31.1.2023 | Svátek má Marika


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
odborar 8.8.2006 22:59

Re: Re: Kdo se bojí opozice, ten se bojí o pozice!

Poslechněte a nebylo by dobře se zase opřít do stranické práce a podobný názor šířit hlavně ve vlastní straně? Nebo zachvíli tu budeme mít totalitní systém jednoho premiéra, který dodnes nepochopil, co j to vůbec  demokracie je.Nebylo by dobře ve straně působit více zdola, svolat stranický sjezd a tam ten  váš článek veřejně panu předsedovi přečíst? Je opravdu dobrý..v tomto duchu pokračujte..Šířit demokratické zásady hlavně u svých straníků... Třeba se pak dopracujete k té straně sociální demokracie za první republiky, kdy ještě ctila určité zásady...>-

tomfuk 8.8.2006 22:32

mnoho povyku

Raketové základny , odpalovací sila a zaměřovací radary těchto raket jsou v Rusku předmětem státního tajemství,v Severní Korei za vyzrazení poloh těchto základen by odhaleného špiona čekala oprátka.Irán je určitě zemí,která se také nechlubí v kterém pohoří si nechala postavit rakety středního a dlouhého doletu,už jen tu atomovou bombu dovyrobit.Čína určitě nemá na své mapě raketové základny vyznačeny jako turistickou atrakci olympijských her.Tak bych mohl pokračovat až bych se dostal k české republice.Zde takové raketové základny nejsou předmětem ani státního tajemství,dokonce jsou zveřejněny lokality kde by mohly tyto raketové základny být umístěny.Mám proto nepřijemný dojem,že tato okázalá prohlídka lokalit americkými odborníky není nic jiného než zastírací manévr,taktika jak oklamat protivníka.Skutečné rakety budou úplně někde jinde.V Čechách ať už budou či nebudou ,budou zaměřeny lokality pro jistotu těmi skutečně nepřátelskými raketami,co kdyby.8-o

Ladislav 8.8.2006 22:10

Re: Re: u kazde vesnice raketova zakladna

Jak bude mozne zkontrolovat u exteritorialniho uzemi jake zbrane jsou pritomny? Slovicko "obranny" je jen propaganda. A navic zdejsi zakladna by byla namirena proti Rusku, tzv. "terorismus" je jen zaminka poro budovani americkeho imperia.

Dodo 8.8.2006 18:23

ano,

Souhlasím s oběma názory.

Dodo 8.8.2006 18:20

Re: u kazde vesnice raketova zakladna

Kde jste byl, když nám sem Rusové nacpali rakety s jadernými hlavicemi?

Chápete ten rozdíl, mezi obrannou a útočnou raketou?

Chápete, že je pouze otázkou času, kdy se terorismus vrhne na nás, v zájmu čehokoli,

brblos 8.8.2006 17:34

jenom mu jnazor

Poslednich 25 let ziji v USA, "Psa" sleduji od sameho zacatku.  Romane, jsem s Tebou a podporuji Tvuj nazor az na jednu takovou malickost.  Az bude v Cesku ta raketova zakladna a nedej Boze, k nejakemu konfliktu dojde, kdo bude mit rozhodujici hlas v tom, jestli "obrannou" raketu z Ceska vypustit ci ne, nehlede k tomu, bude-li takova akce v zajmu Ceske Republiky?  Kdo da zaruku, ze raketova zakladna v Cesku bude jenom pro obranu?  Ja si myslim, ze Cesko na tom "cervenym knofliku" prst mit nebude...takze nez bych prohlasil, ze tam zakladna musi byt, trosku vic bych premyslel o tom,  co se vsechno muze semlit.  Jo, tezky hadat do budoucnosti, ze jo? 

zrusksc 8.8.2006 16:56

Re: S autorem Rousem

R^R^R^

penzista 8.8.2006 15:54

S autorem Rousem

plně souhlasím.

penzista 8.8.2006 15:53

Re: Za názor už zase popravy?

Soudruhu Vízku, kéž k tomu dozrají především sociální demokraté a jejich guru Paroubek. !!!!!!

Stanislav 8.8.2006 15:20

Re: Re: Kdo se bojí opozice, ten se bojí o pozice!

Možná proto, že ti co je chtějí vědět je vědí a ti, kteří by to potřebovali vědět to stejně zajímat nebude. :-/

Stanislav 8.8.2006 15:18

Re: pancíř a dělo

A ještě jeden do třetice -- Právo a spravedlnost vždy zvítězí, má-li za zády dostatečně silné dělostřelectvo.

Stanislav 8.8.2006 15:13

Re: Říkám, že jste v tom nevině, protože jsem se přehlédl a myslel jsem, že to bylo vaše společné dílo Rousem a tak se Vám tímto omlouvám, že jsem Vás hodil s ním do jednoho pytle :-(

To je ovšem názor od Rouse a nějak jsem nepochopil, proč to dal Pes takhle k sobě.

Ta základna podle mě nijak nevýhodná není, kdybychom si měli stejnou úroveň ochrany cvakat ze svého, tak se z toho rozpočtu bude muset Sobotka vylhávat ještě týden.

Nicméně popírat selektivně demokracii je skutečně na hlavu. Parlament si má pozvat odborníky a tito odborníci mají položit na stůl takové argumenty, že i běžný Franta traktorista pro tu základnu bude. A nejsou-li schopni ani toho, tak by především v tom parlamentu sedět neměli.

Stanislav 8.8.2006 15:07

Re: Za názor už zase popravy?

Milé Vízku, ja vás nepoznávám, ještě byste měl poslat kopii svého názoru jemnostpánovi Paroubkovi. Sice na vás pak náhodou spadne labuť páně Kočky, ale i tak to bude stát za to ... ;-)

Skepticus Maximus 8.8.2006 14:24

Říkám, že jste v tom nevině, protože jsem se přehlédl a myslel jsem, že to bylo vaše společné dílo Rousem a tak se Vám tímto omlouvám, že jsem Vás hodil s ním do jednoho pytle :-(

Jinak mě rozlobilo toto:

"Nikdy se však nesmí stát, aby osobní omyly většiny přímo ohrožovaly životy a zdraví ostatních. I kdyby „těmi ostatními“ byl jediný člověk."

Jde o nesmyslný blábol, který například popírá i to, co tu píšete Vy a jediný jeho účel je prosadit po všech stránkách nevýhodnou základnu USA na našem území. :-/

Skepticus Maximus 8.8.2006 14:18

Vízku Vás se to zas tak moc netýkalo, ale i tak si raději přečtěte toto

"Those who desire to give up freedom in order to gain security, will not have, nor do they deserve, either one." (Benjamin Franklin)

I would rahter be exposed to the inconvenieces attending too much liberty than to those attending too small a degree of it - Thomas Jefferson

Jinak ty Vaše citáty mají mnoho trhlin, jinými slovy jsou většinou hloupé a pletou si pojmy s dojmy. Například zaměňují pojem demokracie s pluralitní společností či zcela idiotsky předpokládají, že se dá bohatnout bez něčího ochuzení.

F.Vízek 8.8.2006 13:37

Re: Už si vyhlídněte strom

K textu odpovědi, který najdete výše, ještě přidám pár myšlenek moudrých lidí. Snad s Vámi trochu pohnou...

Být člověkem všem lidem, kteří potřebují člověka ..... Z demokracie nezbude nic, odejmeme-li jí toleranci ..... Demokracie není vláda většiny, ale právo menšiny uplatnit se ..... Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale do smrti budu hájit vaše právo říkat to .....  Největší vinu nese ten, kdo nechce slyšet pravdu .....  Bohatnout není hřích, když se tak děje bez něčího ochuzení ….. Přátele mám rád, nepřátel si mohu vážit, bojím se lidí lhostejných.

F.Vízek 8.8.2006 13:31

Za názor už zase popravy?

Copak Vás, milý čtenáří, na daném textu natolik rozzlobilo, že slibujete šibenice? Nebo jsem Vás špatně pochopil?

Opakuji text: 

V současné politické situaci je namístě připomenout staré dobré a pravdivé heslo, které by si měli osvojit nejen politici, ale doslova všichni: Kdo se bojí opozice, ten se bojí o pozice!  Je ověřenou historickou zkušeností, že každá moc potřebuje jasnou a zřetelnou opozici, protože bez ní všichni mocní z moci brzy onemocní. Dokazují to osudy všech totalitních a diktátorských režimů.

Proto by právě v naší křehké demokracii mělo platit: každé opozice si važme, dejme jí prostor, ať může případně - až se občan unaví - současné mocné vystřídat, jak se to děje ve všech demokraciích. Právě tyto výměny na politickém nebi jsou zárukou slušné politické kultury, jsou i prevencí korupce a dokonce garantují i normální osobní lidské vztahy mezi politickými konkurenty.  Kéž k tomu dozraje i česká politická scéna. A kéž tomu pomáhají naše česká média.

F.Vízek 8.8.2006 13:27

Re: Re: Re: Sakra,

Já jsem pořád stejný František Vízek a všechny svoje texty plným jménem podepisuji, jak je o mně chronicky známo nejen na NP... Vycházím z toho, že  výměna názorů předpokládá výměnu různých názorů, že?  Jaký smysl by měla výměna názorů stejných ? 

Skepticus Maximus 8.8.2006 12:53

Přesně, nic než kolaborantský bezduchý poskok

R^

Skepticus Maximus 8.8.2006 12:49

Už si vyhlídněte strom či lampu Vízku s Rousem

Kolaboranti v každé slušné zemi musí viset. Přeci se "Nikdy ... nesmí stát, aby osobní omyly" jednotlivců "přímo ohrožovaly životy a zdraví ostatních." (Y)

Gandalf 8.8.2006 12:38

Re: Re: Sakra,

Vy jste jiny Vizek nez ten, ktery sem psal drive?

mouse 8.8.2006 11:25

pancíř a dělo

Staré  vojenské přísloví říká, že  ze souboje mezi pancířem a dělem vyjde dříve nebo později vítěz - a tím je dělo.

To ovšem neznamená,  že nemáme hledat útočiště za pancířem, míři-li na nás dělo. A protiraketový deštník je svým způsobem pancíř.

A co se týká toho, že tím, že se chystám na obranu provokuji útočníka - to je už naprostý nesmysl. Připravuj válku, chceš-li mír.  To je druhé, lety a staletími prověřené pravidlo.  A pokud si někdo myslí, že jsem válečný štváč - nejsem. Jen odmítám být ovcí, vedenou  na  porážku.

F.Vízek 8.8.2006 10:47

Re: Sakra,

Ale Juro Juraxi, já opravdu nefandím nekriticky modrým ptákům či rudé růži. Nejsem členem žádné z oněch politických stran, jak se snad domníváte. 

Fandím pravdě a věřím v osvědčenou demokratickou praxi. Nic víc a nic míň. 

F.Vízek 8.8.2006 10:44

Re: Kdo se bojí opozice, ten se bojí o pozice!

Svoje názory opravdu neměním z pouhého konjunkturalismu.  To co jsem poslal E-mailem do NP na téma potřebnosti opozice  jsem tvrdil nejen za vlády Klause, Zemana a dalších soc.demokratů, ale dokonce veřejně i za totality (s následky, o kterých darmo mluvit). 

Nyní jsem už přes dva roky mimo politické strany, tož  proč nezopakovat trvale platné pravdy, že?

Montana 8.8.2006 10:15

Re: Re: Re: Re: odpověď

Ano, měli jste pravdu. Tohle je opravdu nad moje uvažování . . .;-DRv

odborar 8.8.2006 10:12

Kdo se bojí opozice, ten se bojí o pozice!

Jen mi řekněte, Vízku, kdy už tohle ten váš sociálně demokratický gurů, který v parlamentu znemožňuje vlastním poslancům v tajné volbě hlasovat pochopí? Kdy už konečně pochopí, že 150000 hlasů, o které prohrál volby jsou dostečně pádným argumentem, aby do té opozice už konečně šel? Váš první článeček vysvětlete prosím jemu. Je zajímavá jak sociální demokraté vždy vědí co by se mělo, ale vůbec se podle toho neřídí....  Spojení druhého článečku-to spojení byl úlet?

Jura Jurax 8.8.2006 10:02

Jojo, milí spoluobčané,

ať je ta základna třeba v Polsku - případné potíže, které jsou pro Vás důvodem odmítnutí (včetně apokalyptických vizí preventivního úderu na tuto základnu) by dopadly na Poláky, ale základna by chránila i nás. A Vy byste Polákům jistě fandili ... inu taky postoj, sice takový vychcánkovský, ale bližší košulka než kabát, že ano ... skoro bych řekl typicky česká reakce, kdybych nebyl Moravan ...

Stanislav 8.8.2006 9:58

ad Vízek

Já tedy zírám, kde vzal Vízek odvahu k takévé sebekritice? 8-o

Jura Jurax 8.8.2006 9:56

Sakra,

pane Vízku, když čtu Vaše slova v současné politické situaci - to snad ani nejste Vy, vždyť Vy tady zatracujete Paroubkovy socany a nepokrytě fandíte modrým ptákům.:-D

K.F. 8.8.2006 9:51

Re: Re: Re: odpověď

Velmi proste, vazeny pane. Dokud tam bude, Rusove k nam proste nevpadnou. A je uplne jedno, na co a proti komu tam ty rakety vlastne jsou.