26.11.2022 | Svátek má Artur


Diskuse k článku

GLOSA: Tragédie jménem Zeman

Jsou prostě věci, které prezident dělat nemůže a nesmí. Proč? Protože je to prezident. Hlava státu. Nejvyšší ústavní činitel. Osoba, jež má reprezentovat nás všechny.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Mikulec 6.9.2018 22:29

To víte,

když ústavu psali nepostradatelní odborníci z rodné strany, tak tam vložili hlavně to, aby se jim nezkřivil vlásek na hlavě. I proto je ústava paskvil, když odborníci musejí vyvolávat ducha ústavy, neb psanému nelze porozumět.

F. Houžňák 6.9.2018 21:35

Klaus nebyl pravdoláskovníkům dost dobrý,

a tak dostali Zemana a Babiše. Dobře jim tak. A ani Zeman, ani Babiš nejsou špatní, a ve srovnání s možnými alternativami jsou skoro výteční.

L. Novák 7.9.2018 16:11

Re: Klaus nebyl pravdoláskovníkům dost dobrý,

Když i Klausovi voliči vzali Klausovo doporučení volit Zemana vážně, tak této zemi není pomoci. K čertu s oběma!

F. Houžňák 7.9.2018 16:13

Doufám, že vám vzteky praskne

nějaká vhodná cévka.

F. Vízek 6.9.2018 21:02

Zcela souhlasím...

Líbí se mi pravdivá fráze:

To si dovolit NEMŮŽE, právě proto, že JE prezident.

Kdyby si to aspoň okolí prezidenta uvědomilo. Ale ani to ne.

P. Kučera 6.9.2018 20:22

Nebezpečí

Každý autoritář či budoucí diktátor začal dehonestací sdělovacích prostředků, včetně těch státních či veřejnoprávních. Ztichl až když je měl všechny pod kontrolou. Novináři nejsou v průměru vůbec hloupí, naopak. Co ale mocným vadí, jsou nepohodlné otázky. Je smutné, kolik lidí napodobuje prezidenta či premiéra a bez důkazů ihned nadávají také na celou tuto profesní skupinu. Když začne někdo nadáváním na novináře (zvláště ty veřejnoprávní, které si sami platíme), je třeba být nanejvýš na pozoru a novináře podpořit. (Zeman s nadávkami začal už při svém prvním inauguračním projevu, kdy je přirovnal k fašistickým bojůvkám. Hnus.)

V. Kříž 6.9.2018 18:53

hlavně parlament...

... měl strhnout típec presidentům hned jak se Klaus šprajcnul a nechtěl jmenovat profesory. tenhle jeho nástupce to dovedl na vyšší level s odůvodněním, že byl zvolen hlasy lidu. jó, holt jste jim dali dlouhé vodítko a žádnej košík. a oni se takto odvděčují.

J. Kozák 6.9.2018 18:33

Zemanova

vulgarizace politiky v bonmotech, svévole a redukování zahraničněpolitického rozhledu v anekdotách, to je to, po čem štěstím hýkající verbež, včetně amnestovaného vraha, kterého si náš panovník k noze přivázal, prahne. Jednoduše řečeno: Předlistopadové dílo pocházející z hutě (KGB & STB) se bolševikům povedlo. Václava Klause nevyjímaje.

J. Kanioková 6.9.2018 19:16

Jinak všichni zdrávi ???

J. Kozák 6.9.2018 23:49

Re: Jinak všichni zdrávi ???

Děkuji za optání, velevážená, také hýkající.

I. Semrád 6.9.2018 16:38

Zeman si mohl splést Mauricius

...s Madagaskarem, to se stane, nejsou to ostrovy od sebe tak vzdálené, nakonec to (samo o sobě) není tak podstatné.

Ale jak zde i jinde mnozí vyskakují štěstím nad tím, že měl Zeman opět pravdu (i když ji neměl, výskyt "dronteho mauricijského" věrohodné prameny na Madagaskar neumisťují, i když jich tam mohlo být pár kousků mořeplavci přivezeno), tak to hlava nebere.

V. Loula 6.9.2018 18:04

Re: Zeman si mohl splést Mauricius

Souhlasím, opravdu není podstatné, zda ten pták žil pouze na Mauritiu nebo také na Madakaskaru, kam jej umistuje i Ottův slovník naučný.

Ale kritizujete zde ty, kteří "vyskakují štěstím...", ale vůbec se nezminujete o novinářích a televizi, kteří "vyskakovali štěstím...." jak je Zeman blbej, že neví, kde žil ten pták.

I. Semrád 6.9.2018 18:27

Re: Zeman si mohl splést Mauricius

"Jsem přesvědčen, že inteligence českých novinářů je někdy na úrovni blbouna nejapného, což byl tvor žijící na Madagaskaru, ale byl právem vyhuben. České novináře se zatím vyhubit nepodařilo.“ (M.Zeman, 29.8.2018)

To prohlášení je hovadné svým sdělením, proto není divu, že je kritizováno (možná nadbytečně) i pro ten Madagaskar.

M. Mikulec 6.9.2018 16:31

Muj nazor na Milose Zemana

jako na predsedu vlady byl mnohem horsi a kritictejsi nez na nej jako hlavu statu. Ostatne on vzdycky pouzival bonmoty a choval se jako hulvat. Ted k staru nastesti zmirnil. Ti, kdo ho volili, se nepamatuji, ze byl stale stejny?

Sve projevy rika spatra, bez papiru, mluvi logicky, I v OSN nebo v EP mluvil anglicky bez papiru. Kliknete nekdy na youtube na jeho projevy s anglickymi titulky, a prectete si diskuse pod videem. Komentare jsou obdivne, lide Cechum gratuluji k tak moudremu prezidentovi a nenajdete tam zadnou ceskou nenavist.

I. Dvořák 6.9.2018 14:50

Absolutní souhlas.

Nelze jinak, než s autorem souhlasit.

J. Fridrich 6.9.2018 13:56

Ale na Ruskem obsazenem Krymu bude rusomilnemu a vodkymilnemu Zemanovi dobre.... Nu vot - voooodka..

M. Moravcová 6.9.2018 13:02

Tak toto můžu

podepsat.

V. Student 6.9.2018 12:37

Protože může.

Proč pan Štěpánek píše příspěvky takové, jaké píše? Protože může. Internet poskytuje možnost vyjádření prakticky komukoli. Vyjádřit lze cokoli a vůči prezidentu republiky zcela beztrestně. Takže pan Štěpánek píše. Protože může.

D. Stirský 6.9.2018 13:28

Re: Protože může.

Mám ovšem pocit, že patřil do grupy Zemanovců. Ti nechtěli želé a mají smrdutý sliz.

D. Stirský 6.9.2018 12:25

Se Zemanem se to má tak:

Je to starý člověk. A ve stáří se negativní vlastnosti každého z nás vyostřují. On rád provokuje! A má stařecké orgasmy z reakcí na své výroky a činy, zvláště z těch negativních. Bohužel, novináři a TV redaktoři mu na to stále často skočí a začnou unisono štěkat, kritizovat, zostouzet, volají na pomoc různé "experty" a "osobnosti", aby jim potvrdili, že Zeman je hulvát a že je s morálkou na štítu. Toto ujištění získají, s tetelivým chvěním "že přece taková osobnost jako Svěrák taky řekl, že..." A Zeman je v sedmém nebi. Již několikrát jsem napsal, že největším trestem pro něj by byl absolutní nezájem, maximálně věcné, strohé informování o tom, kde byl, s kým mluvil atd.

E. Pawlica 6.9.2018 14:27

Re: Se Zemanem se to má tak:

STOPROCENTNÍ souhlas!!!

A. Alda 6.9.2018 15:41

To je snad už podruhé,

co s Vámi v zásadě i souhlasím. Žasnu a divím se. Asi se mé negativní vlastnosti se stářím vyhrotily.

J. Cyrany 6.9.2018 11:30

Malinko mravokárné.

Pan president je rebel. Neukázněný, zlobivý, vybočující, občas šokující. Prostě se chová jako celebrita. Tak ,aby si ho lidé , kteří mají práh percepce čím dál výš dobře zapamatovali.Představa pana autora o modelu presidenta je silně romantická.

J. Vaníček 6.9.2018 13:14

Re: Malinko mravokárné.

Je to tak.

M. Nesrsta 6.9.2018 10:39

president a kompetence

Hlavní vinu na tomto stavu má zavedení přímé volby prezidenta, což je v rozporu s pricipy republiky typu parlamentní demokracie.

V ČR se nyní proto prezident chce míchat do politiky namísto toho, že má být v našem státoprávním uspořádání jen ceremoniářem / protokolářem bez vlastního politického programu. P. blogerka Šichtařová v článku na NP správně nazvala stav v ČR jako "kočkopes, maglajz".

Kdyby bylo postavení prezidenta definované správně jak je tomu např. v Německu, jeho bonmoty by byly pro veřejnost i zahraničí úplně nezajímavé.

A. Alda 6.9.2018 15:44

V naší Ústavě nenajdete nic o parlamentní demokracii.

Ta u nás nebyla zavedena. Tvůrci Ústavy rozpačitě přešlapovali a poté vytvořili text, který je více pro presidentský systém než pro parlamentní systém. Takový nepříjemný hybrid. Ale když je dnes president volen přímo, má zcela stejně silný mandát jako celý padlament dohromady. Takže se to snad časem nějak v té Ústavě do do pořádku.

M. Valenta 6.9.2018 9:52

Dodo na Madagaskaru asi jako novičok v Česku

A jelikož jsme jeho druh kompletně sprovodili ze světa už před ca 300 lety, tak se chudák ani nemůže bránit. Je pochopitelně možné, že na Madagaskar mohlo být několik dodů/dodáků v minulosti dovezeno podobně jako třeba velbloudi do Austrálie, ale to je tak asi vše. Dodo žil prokazatelně pouze na Mauríciu. A to že Zeman je zcela nevhodný pro výkon funkce prezidenta je stará věc.

A. Bocek 6.9.2018 10:26

Re: Dodo na Madagaskaru asi jako novičok v Česku

Dodo mauricíjský blbý jak volič ANO.

J. Vaníček 6.9.2018 13:15

Re: Dodo na Madagaskaru asi jako novičok v Česku

Já si myslím, že blbý jsi ty.

P. Han 6.9.2018 15:17

Re: Dodo na Madagaskaru asi jako novičok v Česku

Myslíte? A máte to lékařsky potvrzené? To myšlení, samozřejmě.