tam se rozhoduje o soudcích , policejních šéfech vašeho okresu atd. Je to v našem systému , kdy je to nastaveno tak , aby se o všem rozhodovalo v centru .

Krásný případ teď byl o financích obcí . Místo aby obce byly nezávislé a vybíraly si svou daň , tak jsou závislé na daních z centra , na dotacích . Systém se u nás plynule přerodil z feudalismu do demokracie , ale jeho nastavení zustalo stále feudální (nahoře se rrozhoduje) . A tomuto nastavení velice vyhovuje levici . Budeme regulovat , rozdávat dotace atd. A lidé dole tak nemají nic šanci ovlivnit . Peníze jdou shora (nikdo neví kolik platí obci (příjem obce) . Nikdo nerozhoduje o příjmech kraje atd. Jen tam hodte jednou za čtyři roky lístek a je jedno zda je tam pavel nebo petr . Všichni budou rozdávat a křičet že chtějí více peněz z centra . A nahoře se budou předhánět kdo vyřve více peněz ve sněmovně a které daně se zvýší. Logicky nejlépe se zvyšují nepřímé daně , jak nám objasnil pan Kalousek . Ty jsou nejlepší pro ekonomiku . Sice nám vše zdraží , ale to je normální.

P. Lenc 10.6.2020 10:10

Popište jak.

J. Nevrkla 10.6.2020 10:00

Jak říká Merkelova alternativeloss.

P. Hatina 10.6.2020 9:57

Ono je vůbec otázka jaké silné téma by dnes mohla pravice navrhnout, aby to lidi zaujalo. Co se dalo, to už se od listopadu zprivatizovalo, daně jsou vysoké, že už lidem moc nezbývá aby z toho ještě navíc mohli investovat (na stáří, zdraví, vzdělání, atd..), no a po Babišovi už větší popdporu podnikatelům ani nabáídnout nemůžoi

M. Mařák 10.6.2020 9:42

To nepopírám, ale na jeho prosazení v parlamentu se podílela.

M. Mařák 10.6.2020 9:37

To je od klasických liberálů Misese a Hayeka, s nimi a s jejich dle Vašeho názoru originálními definicemi máte problém.

A. Renjascu 10.6.2020 9:26

Dobrý den pane Victorine, i když s panem Mařákem vnitřně často nesouhlasím, tak se domnívám, že jeho popis je dosti přesný a název trefný.

Žel poptávka ani nabídka po autentické pravici dnes není. Lidé chtějí svobodu a jistoty, ale to nejde dohromady, buď máte svobodu a to vždy bude znamenat nejistotu a nebo máte jistoty a to vždy bude znamenat určitou formu otroctví či chcete li vazalství. Vemte si jen, jak si levice koupila voliče pomocí různých dávek a "spravedlivých";-D výhod. A co udělala pravice? Přizpůsobila se místo aby plula proti proudu, když na to ještě měla sílu. Až do pádu Nečasovo vlády jsem vždy volil ODS-byť často se zavřenýma očima-, ale od té doby to již nedokáži. A i když jsem od té doby neuspěl ani s panem Machem ani s panem Robejškem, tak k této partě se již vracet nebudu, protože pravicovost pusou mě již nebere.

A. Renjascu 10.6.2020 9:10

To zcela určitě, ale donutili by jej pracovat aspoň částečně podle pravicových not ( mohli by úplně, ale ani Klausovi nebyli nikdy úplně pravicoví). To samé mohl udělat Fiala, ale to by musel rozumět politice, takhle to využila ČSSD a celá vláda se potácí na levém obrubníku.

Jinak takzvaná stará pravice už asi pravicí nikdy nebude, protože jí chybí lidé s pravicovým myšlením a když není obsah, tak to slupka nezachrání. Kuberu, který byl poměrně autentický pravičák a nad kterým se po jeho smrti rozplývali, si chovali jen jako maskota, ale jeho myšlenek se ve skutečnosti štitili.

D. Polanský 10.6.2020 8:58

Ale ODS to je pravice, ovšem musí být u moci, to byste se pak divil, viz např. Nečas. Typické pravicové chování: teď mohu vše. A jak s daněmi zacvičil Topolánek. Dejte mi moc a já vám ukážu, čeho všeho jsem schopen.

A. Bocek 10.6.2020 8:57

Ovšem spojení velkokapitálu Babiš, s pravoslavným imperialismem Filip, s šikmookým vlstencem Okamura, a s odboráři Hamáček to se nejvíce blíží Italskému(Japonskému)fašismu.