16.4.2024 | Svátek má Irena


Diskuse k článku

LŽI: Proč dopadla raketa na Polsko

Šéf jakési bezvýznamné marginální strany PRO Jindřich Rajchl trvale šíří nehorázné nepodložené lži o Ukrajině. Dokazuje to i jeho uměle vykonstruovaná konspirace o úmyslně vystřelené raketě na Polsko.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Boháček 23.11.2022 6:15

Raketové interoceptory PVO obvykle na zemi nedetonují. Jedná se o radarově naváděné rakety, které mají v koncové fázi letu navádění IR. Detonátor se obvykle spouští automaticky na základě dosažení dostatečné proximity sledovaného cíle. Při pádu rakety na pozemní prasečák se detonátor nespustí. Protivzdušné S-300, což je zmiňovaná varianta s jakou pracují Ukrajinci, jde přitom „přeřídit“ na cíle pozemní, ale pouze cíleným a úmyslným zásahem jejich softwarového nastavení – tento modus operandi ostatně v určité fázi konfliktu používali sami Rusové, když likvidovali některé ukrajinské pozemní cíle včetně energetické infrastruktury.

Z toho jasně vyplývá, že je vysoce nepravděpodobné, že by americký narativ o zbloudilé střele ukrajinské PVO byl postaven na reálném základě. Naopak, je vysoce pravděpodobné, že zásah polského území byl úmyslnou operací false flag z území Ukrajiny naplánovaný provedený Ukrajinci s vědomím jejich nejvyšších míst.

https://dfens-cz.com/false-flag-op-gone-wrong-zaplatpanbuh/

Raketové střely typu 5V55 systému S300, jaká dopadla u Przewodówa, mají zabudovaný systém autodestrukce, který je zničí výbuchem v případě, že se vymknou kontrole a letí jinam než by měly.

Operátor systému prostě stiskne na svém pultu tlačítko, systém vyšle rádiový povel a raketa okamžitě vybuchne.

Ukrajinci opatrně tvrdí, že autodestrukční systém selhal. Jenže v případě, že letící střela ztratí spojení s řícícím stanovištěm a současně není schopna sama zaměřit cíl, přejde ihned do kolmého stoupání a na konci aktivní letové fáze dojde k explozi bojové hlavice. (Lidově řečeno: Poletí rovně nahoru a když vyhoří palivo z motoru, nálož udělá BUM.)

Vysoko v atmosféře a směrem vzhůru, nikoli na zemi a směrem k polské sušárně kukuřice.

Těmito dvěma systémy je zajištěno, že zbloudilé střely nebudou padat na obydlené oblasti nebo ohrožovat jiné cíle.

Aby sa raketa otočila k zemi a tam vybuchla, je nutný zásah do softvéru pred odpálením= úmysel.

J. Lukavsky 23.11.2022 6:57

"střely typu 5V55 systému S300, jaká dopadla u Przewodówa, mají zabudovaný systém autodestrukce, který je zničí výbuchem v případě, že se vymknou kontrole a letí jinam než by měly." tedy pokud vše funguje jak má ale jak víme "chybička se vloudí". To řízení střely má xxx součástek a stačí aby jedna nesepnula.... o kvalitě ruských zbraní máte asi poněkud alternativní iluze. J.L. end

J. Černý 23.11.2022 7:36

Rakety S-300 se vyráběly i na Ukrajině. Jaký byl výrobce se zjistí z trosek rakety.

R. Langer 23.11.2022 7:45

Vyráběly se v Sovětském svazu. Dnes se zdá, jako by tam Ukrajina snad ani nikdy nepatřila... ;-)

M. Boháček 23.11.2022 9:30

J. Lukavský: Veď presne o tom to je. Ona sa "zopnula" súčiastka, ktorá sa zopnúť nemala a odpálila raketu tam, kde vybuchnúť nemala. Iba ak by presne pri dopade dohorelo palivo, napríklad - ;-D. A ako je písané v článku, robili to aj Rusi, že používali s300 na útoky na pozemné ciele. Preprogramovaním softvéru pred odpalom. Máte iluzórne chápanie čítaného textu. :-) J.L. out.

D. Stys 23.11.2022 5:45

Geniální biohacker hacknul nejen všechny zdroje NATO, ale i mozky prezidenta Zelenského a všech jeho podřízených až k tomu, kdo naprogramoval dráhu rakety a zmáčkl knoflík. No a ne až tak geniální obyčejní pozorovatelé vidí ze všech dostupných map, že raketa od začátku letěla do Polska a tam tak spadla. Když něco vypadá jako kachna, kváká jako kachna, tak holt nezbývá než až do získání dalších údajů předpokládat, že je to kachna.

R. Vacek 23.11.2022 5:25

Je dobré si Rajchla poslechnout. Abychom neskončili jako za minulé totality, kdy jsme odsuzovali chartisty, aniž bychom měli možnost se s jejich názory seznámit. Doporučuji třeba si dát jeden večer místo filmu záznam z live stream (přes 2 hodiny), kde se z první ruky zájemce dozví o jakého padoucha se jedná a proč bychom ho měli odsoudit::-)

https://youtu.be/El_lNCw_fi4

R. Langer 23.11.2022 5:23

To je přece jasné, tu raketu na Polsko vypálili z ukrajinského území Čuk a Gek, a odhalí se na to za cca 8-10 let. Důkazy jsou ale známé už od Vrbětic! ;-D

V. Novak 23.11.2022 8:20

V troskách rakety bude nalezen Čukův pas, který tam omylem odložil...

J. Kostelanský 23.11.2022 2:16

Tahle varianta měla napadla hned na začátku. Netvrdím, že to tak bylo, ale existuje hodně indicií, které to naznačují:

1. Rakety na sestřelování jiných raket se vystřelují proti směru jejich letu. Fungují tak, že netrafí přímo raketu, ale obranná raketa vybuchne ve chvíli, kdy se míjí s raketou útočnou. Její výbuch pak zničí i tu druhou raketu. Logiku sestřelovat útoční raketu vystřelením obranné ve směru letící útočné rakety to nemá. Rozdíl rychlostí by byl příliš malý, aby obranná raketu tu útočnou dostihla, a možná by ji ani nedostihla, pokud by letěla pomaleji. Když ovšem obranná raketa letí proti směru rakety útočné, tak její rychlost není až tak důležitá. Důležité je, aby počítač správně vypočetl, kam má letět, a kdy a kde se obě rakety potkají. Podle balistické křivky se dráha útočné rakety dá spočítat poměrně přesně.

2. Ruské rakety protiraketového systému S-300 se dají "samozničit", pokud se vymknou kontrole a letí tam, kam nemají. Proč to Ukrajinci neudělali? Je zvláštní, že tenhle systém selhal hned u první rakety letící na území NATO.

3. Nejlegračnější je tvrzení pana Zieglera, že Ukrajinci nejsou tak hloupí, aby to udělali. :-) Zelenskij se od počátku války snaží zatáhnout Západ a NATO do této války: první takový pokus hned na začátku války byl, když Zelenskij oznámil, že Rusové stříleli na jadernou elektrárnu, kterou obsazovali. Pak se ukázalo, že hořela budova mimo areálu jaderné elektrárny, přičemž nelze vyloučit, že ji zapálili samotní Ukrajinci.

Lze najít lepší příklad ukrajinské hlouposti než ostřelování jaderné elektrárny v Záporoží, ke kterému dochází pravidelně? Korunu své hlouposti Zelenskij nasazuje tvrzením, že to Rusové střílejí po elektrárně, kterou mají sami pod kontrolou a ve které mají na 500 svých lidí. Ty nesmysly si Zelenskij (zatím) může dovolit: západní, ale zejména naše média i politici považují za pravdu cokoliv, co Zelenskij řekne. Zdá se ovšem, že i Západu dochází se Zelen

J. Kostelanský 23.11.2022 2:19

... se Zelenským trpělivost. Je totiž nebezpečný nejen pro Rusko a Ukrajinu, ale pořád víc a víc také pro Západ. Kdyby měl možnost, okamžitě vyvolá jadernou válku proti Rusku. Je taková neřízená střela.

4. Zajímavé, s jakou zarputilostí Zelenskij tvrdil, že to nebyla raketa vystřelená Ukrajinci, co zasáhla Polsko. Kdyby to jen byl omyl, mohl se omluvit, taková "přátelská palba" není ve válkách nic výjimečného. Ale on zatloukal i poté, co Američané potvrdili opak.

5. Mnohé naznačuje i to, jak Poláci váhali, co mají svým občanům říct, a jak čekali na reakci Bidena. Možná od počátku vědí, že ta raketa byla na Polsko vystřelena úmyslně, a nešlo o to sdělit, že to byla raketa z Ukrajiny, ale o to, zda sdělit, že byla vypálena úmyslně nebo dopadla omylem. Velký průšvih se překryje menším a ten velký si lidé ani nevšimnou.

6. Zajímavá je také náhoda, že jedna vystřelena raketa "náhodně" zabije v relativně řídce obydleném pohraničním území dva lidi. Meteority padají na zem pořád, ale jen výjimečně - jednou za několik desítek let, někoho zasáhnou přímo. Ale první raketa, která omylem dopadla na území Polska, hned zabila 2 lidi. Má to logiku - raketa, která by jen tak dopadla někam do pole, by nenadělala tolik povyku jako raketa, co zabije 2 lidi v členském státě NATO.

7. Nemám to potvrzeno z více zdrojů, ale ta raketa prý byla vystřelena, až když skončil ruský raketovo-dronový útok.

8. Něco naznačuje i jistá nevole Američanů a Poláků ve vztahu k Ukrajině. Pokud by ta raketa dopadla na území Polska "jen" omylem, tak by takovou vědu z toho nedělali. Pokud však Poláci i Američané vědí, že Ukrajinci stříleli na Polsko úmyslně jen pro to, aby zatáhli NATO do války s Ruskem, tak jim z toho musí být nevolno. Zejména tím, jak Zelenskij projevuje vděku za poskytnuty miliardy, možná desítky miliard dolarů. Na druhé straně tento způsob vyjádření vděku je po Zelenského příznačný. Stačí si vzpomenout, jak vyhrožoval Slovensku, že zastaví tranzit ropy přes Ukrajinu. Nebo jak odmítl na území Ukr

K. Machala 23.11.2022 2:38

Zelenskyj není loutka nikoho, dokáže se zamračit na kohokoli, kdo se chová proti zájmům UA, na rozdíl od většiny politiků většiny zemí, což je sympatické. V kauze rakety do Polska před ukončením vyšetřování prostě dělal to, co měl - věřil svým vojákům, protože se zatím neprokázalo nic jistého.

R. Langer 23.11.2022 5:35

Co Zelenskyj, ale Fiala! ;-D

J. Kostelanský 23.11.2022 9:11

Jde vám to pěkně. A teď tu o Červené Karkulce, prosím, prosím... :-)

V. Pavelka 23.11.2022 4:57

Jestli má plný frnák Koksu ? Tak jsme v hájí ![UA]

J. Kostelanský 23.11.2022 2:20

... na území Ukrajiny vpustit německého prezidenta. Těch příkladů je celá řada.

9. Jediné, co na tom celém nesedí, je otázka, zda jsou Ukrajinci skutečně tak hloupí, aby to provedli? Myslím, že jsou. A pak také zoufalí. A zoufalí lidé dělají zoufalé činy.

Mimochodem jisté zdroje informací už považují za fakt, že Zelenskij fičí na kokainu. Např. má takový tik (typický pro uživatele kokainu) mimovolně se škrábat na nosu, a také jsou zajímavé jeho změny nálady v průběhu dne. Pokud je to pravda, pak člověk na koksu a s takovou materiální, finanční a mediální podporou je schopen čehokoli.

Zdá se, že ukrajinský Kraken přerostl Západu přes hlavu.

K. Machala 23.11.2022 2:41

Píšete jeho jméno rusky s měkkým i, přestože je Ukrajinec s tvrdým y. To vysvětluje, odkud ty hejty pocházejí.

A. Renjascu 23.11.2022 3:02

Máte pocit, že pan Kostelanský je povinen psát ukrajinsky či rozlišovat nějaké drobné nuance mezi ukrajinštinou a ruštinou?

L. Novák 24.11.2022 9:09

Kostelanský je slovenský DEZINFORMAČNÍ TROLL a ještě neumí pořádně česky.

Dezinformace je lživá informace se záměrem zmatení veřejnosti

https://www.nelez.cz/

J. Pilny 23.11.2022 5:40

A něco věcného k tomu co napsal nemáte? Jenom hnidopišské poznámky. Takže asi má pravdu, co?

R. Gramblička 23.11.2022 6:51

to vysvětluje kulový

J. Černý 23.11.2022 7:46

Pane Máchala vy jste opravdu borec.;-D

A. Renjascu 23.11.2022 2:45

K bodu 5: Poláci to skutečně věděli ihned, protože jejich radar sledoval raketu po celou dráhu letu, ale čekali na vyjádření Bidena. Děsivé na tom jsou dvě věci. První je, že pro rozpoutání světového konfliktu není důležitá pravda, ale to jak se vyspí prezident USA. Druhou je to, že Polsko sledovalo dráhu letu a jejich PVO nějak zamrzla. A to se domnívám, že Polská armáda tvoří v Evropě špičku, jak by asi dopadly ostatní. Jinak s ostatním souhlas, ale to pisatele dnešního úsměvného článku zajímat zcela jistě nebude, protože tam chybí možnost kopnout a plivnout do Ruska.

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/polsko-raketa-przewodow-ukrajina-usa.A221118_102923_zahranicni_bro

L. Novák 24.11.2022 9:13

DEZINFORMAČNÍ RUSKÝ TROLL A. Rejnascu pracuje pro Putina na plný plyn! Rv!!

Dezinformace je lživá informace se záměrem zmatení veřejnosti

https://www.nelez.cz/

J. Lukavsky 23.11.2022 7:01

"Rusové střílejí po elektrárně, kterou mají sami pod kontrolou a ve které mají na 500 svých lidí." No jeden známý říkal "V sajůze ničevó nevozmóžno - i vsjo vozmóžno". No chcete tvrdit, že Rusové v této "Speciální vojenské operaci" ještě nikdy nestříleli na vlastní? Nas mnógo.... J.L. end

R. Langer 23.11.2022 7:25

Ano, tvrdím, že Rusové na vlastní obsazené elektrárny fakt nestřílí. To je celkem dost velký cíl na to, aby si ho s něčím jenom tak spletli. Třeba s polským traktorem. :-P

A. Renjascu 23.11.2022 2:12

Je úsměvné, jak má pan Ziegler obavy o to, aby předseda - jak sám uvádí - pidistraničky nešířil v mediálním prostoru lži a přitom naprosto lživá prohlášení k této situaci, jen s opačným znaménkem zde šířili představitelé vládní pětikolky. Tyto lži ovšem pan Ziegler přešel dvěma slovy a přitom u nich na rozdíl od tvrzení pana Rajchla - které se může v budoucnu ukázat jako pravdivé - již můžeme zcela prokazatelně potvrdit, že lhali. Takže zatímco neověřené a nepotvrzené tvrzení neznámého pana Rajchla jej uvádí do varu, tak prokazatelné lži nejvyšších představitelů vládních stran, které našemu státu způsobily mezinárodní ostudu jej nechávají chladným.

P. Kazo 23.11.2022 7:34

A to ste ešte zabudol pripomenúť že tie vládne lži mali na rozdiel od tých Rajchlových potenciál rozpútať 3. svetovú vojnu, a vlastne to tak trochu aj bolo ich cieľom.

S. Kubů 23.11.2022 1:20

Vzdušný prostor nad Ukrajinou je jistě monitorovaný do té míry, že zavěcenci jistě přesně vědí jednak co to bylo za ukrajinskou raketu která dopadla na polské území, jednak, pokud to opravdu byla raketa ukrajinské PVOS, proti jakému nepřátelskému cíli případně vzlétla.

Zdali má pan Zelenskyj všechny radikály ve vlastním táboře pod úplnou kontrolou, toť otázka k jejímuž zodpovězení nemáme zjevně dost informací.

J. Prikner 23.11.2022 1:11

Zieglere,tys lhář stejně jako Zelenskij, podporovatel iniciátora války akce Gliwice II.