31.5.2024 | Svátek má Kamila


Diskuse k článku

KONFLIKTY: Mezinárodní testosteron

Samci jsou odedávna popudliví a hájí urputně svá teritoria. Už jako zvířata však dodržovali jistá pravidla a k vážným zraněním a smrti docházelo zcela výjimečně. Poražený a slabší prostě stáhl ocas a zmizel. To se však změnilo s nástupem inteligence druhu Homo sapiens, který přišel na to, že mrtvý sok už potíže dělat nebude.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Gutvirth 29.9.2022 19:42

:-(Rv

F. Zrcek 29.9.2022 15:25

Já myslím, že nejvýstižněji to definoval putínkův šakal Tabakí, alias Lukašenko, že páníček putin a jeho věrný sluha už nebudou tolerovat ponižování ze strany západu. Neříkám, že nemá pravdu, západ těžce vydýchával tupost, ignoranci a nedostatek lidskosti siloviků, které putínie vysílala na jednání ze západem. Oficiálně jako doprovod těch schopných, co se dokázali o něčem dohodnout, neoficiálně jako kazišuky. Takže jednání pravidelně uvízla v blátě. A dozorující činovniki potřebovali ty schopné jako tlumočníky. Nejen při jednáních, ale aby vůbec byli schopni rozfofrovat prachy, které od vlády dostali na jednání, v západních hypermarketech.

A sám jsem byl svědek, že to při ofiko jednáních nemívali lehké, po pár minutách tlumočeného hovoru byli rozeznáni a neomylně zařazeni jako hňupi, se kterými se o ničem jednat nedá.

A to je s*alo, protože to si přece nemůžou nechat líbit. Doma jsou za polobohy a na západě si z nich utahují. Takže putin a pravítělstvo se musí postarat, aby jim zařídili mezinárodní autoritu. Tak to bylo za cara, tak to bylo za bolševika a tak to bude zas!

A putin se pokusil. Chtěl předvést takovou malou akci na Ukrajině, že rusáky musí poslouchat celý svět, jinak bude zle!

A to poslední se mu i daří, i když poněkud šejdrem...

P. Brich 29.9.2022 15:27

Vy už to pijte jen zředěný!!

J. Vlček 29.9.2022 15:34

To mu nechutná. ;-D;-D;-D

M. Pivoda 29.9.2022 14:10

Experimentální americký přístup: Viz video amerického etologa, který začal výzkum na myších v roce 1947. To, o čem je video (téměř 16 minut) proběhlo v letech 1968-1970 a vyvozují z toho možné důsledky pro lidskou populaci.

To video je ale v angličtině. Název: What Humans Can Learn From Calhoun's Rodent Utopia.

https://www.youtube.com/watch?v=ecgnky8D9r0

V. Hlad 29.9.2022 13:07

Jak to dopadá, když politici nepřemýšlí dopředu :

Ačkoli totiž Mezinárodní soudní dvůr ve svém posudku – jakkoli v mnoha bodech problematickém – nepřímo přiznal Kosovu právo na samostatnou existenci, nemůže již zajistit, aby tomu skutečnost odpovídala. A pokud bude země nadále odkázána na zahraniční humanitární pomoc a institucionální podporu, pokud se nebude schopna postarat ze svých prostředků o své občany, pokud nebudou její orgány schopny výkonu vnitřní svrchovanosti, a budou-li Kosovu vládnout osoby spjaté s konáním zločinů proti lidskosti, význam onoho posudku pro skutečnou situaci Kosova se může stát zanedbatelným.

Jako precedent mají tendenci tento případ vnímat především představitelé států na jejichž území existuje menšina se secesistickými tendencemi, stejně jako sami představitelé těchto skupin – přirozeně se ovšem liší ve zdůvodnění svého postoje. Zatímco v druhém jmenovaném případě je rozhodnutí Soudu vítáno jako povzbuzení pro další „osvobozenecké“ aktivity, státům, které tyto problémy řeší, rozhodnutí přidalo další vrásky. Španělsko, Srí Lanka, Slovensko, Indie, Rusko – to je jen zlomek zemí, jejichž představitelé označili posudek za nebezpečný precedent. Ruský ministr zahraničí Lavrov dokonce varoval: „Vznikne objektivní precedent nejen pro Jižní Osetii a Abcházii, ale také pro dalších asi 200 území po celém světě. Když je někomu dovoleno nějaké jednání, ostatní budou očekávat podobný přístup.“24 Ruská federace, věrna svým ambicím být globální mocností, záhy prokázala, že nemluvila do větru – je nepochybné, že případ Kosova (ač ještě před vydáním posudku MSD) napomohl následné eskalaci situace v severní Gruzii.

V. Němec 29.9.2022 12:33

Zlatá studená válka, kdy mír byl zajištěn rovnováhou strachu obou stran.

Hegemonie moci, i když do značné míry jen zdánlivá, není pro svět vůbec dobrá.

Míru zdar!

P. Hák 29.9.2022 15:16

JJ. Jediný stabilní systém je ten, v něm je rovnováha sil.

V. Mokrý 29.9.2022 12:15

Do sloučení Německa, byli politici, kteří byli ochotní jistých kompromisů a snahy se domluvit.

Po sloučení postupně nastupovali politici, kterým ten předchozí styl politiky nic neříká a jednají stylem - buď všechno ( já mám pravdu), nebo nic !!

V. Němec 29.9.2022 12:30

R^

P. Sura 29.9.2022 11:06

Problém je v tom, že politici svůj testosteron nikdy nepůjdou investovat osobně. Vždycky za sebe pošlou "živou sílu". Jenže se zapomíná, že pokud 2 až 3 generace přímý vojenský střet s vražděním a umíráním nezažily a současně s jejich rostoucí nechutí k jakékoli fyzické práci bude velice obtížné novou "živou sílu" v dostatečné kapacitě hledat. A to je naděje dalších generací, pokud se nenechají zblbnout idiotskou propagandou a nenastolí si dobrovolně další totalitu. Mají k tomu hezky našlápnuto.

I. Schlägel 29.9.2022 12:02

Velmi záleží na výchově. Ruské školství je poměrně militarizované. A nepřítel je jasný už od kolébky. NATO a USA.

R. Langer 29.9.2022 12:45

Jo, tady je to podobné, ale nepřítelem je dneska Rusko (donedávna včetně Ukrajiny). ;-D

M. Kanda 29.9.2022 10:47

A jak si autore představujete to tlačení Putina, aby ovládal svůj testosteron a preferoval jednání?

Bez vysvětlení jak toto provést je to obyčejná hraběcí rada.

J. Vlček 29.9.2022 11:41

Pane Kando, ono není ani tak potřeba na někoho tlačit, jako je potřeba začít seriózně jednat s oběma účastníky konfliktu. Už se snad o to někdo alespoň pokusil?

Jediné, čeho byli evropští politici schopni, byly dodávky zbraní Ukrajině a sankce vůči Rusku, které se ovšem minuly účinkem, kromě toho, že přinesly neskonalé problémy samotné Evropě.

Ukazuje se, že řešit problémy mezi Ukrajinou a Ruskem vojenskými prostředky není ta správná cesta. Nebude zde totiž žádného vítěze, budou tu jenom poražení.

Není tedy potřeba přilévat olej do ohně podporou tohoto konfliktu, ale udělat vše pro jeho ukončení, nechceme-li, aby válka zachvátila celou Evropu.

Přirovnávat dnešní situaci na Ukrajině s boji proti Hitlerovi je přinejmenším nepatřičné, neboť Hitler tehdy neměl v záloze atomové zbraně. V tomto směru není tedy namístě tlačit na pilu, stejně jako je nebezpečné dráždit hada bosou nohou. !

I. Schlägel 29.9.2022 12:03

Tak že o co si Rusko řekne, to dostane?

R. Langer 29.9.2022 12:46

Pokud tak budete jednat, tak ano.

M. Valenta 29.9.2022 12:49

Pokusím se uhodnout Váš zaručeně mírový recept pane Vlčku a když tak mě opravte. Odstoupit rusákům co chtějí a modlit se, aby dali co nejdéle pokoj.

J. Brei 29.9.2022 13:14

Souhlasím, pane Valento, že by to bylo špatně. Takže jim nedáme nic a budeme se modlit, aby nezmáčkli tlačítko? Nebo jste pro to, abychom ho zmáčkli první a modlili se, aby to Rusové již nestihli?

J. Vlček 29.9.2022 13:15

Hádáte špatně, pane Valento.

Jednání jsou od toho, aby se uspokojily obě strany, nejen jedna. To ovšem vyžaduje kompromisy od obou zúčastněných v konfliktu, a v tomto smyslu nestranný tlak nezúčastněných států na obě bojující strany.

Prvotní cíl je zastavení války a konec utrpení obyvatel. Konečný cíl je nastolení míru a situace, která nedává záminku vzájemné nevraživosti či dokonce vzájemného napadání.

Jaký recept máte k dispozici vy? ?

M. Valenta 29.9.2022 13:23

Už Vám rozumím. Až Vám tedy pane Vlčku silnější soused zabere půl baráku a zahrady, tak se s ním dohodnete, že tu hezčí půlku s půlky si může ponechat.

M. Valenta 29.9.2022 13:38

oprava: z půlky

A. Teply 29.9.2022 14:59

Když necháte někoho jiného u plotu silnějšího souseda budovat např. velkokapacitní vepřín - nemužete se divit nepřátelské reakci.

Ona celá dnešní lapálie nezačala 24.2.2022 - viditelně eskalovala už v roce 2014 - kdy USA za 5 mld USD zorganizovaly na Ukrajině protiústavní ozbrojený puč.

Po něm následovaly protiruské represe. Jak myslíte, že by např. reagovali Slováci, kdybychom místo rozdělení v roce 1993 na Slovensko poslali armádu a zakázali slovenštinu jaku úřední jazyk ?

J. Vlček 29.9.2022 15:31

Moc dobrá otázka pro pana Valentu. On je ale chytrý, jistě si s ní poradí. ;-D

J. Beaufort 29.9.2022 14:50

jen doplním, ono otázka je komu ten barak před tím patřil a kdo v něm bydlel nebo bydlí, důležitý je i obsah a předešli vlastnici nebo nájemci. k tomu se řadí i otázka kdo bude novy nájemník, tech proměnných je spousta.

J. Vlček 29.9.2022 15:19

Pouze hloupé přirovnání, pane Valento, nic víc vás nenapadlo.

Všechno má svoje příčiny a důsledky. Ani tento konflikt nevznikl jen tak sám od sebe, a nebyl vyvolán za účelem někomu něco zabrat. Že to až k tomu dospělo je úplně jiná story. Zkuste uhádnout příčiny této války, třeba se vám rozsvítí. Že jste to vy, pane Valento, můžete hádat třikrát. ;-)

V. Petr 29.9.2022 16:10

Lavrov to řekl už r. 2014, "Ukrajina patří do naší zájmové sféry." Pak je jakýkoliv kompromis nemožný!

J. Vlček 29.9.2022 16:59

Kompromis je vždycky možný, ale musí být k němu oboustranná vůle. K čemu myslíte, že měly sloužit minské dohody? Kdo tyto dohody nakonec nedodržoval a kašlal na ně?

J. Brei 29.9.2022 16:01

K čemu Vám bude barák, pane Valento, když budete mrtvý?

J. Vlček 29.9.2022 9:32

Velmi dobře shrnuto a napsáno, pane Hlubučku. Díky za váš rozumný názor. R^R^R^

Ti co se považují za politiky, přičemž nejsou schopni mezinárodní spory řešit politickými prostředky a kompromisy, jsou špatní a neschopní politici, nehodní tohoto pojmenování, neboť právě to, by mělo být náplní jejich práce a jejich posláním. !!!