11.4.2021 | Svátek má Izabela


Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Hodorka 6.4.2021 16:25

Je procentualni pomerove mnozstvi objednanych vakcin u vsech statu stejne? Napr. 30 % pfizer, 30 %az, 20 %moderna atd.? A nebo se to u jednotlivych statu lisi?

Pokud je ruzne, tak proc by stat ktery si objednal pfizer a zaplati za nej vice, mel pikat za to, ze nekdo setril a objednal treba astru, ktera nestiha. Pfizer by se mel rozdelit spravedlive podle objednano a ne vykryvat nedodavku astry.

A. Renjascu 6.4.2021 16:42

Každej platí to co dostane a ne co objednal. Problém není v objednávkách, ale v tom, že některé země dostávají poměrně na obyvatele mnohém více vakcíny než jiné. O solidaritě s postiženými státy ani nemluvě, to jsme mohli vidět už loni na jaře s rouškama či s krizí v Itálii, kde byly tak silné proti EU nálady, že jim EU musela zalepit pusu protiprávní půjčkou.

V. Hodorka 6.4.2021 16:53

To jste mi moc neodpovedel.

V. Bok 6.4.2021 19:34

Ceny za vsakciny jsou v případě EU o dost nižší než u států, které si objednali sami. Normálně je to výhoda hromadných objednávek. No jo, ale Vykcin bylo málo, zájem veliký a tak se dodávalo tomu, kdo dá víc.

Stejně to bylo u roušel z Číny. Tehdy se až nechutně přeplácelo vč. případů kde se překádaly letadla ještě na letišti a v čele stály bohaté firmy s USA.

A vývoj Astry sponzorovala EU částkou kolem 380 mil. Euro. Přitom se jednalo o firmu, která se výrobou vakcín nezabývá. Konec konců, Johnson také ne a taky to tak dopadlo, jsak jistě víte. Zato měly tyhle firmy rekordně rychlé schválení. .

D. Mach 6.4.2021 19:43

Vy zase plácáte. To, že naše vláda platila za respirátory za 10 Kč až 770 Kč, to je bordel naší vlády. A na vývoji vakcíny AstraZeneca se podílela Oxfordská univerzita. To jsou pro vás amatéři?

https://cs.wikipedia.org/wiki/AZD1222

I. Paulenka 6.4.2021 23:02

nikdo nikomu nic nebral, EU vyjednala s Pfizerem 10 mil. vakcín nad rámec objednávek, SOLIDARITA spočívala v tom, že státy které vsadili více na Astra zeneku a jsou v zoufalém stavu měli dostat z toho VÍCE o něco víc, aby se situace v Evropě vyrovnala (původně jsme mezi těmi chudáky byli i my) a tohle se našemu premiérovi nelíbilo, my jsme si ale taky neobjednali vše, co jsme mohli, takže co ještě nechápete, kdyby EU nebyla solidární, kdo by asi přeplatil Němce aby neskoupili vše co je na trhu? asi Prymula že

J. Zima 7.4.2021 0:45

Tohle není úplně pravda. Pfizer je oproti Astře drahý. Některé státu šetřily a a vsadily na Astru, která má potíže. Kromě toho to EU s objednávkami u Pfizeru a Moderny podělala, protože Macron prosazoval aby EU přednostně objednávala francouzskou vakcínu Sanofi, která dodnes neexistuje. Předběhly ji jiné státy a dostala menší množství. Měla snad být ČR trestána za to, že správně objednala maximum Pfizeru? To je reálná podstata celého portugalského návrhu - zvýhodnit šetřílky a dodat jim víc Pfizeru než si objednali. Aby to nebylo tak okatě nespravedlivé, byla tam ta almužna "navíc". Babišovi (spolu s Kurzem a Janšou) lze vytknout, že špatně odhadl situaci, když si myslel, že tento návrh lze zvrátit a byl za to potrestán tím, že jsme nedostali ani tu almužnu.