15.10.2019 | Svátek má TerezaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POLITIKA: Ano privatizaci veřejnoprávních médií...Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 54, poslední: 18.3.2015 0:58, přehled diskusí

Nejlíp to dělá Zeman.:
Autor: J. Šimek 066 Datum: 17.3.2015 20:32

Do ČT ho nikdo nedostane a protože, jako prezident republiky nedostává v ČT žádný čas na svá vystoupení, tak prohlašuje, že ČT neplní funkci média veřejné služby a je třeba ji zrušit.

Ještě trošičku a už si ho bude plést s Jakešem.

Pletete si pojmy s dojmy:
Autor: V. Čermák 160 Datum: 17.3.2015 22:01

Zeman přece neřekl, že chce ĆT zrušit. Mluvil pouze o poplatcích, které by nespokojení diváci ( a já mezi ně patřím), mohli směrovat jinam než do ČT.

Re: Pletete si pojmy s dojmy:
Autor: J. Šimek 066 Datum: 17.3.2015 22:04

Když ustřihnete televizi zdroj financování, tak jak se to liší od zrušení ?

Re: Pletete si pojmy s dojmy:
Autor: B. Rybák Datum: 17.3.2015 23:04

Tím chcete říct, že by od ČT utekla drtivá většina diváků? Tím vlastně tvrdíte, že za ni platí a nedívají se na ni!

Re: Nejlíp to dělá Zeman.:
Autor: B. Rybák Datum: 17.3.2015 22:58

To, že (přímo zvolený) prezident republiky nedostává v ČT žádný čas na svá vystoupení dokazuje, že tato TV své veřejnoprávní poslání neplní a že minimálně od jeho voličů vymáhá poplatek neprávem!

Myslím,:
Autor: J. Kyselková Datum: 17.3.2015 19:43

že veřejnoprávní TV je nutnost. Lze si vybrat na ČT24, ČT2 a ARTu - dle svého naturelu a osobního přehledu je možné si udělat vlastní názor.

Re: Myslím,:
Autor: B. Rybák Datum: 17.3.2015 23:39

Myslíte, že si tam lze najít politicky nekorektní, tedy objektivní obecný názor na politickou korektnost a konkrétně např. na muslimskou imigraci, cikánskou menšinu, Rusko,... skutečné důvody existence Eurozóny, byznys kolem boje s klimatickými změnami, lidská (zvířecí) práva jako náhražka občanských svobod, pozitivní diskriminaci kvóty současný západní neokolonialismus... ,.....

Já už ho tam ani nehledám!

Autor doporučuje cosi šíleného:
Autor: K. Frejlach Datum: 17.3.2015 18:45

Stačí chvíli sledovat domácí a zahraniční zpravodajství soukromých televizních a rozhlasových stanic a člověk by nad nimi zaplakal. Ano, většina diváků a posluchačů kritizuje například zpravodajství z Ukrajiny, v němž veřejněprávní televize a rozhlas přejímají pouze lži a mystifikace Kyjeva. Podle posledních informací za touto cenzurou informací stojí jako nejvyšší orgán Evropská komise v Bruselu, která rozhoduje o financích pro veřejněprávní stanice. Ale to se přece dá napravit, od čeho tu máme naší vládu? A to, že naprostá většina redaktorů straní ve vnitropolitických otázkách "pražské kavárně" jde napravit také. Třeba nakonec i výměnou lidí, kteří nepochopili a nejsou schopni pochopit, co je to nestranné a nezávislé zpravodajství. Takoví lidé na postech redaktorů i vedoucích ve veřejněprávních médiích nemají co dělat. Takže ne likvidace, ale náprava uvnitř veřejněprávních médií. Vždyť se rozhlédněme po okolních státech, i tam státní stanice fungují a dokonce lépe než u nás. Viděl jsem třeba video západoněmecké televize, v němž bylo v hrané scéně zesměšněno zrovna ono překrucování informací z Ukrajiny. Tam to jde, u nás ne. Pokud by došlo k privatizaci veřejněprávních médií a je jasné, kdo asi tak na ní má zálusk, stali bychom se národem magorů. Zatím to totiž řeším například já tím, že se úplně vyhýbám sledování a poslechu zpravodajství soukromých stanic. Abych si ušetřil zdraví. Tyto stanice jsou už teď mnohem horší a primitivnější než veřejněprávní stanice, které právem většina z nás kritizuje, a to i prezident.

Re: Autor doporučuje cosi šíleného:
Autor: B. Rybák Datum: 18.3.2015 0:28

Souhlasím s Vámi pane Frejlachu. Jenom nejsem tak optimistický ohledně našich současných možností (čelit "Bruselu" nedokázala ani "Železná lady", ani V. Klaus, ani V. Železný...všichni byli politicky zničeni). Budeme muset být připraveni, abychom nepropásli tu správnou slabou chvíli této EU-říše a bude to hodně těžké.

Konečně už vím,:
Autor: J. Milota Datum: 17.3.2015 16:51

komu patří ČT. Citát:" Jedním z nejdůležitějších důvodů existence veřejnoprávních medií je, že nemají vlastníka-ani státního, ani soukromého.Patří všem, prostřednictvím přímých plateb, protože mají hájit veřejný zájem. Tím je i kontrola a kritika volených politiků" .Konec citátu autora Filipa Rožánka.

Nejsem pro:
Autor: M. Urban Datum: 17.3.2015 16:08

Soukromý majitel a jeho zprávy, vražda, bouračka, zbytečné běhání kolem obžalovaných, vražda, loupež, loňská loupež a zvířátka. Děkuji nechci.

Výlet do nedávnéhistorie.:
Autor: J. Milota Datum: 17.3.2015 14:16

Problémem je, že současný zákon o ČT a rádiu prosadil Zemanův přítel Pavel Dostál, ačkoliv už v době jeho vzniku bylo jasné, že je protiústavní a zjevně nespravedlivý. Dostál také v roce 2001 podporoval vzpouru (později eufemisticky přejmenovanou na stávku) některých TV pracovníků, spojených s tehdejší pravicovou opozicí , proti legitimně zvolenému řediteli ČT, který chtěl ČT reformovat. Ačkoliv vzpoura byla zjevně v rozporu s tehdy platnou ústavou a zákony, kvůli ustrašenosti politiků a vedení justice se vydařila. Od té doby narostla zvůle vedení ČT a rozhlasu. Myslí si, že jsou občany nekritizovatelní a mohou beztrestně porušovat ústavní práva občanů.

A zasloužilo by si posoudit, jaký je majetkoprávní status ČT. Svého času zaperlil Ivo Mathé výrokem, že Česká televize patří České televizi. Proto si asi dělá co chce. Ve skutečnost je to jakýsi hybrid státního podniku a vysoce ziskové neziskovky.

V nouzi:
Autor: J. Milota Datum: 17.3.2015 14:01

se vedení ČT vymlouvá na praxi jiných zemí EU, kde prý má vládnout podobný pořádek (tzn.povinnost platit za nevyžádanou službu bez možnosti odhlášení a bez možnosti se ohradit proti prokazatelnému lhaní v těchto mediích, která jsou občané nuceni povinně ze zákona platit pod pohrůžkami vysokých peněžních pokut. Takže být solidární pod pohrůžkou pokuty.

Re: V nouzi:
Autor: J. Šimek 066 Datum: 17.3.2015 14:04

Prokazatelné lhaní nahlaste na RRTV, pouhé nadávání v diskuzi na psu fakt nestačí.

Re: V nouzi:
Autor: B. Rybák Datum: 17.3.2015 18:23

S oběma Vašimi příspěvky zcela souhlasím!

Na blogu Aktuálně:
Autor: J. Milota Datum: 17.3.2015 13:55

jistý Milan Šmíd zaperlil následovně. Cituji:

"Je třeba veřejnosti sdělit a vysvětlit, že rozhlasový a TV poplatek je solidární daní, kterou všichni občané přispívají na provoz a vysílání veřejné služby bez ohledu na to, zda někteří (sic) z nich deklarují, že výstupy veřejnoprávního vysílání nevyužívají (což bývá promilová (?)výjimka). "

PS. Citovaný autor v životopise uvádí, že pracoval (či ještě "pracuje" je zaměstnán v ČT a tedy je živ z koncesionářských poplatků.

Komentář ať si každý udělá sám.

Re: Na blogu Aktuálně:
Autor: J. Šimek 066 Datum: 17.3.2015 14:06

http://cs.wikipedia.org/wiki/Ve%C5%99ejnopr%C3%A1vn%C3%AD_m%C3%A9dium

dozvíte se víc

Koncesionářské poplatky :
Autor: J. Milota Datum: 17.3.2015 13:38

lze zrušit snadno. Stačilo by zakódovat veškeré programy ČT. Přístup k příjmu pak budou mít jen abonenti,kteří si jej dobrovolně předplatí. K tomu stačí jednoduchý legislativní proces k zákonu o ČT.

Re: Koncesionářské poplatky :
Autor: J. Šimek 066 Datum: 17.3.2015 14:07

http://cs.wikipedia.org/wiki/Ve%C5%99ejnopr%C3%A1vn%C3%AD_m%C3%A9dium

Tady se dozvíte, jak to s médii veřejné služby je a přestanete psát blbosti.

K ČT:
Autor: M. Malovec Datum: 17.3.2015 11:27

mám tři prokazatelné výhrady: neobjektivnost, nekompetentnost některých tzv. krajánků - až k uzoufání, špatné hospodaření - po nástupu nového ředitele vyhozeno již odsouhlasené a vítězné logo a zadání několikasettisícové zakázky - vytvoření loga nového.

Podívejte se, kdo jste to ještě neučinil - na dětské vysílání ČT/D, před kterým je třeba často děti chránit

Na to tedy nejsem ochoten platit.

Re: K ČT:
Autor: J. Šimek 066 Datum: 17.3.2015 14:08

Sepište to a dejte podnět RRTV, nic vám v tom nebrání.

Re: K ČT:
Autor: B. Rybák Datum: 18.3.2015 0:09

V tom máte úplnou pravdu. Rychlejší a stejně účinné by bylo poslat to rovnou do kontejneru. Politickou korektní zaměření a dokonce i EU-poměry ve skladbě pořadů předepisuje EU, takže bohatého zastoupení např. německých komedií a německých romantických filmů a záplavy multikulturního EU-smetí se nezbavíme ani kdybychom se ustěžovali k smrti!

Samozřejmě.:
Autor: J. Růžička 250 Datum: 17.3.2015 9:53

Není na nich nic veřejnoprávního.

Financování z reklamy.:
Autor: J. Šimek 066 Datum: 17.3.2015 9:25

Při velikosti našeho trhu samotné financování z reklamy nutně povede k vysílání mainstreamu, aby TV stanice za reklamu dostala slušně zaplaceno. To je ale hodně za požadavky na TV veřejné služby.  To, že se soukromá televize nedokáže programovou pestrostí přiblížit televizi veřejné služby u nás dokazuje nejúspěšnější soukromá televize NOVA.

Ať si tedy autor založí vlastní TV a předvede všem, jak se to správně dělá. Jak sám píše, v tom nikdo nikomu nebrání.

Mám ovšem vážnou obavu, že místní SSO a ex-SSO borci jsou pouze hubou machři na blogu a tím celá jejich aktivita končí.

Re: Financování z reklamy.:
Autor: J. Šimek 066 Datum: 17.3.2015 9:33

Tak jsem kliknul na odkaz u autora a nejčtenější článek na tom webu je od slavného pána, co nepochází z opice.

Považujte moji reakci na článek za bezpředmětnou, s tímhle kalibrem autorů já nechci mít nic společného.

Re: Financování z reklamy.:
Autor: J. Růžička 250 Datum: 17.3.2015 9:55

Vaše reakce na článek byla bezpředmětná už předtím.

Re: Financování z reklamy.:
Autor: J. Šimek 066 Datum: 17.3.2015 10:44

Flusanec nebo nerozumíte psanému textu ?

Re: Financování z reklamy.:
Autor: P. Khail Datum: 17.3.2015 13:30

Řekl bych, že obojí. Někteří jsou takto jednoduše nastaveni :-)

Re: Financování z reklamy.:
Autor: P. Švejnoch Datum: 17.3.2015 12:01

to považuji za velmi případnou a trefnou poznámku... :-)

Myslím, že:
Autor: V. Pokorný Datum: 17.3.2015 9:01

je nutné veřejnoprávní média zachovat. Velmi důsledně ale kontrolovat jejich práci a nekompromisně vyházet lidi, kteří je zneužívají a považují za svůj majetek a působí jako sluhové různým zájmovým skupinám nebo politikům a korporátním bandám. I když, kdo by toto vlastně kontroloval? Viz zprofanovanou Radu pro rozhlasové a televizní vysílání. Ta tlupa, která rozhoduje za občana? A ani si nepřipouští, že kritika za její práci je oprávněná a potřebná. Přesto je důležité veřejnoprávnímédia mít, jelikož ta se dají jakžtakž zlepšovat. Na rozdíl od většiny soukromých sdělovadel.