Diskuze
POLITIKA: Babiš nám otevřel oči
Děkujeme za pochopení.
L. Novák 475
V ČT 24 včera po 22:00 jsem v ČT slyšel,
Že z údajných 100 mld. (odhad?) ročních daňových úniků v ČR je asi jen 16% podíl malých firem a živnostníků, 40% pak podíl velkých firem... Jsem si jist, že zavedení systému EET žádný výběr daní navíc nepřinese a daňovým únikům probíhajícím jinými mechanizmy nezabrání.
Babiš si to ale potřebuje vyzkoušet za peníze daňových poplatníků jako další slepou uličku výběru daní v ČR. Nejspíš to z technických důvodů nestihne, i kdyby mu to politicky ta levicová parta v parlamentu odkývala...
Přesně tak to je a bude ještě hůř,
pokud tuto zemi povede koalice ANO a ČSSD.O lidovcích se nebavím,protože ti ve vládě jsou jen dopočtu. Súdruh Babiš,bývalý spolupracovník s STB všem ukazuje,jak si představuje řídit státní
finance.Přihrát co nejvíce své firmě a odrat malé a střední podnikatele až na kost.A co jeho voliči?Ti ještě nevidí tu obrovskou neschopnost?Řídit firmu není stejné,jako řídit státní finance.Babiš nám ukazuje,jak se dá za státní peníze řídit svou firmu.V tom je mistr nad mistry a novináři mlčí.Jak dlouho?Až bude opravdu pozdě a chytří lidé budou zase emigrovat?
účtěnka
V restaurací kde dostanete účet ,tak to mají proto aby zaměstnanci nešidily majitele !!To nemá nic společného s přiznáním daně !!
Ad: Prostě se u nás hodně krade, zejména v restauracích.
Jako člověk, který se v tomto oboru podnikání pohyboval celý svůj profesní život (od r. 1972 do loňského roku) mohu říci, že většina lidí, kteří tvrdí že se krade hlavně v restauracích jsou hodně "mimo mísu". Od počátku 90. let došlo ve většině restauračních a hotelových zařízení, jejichž majitelé a provozovatelé to myslí s tímto způsobem podnikání opravdu vážně, k zavádění resturačních a hotelových informačních systémů na bázi počítačových sítí, které nejenže umožňují samotnou evidenci tržeb, ale hlavně urychlují a usnadňují evidenci jednotlivých objednávek hostů, jejich zpracování a realizaci. V rámci těchto systémů se tedy sledují nejen inkasované tržby, ale i pohyby zásob na jednotlivých úsecích, jejich příjem i spotřeba, jejich efektivní využití a kdykoli je možné provést jejich inventarizaci. Je tak možné prakticky v reálném čase vždy kontrolovat stavy zásob, realizované prodeje jak v množstevních jednotkách, tak i ve finančním vyjádření. S tím souvisí i návaznost výstupů z těchto systémů na firemní účetnictví a tím pádem i na odvody daní (DPH a daně z příjmu). Výstupy z těchto systémů pak mohou využít při kontrole i externí kontrolní orgány (kontroloři FÚ). To, že těchto možností tyto kontrolní orgány nevyužívají, je pouze jejich problém. Většina pracovníků FÚ pravděpodobně zatím nezaregistrovala (a s nimi i pan Babiš), že většina podnikatelských subjektů v oboru rastauračního stravování a hotelnictví tyto systémy využívají už od počátku 90 let. a že těch, kterým umožňují efektivní řízení a kontrolu je čím dál více. Žjí pravděpodobně dosud pořád v představách, že registrace tržeb a prodej zboží jsou realizovány jako za hostinského Palivce a za císaře Františka Josefa, na jehož obraz kálely mouchy. Než se pustí do objevování již objeveného a zavádění už zavedeného, ať si laskavě zmapují situaci a zjistí že systém EET je jenom velký humbuk a zbytečně vyhozené peníze ze státní pokladny.
Re: Ad: Prostě se u nás hodně krade, zejména v restauracích.
Existuje ,že je dvoje účetnictví jedno pro majitele a druhé přiznání daně !!
H. Balzám
Proč uráží?
Jeden zásadní důvod, proč nás Babiš všechny uráží, je viditelný a jenom politkorektníci se stydí to říct. Bureš je slovenský estébák, který si prostě jenom přišel do ČR nakrást a pak to zlegalizovat. Jako určitá část zakomplexovaných Slováků, kteří sem za tímto účelem přišli, má pak neuvěřitelný mindrák z Čechů, protože tito lidé odmalička slyšeli, jak je Čehůni odrbávají.
Dotaz
"existuje jen jedno nebezpečí a tím jsou inteligentní, svéprávní, svobodní občané";
A to máte být vy?
Oponentům Babiše
U hospod já vidím spíš problém, že zaměstnávají načerno. Taky naprostá většina ani nemá žádnou kvalifikaci na držení hospody, natož aby mohli kultivovat naše pohostinství. Co se účetnictví týče, třeba mají všechno v cajku a uniknou od daní jen na základě rady, že daň je trest za špatné účetnictví, protože chytrý se dani vyhne.
Jsem skeptik, že Babiš něco dokáže státotvorného. Ale to kvičení nad ním mi přijde jako strach, že zkrachuje ten, kdo bude nucen řádně vést účty. Babiš nám republiku nedá do cajku. Co šlo rozkrást, to už rozkradeno bylo. Teď jde o to, aby se vytvořily nové možnosti, jak dál okrádat. Třeba těmi zaměstnanými načerno je ještě málo, tak by se zbývající řádně zaměstnaní mohli povyházet a donutit je, aby makali načerno, protože jak známo, načerno to nejvíc vynese, když od státu dostanu foršus.
Vám všem vadí, že předešlí neudělali nic pro nápravu k pořádku? Ne! Vám vadí, že ty předešlé zase někdo vystřídal. Ono by bylo pro vás nejlepší, kdyby se nic neměnilo a vše bylo po bolševicku stabilní. Žel, máte demokracii a vlády se budou střídat. Tedy do doby, než se demokraticky demokracie zbavíme a přejdeme na diktaturu. Otázka je, kdo bude diktovat. VY byste rádi, že?!
J. Šimek 066
Re: Oponentům Babiše
1/ To není o řádném vedení účtů, ale o Babišově teorii, že je třeba špehovat všechny, protože všichni kradou.
2/ Zase se začíná u těch posledních, nejmenších, jak Mládek řekl, u OSVČ parazitů. Velké ryby jsou v klídku.
MNOHO DISKUTUJÍCÍCH PÍŠE O KOBLIZE.....
....jako o motivu k tomu, aby zvolili A. Babiše.
Akce "KOBLIHA" nebyl jediný a já se domnívám, že to nebyl ani hlavní důvod, proč ho lidé volili. Spíš šlo o totální znechucení ze lží a politikaření zavedených "osvědčených" politických stran. Volič se nakakal a zkusil (metodou pokusu a omylu) zvolit něco jiného.
Teprve čas ukáže, jestli volil dobře, nebo špatně. 100 miliard státního rozpočtu se Babišovi za rok ušetřit nepodařilo. Na druhou stranu, i přes hlasité chrochtání čuníků u koryta a řevu o zvýšení peněz pro jednotlivá ministerstva se mu (zdá se) přece jenom daří snižovat státní dluh. Tedy - aspoň co mám možnost se dočíst. Jsem docela zvědavý, jaké budou další Babišovy kroky. Jako skeptik dám spíš na skutky, nežli na sliby a lákavé řeči. Nedám ale ani na apriorně negativistické chmurné předpovědi.
P.S. - Registrační pokladny dle mého názoru narazí na strop možností informkačních technologií, podobně, jako akce "IZIP" a další a další, které byly potichu odtroubeny.
Re: MNOHO DISKUTUJÍCÍCH PÍŠE O KOBLIZE.....
Volič volil špatně.
Dluh NENÍ snižován, stále narůstá. Dluh lze snižovat pouze přebytkovýmm rozpočtem.
Registrační pokladny a elektronická evidence jsou pouze nákladná buzerace. Řešením jsou pouze nízké a jednoduché daně.
K56a45r25e37l 22V74y84š52a76t22a
Nějak postrádám, když neberu v úvahu
diskutéry kteří ještě nikdy nevydělali ani halíř, argumenty "budoucích" postižených živnostníků a drobných podnikatelů. Ekonomicky je EET odůvodněný, ohledy na ty subjekty které položí povinnost odvádět daně nejsou relevantní, tak kde je problém? Že ho vystrkují a medializují novinářští prostituti jen pro zakázku škodit hnutí ANO a hlavně Babišovi je rozsahem a příslušností autorů zřetelné. Tak si počkáme, taky se těším na výsledek. Sázím na Babiše.
P. Svobodný
Re: Nějak postrádám, když neberu v úvahu
i vy kobliháři....
J. Šimek 066
Zarazit každoroční rozkrádání v řádu 100 - 200 mld.
se Babiš rozhodl vyřešit snížením počtu tiskáren ve skladech ministerstev, nákupem levnějšího papíru a mobilní aplikací pro původně 900 000 OSVČ na elektronickou evidenci tržeb.
Jen z technického hlediska je zvláštní, že státní projekty, např. evidence motorových vozidel, kolabovala při pár stovkách vstupních míst a pár tisícovkách vstupech za den. Mobilní aplikace má probíhat v řádu stovek tisíc vstupů denně a Babiš v klídku dál cosi blekotá o tom, jak analytické týmy on-line vyhodnotí večerky s podezřele malou tržbou po osmé večer a hned tam vlítnou.
Babiš je IT nýmand, obklopil se sobě rovnými a 300 000 OSVČ to odskáče víc, než těm parazitům sliboval ministr Mládek.
Re: Zarazit každoroční rozkrádání v řádu 100 - 200 mld.
Souhlas.
Babiš však není nýmand - tak jako není podnikatel. Zato je zdatný oportunista, který vždy zahlédne každé hnutí korouhvičky a populisticky využívajíc strachu "občanstva", svoje zájmy nezradí...
Vyhledávání
TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA
Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.
ondrejneff@gmail.comRubriku Zvířetník vede Lika.
zviretnik.lika@gmail.comHYENA
Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.
https://www.hyena.cz