19.4.2021 | Svátek má Rostislav


Diskuse k článku

GLOSA: Vládo, kde je cíl?

Nepatříte mezi seniory či zdravotníky a těšili jste se, že 1. února se zaregistrujete k očkování? Máte smůlu, termín se odloží. Neměl by smysl, kdyby se lidé registrovali a pak museli měsíce čekat na očkování.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Čermák 21.1.2021 22:54

AntiBabiš z vašeho příspěvku kouká jako sláma z bot...;-D

Š. Hašek 21.1.2021 20:00

Záhada v Říši ...... občané jsou v Goebbels uzávěře, jsou řádnými ovčany, a stejně to prosrali se švejky špinavými. A s ještě špinavějšími Rusy od Irkutska.

Furt stejné.

Š. Hašek 21.1.2021 19:56

Hodně souhlas.

P. Hatina 21.1.2021 18:03

Jak jste si jistě všiml ve vládou zveřejněném harmonogramu. tak ty "milióny" vakcín budou postupně docházet ve větším počtu až někdy ve druhém čtvrtletí. Tak to asi měla říct vláda lidem rovnou, že ta fronta na kočkování bude dlouhá a jak ať s tím počítají a nebo se pokusí předbíhat. Jak to ostatně zpíval kdysi Vlaďa Mišik.

"..Řekl jsem jí: Dobrá, nic se neděje

Dejte mi tedy za korunu víry

Osminku citu, láhev naděje

A ona řekla: Musíte stát frontu

A fronta vedla cik-cak za hory

A potom dál až někam k horizontu,

a všichni chtěli jenom brambory..

V. Pavelka 21.1.2021 17:38

Fejk!

V. Pavelka 21.1.2021 17:37

Kecy ,p. Hatima ! objednali jsme si miliony vakcín !To že si Layenka a spol . nedokážou NIC organizovat , je celkem jasné , po jarním debaklu kdy o nich nebylo zaplat pán bůh slyšet , se ted nacpali do organizování ? A jen potvrdili že umí jen zakazovat , ne řídit!!EU!!;-O

V. Braun 21.1.2021 17:14

A kde Brusel pozastavil nějaké vakcíny? Zdá se že jen kecáte.

V. Braun 21.1.2021 17:13

Schválení vakcíny Sputnik v Brazílii bylo odloženo, tamní regulátor žádá o dodání dalších údajů. A teď si z toho vyberte. Osobně si raději počkám na vakcínu z jiného zdroje.

https://www.reuters.com/article/health-coronavirus-brazil-sputnik/brazilian-approval-of-sputnik-v-vaccine-delayed-by-missing-data-idINKBN29M06L

V. Pavelka 21.1.2021 17:12

Situace nahrává Liberál gender Bruselu ,stačí pozastavit vakcíny , a v nastálém zmatku přebírat více moci a vydírat nepohodlné státy !EU!

J. Ptáček 21.1.2021 16:29

Smůlu nemáme ani tak v posouvání termínů očkování, jako v tom, kdo o zdravotnictví rozhoduje. Vakcinace národa není ničení úrody herbicidem nešťastným sedlákům na Znojemsku, to je proces mnohem složitější, na který každý nemá. Určité pozitivní náznaky schopností se objevily v jižních Čechách a na jižní Moravě.

P. Milan 21.1.2021 15:11

Neschopnost EU a naší vlády je zcela srovnatelná.

Rozdíl je v tom, že EU může nařizovat naší vládě, ale naše vláda nemůže nařizovat EU.

K. Wágner 21.1.2021 13:51

Maďarské úřady ve středu 20.1.2021 povolily používání vakcín AstraZeneca a ruské Sputnik V. Maďarsko je první zemí, která schválila používání těchto dvou očkovacích látek v Evropské unii, upozornila tamní média. „V Maďarsku bude možné používat jen tu vakcínu, kterou maďarské úřady označí za bezpečnou, účinnou a dostane povolení k použití,“ zdůraznil již dříve šéf maďarské diplomacie, podle kterého se též jedná o tom, že by se ruská vakcína Sputnik V mohla vyrábět i v Maďarsku.

R. Benýšek 21.1.2021 12:48

Pan Petráček jakožto užitečný idiot tak úplně nepomáhá. Pokud věří, že předefinování kritérií PESa je motivováno hlavně záchranou nějakých životů, a že uváděné počty hospitalizovaných souvisejí jen s medicínskými kritérii. Za zajímavější konec provazu to vzal Bohumil Pečinka v Reflexu - poukázáním na hned 3 velké zájmové skupiny, které nás z covid-restrikcí hned tak nepustí: 1) Výrobci a distributoři všech těch anticovidštítů (nejnověji vakcín, v množství dříve nemyslitelném), 2) média, živící se strašením lidí, a 3) experti dříve druhé kategorie, stanuvší se nyní ve světlech ramp experty první kategorie.

V. Kain 21.1.2021 12:38

V době nouzáku se dělají kšefty bez výb.řízení.Např.nákup pohonných hmot Čeprem od Agrofertu za hubičku cca 5 miliard.A Babiš se jenom směje.

J. Jirka 21.1.2021 12:27

Záhada v Berchtesgadenu: Okres je tři měsíce v uzávěře, počty nakažených vůbec neklesají

https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/zahada-v-berchtesgadenu-okres-je-tri-mesice-v-uzavere-pocty-nakazenych-vubec-neklesaji-40348529

F. Kusák 21.1.2021 11:57

Už v minulé reakcí jsem poukazoval na informaci ze včerejšího německého tisku, že z dodaných vakcín bylo v průměru naočkováno 48%. Samozřejmě, že je to v každé spolkové zemi jiné, ale stejně, to číslo je alarmující.

R. Langer 21.1.2021 10:45

Tak tak. Ale prý je to pro všechny mnohem lepší, než to cca jedno promile pravděpodobnosti, že umřete na kovid. Teda říkají ti s kovidem na mozku. :-(

J. Ptáček 21.1.2021 10:31

Vakcinace národa je jiná liga, než ničení úrody sedlákům na Znojemsku herbicidem. Srazit faktor R a počet hospitalizovaných, zcela určitě, to vědí studenti zdravotních škol, aby odmaturovali. Ale jak? První vlaštovky se objevily v jižních Čechách a na jižní Moravě. Vrchní velitel boje s covidem se jel osobně přesvědčit a nechal se i vyfotit, aby nepřišel o slávu. Co takhle zkusit vyměnit neúspěšného premiéra konečně někým, kdo to umí a nedrží Česko na chvostu světového pelotonu. Třeba by to zvládl i bez certfikátu o spolupráci za minulého režimu!

R. Meišner 21.1.2021 8:45

...neni peniz,neni laska. .není vakcína, není očkování. jak prosté, doktore Watsone.

Ž. Říje 21.1.2021 8:31

Očkování proti kovidu se stane největším debaklem této vlády. Místo jiného dodavatele teď čumí k hranicím a vyhlíží náklaďák s ampulkami. Nedostatek budou svádět na EU, spiknutí, výrobce...Ne, zbytek světa vakcíny má a svoje lidi očkuje. Z ČR tradičně zní fňukání.

D. Zítko 21.1.2021 7:39

Přesně tak.R^

J. Vorlický 21.1.2021 7:22

Rohožku pane, z nás může někdo dělat, když se necháme. Já se obávám, že jak rohožky tak rohožkáře začíná ovládat maxima ,nikdo není zdravý, jen nedostatečně vyšetřený ́. Výsledek bude, že budeme všichni furt nemocní a všichni se budeme bát, že umřeme. Žádné zábavy a plesy, žádná divadla a kina, žádný sport a sportovní utkání, žádné restaurace a hospody, NIC. Jen ráno v roušce do práce, cestou z práce se necháme otestovat na covid, rychle nakoupit, spát a ráno do práce. Šílené.

K. Kovařovic 21.1.2021 4:18

Problém je v tom, že nám občanům ve věci registrování očkování lže stát, lžou mobilní operátoři i společnost, zajišťující pro stát kapacitu sítí pro přenos SMS. Kdyby si tito lháři uvědomili, z čeho jsou nadstandardně placeni ... to ale nehrozí. Udělali si z nás rohožku. V době nouzového stavu má platit za tyto lži mimořádný trest. Ono se snáze soudí za pitomou krádež v supermarketu ! Důvěřovat ale komu ?

P. Hatina 21.1.2021 3:44

Jenomže odkazovat se právě na to budoucí krátkodobé omezení dodávek od Pfitzeru, je pro politiky spíše jen vděčná alibistická výmluva. Protože ony nestačí ani ty dodávky, které jsou nyní k nám distribuovány přesně podle harmonogramu Nebo ještě jinak řečeno, stačit by mohly, pokud by s nimi stát očkoval efektivně, dle stanoveného plánu. A jestli i v tom je chaos, tak potom výmluva "můžou za to u Pfitzerů" politikům neprojde...

P. Hatina 21.1.2021 3:34

No a v tom je ten problém. Právě že politici čerpají pro své stanovované cíle informace od těch odborníků. Jenomže, právě že politický cíl není krátkodobý, takže by od těch odborníků měly požadovat reálné a dlouhodobé informace - bez rizika budoucího měnění termínů a pravidel. A s tím by i ti odborníci měli počítat - a s nějakou rezervou dávat svá politikům svá vědecká doporučení.

Ale pak taky za to nést zodpovědnost. Tedy, třeba na příští vládní konferenci vystrčit dopředu případného vědeckého poradce, aby sám "na kameru" lidem řekl "já, profesor, CsC, XXX jsem se šíleně spletl a dal špatné doporučení , takže kvůli tomu (třeba umřelo a umře zbytečně tolik a tolik lidí). Omlouvám se a vzdávám se své vědeckých titulů...

Blbá scifi...;-D

P. Spáčil 21.1.2021 0:26

Autor asi žije na Marsu, že přehlédl info o omezení dodávek od Pfitzeru od našich představitelů v našich sdělovadlech.