16.5.2021 | Svátek má Přemysl


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
S. Kubů 8.4.2021 19:21

Nejvyšší správní soud (NSS) zamítl žalobu mířící proti opatření, kterým ministerstvo zdravotnictví zavedlo testování zaměstnanců na koronavirus ve firmách. „Povinnost podrobit se testování plyne přímo z pandemického zákona. Soud nemá pochyby o legitimitě cíle, kterého mělo být dosaženo. Nezbytnost snížení počtu případů nezpochybňoval v té době vlastně žádný z relevantních názorů. Cílem bylo předcházet vzniku ohnisek na pracovištích,“ konstatoval v rozsudku předseda senátu NSS Filip Dienstbier. „Ani výtěr z nosní dutiny nepovažujeme za takový zásah do lidské integrity nebo lidské důstojnosti, aby to mohlo být důvodem k rezignaci na zavedené testování tím spíše, že další početné skupiny obyvatelů jsou dlouhodobě a významně omezovány na svých právech, jako jsou svoboda pohybu či vzdělání,“ zdůraznil. (novinky.cz)

Návrh na zrušení opatření obhajoval advokát Norbert Naxera, který zpochybňoval také smysl a efekt testování. Podle soudu se ale nepodařilo Naxerovi zpochybnit alespoň částečný přínos antigenního testování ve firmách v boji s pandemií. (ECHO24.cz)

Takže jinými slovy: „Účel světí prostředky... a jinde jsou na tom ještě hůř.“

Tímto způsobem může slavný soud shodit námitku na jakékoliv „opatření“ – třeba až nám naše osvícená vláda nařídí proti "pandémii" koronaviru vykuřovat veřejná prostranství šalvějí.

Připomínám detail, že konfirmují se pouze pozitivní výsledky Ag testu (proč ? falešně pozitivní člověk je nebezpečnější nežli ten falešně negativní ?) a skutečnost, že jsou z této povinnosti vyjmuty osoby 90 dní po prodělání covid-19 (proč zrovna 90 ?) a osoby kompletně naočkované proti covid-19 (a to natrvalo – navíc ve chvíli, kdy se druhá dávka odkládá)... Po očkování vzniká lepší imunita nežli po samotné nemoci covid-19 ? Není to náhodou naopak ? Že lidé očkovaní proti covid-19 i ti, co tuto nemoc prodělali, mohou virus SARS-CoV-2 dále šířit navíc nikdo nezpochybňuje, nejméně pak vláda, která zároveň vynucuje roušky po všech, dokonce i na pusté Letné.

F. De Winter 8.4.2021 12:14

Je čas vzít si svou svobodu zpět. Zatím je to stále ještě možné u voleb. Ale pozor, ne všichni kdo jsou nyní v opozici nabízejí změnu. Strany Bruselské pětky říkají, že to budou dělat lépe, ale nikoliv, že budou dělat něco jiného. Jedinou skutečnou změnu přístupu nabízí SPD ![>-]

I. Krahula 8.4.2021 12:28

Děláte propagaci japonskému kříženci?

F. Ogáv 9.4.2021 15:08

Mně by normální japonský kříženec nevadil, všichni jsme nějak kříženi, ale když je japonský kříženec totální populistické hovado tak vadí velmi:-/

Š. Hašek 8.4.2021 18:28

Tak nějak. Ale nejen SPD.

V. Bok 8.4.2021 11:20

No, autor je tak trochu vedle. Nakažených je pořád hodně a mrtvých skoro neubývá.

V. Kain 8.4.2021 12:30

Veškerá kritika prolétne kolem uší Babiše a nezanechá žádnou stopu.Podzim to rozhodne.Tam mu budou přistřiženy křídla.Má svoji základnu cca 25% voličů těm je všechno jedno.Je nějaká ekonomika nezajímá.Stejně jako tady máme cca 30% lidí kteří by udali kohokoliv za cokoliv.Myslím,že to budou jedni a ti samí.

V. Pavelka 8.4.2021 15:33

No, vod vás to Abel sedí ?!

V. Bok 8.4.2021 17:26

Ekonomika? Průmysl běží dál a i služby. Neběží ti herci a hospody. Holt to musíme nějak vydržet. Už jsme mohli mít tu bestii zkrocenou, stačilo pár měsíců, možná týdnů vydržet. Takhle se s té, plácáme už rok a čtvrt a bez roušky nejmíň do konce roku .. možná déle. To budeme řešit epidemii u těch, co se odmítají očkovat.

F. Ogáv 9.4.2021 15:16

Průmysl běží dál a vesele nákazu šíří. Kdy naposled jste byl u holiče? Já před 5ti měsíci. Mám štěstí, že není skoro nic ke stříhání. Kde žije estébák (na Slovensku objevili jeho vázací dokument, který dokazuje dobrovolný závazek toho gaunera), že je stále ostříhaný, kde žije Alenka finančnice, že je stále perfektně učesaná atd. atd. Nevadí to nikomu čtvrt národa to schvaluje. Je to chucpe.

R. Dubravský 8.4.2021 16:25

Mrtvých neubývá jaksi z principu. Mrtví už neoživnou.

P. Dvořák 8.4.2021 9:09

© Miroslav Macek:

Údajně jde o prastarý japonský text. Ale pokud ne, bohužel stejně stále platí.

Jak učinit lidí šťastnými:

1/Všechno jim seberete

2/ Všechno jim zakážete

3/ Pořádně je vyděsíte

4/ Vezmete jim jejich jistoty a zpřeházíte zvyklosti.

5/ Zhruba polovinu toho, co měli, jim vrátíte

6/ Namluvíte jim, že jste zažehnali nebezpečí

7/ Zhruba polovinu toho, co jste jim zakázali, jim povolíte.

Budou si připadat neskonale bohatí, volní a šťastní a budou vám zavázaní a vděční.

J. Vintr 8.4.2021 11:04

Ano, tohle je přesně scénář, jak se nastoluje za potlesku občanů totalita....

Š. Hašek 8.4.2021 8:45

............. a ještě nám zas vyhlásí celostátní výstrahu před bouřkami a přívalovými lijáky!

To roční blbnutí (ještě neskončilo) byla to hezká zábava, že! Bude/budou pokračování.

A teď se budou i určití politici (a ovečky lidové) divit, že těch tisíc miliard, nekrytých, se bude vysávat z peněženek.

J. Vintr 8.4.2021 0:24

Tady někdo prozradil důvod, proč se nemůžou uvolnit restrikce:

https://youtu.be/amEDcc8vU7g

Nejde samozřejmě jen o vakcíny, ale i o respirátory a testy. Všechno je obrovský kšeft.

J. Jirka 9.4.2021 11:45

To snad musí být jasné úplně každému od okamžiku, kdy byly zakázány doma šité roušky a naopak nařízeno nošení roušek a respirátorů i v neobydlených oblastech.

S. Komik 8.4.2021 0:21

Lidem to dochází, vládě nikoli.

J. Nevrkla 8.4.2021 8:28

Přesně tak R^

Š. Hašek 8.4.2021 8:48

Jak komu.

Mlaďoši kolem mě mají dekly i na kole v lese. A nevolí Babiše, volí piráty. A myslí si, že peníze vznikají v tiskárně.

:-)