1.6.2024 | Svátek má Laura


Diskuse k článku

POLITIKA: Babiš je hlupák

Za dlouhé roky svého života se naučil předstírat chytrost. Chytrým ovšem v žádném případě není. Stačí sledovat úroveň jeho verbálních projevů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Klepetko 27.6.2018 23:17

Není. Jen si to o sobě možný myslí.

:-)

Není.

Ten pojem se dnes řada lidí, ktarých si vážím, snaží zdiskreditovat - ale nemají pravdu.

"Platón je můj přítel, ale pravda je mnohem dražší"

V. Klepetko 27.6.2018 23:18

Není. Jen si to o sobě možný myslí...

:-)

Není.

Ten pojem se dnes řada lidí, ktarých si vážím, snaží zdiskreditovat - ale nemají pravdu.

"Platón je můj přítel, ale pravda je mnohem dražší"

P. Lenc 27.6.2018 9:48

Nadpis je pravdivý,

ale to jediné je na té slátanině k zamyšlení.

Š. Hašek 27.6.2018 10:12

Re: Nadpis je pravdivý,

Pane Lenci,

já mám osobní laický/voličský dojem, že ani nadpis není pravdivý. Otec mi totiž pojem HLUPÁK vysvětloval jinak, já ho taky vnoučatům budu vysvětlovat jinak než pan Payne. Babiš jest totiž "mnohopojmový", ale hlupák ne. Pan Payne je nasratý, že voliči nemají jeho (chytrý) mozeček. A jiní polišíbři jsou hlupáci na kvadrát.

Nejsem ve střetu zájmů, neboť jsem ANO nevolil. Ten minulý čas je důležitý, ale nebrat jako sicherplán do budoucna!

Jinak souhlas stran té slátaniny.

J. Chaloupka 27.6.2018 9:25

Já myslím, že v ¨Bruselu tím argumentuje, ale naši

tzv. prodavači emocí (dříve novináři) nám o tom neříkají.

F. Navrátil 27.6.2018 9:25

Vidím to jinak

Jak si to asi blouznivá mysl autora představuje? Že budeme do Itálie posílat pracovité Ukrajince, kteří si chtějí vydělat peníze a vrátit se domů a za to budeme výměnou dostávat islámské nelegály, kteří jdou po sociálních dávkách jako slepice po vajglu? Doufejme, že vláda bude držet linii V4 a nenechá se zviklat fantaziemi z dílny Kalouskovy čtyřkolky.

P. Götze 27.6.2018 9:18

tak jste si ulevil. co tam mate dal?

P. Dvořák 27.6.2018 10:47

Re: Jen to ne!

Chcete to jen čichat nebo rovnou rozmazat?

:-))

M. Prokop 27.6.2018 8:59

Bureš je hlupák (ale úspěšný hlupák),

to ano. Ovšem hlupák (nebo lump) je i autor, když směšuje kontrolovanou a legální migraci s tou 3i.

Tam má pravdu i hlupák Bureš, jen jsem zvědav, jak bude striktní přístup dodržovat. Mám jisté podezření, že nás prodá za dotace pro Agrofert.

J. Chaloupka 27.6.2018 9:28

Zajímavé je, že ten "hlupák" dokázal vybudovat

Agrofert, a nejen vybudovat ale i udržet. Mám dojem, že to chytřejší chápou. No a hloupější si prostě myslí, že Babiš je hlupák.

P. Zinga 27.6.2018 15:44

Re: Zajímavé je, že ten "hlupák" dokázal vybudovat

Jel jsem loni v Německu na kole několik kilometrů podél,vlastně uprostřed,protože fabrika je po obou stranách, fabriky pana Babiše. V areálu, ostrovech zeleně, byly mateřské školky.

Na hlupáka to nevypadá...

Š. Hašek 27.6.2018 16:40

Re: Zajímavé je, že ten "hlupák" dokázal vybudovat

To někomu nevysvětlíte!

Já zas tuhle viděl ožralu před hospodou. Vůbec nevypadal jako Andrej. Vypadal jako echt hlupák. Pan Payne by mohl psát slovníky s neotřelými definicemi.

J. Lepka 27.6.2018 19:27

Re: Zajímavé je, že ten "hlupák" dokázal vybudovat

Ještě chvilku pokračuje a uroním slzičku, jaký je to filantrop.

K. Janyška 27.6.2018 8:58

Ano, Babiš je hlupák.

Vy, autore, však také. Co je to spontánní řád lidského světa ? Dzp.

J. Lepka 27.6.2018 19:33

Re: Ano, Babiš je hlupák.

Už jsem vám to Janyško několikrát vysvětloval : bacit souseda po hlavě, sežrat mu proviant a znásilnit ženu, tak jak to provází existenci druhu Homo již několik set tisíc let. Že to někdo nepochopil ještě neznamená, že se tím bludem budete stále zaštiťovat. Ostatně existence politických stran a jejich urputná snaha ovládnout zbytek společnosti není nic jiného, než "sežrat proviant", vy supermanažere.

J. Kombercová 27.6.2018 8:26

Proč se musím zastávat

právě Babiše? On, a nejen on, to řekl několikrát (kolik zde máme cizinců, i díky nim se zvedá porodnost a počet narozených převýšil počet zemřelých)... všichni ale víme, o které uprchlíky v EU jde. O Ukrajince, Vietnamce ani náhodou, ty nám nikdo do kvokvokvót nezapočítá.

L. Motl 27.6.2018 8:44

No ano, máte pravdu, Ukrajince ani Vietnamce do kvót započítávat nemůžeme. Ale to by šikovný premiér zkusil změnit – o tom ten článek trochu je. Ukrajina je prakticky nefunkční stát a lidé tuto zemi opouštějí často utíkají před politickým pronásledováním nebo zásadními existenčními problémy. Analogicky Vietnam je stále formálně komunistický stát, pokud jde o politiku. Emigranti odtamtud by si zasloužili titul "uprchlíka" mnohem více než většina muslimů z muslimského světa. Kdyby se to takto bralo, jsme v pohodě a kvóty máme splněné.

M. Prokop 27.6.2018 9:00

Re:

Na to cílové země 3i nikdy nepřistoupí. Potřebují vyřešit to, co si domů pozvaly a s čím si nevědí rady.

I. Mertl 27.6.2018 8:45

Re: Proč se musím zastávat

Protože jste také nalítla strašidelné fámě o zániku Evropy skrz muslimy, která se i Babišovi hodí do krámu likvidace demokratického Česka.

J. Kombercová 27.6.2018 8:49

Re: Proč se musím zastávat

To víte, skočím na každý špek.

M. Prokop 27.6.2018 9:02

Re: Proč se musím zastávat

To se tak stává odedávna, že si hrozícího nebezpečí někdo všimne dříve, někdo později, někdo vůbec. Zajímavé je jen, proč nevšimně, dle onoho klasického "z blbosti, nebo za peníze?"

P. Dvořák 27.6.2018 8:24

Absolutní nesmysl:

"Nelze tudíž vést dělicí čáru podle národnosti, náboženství či čehokoliv jiného. Jeden jako druhý."

Přesně naopak! Je pro nás životně nezbytné vést dělicí čáru podle národnosti, náboženství či čehokoliv jiného. Jeden nikdy není jako druhý.

E. Pawlica 27.6.2018 8:23

Ostatně autor článku

Autor článku se ve své argumentaci a v jejich vývodech opravdu trochu zamotal.

Pro mne je důležité jádro jeho sdělení - kdyby opravdu byl Andrej Babiš chytrý, pak by argument, že v Česku je možná víc migrantů na obyvatele než v Itálii, už dávno křičel na celou Evropu z plna hrdla.

K tomu není žádné požehnání od Poslanecké sněmovny ve formě hlasování o důvěře zapotřebí.

K tomu stačí pár důvěryhodných, ověřených a ověřitelných čísel, údajů a faktů.

Chytrost nejsou žádné čáry. Když ale on, Andrej Babiš, by tak rád byl velkým šamanem ...

J. Lukavsky 27.6.2018 8:17

Co jazyk paštů?

"ukázalo se, že přes polovina obyvatel není s to komunikovat v jiném než českém jazyce". Ano, v jazyce paštú (jeden z těch několika co se mluví v Afganistánu, v syrském, eritrejštině atd. .... mluví opravdu jen pár Čechů. Oni ale mimo "Germany" také neznají nic jiného. Holt není to snadná komunikace.

J.L.

E. Pawlica 27.6.2018 8:16

Je to příjemné

vědět, kolik okázalých nevoličů Andreje Babiše se tu dnes sešlo.

:-D

...

M. Těhanová 27.6.2018 7:45

To je škoda,

že pan Payne zase splácal všechno dohromady a zakončil to projevem své zášti proti V4.

Protože jeho hodnocení Babiše je velmi přesné a kdo chce, a není zaujatý, to musí uznat. On je jenom bezskrupulozní kšeftman, který se neštítí ničeho.

Já nejsem ani intelektuál, ani elita a taky tvrdím, že Babiš je velmi omezený člověk. Před tím, že je bohatý si nikdo na zadek sedat nemusí. K majetku taky přišel většinou jen díky své podlosti a za bůhví jakých okolností. A že na každého má složku, je čím dál zřejmější. To se pak řve, že všeci kradnů. Je nedůvěryhodný a to je podstatné.

Š. Hašek 27.6.2018 8:11

Re: To je škoda,

Vy máte strach, že je na Vás vedena složka? Sníte o tom, že se lid spojí a konečně provede "morální soud" s naprosto omezeným, podlým, nedůvěryhodným, bezskrupulózním kšeftmanem (obchod je echt velezrada, že?), ........ člověkem jménem Andrej Babiš???

Jsem nevolič ANO.

M. Těhanová 27.6.2018 8:28

Re: To je škoda,

Já se necpu do politiky, proto žádné obavy z nějakých složek nemám. Ale prožila jsem život za komunistů, a moc dobře si pamatuju, jak to fungovalo. I když jste věděl, že jste udělal chybu, v podstatě vám ji nikdo nevytkl. A ejhle, když se to hodilo, najednou se váš prohřešek objevil a bylo na vás tlačeno, abyste ustoupil, případně cosi podepsal. Myslím, že dost lidí s tím má zkušenost.

A jsem přesvědčena, že Babiš s tímhle způsobem vyjednávání má bohaté zkušenosti. Většinou se to pozná podle toho, že dotyčný, na kterého tlačí, z nepochopitelných důvodů ustoupí.

Normální lidi to ano nemusí zajímat, pokud jsou lhostejní vůči tomu, kdo má nad nimi moc.Nemají potřebu se zamýšlet do hloubky nad charakterem vůdce. Hlavně, že jim dá zadarmo koblihu.

M. Prokop 27.6.2018 9:04

Re: To je škoda,

Být nevolič ANO je k porozumění podmínka nutná, ne však postačující. :-P

Š. Hašek 27.6.2018 10:15

Re: To je škoda,

Nejedná se o porozumění. Já jen svůj názor seřadil do několika vět. Ta poslední - jen vysvětlivka.