16.5.2021 | Svátek má Přemysl


Diskuse k článku

POLITIKA: Ano, úsvit - tak hlavu vzhůru!

Pozoruhodným – v původním smyslu toho slova, tj. hodným pozoru – politickým jevem je aktuální vznik ne politických stran, ale bloků a hnutí, jako je Babišovo Ano, Okamurův Úsvit či Bobošíkové Hlavu vzhůru.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Rybák 8.10.2013 17:55

Re: Nesmysl ..

Vyměnit bychom pochopitelně potřebovali "hloupé" voliče a darebácká masmédia, která ty "hloupé voliče" vyrábějí.

Potřebujeme dostatek aktivních členů ve standardních stranách (především v ODS) a pak bychom ani nepotřebovali hrabivé pimrdlové "šmíry".

J. Jurax 7.10.2013 16:56

Re: A ještě

Řeč nebyla o tom, kdo koho volí, nýbrž kdo koho reprezentuje.

J. Jurax 7.10.2013 2:20

Re: chce to změnu

No, jednou z mála jistot na tomto světě je, že do půlroku po volbách budeme zase nasraní a znechucení ...

V. Vaclavik 7.10.2013 2:18

Re: A ještě

Na tom koho skube a koho ne, na tom zpravidla nezalezi. Jsou i bohati lide, kteri voli soc dem. a naopak. Mozna sam byste mohl takovou obcanskou vychovu v osme tride ucit. Veci jsou totiz slozitejsi, nez ze kazdy voli, podle toho, kdo si mysli ze ho mene oskube.

J. Jurax 7.10.2013 2:17

Re: Představte si, že by DSSS dostala 20%.

Hm, DSSS ... napřed cikáni, pak cizinci, pak zrzaví, pak ... nic než národ! To by bylo menší zlo platit ty dávky ... ostatně příznivci DSSS se rekrutují hodně z té části sociálního spektra, co dávkami nepohrdne ...

V. Vaclavik 7.10.2013 2:15

Re: chce to změnu

Naprava spravy veci verejnych neni zadna sportovni hra, aby sli do vlady novi hraci, aby dostali sanci ukazat ''co umi''. Tohle je zivot, nas zivot. A takhle si s nim naslepo zahravat, volit ''nove'' aby ukazali co umi, to me neprijde jako moc dospele chovani.

Prece bysme snad meli vedet, co bude fungovat a co nebude. Anebo jen tak naslepo doufame, ze az tam posleme k veslum dostatecny pocet kandidatu, ze nakonec nektery z nich se ukaze jako reseni? Cozpak nedokazeme ty programy tech uchazecu dostatecne ohodnotit jako dobre, nebo spatne? Cozpak jsme na tom tak spatne, ze proste nevime co by mohlo fungovat?

Ja na rozdil od vas si myslim, ze autor prisel s docela dobrym odhadem co se da od tech novych rychlokvasek ocekavat. A nerika ze mame volit zavedene strany, jen ze ze vsech stran na nas kouka spatny vyber. Nema cenu si pred tim zakryvat oci, myslet si, ze to nemuze byt tak spatne. Ono proste muze.

J. Jurax 7.10.2013 2:12

Re: Bodoucnost bude děsivá, modří vóglové, černopéérdelníci,

Ano, ať zhyne starý, podlý svět ... jenže to už tu jednou bylo s výrazně tristním výsledkem; navíc ten starý svět ani tak špatný nebyl, ale to co vzniklo, špatné bylo. A KSČSSD se už třese na repete.

A co myslíte,  "démokraté"  sociální krást můžou?

J. Jurax 7.10.2013 2:08

Re: chce to změnu

Přesně - a předtím s jinými spasiteli - Zelenými.

Z nových spasitelů se ujala akorát topka - ale to jsou recyklovaní lidovci zaštítění Jeho Jasností, jinak nic nového.

J. Jurax 7.10.2013 2:04

A ještě

Demokratické politické strany reprezentují určité skupiny voličů – odleva zjednodušeně řečeno – reprezentuje nájemné zaměstnance sociální demokracie, dále zelené zelení, křesťané dejme tomu venkov a křesťany, podnikatele zase strany liberálního ustrojení až po konzervativce.

To je ryzí teorie jak z učebnice občanské výchovy pro nanejvýš osmou třídu - ale i tam by se už ti chytřejší žáci srdečně chechtali..

Mimochodem sociální demokracie reprezentuje nanejvýš nájemní zaměstnance nízkopříjmové, ty s platem průměrným a vyšším má naopak za bohatce k oškubání,

J. Jurax 7.10.2013 1:59

Autor praví

Nemůžete například mít jednoduchý a zároveň sociálně spravedlivý a efektivní daňový systém

To je ovšem hovadina.

Navíc - my teď máme složitý, sociálně nespravedlivý (zejména k lépe placeným zaměstnancům, co ten systém financují) a neefektivní daňový systém.

J. Anděl 6.10.2013 22:04

Re: chce to změnu

Ale tohle jsme už viděli s Věcmi Veřejnými. Kolikrát ještě budeme sledovat soudní scény a poslouchat odposlechy a sledovat, jak se vláda hroutí každých deset minut proto, že tam nějaký arogantní mladý vyděrač neumí spolupracovat?

P. Pruner 6.10.2013 10:38

Re: VOLTE TOP09

Doporučuji laskavé pozornosti příspěvek senátora Jirsy na toto téma.

P. Pruner 6.10.2013 10:34

chce to změnu

Nesouhlasím s autorem. Dosavadní i nedávné parlamentní strany ukázaly co umí a neumí. Není to žádná katastrofa jak líčí někteří pesimisté, ale prokázaly, že nejsou schopné dalšího rozvoje potřebným směrem. Jedinou nadějí na změnu jsou novější strany - například Hlavu vzhůru, ANO2011, SPOZ.

Přeci nikdo z nás nekupuje zboží či služby od těch dodavatelů či obchodů co nás zklamali. Jdeme jinam. Obdobně na politickém trhu je třeba poslat do sněmovny jiné strany, ať ukáží co umí.

K. Kužel 6.10.2013 9:22

Re: Nesmysl ..

Víš, Milane, já zůstávám otevřen překvapením. Zažil jsem jich docela dost. Většinou nestála za nic, ale občas to bylo fajn.

M. Josovič 6.10.2013 9:13

Re: Nesmysl ..

Tak to si Karle nemyslím ani náhodou

M. Josovič 6.10.2013 9:12

Re: Nesmysl ..

Tak to si Karle nemyslím ani náhodou.

Z. Sohorova 6.10.2013 3:50

VOLTE TOP09

Jedina pravicova strana ktera ma nejlepsi program TOP09 neni jen Kalousek drtiva vetsina clenu jsou ti nejlepsi co v CR zustalo

Z. Sohorova 6.10.2013 3:48

Re: Bodoucnost bude děsivá, modří vóglové, černopéérdelníci,

Chtel jste napsat CSSDACI a ne Topaci  Nejvice krade CSSD...   Jak se dostanou k veslu Komunisti tak rozkradou jeste ty zbytky:):)  Komunisti k veslu to je budoucnost desiva   Uz jednou to ukazal komunisticky zmetek

Č. Milota 6.10.2013 0:14

Re: Hlavu vzhuru

Nic mi do zdejší kašparkárny, nevolím zde. Přesto dovolte dotaz. Budete si s pomocí tekutých řetězů a Primalexu upravovat vlastní číro ? Nebo Vám stačí číro starého slinty ?

G. Zahradníček 5.10.2013 22:06

Bodoucnost bude děsivá, modří vóglové, černopéérdelníci,

Topáci a jiní "démokraté" již nebudou moci tolik krást. A když budou vzati k zodpovědnosti, tak to už bude totalita.

Z. Sohorova 5.10.2013 16:37

Hlavu vzhuru

Ke svemu vudci a vudkyni soudruzce Bobosikove a jejimu soudruhovi mudrci sveta V.Klausovi

F. Kusák 5.10.2013 15:18

Re: Dobrý manager

No, vynechám euforii koolem roku "89", to bylo zcela něco jiného, ale působil jsem v průmyslu jak před listopadem, tak v letech devadesátých a pak po roce 2000, takže mám co srovnávat a šlo by to samozřejmě dokládat i konkrétními, tedy myslím měřitelnými argumenty.

Stav před rokem 1989 nehodnotím, byla to jiná politicko ekonomická situace a hlavně nostalgikům bych chtěl vzkázat, že ne západ (ono to totiž mnohým na západě vyhovovalo), ale zevnitř se říše rozpadala a tudíž nelze vstoupit dvakrát do téže řeky. Jaksi volat po "socialistických výdobytcích" nemá vůbec smysl. 

A pak, po počáteční eufórii, se kradlo ve velkém, tak jak byli lidé zvyklí. A kradli zaměstnanci a manageři ve státních i v privatizovaných podnicích, perzonál v hospodách,  úředníci i politici. Jen jsme si někteří bláhově mysleli (doufali), že soukromé vlastnictví to vyřeší za nás, že to vyřeší neviditelná ruka trhu (jak se nám snažili  to někteří namluvit) nebo, že je nutné mít zákony na vše a o morálce ani slovo. V tom přežívá totalita v nás.

Tak tuto prvobytně pospolnou společnost máme za sebou. Dnes jsou lumpové daleko rafinovanější a metody sofistikovanější, ale i část protistrany je chytřejší a neskáče na vše, jen se ještě neumíme účinně bránit, to se prostě po za 75 let totality vytratilo. Také v několika vlnách odešly elity národa, tedy, bohužel, někteří do "věčných lovišť" s oprátkou na krku.

Ale dnes vidím tu spoustu vzdělaných, světa znalých lidí, i když my starší žehráme na úpadek vzdělanosti a morálky (a já považuji za nejnemorálnější právě 20. století). Jenže některým lidem taky dnes schází pokora a sebereflexe (tedy, hlavně těm starším). Chtěl bych právě těm vzkázat, že chtěli mít komunismus a mají ho. Nemusí pracovat, berou docela slušný důchod, lékařskou péči mají takovou, že se jim o tom za totality ani nezdálo a plné regály. A omlouvám se těm skutečně postiženým.

R. May 5.10.2013 12:12

Re: Dobrý manager

Pane Kusáku, já s vámi polemizovat nebudu, protože také nejsem až takový pesimista jako jiní, ale mohl byste, prosím, specifikovat důvody, které vás vedou k názoru, se situace vyvíjí dobrým směrem ? Děkuji

F. Kusák 5.10.2013 11:57

Dobrý manager

nemaximalizuje zisk, ale aktiva - v tom je velký rozdíl (ale i tak jsem to zjeddnodušil), jinak s autorem v podstatě souhlasím. Stát přeci není žádná firma v rukou vlastníka, ale demokraticky řízený systém. Jako státní firmu se správní radou ÚV, tak to přeci chápali snad jenom komunisté. Bože chraň!

A jinak, mě nějaký Babiš vůbec jako člověk nezajímá. Jiná věc je, že se najde tolik pomatenců, kteří si myslí, že je nějaký Babiš, Bobošíková, Okamura, Filip aj. spasí a svou volbou mohou republiku zatáhnout do ještě větších sra... Plně se u nás projevuje neschopnost a neumění si dobře vládnout, ztráta elit a další problémy našeho národa, naschromážděné za celá staletí. Řešením však není návrat diktatury nebo vytvoření dalšího protektorátu, ale naučit se to a vyhrabat se z toho. Já si při vší skepsi pořád myslím, že se situace vyvíjí dobrým směrem. Ale to je na dlouhou polemiku.

P. Vítek 5.10.2013 10:06

Zase Klaus vidi dal

Jjestli to neni tim-jak pisete-ze"strany jsou tu na to,aby prosazovaly politicko-ekonomicke zajmy jednotlivych skupin obyvatelstva".Nerozumim tomu,ale vzdycky jsem si myslel,ze strany prosazuji system organizace zeme,ktery bude slouzit VSEM.Tohle mi smrdi socialismem-stale jakesi natlaky.Tohle asi mysli Klaus,kdyz trva na ideovosti a proc taky odepsal ods.

Proc ale nepodporil Macha?-asi je realista,Skoda.Macha bych bral okamzite i s tim jeho lidovym vetem(na to by se dalo pak v tom fofru zapomenout.A ze by to byl fofr!)

http://www.youtube.com/watch?v=86SNBATBAbo&feature=youtube_gdata_player

Ivan Mladek fantasticky jednoduse a presne vysvetluje proc podporuje Svobodne a je pravicak("protoze mam socialni citeni")

R. Tesařík 5.10.2013 10:02

Re: :-))

božínku chlapče, kde se to ve vás bere??

J. Forman 5.10.2013 9:58

Re: Nesmysl ..

Kdyby takhle blbě přemýšlel třeba špičkový chirurg, hledající nové postupy, tak nikdy nic nevymyslí. Protože podle vás by měl uvažovat takto - pacient při pokusu o transpalntaci jater zemřel, tak to znovu zkoušet nebudeme - co kdyby ten další zemřel zase.

P. Vítek 5.10.2013 9:54

Re: Nesmysl ..

Co zas VV?Nebyl jsem v Cesku v "jejich"dobe,ale neco jsem zaslechl:snizoval prehnane ceny na doprave,zalovali st firmu,byl na ne vykonstruovan podraz a medialni lync...co udelali spatne?Barta uz ted jen panikari a revansuje(jako Zeman)

J. Forman 5.10.2013 9:54

:-))

To je zase keců o ničem. Napište rovnou, že se zoufale bojíte, že voliči už nejsou tupci, volící jen ze spektra ODS-ČSSD a že vaše rodná strana poputuje na okraj zájmu.

L. Křivan 5.10.2013 9:30

Představte si, že by DSSS dostala 20%.

Jaký úprk přes hranice by v jisté části obyvatelstva nastal !  Nebylo by takřka komu vyplacet socialni davky !