29.1.2020 | Svátek má ZdislavaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POLITIKA: Ach, ty kroužkyŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 8, poslední: 8.6.2010 20:45, přehled diskusí

Volil jsem...:
Autor: P. Janoušek Datum: 8.6.2010 20:45

...stranu, která neprošla a nekroužkoval jsem. Když jsem volil v minulosti velkou stranu, vždy jsem kroužkoval a nevím, co by na tom mělo být špatného. Naopak, jiný bič na zvolené voliči nemají. Všichni tihle, co křičí proti kroužkování by chtěli abychom přišli, hodili a šli a více se nestarali. Oni se už postarají za nás. Ať už někdo kroužkoval odzadu nebo výběrově, choval se naprosto zodpovědně a konstruktivně. Nejméně jako ten, který nekroužkoval. Toť můj názor.

Žádný jiný způsob,:
Autor: F. Eliáš Datum: 8.6.2010 9:42

jak nepustit lemply a zločince do politiky není. Jen to kroužkování. Bohužel jsme tak tupé voličské stádo, že dáme, při tak důležité věci (volbách), na názory novinářů nebo svého okolí

Re: Žádný jiný způsob,:
Autor: B. Rampír Datum: 8.6.2010 16:28

Naopak, pane Eliáši, já myslím, že existuje ještě další a účinnější způsob jak se zbavit lemplů. Místo pozitivní preference zavést preferenci negativní. Prostě umožnit voliči, aby vyškrtal z kandidátky libovolných 5 lemplů, které prostě v parlamentu nechce. To by se někteří hošánci divili.

Ano, tak to přesně je:
Autor: V. Kahánek Datum: 8.6.2010 8:47

Suhlasím, dobrý článek. Vybalancovat stranickou kampaň s tou individuální "na křížky" bude těžké. Obrovským přínosem ovšem je, že se volební sněmy, ale i okresní a regionální šíbři (vůbec nemyslím urážlivě) budou muset zabývat kandidátkou celou, od prvního do posledního místa. A bylo by fér očekávat, že ti kandidáti , dříve "do počtu" ,absolvují celou kampaň a také ji rovným dílem zaplatí.

Re: Ano, tak to přesně je:
Autor: V. Vérosta Datum: 8.6.2010 10:33

Tak, tak, souhlas, bylo by správné, aby na kandidátkách nebyl nikdo jenom "do počtu".

Poznámka:
Autor: H. Jaroslav Datum: 8.6.2010 8:21

"Neni to nahodou tak, ze volici konecne zacali vyuzivat sva prava ..."

Není.

Využili jenom nedomyšlenost volebních pravidel; také nedomyšleně.

Re: Poznámka:
Autor: V. Vérosta Datum: 8.6.2010 8:38

Je myslím celkem jedno jestli jsou volební pravidla "domyšlená" nebo "nedomyšlená" (stejně jako zákony), prostě tahle v danou chvíli platí a žádná jiná nemáme. Já osobně nekroužkoval, ale v příštích volbách mně už nikdo neudrží .... :-)  Ještě kdyby tak existoval institut odvolání (neschopného, líného, zkorumpovaného) poslance v průběhu volebního období, juj, to by byl metr na politické strany!

Vadi mi, pokud si pisatele mysli, ze volici jsou blbci ci svejkove. ...:
Autor: T. Pansky Datum: 8.6.2010 0:26

"Obecně nálada voliče ke změně. Když už nebyl výběr mezi stranami, dát

svůj názor na vědomí alespoň výběrem mezi politiky. Někdo tak činil

zodpovědně, někdo švejkoval."  Kazdy, kdo prisel k volbam, tak ucinil dobrovolne a zodpovedne.  Kazdy, kdo se rozhodl udelat par krouzku, tak cinil na zaklade sveho prava a vedly ho k tomu urcite duvody, na ktere ma jako obcan pravo.  Kdo tedy svejkoval???  Pokud se nekomu nelibi vysledky voleb ci vysledky odmita, potom pouze sam dokazuje, ze si na demokracii hraje.   Zde na Psu uz bylo mnoho prohlaseni ve smyslu, ze volici byli nezodpovedni.  Neni to nahodou tak, ze volici konecne zacali vyuzivat sva prava a pseudodemokratum to nejde pod vousy.  Postrelene husy kejhaji.  Pamatujme si je. ... top0625top@hotmail.com