13.4.2021 | Svátek má Aleš


Diskuse k článku

POLITIKA: Ano, úsvit - tak hlavu vzhůru!

Pozoruhodným – v původním smyslu toho slova, tj. hodným pozoru – politickým jevem je aktuální vznik ne politických stran, ale bloků a hnutí, jako je Babišovo Ano, Okamurův Úsvit či Bobošíkové Hlavu vzhůru.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Jurax 7.10.2013 2:04

A ještě

Demokratické politické strany reprezentují určité skupiny voličů – odleva zjednodušeně řečeno – reprezentuje nájemné zaměstnance sociální demokracie, dále zelené zelení, křesťané dejme tomu venkov a křesťany, podnikatele zase strany liberálního ustrojení až po konzervativce.

To je ryzí teorie jak z učebnice občanské výchovy pro nanejvýš osmou třídu - ale i tam by se už ti chytřejší žáci srdečně chechtali..

Mimochodem sociální demokracie reprezentuje nanejvýš nájemní zaměstnance nízkopříjmové, ty s platem průměrným a vyšším má naopak za bohatce k oškubání,

V. Vaclavik 7.10.2013 2:18

Re: A ještě

Na tom koho skube a koho ne, na tom zpravidla nezalezi. Jsou i bohati lide, kteri voli soc dem. a naopak. Mozna sam byste mohl takovou obcanskou vychovu v osme tride ucit. Veci jsou totiz slozitejsi, nez ze kazdy voli, podle toho, kdo si mysli ze ho mene oskube.

J. Jurax 7.10.2013 16:56

Re: A ještě

Řeč nebyla o tom, kdo koho volí, nýbrž kdo koho reprezentuje.