Úterý 16. července 2024, svátek má Luboš
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Vraník

2. 7. 2009 17:18
propusťte politickou vězenkyni Brožovou-Polednovou!

a ušetříte - dnes peníze a v budoucnu své životy

;-)

0 0
možnosti

Vladimir

1. 7. 2009 14:41
Souhlas

S autorem nezbývá než souhlasit. V justici je hold něco shnilého.

Jedna z podivných věcí majících vinu na úpadku justice spočívá myslím i v "zákoně o soudech a soudcích" - tuším z počátku 21 století. Dříve totiž měl soud za povinnost "NALÉZAT PRÁVO" a k tomu účelu si mohl opatřit, či vyžádat i důkazy , které nebyly předloženy - tedy vymoci si je.

Dnes soudy mají za povinnost jen posoudit, na čí straně jsou lepší důkazy.  A už vůbec nemají povinnost opatřovat si nějaké důkazy, ba dokonce se jim přičítá ke zlému (viz případ "justiční mafie", kde si soudce dovolil vyvozovat závěry z akcí mafiánů, motivace, ...   

Další problém spočívá v neodvolatelnosti soudců - jsou to páni-bozi, kteří se ničeho nemusí bát ... a přitom můžou lhát a krást o 106 - čili působení soudce na omezenou dobu (např. 10 let), dále potřeba speciálních soudů, které by soudily soudce (kárné řízení je fraška - za falšování rozsudku soudci dají třeba srážku platu o 10%, o 20 % ... !! To je směšné.   Státní zástupci - rovněž nevyřešené jakou působnost, jaké jmenování, odvolání ... praxe nevyhovující. Čili všechny reformy justice co jich bylo v posledních cca 12 letech sloužily především k posílení postavení advokátů, k posílení postavení soudců ... a nikoliv k posílení práva , vymahatelnosti práva !

0 0
možnosti

Vraník

2. 7. 2009 17:19
Re: Souhlas

"Hledání pravdy u soudu je bolševický přežitek - pravda je to poslední, co by soud mělo zajímat - soud zvažuje pouze to, co předkládá obžaloba a obhajoba."

JUDr Tomáš SOKOL - svobodně demokratický právník

0 0
možnosti

janoryna

1. 7. 2009 13:36
ono to s tou veseckou může být jako s čunkem

podle mne to jsou kauzy pro odstranění úspěšné konkurence. jinak paní vesecká vysoké hry umí lépe hrát než pan čunek.

0 0
možnosti

Martin II

1. 7. 2009 13:49
Re: ono to s tou veseckou může být jako s čunkem

každopádně Vesecká za to,co spolu se Salichovem provedli v kauze Čunek,už by v jiném státě byla o dvě patra níže. Jenže u nás je kocourkov a kdo má funkci,ten je nepostižitelnej.

0 0
možnosti

Schumacher

1. 7. 2009 12:55
Ne, problémem naší justice není Vesecká, ale nevýkonnost.

Výkon, tedy pravomocná rozhodnutí, neodpovídají vysokým nákladům. Je třeba zjistit jak velká  část výkonu systému je spotřebována na vlastní agendu. Růst vlastní agendy nezávislé na vstupech je vlastní každému systému. Jak justici zefektivnit ? Odpověď by dal audit. Který ministr k tomu najde  odvahu ?

0 0
možnosti

Petr

1. 7. 2009 9:14
Problém justice odhalen!

Příčiny jsou jasné: http://www.webvize.cz/play.php?vid=376" target="_blank" rel="nofollow">http://www.webvize.cz/play.php?vid=376

0 0
možnosti

Jan

1. 7. 2009 8:01
Autor je právník, v roce 2007 pracoval na ministerstvu spravedlnosti.

A pro velký úspěch tamtéž skončil jako poblitolog.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz