22.4.2021 | Svátek má Evženie


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
SUMO 11.8.2007 18:17

Výborný článek

R^ Opravdu vtipné.

hrouda 11.8.2007 18:14

Nekřivděte Topolánkovi

on je to takový ťunťa. Možná i radar nebude chtít, až zjistí, že se nejedná o Rarada z MASHe.

Fafa 11.8.2007 17:49

To jof

No krasou Schengenu by prave melo byt to, ze oficialni prechody prestanou existovat a preplavani pres Dyji do Rakouska by melo byt ekvivalentem preplavani Otavy pod piseckym mostem. 

omaha 11.8.2007 17:49

Re: Potvrdilo se, co mnozí VÍ již několik let

Soudruh vízek je demagog, je kovaný, je sečtělý v komunistické literatuře a obklopený nejen kvalitními soukmenovci, ale hlavně zdatnými poradci. Byl by rád, aby se znovu potvrdilo, že Česká republika je opět ve zkrvavených komunistických rukách..., byť ne zrovna soudruha prezidenta gottwalda ze slavných padesátých let!

Abdéřan 11.8.2007 16:35

Re: Rozdělovníky

R^;-D!

doxa 11.8.2007 16:27

Tohle přepisovala nějaká sekretářka před důchodem?

Schen-gen

bd 11.8.2007 16:06

Re: Re: Re: promiňte,

No, to sice už je, ale my v tom Schengenu zatím jaksi nejsme. Takže od začátku příštího roku by to už s tím odbavením souviset mělo - odlet z terminálu Sever 2 by měl být bez pasové (policejní) kontroly, zatím samozřejmě není. Ale jsem zvědav, jestli tomu tak opravdu bude.

jof 11.8.2007 16:01

Re: Svine perlam

Ono to asi bude souviset s tím, že přecházejí hranici mimo oficiální přechod, není-liž pravda?

Tomas 11.8.2007 15:08

Schengen

Vic se asi situace zmeni pro cizince z mimoevropskych zemi. Osobne znam nekolik lidi, kteri studuji / pracuji v EU, jejich vizum je ovsem platne pouze v schengenskem prostoru. Pokud by tedy chteli zajet na navstevu k nam do CR, museli by zadat o specialni vizum. Po nasem pristoupeni k schengenskemu prostoru  se jim cestovani po Evrope zjednodusi.

vita 11.8.2007 14:59

Re: Re: promiňte,

Už je vyhrazen. S odbavením to nějak moc nesouvisí - kdo přiletěl ze schengenského prostoru, má odbavení jednodušší.

Topolánkovi se nedivte - potřebuje se pochlubit nějakým úspěchem své vlády. Tohle sice není úspěch jeho vlády a TAKOVÝ úspěch to taky není - ale v nouzi čert i mouchy lapá...

nepolitik 11.8.2007 13:37

Je zajímavé, že ODS vyhrála volby navzdory

tak blbému předsedovi. A on to stále není schopen pochopit. Je tedy vidět, že je ještě větší blbec něž jsme si mysleli. Zajímá mne co bude dělat občan cestující do zahraničí, na Topolánkovu radu bez dokladů, až ho zastaví v některé zemi obyčejný místní policajt. Vždyť ani doma by neměl chodit bez občanského průkazu.;-D Jinak díky pane dobrovolný mluvčí. R^

šakal 11.8.2007 13:23

BOMBA!...

...Chi, ch, chi...autore, Vy jste můj člověk! ;-D R^

Buvol 11.8.2007 12:51

Topolánek je b l b a jeho výroky nemá cenu se zabývat, protože blb zůstane blbem, i když se stane premiérem ....

Čehona 11.8.2007 12:27

chlubivý pan premiér

Nepřiměřená chlubivost ve zdělení pana premiéra mohla být zřejmá každému rozumně uvažujícímu člověku. Ale něco takového je běžné u většiny politiků, od starosty nějaké vísky až po ty nejvyšší. To bych chtěl vidět, kdo by si troufl jet do sousední země bez nějakého toho dokumentu. Zákon možná výslovně nepředepisuje mít občanku při cestě na Václavák, ovšem mám dojem, že občan je povinnen dokázat svoji identitu v jakékoliv situaci. Kromě toho řídič (a to je většina cestujících do ciziny) musí mít navíc řídíčský průkaz a jiné papíry. Pouze s občankou a řídičákem se dá (konečně) jezdit už dávno.

Jinými slovy - na hranicích už nebudou postavát znudění úředníci, kteří namátkově se tomu či jinému prolistují v jeho dokumentech. Přesto ale kdekoliv kohokoliv může zastavit speziální hlídka, aby prohledala jeho auto, neveze-li drogy a podobně.

Tím ovšem nelze tvrdit, že by "Schengenu" nebyl pro občana nevýhodný. Nepřiměřená hlubivost pana premiéra ovšem není zcela na místě.

F.VÍZEK 11.8.2007 11:58

Jsme v dobrých rukách?

IP.88.100.57:  Potvrdilo se, co mnozí tuší již několik let: Pan Topolánek je odborník, je moudrý, je sečtělý a obklopený nejen kvalitními soukmenovci, ale hlavně zdatnými poradci. Potvrdilo se, že Česká republika je v dobrých rukách..., byť ne prince Miroslava ze slavné Pyšné princezny.

bd 11.8.2007 11:53

Re: promiňte,

No ale toto rozdělení (občané EU a ostatní) nemá se Schengenem vůbec co dělat. To je jen pro zrychlení pasového odbavení, protože občané EU nejsou tak intenzivně perlustrováni (mnohdy jen letmo ukáží pas). Jak správně píše autor, nápis Schengen můžete vidět jen tam, kde "odbavení cestujících linek mezi státy Schengenského prostoru probíhá fyzicky zcela odděleně od odbaveni cestujících ostatních linek". A to je málokde (rozhodně ne na menších letištích). Ale třeba v Praze má být nový terminál Sever 2 zcela vyhrazen jen pro lety do zemí Schengenu.

erre 11.8.2007 10:38

promiňte,

ale i zde bych ještě upřesnil. Jezdím pracovně přes hranice autem, vlakem i letadlem velmi často. Bohužel jsem nikde neviděl nápis Schengen. Vždy a jedině. Občané EU a ostatní. Nevím jak jezdí p. Topolánek do zahraničí, patrně pruhem pro CD. Zřejmně se domnívá, že to je ten Schengen. Je potřeba mu jasně vysvětlit, že se mýlí. Jinak průkaz totožnosti samozřejmě je vždy pro jakékoliv případy nutno mít u sebe, Banky, hotely, silniční kontroly, lékařské ošetření atd.atd. Ten článek jsem nečetl jako ostatně všechny články p. Topolánka. Jestli to skutečně takto napsal tak ta informace je tak nebezpečná jako kdysi informace, že chodec má na přechodu absolutní přednost.

AAA 11.8.2007 8:56

Svine perlam

aneb ze jsme vubec plejtvali casem a penezma abysme se vecpali do nejakyho sengenu... kdyz je to vlastne uplne k nicemu.

A mimochodem houbari a boruvkari preplavavajici Dyji se automaticky musi v rakousich ubytovavat, ze i pres sengen musi mit pri koupani pas ci obcanku?

bd 11.8.2007 8:13

Moc hezký

ty  prachy na informační kampaň by měli dát autorovi. Přesto se obávám, že většina našich občanů (stejně jako pan premiér) si furt bude myslet, že použití vchodu s nápisem Schengen se řídí podle toho, odkud jsou, a ne podle toho, kam letí. Takže na více či méně humorné situace po Novém roce je dobře zaděláno.

Lubomír Ptáček 11.8.2007 7:53

Rozdělovníky

Dobrý. Ještě kdyby v textu nebyly ty rozdělovníky. Až budete příště psát ve Wordu, zadejte Nástroje > Jazyk > Dělení slov a až vyskočí dialogové okno "Dělení slov", odstraňte fajfku z obou čtverečků.

Jo 11.8.2007 3:35

proboha

nechte toho chlápka, co chce kamarádit znovu se svou vlastní ženou, v klidu přebalovat ...

ilna 11.8.2007 2:59

:-o

No - je vidět že o vcech se dá informovat stručně, věcně, se znalostí a přitom srozumitelně. Jako autor. Nebo mnohomluvně, se spoustou zbytečných keců, bez znalosti věci a nesrozumitelně. Jako chlap s gulama.

Erik 11.8.2007 0:27

Tak to jste trochu prehnal :-)

Prave jste demonstroval ze pokud si nekdo najde cas a pouzije rozum, tak dokaze presne informovat o nadchazejici udalosti, jednoznacne popsat dusledky, a uvest uzitecne ilustrativni priklady. Dost to kontrastuje s predsedou vlady, jeho poradci a ministry, kteri se zmohli prakticky jen na naplanovani 25 milionu na informativni kampan.