30.11.2020 | Svátek má Ondřej


Diskuse k článku

NÁZOR: Rakety v Česku?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Siola 21.7.2006 13:06

No Nazdar !!

Teda ještě že jsem si to přečetl až dneska, takže s odstupem mohu prohlásit: Sračka, sračka, sračka, myšlenková sračka, neujasněnost názorů, hokynaření, a zase sračka. Pro mnou neváženého autora platí: Ty TROTTLE, lepší Persching na dvoře, nežli mullách v komoře !!

www racek 21.7.2006 22:47

Re: No Nazdar !!

tys zase nic nepochopil, viď šmudlo? ale nevadí ... každý nemůže mít úsudek v pořádku ...

Milan 20.7.2006 23:41

To jsou ale kidy!

Eurohujerské renegátství z toho teče jak z Kuchtové záření. Ještě že se tohle nedostalo do sněmovny. Fuj. Za chvíli by chtěl jak komunisti blahé paměti zakázat i prodej a výrobu amerických vlajek, aby to vypadalo, že ty imperiálistické vykořisťovale nemá u nás nikdo rád.

dannovy poplatnik 20.7.2006 19:49

pro cecho amiky

kontaktujte sve zastupce v kongresu, nesouhlaste s jakoukoliv vojenskou ci ekonomickou prezenci USA v Ceske republice!

Ceska republika byla a zustava satelitem Ruska. Ceska republika NENI zajem USA - na tak svinsky stat, jako je CR dnes neni potreba dat jeden dolar.

Doufam ze si zdejsi komentare prectou urednici na US velvyslanectvi a poskytnou nalezitou recenzi DoS.

>-Rv!

Milan 20.7.2006 23:45

Já a tisíce dalších Čechů máme Američany rádi.

A měli jsme je rádi i v dobách, kdy komunisti vykřikovali, že USA je v případě válečného konfliktu potenciální nepřítel ČSLA. A z našich úšklebků i ti nejpitomější politruci vždy jasně pochopili, že obyčené mužstvo nemá pochybností o tom, kdo je náš skutečný nepřítel a kdo přítel.

www racek 21.7.2006 22:46

Re: pro cecho amiky

ale, příteli, ty ze svých daní neuživíš ani jednoho důchodce ... člověk s takovými názory prostě nemůže být úspěšný ...:-D

Kryštof 20.7.2006 18:55

To jste mi zklamal, pane Dluhoši.

Takové ty úvahy o zlevnění víz do USA, nebo zakázkách pro firmy, jsou úvahami hokynáře a ne evropského politika. Hlavním důvodem, proč bychom měli základnu chtít je to, že jsme řádnými členy NATO. Že očekáváme od NATO a tedy i od USA, že svojí prestiží nás preventivně ochrání od mocenského vyhrožování obsazením. Že - v případě našeho napadení - očekáváme, že bez ohledu na vlastní náklady a ztráty nám pomohou v obraně naší svrchovanosti. No a oni zase oplátkou očekávají, že my jim pomůžeme s obranou jejich země. A protože je málo pravděpodobné, že US válečná doktrina stojí na našich 12 Gripenech, tak nabídka prostoru pro výstavbu raketové nebo radarové základny je to, co očekávají od nás. Tak to totiž mezi přáteli chodí, že si pomáhají a neptají se "co za to".

Marek Dluhoš 20.7.2006 20:14

Re: To jste mi zklamal, pane Dluhoši.

No kdyzž jsou ty víza i americké zakázku na obnovu Iráku za seitky miliard dolarů úvahy pro hokynáře, že se toho Američané tak pevně drží ;-)

Tak buď jsou hokynáři taky, nebo zatraceně dobří obchodníci - A to si o nich myslím já. Česká foják se zatím aspoň chvěje, aby na něj zůstala nějaká ta kostička z jejich stolu a když řeknou že ne, nedá se nic dělat, přece nebudeme hokynařit?8-o?

Auiam 20.7.2006 18:26

Freedom is not free

It's always paid by blood. Which part you didn't get?

No 20.7.2006 18:10

Základna amerických ozbrojených sil

Vojenská základna amerických ozbrojených sil má územní exteritorialitu a vojáci právní excepci. V lidštině to znamená, že nepatří do jurisdikce domorodého státu (když americký voják zabije domorodce, třeba občany Itálie např.v lanovce, tak je odvezen domů a tam se zjistí, že vlastně za nic nemůže, když znásilní a zavraždí školačku, třeba v Japonsku, tak je to děvče vlastně kurva). Základna nakupuje od domorodců jen to, co se nedá dovézt, např. elektřinu a pomocné služby. Domorodý stát nemá do velení co mluvit a případně si základna válčí podle svých názorů.

Je třeba mít základnu státu, který provádí proti nám diskriminační zahraniční (vizovou) politiku?

Marek Dluhoš 20.7.2006 18:13

Re: Základna amerických ozbrojených sil

Takže s body, které jsem napsal do značné míry souhlasíte...;-)

Článek jsem napsal také proto, že už mám toho jednostranného masírování českým oficiálním tiskem v poslední době dost. a domnívám se, že je třeba uvažovat o více pro a proti, které se spousta našich politiků z ODS a ČSSD ani neodvažuje popsat...

Jura Jurax 20.7.2006 18:49

Re: Základna amerických ozbrojených sil

No, nejsme pupek světa. A když si zatrucujeme, co myslíte, zastydí se amíci a zrušivše vízovou povinnost, budou nás lákat do USA vlídnými slovy?

Tradiční názor - my nic, my muzikanti, ať za nás bojuje, riskuje, investuje obrovské peníze do obrany taky našich prdelí někdo jiný - my mu budeme v nejlepším případě fandit a samozřejmě furt kritizovat.

A taky nicku No uniklo, že u nás eventuálně nebudou bigoši, byť američtí, ale specialisté radaroví či raketoví - řekl bych, že od těch hrozí stejné nebezpečí znásilňování školaček jako kolem kasáren našich vojáků.

Jura Jurax 20.7.2006 16:05

Ach jo,

já věděl, proč SNK-ED nevolit :-/

os 20.7.2006 15:36

...predposranost....

...je z toho citit .....

www racek 20.7.2006 15:23

no, pro mě je to jednoduché ...

pokud ty rakety budou chránit taky nás, proč ne, s určitými podmínkami. pokud ne? jsem kategoricky proti. pak nás velmi ohrožují. třeba tím, že na ně zaútočí v prvním úderu rakety středního doletu s atomovou hlavicí ... a nikdo je nebude schopen sestřelit.

Stranik 20.7.2006 14:44

Clanek nevyjadruje stanovisko SNK ED ale pouze osobni nazor autora.

Clanek nevyjadruje stanovisko SNK ED ale pouze osobni nazor autora.

Marek Dluhoš 20.7.2006 15:00

Re: Clanek nevyjadruje stanovisko SNK ED ale pouze osobni nazor autora.

No proto je to take v rubrice NAZOR: že se jedna jen o osobni pohled na věc Marka Dluhoše.

G. Pašek 20.7.2006 16:26

Re: Re: Clanek nevyjadruje stanovisko SNK ED ale pouze osobni nazor autora.

Větroplach Dluhoš tu stranickou příslušnost pod svůj článek přidal sám a zřejmě úmyslně . . . .  "člen SNK Evropští demokraté" . . . . obvykle obyčejní pěšáci, autoři článků v NP, neudávají stranickou příslušnost, pokud nejsou zvolení funkcionáři politické strany, "králové či královny" kteří tu stranu representují . . . . šiknul by se tady článek od takového, SNK Evropští demokraté, napsat co Dluhoš napsal špatně a není to co SNK Evropští demokraté straně je a jde.   

Marek Dluhoš 20.7.2006 16:39

Re: Re: Re: Clanek nevyjadruje stanovisko SNK ED ale pouze osobni nazor autora.

Vážený pane Pešek: již jsem tady dříve článek posílal a ke svému jménu jsem to člen SNK ED nedoplnil, protože mne znají, tak to tam bylo automaticky doplněno, aby to více identifikovalo mou osobu - a také se tehdy jednalo o můj názor na věc. Od té doby to doplnění mého členství i u mého soukromého názoru beru jako automatiku.

G. Pašek 20.7.2006 16:59

Re: Re: Re: Re: Clanek nevyjadruje stanovisko SNK ED ale pouze osobni nazor autora.

Clanek nevyjadruje stanovisko SNK ED ale pouze osobni nazor autora.

Proč asi Váš stranický kolega napsal tento komentář k Vašemu článku? Příště tu šikovnou větu pod Váš článek přidejte, aby čtenáři hned věděli o koho a co jde . . . . 

Marek Dluhoš 20.7.2006 18:07

Re: Re: Re: Re: Re: Clanek nevyjadruje stanovisko SNK ED ale pouze osobni nazor autora.

Vážený pane Pešek, nedomnívám s, že SNK ED jsou  strana jako komunisté, kde musí každý říkat přesně ty samé myšlenky, jako jeden z jeho tisíce kolegů. Zásadní by např. mělo být, že rozhodně nejsme pro kolchozy atd..Když má kdokoliv jiný názor, ať jej napíše. Jednota v jisté mnohosti názorů mi přijde daleko zajímavější..

G. Pašek 20.7.2006 14:16

Nikde jsem neviděl oficiální žádost od USA stavět rakety v ČR . . . .

tak proč autore zvoníte a troubíte na poplach? Zviditelnit se?

Autore. Pokud jde o Američany pracovat na černo v ČR? Vykopněte je! Pokud jde o drzé Čechy, kteří si ilegálně "prodloužili" turistické vízum a pracují na černo v USA, údajně 30 tisíc? USA vi, kolik je takových a započítavá je do rozhodnutí zpřísnit udělování víz pro Čechy. Autore, kupte velké inzeráty v USA novinách a nařiďte jim se vrátit. USA se uleví.  Pokud jde o bezvízový styk do USA? Jsem proti tomu. Normálním to nevadí a o vaše české lumpy a cikány "turisty" USA nestojí. Zařiďte 10x přísnější a dražší vstupní víza pro občany USA.

Šimlové EU v Bruselu vyhrožují také? OK. Za každého Čecha "turistu" který se včas nevrátí  USA pošle EU $5000 za každého, každý měsíc o kolik si takový "turista" prodlouží výlet výlet v USA. Vybírejte si to později na nich či rodičích v ČR.

Marek Dluhoš 20.7.2006 14:20

Re: Nikde jsem neviděl oficiální žádost od USA stavět rakety v ČR . . . .

Jestli jste neviděl tu žádost, tak Vám mohu říci, že já ji neviděl také - ale tak trošku sledují moderní informační zdroje a vypadá to, že šance na tuto základnu v ČR jsou docela vysoké a vše k tomu alespoň z americké strany směřuje. Protože z české moc rozumných vládních argumentů nevidím, napsal jsem tento článek pro zamyšlení nás všech..;-)

G. Pašek 20.7.2006 14:25

Re: Re: Nikde jsem neviděl oficiální žádost od USA stavět rakety v ČR . . . .

Pane Dluhoši, až ta žádost příjde do ČR, potom tlučte na buben a foukejte do trumpety na poplach. Já se budu modlit, aby ČR nikdy nebyla požádána . . . . známe naše papenheimské.

Marek Dluhoš 20.7.2006 14:29

Re: Re: Re: Nikde jsem neviděl oficiální žádost od USA stavět rakety v ČR . . . .

Vážený pane, že už k nám jezdí jejich odborníci hledat nejlepší místo, kde by ta základna měla být a naše vláda jim minimálně 3 vhodné lokality již nabídla znamená, že pak  - jestli se Američanům např. v Doupově zalíbí, bude otázka podepsání slouvy jen formalitou, při které se opět druhý den dočteme, že se Paroubek či Topolánek mohli s lausem přetrhnout, kdo tu smlouvu se zástupcem USA podepíše a lépe se u toho vyfotí v novinách..:-/

A psá k tomu už půjde tak leda komentáře..

G. Pašek 20.7.2006 14:42

Re: Re: Re: Re: Nikde jsem neviděl oficiální žádost od USA stavět rakety v ČR . . . .

Nu, na Doupov jsem jezdil s tankovou divizí v haklu z Milovic . . . . pěkná to prd*l světa a lán kraje. Tak pane Dluhoši, preventivně tlučte na buben a foukejte do trumpety aby k raketám v ČR nedošlo a já budu spokojen jakbysmet. Zvolte si příště v ČR většinu KSČM, která má v jejich programu odstranit ČR z členství v NATO.

Flasi 20.7.2006 14:36

Re: Re: Re: Nikde jsem neviděl oficiální žádost od USA stavět rakety v ČR . . . .

No ono to v mezinarodnich vztazich casto (a tohle je presne ten pripad) funguje tak, ze formalni zadost, nebo navrh, nebo cokoliv je vznesena teprve tehdy az je jiste, ze bude kladne prijata. A pokud by nebyla, tak se ts zadost/navrh/neco vubec konat nebude.

G. Pašek 20.7.2006 14:59

Re: Re: Re: Re: Nikde jsem neviděl oficiální žádost od USA stavět rakety v ČR . . . .

Flasi, máš pravdu, tak to chodí, a ten preventivní povyk Dluhošů v ČR bude brán v úvahu jak se USA rozhodne.  Já jsem napsal, že nechci USA stavět aniraketové zařízení v ČR . . . .  z jiných důvodů, než co větroplach se smajlíky autor napsal . . . . 

www racek 20.7.2006 15:24

Re: Nikde jsem neviděl oficiální žádost od USA stavět rakety v ČR . . . .

milý pašku, počet američanů pracujících načerno jen v praze se odhaduje na víc jak 20 tisíc.

josef n 20.7.2006 17:56

Re: Re: Nikde jsem neviděl oficiální žádost od USA stavět rakety v ČR . . . .

FAKT??:-(