4.3.2021 | Svátek má Stela


Diskuse k článku

MÉDIA: Bláboly a propaganda

Podle klesající čtenosti lze české deníky seřadit takto (v závorce čtenost a hlavní vlastník): Blesk (asi 900 000, Křetínský), MF Dnes (asi 550 000, Babiš), Deník (asi 500 000).

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
I. Schlägel 26.10.2020 9:15

Věřit jakékoliv informaci z Číny je stejné jako věřit na čápa, co nosí děti.

M. Šejna 26.10.2020 9:19

Ano, redaktorce Šámalové se opravdu věřit nedá. ;-)

I. Schlägel 26.10.2020 9:50

Pro Vás to upřesním, "oficiálním informacím z Číny ". Je to lepší?

Š. Hašek 26.10.2020 10:16

Nakolik věříte "oficiálním informacím z hlavního stanu štrasbrusele"???

Upřesněno pro Vás.

M. Šejna 26.10.2020 10:51

To jsem netušil, že informace od Šámalové nejsou informace oficiální. ;-D

Takže bulvár? Nebo spiklenecké teorie? Nebo ...

V. Bok 26.10.2020 12:55

No, sousede, nezbyva mi nez souhlasit. Čínské oficiální informace se hledaji jen velice těžko.

L. Novák 26.10.2020 20:20

Na informace je v Číně uvalena komunistická cenzura. Viz filtrace Internetu...

Š. Hašek 26.10.2020 10:14

Vy jste opravdu mudroslav. Možná i nevěříte, že Čína vůbec existuje. Něco jako Gazdík. Mám neurčitý dojem, že v Číně se žáčkové "propagandisticky" nalejvají "informacema" typu:

1 plus 1 jsou 2, vždycky, i po kritickém zamyšlení.

Osa Země směřuje k Polaris, dtto.

Fikslujou i s integrálama, mají svoje vlastní (nebo ruské). Dtto.

Obecně pozoruji, že správnýma informacema poučená štrasbrusel nejpozději příští pondělí tu Čínu rozpláče.

J. Vlček 26.10.2020 11:02

R^R^R^

M. Šejna 26.10.2020 11:07

Podle informací od Šámalové, která podle pana Schlägela má vždycky pravdu a nikdy jinak, by to mělo v Číně vypadat asi takto:

- mrtví na Covid19 se tam válejí po ulicích

- Tibeťané už neexistují, protože byli všichni vyvraždění v koncentračních táborech

- V Číně se nedá vůbec dýchat, protože tam všechny továrny strašně smrdí

- Číňané jsou chudý národ a je tam hladomor. Proto k nám létají do Prahy a do Českého Krumlova se pořádně najíst, jinak by chcípli hlady.

M. Boháček 26.10.2020 12:20

;-D Spolu s Ujgurmi. Tých "prevychovávajú" v koncetrákoch naozaj.

Ale Tibeťania už sú menšinou vo vlastnej krajine - plánovane. Smutné.

S tým dýchaním - ako kde. Vrátane otravy ťažkými kovmi. v dôsledku ťažby farebných kovov a pod. Ako kde.

V. Bok 26.10.2020 13:08

No, normální Čiňan výdrž í zit v Tibetu tak 5 let. Pak uz jde o život, coz jsou informace primo z mista. Holt ty 3000 metrů není nic příjemného.

S Tibeťany je to problém. Predstavte si zemi, ktera zije cca na urovni kultury a ekonomiky roku 1000 n.l. takže, ač jsou pracovití a umeji tam žít, jejich zvyky a tradice se tezko prekonavaji a na modernější ekonomiku jsou nepoučitelní. Naštěstí dnešní Čina to pochopila a snazi se zvysit zejmena vzdelanost u mlade generace. Vždyť pred 60 lety tam bujeli tvrde otroctvi a ekonomiku vyssavalo spousta klasteru, kde v nekterych obdobich bylo az 50 % mužského obyvatelstva. Tibeťané si troch iddechli a pak prisla kulturní revoluce. Byla taky krutá. Dnes tam proudilo ročne (mam udaj z roku 2011) 45 mld dolarů. Dnes asi vic. A je to videt. Ale je to nekdy těžké. Videli jsme prázdné domy, kde se Tibeťané odstehovli do svých chatrči a stanu. Holt neumeli tak žit...

P. Moravčík 26.10.2020 14:13

Bol som v Tibete v roku 2012, bol som aj na návšteve v jednom tibetskom domčeku (ďaleko od Lhasy), pohodlnom, teplom, síce olepenom jačími hov...mi (pri kúrení týmito tibetskými briketami sa neuvoľňuje zápach, ale celkom príjemné vône z byliniek, ktoré trus obsahuje), s na počudovanie piteľným čajom s jačím maslom, ktorý trochu pripomína sýtu desiatovú polievku. Nevidel som chatrče ani stany, tie skôr používajú pastieri, trvale usadlí majú domčeky v typickom tibetskom slohu (Číňania nariaďujú aj svojej národnosti, ktorej migráciu do Tibetu silne podporujú - aj tam asi ide časť "investícií" - stavať v rovnakom slohu, rozdiel je v tom, že na čínskych domoch visí čínska vlajka). Číňania investujú hlavne do infraštruktúry s vojenským významom. Na Ceste slobody (contradictio in adiecto, podobne ako Pomník "oslobodenia Tibetu" na námestí v Lhase pred Potalou) sme videli z 90% vojenské automobily. Číňania sa snažia prečísliť domácich za každú cenu. A s tou prevýchovou to budú mať ťažšie ako sa zdá. Rozprávali sme sa s mladými Tibeťanmi, a tá debata dávala trochu iný obraz ako román Anglický špión, aj keď veľa faktov v ňom zodpovedá skutočnosti. Tibeťania majú svoju kultúru a očistená od stredovekej záťaže je pre Čínu stále problém. Nedarí sa im nanútiť svojho dalajlámu, aj keď pančenlámu kdesi odvliekli a nik nevie kde... Ja by som Tibeťanom právo na vlastný život a kultúru nechal. Keď Číňania pochopili turistický potenciál Tibetu, vystavali zničené kláštory nanovo. A ukázalo sa, že prostí ľudia držali desiatky rokov vo svojich domoch poskrývané náboženské predmety, obrazy, sošky, knihy, napriek prísnym trestom, ktoré im hrozili. Videl som, že si tých svojich mníchov naozaj vážia. A vyučovanie v čínskych školách je indoktrinácia par excelence.

M. Boháček 1.11.2020 18:17

R^

S. Rádl 26.10.2020 9:12

Že se jedná o nenávistný článek proti Číně pochopil snad každý. Kdybych chtěl být sarkastický, napsel bych, že jsem jen nepochopil, jestli se zde jedná o bláboly, nebo propagandu.

Nevím proč, ale články autora na jiná témata se mi zdají vesměs rozumné. V otázce Číny mi ale nesedí, mám z Číny poněkud jiné dojmy, ale bych byl schopný přijmout jinou argumentaci. Tady jsou ale bohužel argumenty nahrazovány názory. Například, já si také myslím, že virus mohl uniknout z laboratoře (i když mám zřejmě jiný názor na pravděpodobnost), za fakt bych to ale označil až poté, co to někdo věrohodný prokáže. Právník, byť patentový, by měl ctít prezumpci neviny.

A útok na prof. Flégra je také trochu podpásový. Pravdu může mít i nositel Ig ceny, dokonce i pan Guttmann má občas pravdu. Lepší by bylo ukázat, že jeho předpovědi selhávají. A ony opravdu selhávají, těch nakažených, hospitalizovaných a mrtvých je ve skutečnosti několikanásobně víc, než předpokládal.

J. Poláček 26.10.2020 10:00

Napsal jste, že :

" Například, já si také myslím, že virus mohl uniknout z laboratoře (i když mám zřejmě jiný názor na pravděpodobnost), za fakt bych to ale označil až poté, co to někdo věrohodný prokáže. Právník, byť patentový, by měl ctít prezumpci neviny. "

No, nemohu váš postoj kritizovat, ale mám problém s tím jej uvést do života. Představa, že Čína vpustí na své území ! do svých (státních) laboratoří ! nezávislé zahraniční experty ! a nechá je tam volně dělat svou práci, sebrat jakékoliv vzorky ! a na požádání je nechat vyslechnout kterékoliv z jejich lidí ! je vážený pane FANTASMAGORIE !!!!!! Pan Guttman, myslím si, argumentuje svými doměnkami, které jsou ovlivněny praktickou zkušeností z fungování režimů jako je právě Čína. Nevím jestli má pravdu ale za nenávist bych to neoznačoval. Buďme rádi za svobodu slova - která se projevuje mj. i tím že můžeme číst kritické názory na věci které jsou našemu srdci milé :-)

J. Kraus 26.10.2020 8:41

Nechme Čínu Čínou a podívejme se na Taiwan, Jižní Koreu. A taky na severní Itálii s několika sty tisíci čínských dělníků, kteří to tam zřejmě zavlekli a u nichž by, při počáteční nevědomosti a zmatku, mělo být obětí nejvíc. Ale, a to mě tehdy zajímalo, v žádné zprávě nebyli vypíchnuti samostatně. A podívejme se taky na Indiány v USA, většinou silně obézní, žijící z podpor v uzavřených a fysicky oddělených komunitách (reservacích). Mezi Navaji je zemřelých na covid 5-7krát více (Cílek) než mezi bělochy. Prostému elektrikáři z toho vycházejí dva závěry. Jednak východoasijská rasa je zřejmě odolnější než jiné, jednak lenost a obezita velmi přispívají k nákaze, i přes přirozený "lockdown".

J. Pokoutný 26.10.2020 11:15

Rezervace ovšem fyzicky oddělené nejsou a kdokoli je může kdykoli opustit a žít jiným, než "tradičním" životem. Dokonce si v USA vymýšlejí progresivní flákači "kmeny", aby mohli čerpat podporu od federálů.

D. Polanský 26.10.2020 8:34

Myslím si, že už to ani tak není ani o nás, jako spíš o tom, kdy koronavir vyčerpá svůj existenční potenciál. A pokud nevyčerpá, pak kdy bude vakcína, kterou všichni zatím jenom slibují, aby získali předem velké státní zakázky.

J. Nevrkla 26.10.2020 8:27

Myslím, že po prvotní otevřenosti se o covidu lže i ve Švédsku, aby před světem nevypadali blbě.

H. Kotaz 26.10.2020 8:19

Média = sedmá velmoc a musí být na víc, než jen na složenky.

V. Klepetko 26.10.2020 8:10

Blábol.

J. Ganaur 26.10.2020 8:14

Kdyžmyslíte.....;-D

V. Klepetko 26.10.2020 9:59

Vir se snaží co nejvíce rozšířit, a proto uzbůsobil myšlení tohoto dříve příčetného aututora, nešťasného pana Tomáše Guttmana, své strategii...

I jiné choroby napadají centrální nervovou soustavu hostitelů, mění jejich chování a zajišťují si tak rychlé šíření, viz například toxoplazmóza! ;-D

L. Písařík 26.10.2020 7:59

Záleží na jednotkách, ve kterých Čína počítá. pokud 3 znamená 3 miliony, pak je vše v pořádku.

V. Krajča 26.10.2020 7:19

Ono je dokázáno, ze Virus unikl z Čínských laboratoří? Nějak mi článek o tom asi unikl.

L. Písařík 26.10.2020 8:00

Ono je dokázáno, že se virus náhle vyvinul v čínských netopýrech a hlavně ve WU-chanu? Sakra, proč ne taky jinde?

P. Vychodil 26.10.2020 8:21

Máme obrovskou výhodu, že si můžeme vybrat:

1. Virus je přirozeného původu, ale uniknul z labolatoří (Prymula)

2. Virus se dostal na lidi ze špatně uvařeného netopýra

3. Netopýr, had a luskoun si dali rande, a přenesli si vir.

4. Vir se nešíří přes zvířata (nepamatuji jméno odborníka)

5. virus je umělého původu, je smontován z různých jiných virů (Peková)

6. virus byl modifikován ve Fort Detrick už v roce.., uniknul nedokonalou klimatizací (proto Trump zakladnu zavřel)

7. Z fort Detrick byl ukraden číňany, aby ho mohli zkoumat...

atd. atd.

Š. Hašek 26.10.2020 10:20

Tady bych napsal pod sebe (do sloupečku) Witowskou, Jelínka, toho nezdravě vypadajícího pána, co stále věští smrt. Sečetl. Vydělil třema .........

......... a vzal bych to jako ověřený fakt. A dal bych to vládě ČR na stůl.

J. Moravec 26.10.2020 5:53

Asi tak. Čím větší fake, tím víc peněz pro youtubera. A když jde o prachy kdo by odolal.