24.10.2021 | Svátek má Nina


Diskuse k článku

KORONAVIRUS: Fotbal pro očkované

Kdyby hloupost nadnášela, létali by ministr zdravotnictví a hlavní hygienička jako holubička a vrkali by svá moudra z pořádné výšky.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
S. Kubů 30.7.2021 17:04

https://tn.nova.cz/clanek/maji-se-uznavat-protilatky-na-covid-poslechnete-si-nazor-odborniku.html

Na té dnešní tiskovce je pozoruhodné, že účastníci s vervou reagovali zejména na to, co nikdo moc neříká: Že protilátky proti SARS-CoV-2 proti covid-19 nechrání, že ne všechny tyto protilátky jsou neutralizační, že neznáme dynamiku titrů a že jejich přítomnost není kontraindikací očkování. Teorie demagogie nazývá tuto figuru „Slaměný panák“ (dle K. Čapka „Imago“): „Podsunutý argument obvykle vypadá absurdněji, což z něj dělá snazší cíl, a protivníka to svádí, aby namísto svého původního tvrzení začal obhajovat tuto podsunutou variantu.“ Prim v tomto hrála (stejně jako ve strašení) náměstkyně MZ Koziar Vašáková, které bohužel nikdo nepoložil relevantní otázku: Protilátky proti viru SARS-CoV-2 je možno získat dvojím způsobem: Očkováním a proděláním nemoci covid-19. Proč tedy přítomnost protilátek (v jakémkoliv množství) NENÍ DŮKAZEM o předchozím prodělání covid-19 ?

Nicméně občas takříkajíc vyhřezla zajímavá informace – v 13:50 stopáže citoval prof. Chlíbek stanovisko WHO z 10.5. t.r., o tom že „přirozená infekce může poskytovat podobnou ochranu proti symptomatickému onemocnění jako očkování...jsou práce, které potvrzují, že prodělaný covid může chránit 6-8-12 měsíců“, ve 26:40 stopáže prof. Koziar Vašáková řekla, že „očkování chrání jedince proti těžkému průběhu onemocnění a proti smrti, nevylučuje zcela, že ten dotyčný nebude mít mírný průběh nemoci anebo nebude přechodným nosičem toho viru na sliznicích“ (a proto je nadále nutno nosit respirátory – přičemž ovšem na jiných místech suverenně operuje s „bezinfekčností“) a v 46:40 stopáže prof. Stříž uvedl, že „když už protilátky máte, tak samozřejmě nemáte jenom protilátky, ale máte i cytotoxické T-lymfocyty“...a dále 47:07 stopáže, že “zatím se zdá, že jak prodělané onemocnění, tak vakcinace nás velice dobře chrání před těžkým průběhem i u těch nových variant .. a že momentálně není potřeba uvažovat o nových vakcínách“.