Sobota 13. července 2024, svátek má Markéta
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

"zavazek", "dotace" - to jako vážně napíše někdo kdo si říká prezident svazu obchodu? Mě to spíš připomnělo Rudé právo neblahé paměti. No zkrátka Prouza opět nezklamal...

Je to celé o pokrytectví a poturčenectví. Pokrytecké řetězce se zavážou, že ony už budou na slepičky hodné (ale potravináři ne) a čeští úředníci to pochopí tak, že v EU už se nesmí ubližovat slepicím a tak to pro jistotu zakážeme zákonem!

VT

Ať čtu kteroukoliv rubriku či článek, je mi smutno. Hodně smutno, protože tolik času uteklo a jak se zdá, naše vláda(-y) všechen čas prakticky promrhala. Kam se poděl ten typicky český fištrón ? Co vlastně naši europoslanci v tom parlamantu dělají ? Jestli jen to, co nejmenovaný poslanec J.R., co si jen potvrzoval přítomnost a vyzvedával cestovné, tak nás opravdu potěš pánbůh....;-([>-]

VK

Zákaz klecových chovů u nás prosadily městské slepice v parlamentu. Skutečným slepicím je to jedno, v kleci mají menší úmrtnost a menší riziko nákazy ptačí chřipkou. Vejce se k nám budou dovážet ze zemí, kde budou klecové chovy dál fungovat, zejména z Polska nebo Litvy.

VP

V95a51ň35u81r20a 79P74e31t52r

25. 6. 2024 13:13

Je nejvyšší čas, abychom opustili Evropskou unii! Včera bylo pozdě!

LH

Kompletní zákaz klecových chovů je zcela bez diskuze namístě. Jaký význam bude mít pouze zákaz pro přímou spotřebu, když na zpracování se vztahovat nebude ? Žádný.

LN

Aktivisti jako "ochránci" zvířat si vymohli něco, co v praxi silně prodražuje produkci vajec. Asi mají v úmyslu zařadit vejce do "luxusních potravin" nebo ekonomicky zlikvidovat chovy slepic na vejce. Blbostí, které tahle cháska přitroublých aktivistů nadělala, už je dlouhá řada. Teď přibude další...

Pokud zdraží i vejce na další zpracování, produkty z nich se stanou nekonkurenceschopnými. To přece dá rozum, máte-li nějaký...? :-P [>-]

KK

Bez obchodníků by si pražáci nemohli koupit ani olomoucké syrečky. V tom je jejich přínos. Nejen v tom. V organizaci, dopravě, skladování, ... Ovšem ty dnešní marže zahraničních řetězců volají po návratu trestu smrti. Pokuty nepomáhají, ty si dají do nákladů a platí to pak kupující. Chce to tresty, které by opravdu bolely.

MK

A nemělo by se při tom trestání pamatovat i na ty, kdo je pobídkami a vyhrazováním pozemků často uprostřed města nebo na orné půdě sem nalákal a umožnil jim, aby zlikvidovali drobné obchodníky, kteří vytvářeli skutečné konkurenční prostředí a byli nejen na vesnicích, ale i v centrech malých a středních měst (kde dnes uvidíte ve výkladech nejčastěji cedule "na prodej", "k pronájmu" nebo "zastavárna" případně "herna")? Přestože se už tehdy vědělo, že dvě mizerně placená místa v supermarketu = tři zkrachovaní živnostníci, kteří veškeré daně odváděli doma?

P96e47t60r 77Č92e52c27h

25. 6. 2024 9:45

Není to zase až tak dávno, kdy v ČSR žádné klecové, ani halové chovy slepic neexistovaly a vajec byl dostatek. Aspoň lidé si na jejich nedostatek nestěžovali. A tak je tomu i v mnoha jiných případech.

OK

Ano, ale v té době bylo zaměstnáno v zemědělství 15% obyvatel, na vesnicích žili lidé a ne chalupáři. Většina obyvatel venkova, pokud měli alespoň nějaký dvorek, tak chovali slepice, někdo i husy, kachny nebo i prase. Tak že jste měl možná těch 15% samozásobitelů.

Dneska je venkov zaplevelený chalupáři, kterým vadí „smrad” z prasečáku nebo z kravína, kokrhání kohouta, kdákání slepic a vesele kvůli tomu udávají své trvale usedlé sousedy, že prý je to ruší.

MK

Zemědělci to vážně nemají lehké - buď se jim nadává, že prodávají draho, nebo že týrají zvířata, příliš hnojí a používají moc těžké stroje.

P30e31t76r 31Č52e73c30h

25. 6. 2024 9:52

Před cca 100 lety zemědělci, lépe řečeno sedláci, hnojili stejně, ale hnojem, nikoliv chemií. K obhospodařování svých polí používali koně a stroje lehké. Země současné české republiky (Čehy a Morava) měly v té době cca 10 milionů obyvatel a čeští sedláci je uživili . Tam kde ne, zboží se dovezlo. Lidé ovšem nebyli asi tak rozcapení jako dnes. Rozcapenost, to je ta pravá příčina dnešních problémů.

MH

Místa je u nás dost! Slepice by se mohly chovat i v solárních elektrárnách; případně monstra s panely zlikvidovat úplně a začít hospodařit po selsku!

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz