Úterý 16. července 2024, svátek má Luboš
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

LŽI: Proč dopadla raketa na Polsko

Šéf jakési bezvýznamné marginální strany PRO Jindřich Rajchl trvale šíří nehorázné nepodložené lži o Ukrajině. Dokazuje to i jeho uměle vykonstruovaná konspirace o úmyslně vystřelené raketě na Polsko.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

J41a25n 17Č21e50r59n51ý

23. 11. 2022 7:28

Zkušený rakeťak Ziegler nám vysvětlil, že Ukrajinci na raketu letící z východu vystřelili raketu letící na západ. Zřejmě to měla být raketová honička.;-D

0 0
možnosti
JA

Zaspekuluji si. Já se domnívám, že Rajchlův projekt PRO je byznys záležitost, jejímž cílem je nějaký zřejmě finanční zisk z existující krize a nálad a konspiračních teorií takzvaných dezolátů.

Měl bych pro to pochopení, byť nikoliv morální souhlas. V této hypotéze je Rajchl inteligentní člověk, který si spočítal, že v této oblasti podnikání se prostě dá vhodným opakováním pitomostí vydělat legálně dost peněz. Někdo vydělává na prodeji roušek, jiný na prodeji salámů, proč by Rajchl a spol. nemohli vydělávat na prodeji konspiračních teorií?

Nemůžu jistě vyloučit ani hypotézu, že to myslí vážně politicky a chce něčeho dosáhnout. Tady by bylo (z mého pohledu, jistě) riskantní, že se v jeho případě na rozdíl od lidí typu Volný či Vrábel jedná o mentálně zdatnějšího jedince, což by ho potenciálně činilo nebezpečnějším. Ale k dispozici má mnohem menší segment voličů, než třeba takový Babiš, a musí se o něj dělit s několika dalšími malými uskupeními a v podstatě paběrkovat na tom, co zbyde po SPD.

V této druhé hypotéze možná i věří tomu, co se píše na jejich stránkách. Pak by ale jeho inteligence byla nižší, než jsem si myslel, protože to jsou takové generické bláboly, které by zvládla vygenerovat i nějaká nepříliš sofistikovaná umělá inteligence na základě analýzy internetových diskuzí a reklam na prodej prášku na zvětšení penisu a čištění cév.

Což je asi hlavní důvod, proč si spíš myslím, že jde o promyšlený byznys plán.

0 0
možnosti

J92a98n 18Č44e88r86n63ý

23. 11. 2022 7:29

Kolik Ziglerovi nese opakování pitomostí ?

0 0
možnosti
Foto

Tak s některými tvrzeními v článku bych si dovolil nesouhlasit.

1.) Východní část Polska je hodně liduprázdná. Na náhodu ta raketa měla fantastickou trefu, že zasáhla osídlený objekt a nikoli že by spadla někam do lesa, kde by neudělala žádnou škodu. Šance setina procenta. Takže já bych si tipnul, že dopadla přesně tam, kde měla a kam byla zacílena.

2.) Není pravda, že by Ukrajinci neměli zájem. Existují náznaky, že ukrajinská armáda je hodně vyčerpaná jak z lidských zdrojů (odhady 100 tisíc mrtvých a zraněných z armády cca 600 tisíc je hodně) tak i ztráty techniky. Ukrajina má eminentní zájem, aby státy NATO zasáhly proti Rusku napřímo. Být Ukrajinským prezidentem, také by se mi nelíbilo, že Ukrajinští vojáci jsou žrádlo pro Ruská děla v proxi Americké válce. Jednou se do toho dali, takže už nemohou zpět, ale líbit se jim to asi nelíbí. Je to hodně podobné "chemickým útokům" v Sýrii. Jak Obama prohlásil, že použití chemických zbraní je červenou čarou, vzápětí byl nahlášen chemický útok a videozáznamy. Pak se objevily i záznamy, jak oběti chemického útoku vstávají a jdou na svačinu. Situace hodně podobná, povstalci potřebovali přímé angažmá Spojených států úplně stejně, jako je dnes potřebuje Zelenskij.

3.) Pořád se před útokem Ruska objevuje nesmyslné slovo "nevyprovokovaný". Těsně před útokem Ukrajina prohlašovala, že chce zpět jaderné zbraně a že se chce připojit k NATO, což byla a je vojenská organizace sestavená speciálně proti Sovětskému svazu a dnes Rusku. Jakou ještě větší provokaci by jste si prosím představovali? A to Rusové tvrdí (a já jsem ochoten jim v tomto věřit) že Ukrajinská armáda byla připravena po skončení Ruského cvičení vzít Donbas a Luhaňsk zpět silou.

0 0
možnosti
RT

Jste rusky uzitecny.

K bodu 3-nevsiml jsem si ruske defenzivy v OSN, kde by rusaci plakali, jak jim Ukrajina ublizuje a je nutne do oblasti vyslat mirove sily. Putin netloukl botickou do pultiku.

Takze ne, ruska valka na Ukrajine je nevyprovokovanym utokem, zpackanou akci. A rusaci jsou pronarod otroku, kdyz nejsou schopni takovou jednoduchou vec prokouknout.

0 0
možnosti
KF

K23a40r90e23l 38F11i23l32i80p

23. 11. 2022 7:06

Vypadá to, že Zelensky se stal neřízenou střelou a začíná dělat vrásky Bidenovi i vedení NATO. Nakonec mu zůstane jenom oddaný Fiala.

0 0
možnosti
Foto

Tak prý nějaký Raichl je lhář s fanatickou nenávistí? Od prolhaného fanatika Zieglera to fakt sedí. Už jen ta lež o bezdůvodném napadení UA...

0 0
možnosti
KF

K26a50r59e23l 74F50i15l60i65p

23. 11. 2022 7:08

Články kadeta Zieglera jsou všechny má jedno kopyto.

0 0
možnosti
MB

Raketové interoceptory PVO obvykle na zemi nedetonují. Jedná se o radarově naváděné rakety, které mají v koncové fázi letu navádění IR. Detonátor se obvykle spouští automaticky na základě dosažení dostatečné proximity sledovaného cíle. Při pádu rakety na pozemní prasečák se detonátor nespustí. Protivzdušné S-300, což je zmiňovaná varianta s jakou pracují Ukrajinci, jde přitom „přeřídit“ na cíle pozemní, ale pouze cíleným a úmyslným zásahem jejich softwarového nastavení – tento modus operandi ostatně v určité fázi konfliktu používali sami Rusové, když likvidovali některé ukrajinské pozemní cíle včetně energetické infrastruktury.

Z toho jasně vyplývá, že je vysoce nepravděpodobné, že by americký narativ o zbloudilé střele ukrajinské PVO byl postaven na reálném základě. Naopak, je vysoce pravděpodobné, že zásah polského území byl úmyslnou operací false flag z území Ukrajiny naplánovaný provedený Ukrajinci s vědomím jejich nejvyšších míst.

https://dfens-cz.com/false-flag-op-gone-wrong-zaplatpanbuh/

Raketové střely typu 5V55 systému S300, jaká dopadla u Przewodówa, mají zabudovaný systém autodestrukce, který je zničí výbuchem v případě, že se vymknou kontrole a letí jinam než by měly.

Operátor systému prostě stiskne na svém pultu tlačítko, systém vyšle rádiový povel a raketa okamžitě vybuchne.

Ukrajinci opatrně tvrdí, že autodestrukční systém selhal. Jenže v případě, že letící střela ztratí spojení s řícícím stanovištěm a současně není schopna sama zaměřit cíl, přejde ihned do kolmého stoupání a na konci aktivní letové fáze dojde k explozi bojové hlavice. (Lidově řečeno: Poletí rovně nahoru a když vyhoří palivo z motoru, nálož udělá BUM.)

Vysoko v atmosféře a směrem vzhůru, nikoli na zemi a směrem k polské sušárně kukuřice.

Těmito dvěma systémy je zajištěno, že zbloudilé střely nebudou padat na obydlené oblasti nebo ohrožovat jiné cíle.

Aby sa raketa otočila k zemi a tam vybuchla, je nutný zásah do softvéru pred odpálením= úmysel.

0 0
možnosti
JL

"střely typu 5V55 systému S300, jaká dopadla u Przewodówa, mají zabudovaný systém autodestrukce, který je zničí výbuchem v případě, že se vymknou kontrole a letí jinam než by měly." tedy pokud vše funguje jak má ale jak víme "chybička se vloudí". To řízení střely má xxx součástek a stačí aby jedna nesepnula.... o kvalitě ruských zbraní máte asi poněkud alternativní iluze. J.L. end

0 0
možnosti
DS

Geniální biohacker hacknul nejen všechny zdroje NATO, ale i mozky prezidenta Zelenského a všech jeho podřízených až k tomu, kdo naprogramoval dráhu rakety a zmáčkl knoflík. No a ne až tak geniální obyčejní pozorovatelé vidí ze všech dostupných map, že raketa od začátku letěla do Polska a tam tak spadla. Když něco vypadá jako kachna, kváká jako kachna, tak holt nezbývá než až do získání dalších údajů předpokládat, že je to kachna.

0 0
možnosti
RV

Je dobré si Rajchla poslechnout. Abychom neskončili jako za minulé totality, kdy jsme odsuzovali chartisty, aniž bychom měli možnost se s jejich názory seznámit. Doporučuji třeba si dát jeden večer místo filmu záznam z live stream (přes 2 hodiny), kde se z první ruky zájemce dozví o jakého padoucha se jedná a proč bychom ho měli odsoudit::-)

https://youtu.be/El_lNCw_fi4

0 0
možnosti
RL

To je přece jasné, tu raketu na Polsko vypálili z ukrajinského území Čuk a Gek, a odhalí se na to za cca 8-10 let. Důkazy jsou ale známé už od Vrbětic! ;-D

0 0
možnosti
VN

V troskách rakety bude nalezen Čukův pas, který tam omylem odložil...

0 0
možnosti
JK

Tahle varianta měla napadla hned na začátku. Netvrdím, že to tak bylo, ale existuje hodně indicií, které to naznačují:

1. Rakety na sestřelování jiných raket se vystřelují proti směru jejich letu. Fungují tak, že netrafí přímo raketu, ale obranná raketa vybuchne ve chvíli, kdy se míjí s raketou útočnou. Její výbuch pak zničí i tu druhou raketu. Logiku sestřelovat útoční raketu vystřelením obranné ve směru letící útočné rakety to nemá. Rozdíl rychlostí by byl příliš malý, aby obranná raketu tu útočnou dostihla, a možná by ji ani nedostihla, pokud by letěla pomaleji. Když ovšem obranná raketa letí proti směru rakety útočné, tak její rychlost není až tak důležitá. Důležité je, aby počítač správně vypočetl, kam má letět, a kdy a kde se obě rakety potkají. Podle balistické křivky se dráha útočné rakety dá spočítat poměrně přesně.

2. Ruské rakety protiraketového systému S-300 se dají "samozničit", pokud se vymknou kontrole a letí tam, kam nemají. Proč to Ukrajinci neudělali? Je zvláštní, že tenhle systém selhal hned u první rakety letící na území NATO.

3. Nejlegračnější je tvrzení pana Zieglera, že Ukrajinci nejsou tak hloupí, aby to udělali. :-) Zelenskij se od počátku války snaží zatáhnout Západ a NATO do této války: první takový pokus hned na začátku války byl, když Zelenskij oznámil, že Rusové stříleli na jadernou elektrárnu, kterou obsazovali. Pak se ukázalo, že hořela budova mimo areálu jaderné elektrárny, přičemž nelze vyloučit, že ji zapálili samotní Ukrajinci.

Lze najít lepší příklad ukrajinské hlouposti než ostřelování jaderné elektrárny v Záporoží, ke kterému dochází pravidelně? Korunu své hlouposti Zelenskij nasazuje tvrzením, že to Rusové střílejí po elektrárně, kterou mají sami pod kontrolou a ve které mají na 500 svých lidí. Ty nesmysly si Zelenskij (zatím) může dovolit: západní, ale zejména naše média i politici považují za pravdu cokoliv, co Zelenskij řekne. Zdá se ovšem, že i Západu dochází se Zelen

0 0
možnosti
JK

... se Zelenským trpělivost. Je totiž nebezpečný nejen pro Rusko a Ukrajinu, ale pořád víc a víc také pro Západ. Kdyby měl možnost, okamžitě vyvolá jadernou válku proti Rusku. Je taková neřízená střela.

4. Zajímavé, s jakou zarputilostí Zelenskij tvrdil, že to nebyla raketa vystřelená Ukrajinci, co zasáhla Polsko. Kdyby to jen byl omyl, mohl se omluvit, taková "přátelská palba" není ve válkách nic výjimečného. Ale on zatloukal i poté, co Američané potvrdili opak.

5. Mnohé naznačuje i to, jak Poláci váhali, co mají svým občanům říct, a jak čekali na reakci Bidena. Možná od počátku vědí, že ta raketa byla na Polsko vystřelena úmyslně, a nešlo o to sdělit, že to byla raketa z Ukrajiny, ale o to, zda sdělit, že byla vypálena úmyslně nebo dopadla omylem. Velký průšvih se překryje menším a ten velký si lidé ani nevšimnou.

6. Zajímavá je také náhoda, že jedna vystřelena raketa "náhodně" zabije v relativně řídce obydleném pohraničním území dva lidi. Meteority padají na zem pořád, ale jen výjimečně - jednou za několik desítek let, někoho zasáhnou přímo. Ale první raketa, která omylem dopadla na území Polska, hned zabila 2 lidi. Má to logiku - raketa, která by jen tak dopadla někam do pole, by nenadělala tolik povyku jako raketa, co zabije 2 lidi v členském státě NATO.

7. Nemám to potvrzeno z více zdrojů, ale ta raketa prý byla vystřelena, až když skončil ruský raketovo-dronový útok.

8. Něco naznačuje i jistá nevole Američanů a Poláků ve vztahu k Ukrajině. Pokud by ta raketa dopadla na území Polska "jen" omylem, tak by takovou vědu z toho nedělali. Pokud však Poláci i Američané vědí, že Ukrajinci stříleli na Polsko úmyslně jen pro to, aby zatáhli NATO do války s Ruskem, tak jim z toho musí být nevolno. Zejména tím, jak Zelenskij projevuje vděku za poskytnuty miliardy, možná desítky miliard dolarů. Na druhé straně tento způsob vyjádření vděku je po Zelenského příznačný. Stačí si vzpomenout, jak vyhrožoval Slovensku, že zastaví tranzit ropy přes Ukrajinu. Nebo jak odmítl na území Ukr

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz