14.10.2019 | Svátek má Agáta


Diskuse k článku

POLITIKA: Bojácní politici a nebojácný Okamura

Mám na Moravě přítele, který občas glosuje mé články. Jestli mě paměť nezradila, v minulosti hlasoval pro sociální demokraty nebo pro lidovce, ale nyní volí Okamurovu Stranu přímé demokracie.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
D. Pirkl 17.1.2019 12:07

Re: co si myslí Okamura

Ano, o tom mluvil mnohokrát. Jeho vysvětlení pokládám za uspokojivé.

J. Lepka 17.1.2019 18:28

Re: co si myslí Okamura

Vcelku běžná odpověď každého sektáře.

D. Pirkl 19.1.2019 11:20

Re: co si myslí Okamura

Pokud mluvíte o mých politických názorech, tak neprokládám nic sektářského na tom, že volím Stranu svobodných občanů, a za extremistické politické strany, které prošly naším parlamentem, pokládám komunisty, republikány a zelené, nikoliv však SPD.

P. Sinclair 17.1.2019 11:57

Re: co si myslí Okamura

Taky souhlasíte s Okamurou, že komunismus je nejdemokratičtější systém, jaký svět poznal?

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/okamura-haji-komunismus.A121120_212117_domaci_jj

či s jeho působením coby ambasador projektu Společně napříč kulturami - Evropský rok mezikulturního dialogu?

https://www.idu.cz/en/publications/720-spolecne-napric-kulturami-evropsky-rok-mezikulturniho-dialogu

D. Pirkl 17.1.2019 12:17

Re: co si myslí Okamura

Lituji, ale toto jsem panu Okamuru říci neslyšel a ani na jeho blogu na idnes.cz jsem nic takového nenašel. Takže se k tomu nemohu vyjádřit.

R. Langer 17.1.2019 13:52

Re: co si myslí Okamura

No, řekl to.

R. Langer 17.1.2019 14:01

Re: co si myslí Okamura

Kromě toho, máte tady přímo odkazy, co jste tedy nenašel?

R. Langer 17.1.2019 14:03

Re: co si myslí Okamura

https://okamura.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=304478

P. Grigar 17.1.2019 20:38

Re: co si myslí Okamura

.. zkuste argumentaci k jednotlivým bodům jeho vyjádření. Něco z toho snad není pravda? Co?!

P. Grigar 17.1.2019 21:43

Re: co si myslí Okamura

.. hm, zdá se, že k Langerům taky přivezli uhlí, takhle na noc. Jako u Kampfgruppe Netzer.

D. Pirkl 19.1.2019 11:36

Re: co si myslí Okamura

Pokud mám přímo z blogu citovat, tak: "Svým jménem se komunisté v původní podstatě hlásí - ač se

to někomu nezdá - k asi nejdemokratičtějšímu systému, který svět poznal,

to znamená ke komunismu ve smyslu komun, které například budovali

komunardi v revoluční Paříži v 19. století". Což je pravda, slovo komunismus nejspíš lingvisticky tímto způsobem skutečně vzniklo.

Nicméně vyvozovat z toho, že pan Okamura řekl, že komunismus je nejdemokratičtější systém, který svět poznal, mi přijde podobné, jako kdybych někomu řekl, že pedofil je ve své podstatě krásné slovo, neboť se skládá ze sousloví "dítě" a "mít rád", a dotyčný mě začal obviňovat, že schvaluji sexuální zneužívání dětí.

P. Grigar 17.1.2019 20:34

Re: co si myslí Okamura

..pane Sinclaire, slušelo by se přímo citovat výrok p.Okamury, nikoli ho pouze "redakčně upravit", jak jste učinil vy. Pomůžu vám v nouzi a uvedu přesnou citaci, která ovšem vyznívá poněkud odlišně od vašeho pojetí.

"Podívejme se do historie. Svým jménem se komunisté v původní podstatě hlásí - ač se to někomu nezdá - k asi nejdemokratičtějšímu systému, který svět poznal, to znamená ke komunismu ve smyslu komun, které například budovali komunardi v revoluční Paříži v 19. století - komunismus v jejich pojetí spočíval ve svobodném federálním sdružení obecních komun, společenství svobodných a rovnoprávných lidí, kde už tehdy měli hlasovací právo všichni. Komun, v nichž žijí dodnes američtí indiáni, kde společně hospodaří a dělí se skutečně podle potřeb. A to pěkných pár tisíc let bez ohledu na Marxe."

Zdroj: https://okamura.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=304478

J. Jurax 17.1.2019 23:44

Podobně fungují v Izraeli kibucy. Ovšem kdo v kibucu být nechce, nemusí - v tom je zásadní odlišnost od komunistických myšlenek. Proto taky kibucy fungují bez represivního aparátu, jenž byl tam, kde aplikovali komunismus natvrdo, nezbytný. A v tom je taky ta demokratičnost, jež je komunismu bytostně cizí.

A mimoto komunismus komunardů byl utopický a jaksi technicky nefungoval, což se ověřilo i experimentálně (Fournier, Owen).

P. Zinga 17.1.2019 10:22

Další "kultivátor".

...

B. Rameš 17.1.2019 10:19

Okamura, Vítek Bártů, Sládek

... vzpomínáte? Oportunní egoisté, kteří si svoje voliče najdou v řadách zoufalých a frustrovaných lidí, na které tradiční strany zvysoka kálí. Co už. A jediné zásadní téma je, zda si vybrat protektorát Bruselu nebo Moskvy. Bohužel.

V. Student 17.1.2019 9:12

Naši politici

jsou pod tlakem EU, která nám nám náš přístup k migraci dost vytýká, a sem tam ústy některých docela důležitých politiků i vyhrožuje. Já bych ten tlak nepodceňoval a považuji tedy za důležité dát najevo, že o migraci, rozhodně ve stávající EU podobě, nestojím. Čili migrace politikum je a bude.

Abychom se nedostali do situace jako na západ od nás (dodnes mi to zní divně, ale je to prostě tak), kde tak dlouho toto téma ostentativně podceňovali, až se k moci začaly dostávat strany do té doby marginální.

Migrace je téma. Je to důležité téma. Politici, kteří se toho nebojí, budou dostávat stále více hlasů a žádný článek na tom nic nezmění.

A. Reček 17.1.2019 11:54

Re: Naši politici

Ale nic nám EU ve věci přijímání migrantů nenařizovala! V této věci si rozhodujeme sami sobě.

V. Student 17.1.2019 12:14

Re: Naši politici

To ano, ale pokud si dobře vzpomínám, státům, které se odmítaly připojit ke kvótám někdo vyhrožoval, Juncker myslím, a taky Macron, že přijdou o dotace. A paní Merkelová povídala, že nelze mít jen výhody atd. Já bych ty tlaky na naše politiky nepodceňoval.

A. Reček 17.1.2019 12:46

Re: Naši politici

Přesto Junckerovy vyhrůžky nebyly nic platné - viz Polsko a Maďarsko k nimž jsme se přidali i my, jak země V4. A vloni i Rakousko.

V. Student 17.1.2019 15:24

Re: Naši politici

No, já jen doufám, že to tak zůstane.

K. Janyška 17.1.2019 9:11

Politici mají vyjadřovat mínění o tom co považují za správné

jejich voličské skupiny, ne je manipulovat ve svůj prospěch. Od to lidi nezastupují. Žádnými nadlidmi nejsou. Jen poslaní hájit zájmy svých voličů. A velmi, velmi často pěkně hloupými. Ostatně tak, jako jejich voliči...Dzp.

V. Církva 17.1.2019 8:41

Diskutovat a zapojit určitě

Pan Drápal má pravdu že ani Sobotka nebyl vyloženě víteč. Jenže pasivita je vlastně podpora vítačství. Extrémistická prohlášení typu postřílejme migranty či Cikány je jistě nesmysl a možná nebezpečný.

Jenomže, pan Drápal si nerozebral otázku proč ty tzv. populistické strany vznikají dostatečně hluboce. Jednoduchá odpověď - lidé chtějí jednoduchá líbivá byť nereálná řešení. Hm, proč je nechtěli před 10, 20 lety? Protože lidé reagují na to co neřeší politici. Situace s Islámem na Západě se kumuluje do vážného průšvihu který současnými řešeními a ideologiemi politiků není řešitelný. Proto "populisty". Totéž nezaměstnanost třeba ve Francii a odliv "normální" práce do Číny. A korupce a rozdíl mezi distribucí bohatství ve společnosti se zvvyšuje. Kapři si rybník nevypustí - proto referendum.

A druhou otázku proč nemáme stranu která by zareagovala jako rakouští lidovci.

M. Martinelli 17.1.2019 9:05

Re: Diskutovat a zapojit určitě

správně, ale to inkluzní drápal nepochopí...

J. Novák 17.1.2019 8:27

Dříve jsem volil ODS, dnes také Okamuru. Mainstreemové strany neřeší problémy dostatečně razantně, neboť parazitují na unijních dotacích a bojí se, že by o ně mohly přijít. Největší tunel v historii této země (zelenou energii) mají na svědomí také oni. Vadím se, že značná část 'zisků' za soláry jde do jejich kapes a kapes jejich kamarádíčků. Ale co mě irituje nejvíce, tak to je lživá ideologie zvaná politická koektnost. Kdyby třeba ODS chtěla, tak se dnes nebude plácat někde nad 10%, ale bude dýchat Babišovi na záda.

M. Valenta 17.1.2019 8:50

Re:

Okamura je jenom další z řady politických podnikatelů, co využil migrační krizi, jako nejkratší a nejjednodušší cestu nahoru. A jeho přímá demokracie? To je jenom doprovodná vějička pro voliče neboť i Okamura moc dobře ví, že by i on dříve nebo později skončil jako její oběť.

F. De Winter 17.1.2019 9:39

Re:

To o něm říkají ti, co nám vykládali o tom, jak migrace z Afriky a Arábie bude přínosem a islám, že je náboženství míru. Asi tak

M. Valenta 17.1.2019 9:59

Re:

To něm říká já, co si myslí, že migrace měla být už dávno zastavena.

J. Lepka 17.1.2019 11:07

Re:

To o něm říkají ti, co jeho postup českou politikou sledují čtvrt století.

M. Martinelli 17.1.2019 12:58

Re:

ukažte mi politika, který není politický podnikatel...snad mi ale nenapíšete babiše, protože svůj snad poslanecký i premiérský plat davá prý na charitu...

V. Církva 17.1.2019 8:51

Re:

Je to tak ODS je šaškárna. Před volbama občas Fiala zmínil něco o migraci, svrchovanosti ČR, odporu proti EET. Dnes jen Užděnije řeší feminismus a všichni kývají nesmyslům z Bruselu. Pádem ekonomiky pod vládou SPD straší pan Drápal zbytečně. Asi je v nějaké bublině kde Okamuru zveličují. Volil jsem SPD jako štiku na kapryy v rybníce. Jedno pan Drápal ale napsal dobře, SPD se taky může zkultivovat zbavit některých kontroverzních týpků a být zajímavou stranou

pro rozumné voliče.. Nebo bude mít pár hlasů a bude tou štikou. Nebo ho časem vylovíme, zatím ať je tam kde je. A já si rozmyslím koho zvolím do EU.