Sobota 20. července 2024, svátek má Ilja
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

POLITIKA: Čekání na audit Babiše jako čekání na Godota

První finální verze auditu regionálních fondů, které zpracovala Evropská komise kvůli podezření ze střetu zájmů týkající se i premiéra, je hotová.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Foto

Když se nepodařilo Babiše dostat do kriminálu za údajný dotační podvod, tak se to teď zkouší přes střet zájmů. Ten střet zájmu (narozdíl od dotačního podvodu) má mnohem větší šanci na úspěch.

Jenže jak donutit Babiše, aby se toho prokazatelného střetu zájmu zbavil? Svěřenecký fond je pro babišofoby nedostatečný, takže babišofobové by byli nejradši, kdyby Babiš svúj majetek prodal. Jak ho ale chtějí donutit prodávat něco, co mu vydělává hromadu peněz?

Možná třeba nakonec babišofobové protlačí zákon o znárodnění Babišova majetku. Není totiž nadto použít metody bolševiků, když je potřeba se zbavit politického protivníka.

;-D

0 0
možnosti
VK

V78á90c90l53a60v 12K35a13i24n

30. 11. 2019 15:41

Vybudoval si takovou mocenskou pozici,že ho nějaká zpráva nemůže ohrozit.I kdyby byla zveřejněna,tak je to jedno,protože stejně bude jako ve všem tvrdit,že se to nezakládá na pravdě.

0 0
možnosti

No ono by to taky bylo divné, kdyby nějaké hanobící aktivistické popovídáníčko mělo mít vliv na pozici úspěšného, a proto mnohými nenáviděného premiéra úspěšné a prospěšné vlády suverenního státu, že? ;-D Toš tak, pane Nenávistný KaineRv

0 0
možnosti
ŠH

Ministerský předseda Antoním Švehla se (zcela samozřejmě) bál i jen vzít za kliku u zadní branky svého statku v Hostivaři.

Navrhuji dát do štraskomise a anulovat všechny parlamentní zákony stran zemědělských komodit a šíře prasečích kotců ....... až do doby deseti let po jeho smrti.

Nedělám si ani moc legraci, pane Šejno. Těch střetů zájmů Vám Slonková najde za hodinu tisíc ...... pokud přeplatíte jiné kunčofty.

Blondýny nechávám dnes stranou ležet.

0 0
možnosti
VK

Z posledních vyjádření Babiše jsem pochopil, že on je v tom svěřenském fondu obmyšlenou osobou. Do jaké míry je to v rozporu s nejnovější EU legislativou, ukáže právě ten audit... Kdyby se ukázal reálný problém, tak podle mě by bylo jedním z možných řešení, aby správce fondu se souhlasem jeho zakladatele určil za obmyšlené osoby místo Babiše jeho děti. Tím by nejspíše přestal být AB "konečným příjemcem benefitů"...

A bylo by asi spravedlivé, kdyby se na Babiše nová pravidla vztahovala až od nového volebního období - přeci jenom šel do voleb za nějakých jasně stanovených pravidel hry!

0 0
možnosti
AN

A93l44b66e12r32t 16N92o18v55ý

1. 12. 2019 13:43

V podstatě nevíte nic, ale už máte jasno.

0 0
možnosti
VK

Naproti tomu Vy víte vše, ale máte pochybnosti? :-)

0 0
možnosti
AN

A86l21b74e89r29t 19N89o25v27ý

1. 12. 2019 14:15

A to jste vyčetl kde?

0 0
možnosti
VK

To byl dotaz, nikoliv tvrzení...

Četl jsem nedávno zakládající listiny jednoho svěřenského fondu: je to věc dost neobvyklá a nesmírně zajímavá. Takže si myslím, že jsem si udělal představu o tom, jak by se nová evropská legislativa proti střetu zájmů mohla dát do souladu se statutem svěřenského fondu. A napsal jsem o tom. Co se Vám na tom nezdá? :-)

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz