25.6.2022 | Svátek má Ivan


Diskuse k článku

GLOSA: Rusové odcházejí

Odsun přebytečných diplomatů a zaměstnanců ruské ambasády zpátky do vlasti bude jednou doufám hodnocen jako úspěch české vlády na úrovni vstupu do NATO anebo před tím odsunu sovětských vojsk z Československa.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Valenta 1.6.2021 15:19

I tento výron "zmužilosti" polokomunistické vlády vedené členem Stb a nad vodou přidržován kremelskou onucí byl doslova vynucen okolnostmi. Soudruzi teď budou muset zachraňovat co se dá. Začít mohou třeba s nákupy v dnes osiřelém krámě s ruskými potravinami v Bubenečské ulici, jestli tam tedy ještě vůbec je.

Š. Hašek 1.6.2021 16:47

U nás máme též "ruskoj magazin". Zajdu občas. Mám rád pestrou stravu.

Vy si kupujte německé odpadky v Tescu. Ve slevě.

A. Renjascu 1.6.2021 13:22

Hezká slova Astone, ale protože v tomto počtu ani Ruská, ale ani naše ambasáda nejsou provozuschopné, tak se potichu počká až tato umělá afera pomine a pak se budou nenápadně počty na obou stranách postupně navyšovat. Schválně kolik jich tady i tam za rok bude?...

Pokud jde o nějaký prověřený výbuch, tak ten se v ČR podařil zatím jen Palestincům, které samozřejmě nikdo nevyhodil. Pohádce o Vrběticich zatím uvěřili jen někteří čeští novináři a pár občanů ČR, ale rozhodně ne naši západní spojenci z EU, které tato kauza nechala naprosto chladnými.

Š. Hašek 1.6.2021 13:28

Souhlas.

V. Loula 1.6.2021 13:30

Osobně si myslím, že během pár měsíců se navýší počet lidí na obou ambasádách tak, aby mohl fungovat Ceský dům v Moskvě a Ruská škola v Cesku.

Š. Hašek 1.6.2021 16:45

Pozn.

V Českém domě jsme opakovaně spali při cestě přes Moskvu. Je příjemné i tam v cizině jíst "něco českého" a pít vychlazené Krušovice/Plzničku. Ale flaškového Kozla máte pomalu i všade na Angaře.

Během pár měsíců půjde Langšádlová do háje a přijdou jiné starosti, než že Kalousek potáhne na Stalingrad.

V. Loula 1.6.2021 13:34

K těm Vrběticím. Pořád mi tam nesedí ten požár, který vypukl delší dobu před výbuchem. Nikdo zatím nevysvětlil, jak to spolu souvisí. A druhá věc je minimálně divná, že majitel skladu tvrdí ( a podal trestní oznámení), že mu ve skladě chybí několik tisíc ručních zbraní. Totiž podle mě ty chybějící zbraně je ještě větší průser než ten výbuch samotný, protože kde ty zbraně jsou? U Boko Harem, u Islámského státu, nebo se jimi vyzbrojuje nějaká radikální skupina v Cesku?

A. Renjascu 1.6.2021 13:48

Je to jednoduché pane Loulo, stačí si jen sestavit harmonogram, který nám předložila naše masmédia, vláda a BIS, takže: s těma Vrběticema to přeci nebylo nic těžkého. Nejdříve Čuk a Gek zařídili, aby Bulhar poslal domů všechny brigádníky, kteří tam měli ten den pracovat, potom to tam Čuk a Gek v klidu zapálili, potom Čuk a Gek v klidu odešli, potom tam v klidu přišlo pět dalších zaměstnanců skladu, potom se těmto zaměstnancům zdálo, že to pomalu hoří a je potřeba otevřít všechny dveře skladu a přidat tomu kyslík, potom tři z nich v klidu odešli a dodnes s nimi nikdo neudělal rozhovor a zbylí dva tam zůstali, aby se lépe podívali jak tam ty výbušniny dobře hoří. Potom to bouchlo. Potom došlo k uzavření areálu, po tomto uzavření tam Čuk a Gek opět v klidu přišli a přitáhli sebou desítky kilogramů výbušnin, roznětek a časovačů, potom je v klidu několik hodin rozmístňovali v dalším skladu, potom proběhla zevrubná kontrola těchto skladů a na nic nepřišla. Potom po této kontrole to opět bouchlo, potom nastalo vyšetřování, které bylo v roce 2016 uzavřeno s výsledkem, že se jednalo o neodbornou manipulaci a skladování munice, potom za tři roky se zjistilo, že Čuk a Gek mávají do letištních kamer a tak vyšetřovatelé nabyli jistotu, že tuto neodbornou manipulaci má na svědomí Čuk a Gek, potom se o této jistotě zapomněli třikrát zmínit ve výroční zprávě pro vládu a to i v neveřejné části, potom si po vyhlášení tendru na dostavbu Dukovan a po odmítnutí vyřadit Rostatom vzpomněli, že ty vrbětice vlastně vyhodili do povětří zaměstnanci Rostatomu a tak to rychle běželi tuto skutečnost oznámit na vládu, potom cestou narazili na redakci Respektu a raději to oznámili už tam, protože cesta byla dlouhá a nebyla jistota, zda se cestou nic nestane, potom konečně doběhli až do vlády, kde to oznámili premierovi a Hamajdovi. Prostě z pohledu "generála" Koudelky nešlo o nic složitého a nemožného. Koukal jsem nedávno na Jamese Bonda a už si to myslím také...

L. Beneš 1.6.2021 14:18

Taky bych to viděl tak nějak. A navíc bych tam zakomponoval ještě tu neprověřeno jedovatou vakcínu, která by ohrozila veškerou naši populaci již tak dost ohroženou samotným covidem 19.

A. Renjascu 1.6.2021 14:19

A to ještě připomínám skutečnost, že v den vypuknutí Vrbětické aféry vyšel v New York times rozhovor s bulharským majitelem zbraní ve Vrběticich panem Emilianem Gebrevem.

K. Křivan 1.6.2021 18:47

A co Bulhar povídal ?

R. Langer 1.6.2021 15:05

Bravurní shrnutí, to si musím někde uložit.

Děkuji. R^ ;-D

J. Ganaur 1.6.2021 13:45

Proč by nebyli provozuschopné?Kolk diplomatů máme v podobné mocnosti, např. Indonésii?Ikdyž, to asi není správný příklad, Indonésie má dvojnásobný počet obyvatel!:-P:-P;-D;-D;-D

A. Renjascu 1.6.2021 14:08

Provozuschopné již nejsou, vždyť to proběhlo už dávno tiskem. ČR měla opticky v Moskvě méně zaměstnanců, ale jen díky tomu, že si k některým činnostem najímala rusy (tuším, že šlo o 119 rusů pracujících pro naši ambasádu, zatímco rusové si k tomu vozili své lidi a zaměstnávali pouze cca 15 Čechů. Když jsme vyhostili rusy a požadovali paritu, tak jsme netušili, že to rusové prokouknou naší fintu s najímáním místních sil a zahrnou je taktéž do parity. Výsledek je, jen dvě velice omezeně fungující ambasády z toho jedna v Praze a jedna v Moskvě.

M. Valenta 1.6.2021 15:24

To záleží, kdo vyhraje volby. Jestli Babiš se Zemanem, tak máte recht.

A. Renjascu 1.6.2021 15:42

Chcete mi říct, že za předchozích vlád (třeba té Sobotkovo vlezdo EU vlády) byly ty ambasády nějak výrazně štíhlejší? V den, kdy ČR zmenšovala svou ambasádu v Rusku saský předseda vlády mimo nákupu ruských Sputniků a návrhu na jejich výrobu v Německu taktéž Rusku navrhl, že by se Německo mohlo stát ruským mostem do Evropy. Njn co je dovoleno pánovi není dovoleno kmanovi...

J. Ptáček 1.6.2021 11:00

Doufejme, že odejdou rychleji, než po konci cvičení Šumava 68. Poláci a Maďaři byli už dávno doma, zatímco naši uniformovaní slovanští bratřiě odcházeli neochotně od června až do začátku srpna 1968. Prostě odejít nechtěli. Ale ať jsem spravedlivý, 21. srpna byli nezvaní hosté zase v plné parádě zpátky. A místo nějakých 40.000 jich přišlo rovnou víc, než půl milionu. Naši třídní bratři nejsou žádní troškaři a vědí co to je internacionální pomoc.

Š. Hašek 1.6.2021 13:22

Sovětská armáda odešla. Od nás, z Polska, z Maďarska, z DDR. Armáda USA z BRD neodešla.

Předpokládám, že mi to nějak sofistikovaně vysvětlíte, doufám, že jinými slovy než nějaký Pehe/Tabery/Kocáb/Pavel.

Neodpověď beru jako Vaše přiznání, že s těmi Američany za Chebem si nevíte vůbec rady/čekáte na příštího Moravce a jeho televizní panel.

J. Ganaur 1.6.2021 13:41

CA nikde nechtěli.Jak je to s USarmy, se musíte zeptat v BRD.Ale v případě CA sehrál určitou roli ekonomický bankrot a také rozpad CCCP, to vám zřejmě uniklo!;-D;-D;-D

L. Beneš 1.6.2021 14:21

V bývalé NDR je měli rádi. Říkali jim unsere russischen Freunde.

H. Rybnická 1.6.2021 13:50

Pan Hašek v dějepise chyběl. US jako i Fr. a Angl. v Německu patří ke spojencům WWII, kteří do 90tých let měli určitá práva nad Německem. Formálně skončilo poválečné "obsazení" Německa dohodami v 90tých letech, následně novější politikou, také právně ustanovenou a schválenou všemi státy NATO. Sovětská armáda byla uzurpátorem bez jakékoli, případně vynucené, legality.

L. Beneš 1.6.2021 14:23

Nějak postrádám logickou spojitost vašeho tvrzení.

R. Langer 1.6.2021 15:12

To není nic překvapivého... ;-)

J. Ptáček 1.6.2021 15:23

NDR a Maďarsko okupovali vítězní sovětští vojáci, stejně jako NSR okupovali vítězní Američané, Britové a (ne)vítězní Francouzi. Polsko obsadili Rusové protože šlo o Poláky, nám dali kupodivu pokoj. Jenže pak přišel Berlín 1953 (cca 500 občanů zastřeleno a oběšeno), Poznaň 1956 (asi 60 mrtvých), Maďarsko (desetitisíce mrtvých) a ČSSR 1968 (zhruba 108 mrtvých, ale při dopravních nehodách!!!). Jaruzelski zachránil Polsko 1981 před ruským masakrem vyhlášením stanného práva. Jsem laik: možná zůstali Američani za Chebem právě proto, že tam nevraždili bezbranné. Tudíž je tam občané tolerovali. Rusové se tady chovali jak na dobytém území, proto jsme je hnali.

Š. Hašek 1.6.2021 16:54

Mluvím o vojsku USA v Německu dnes (odpoledne)!!!

Nějaké opáčko 1945/1956/1968/1981 ...... sem netahejte. Takže prdlajs!

Američané u Chebu, v Kosovu, Rusové nejblíž v Kaliningradu.

Celkem chápu Sověty (není to na jednu větu) v roce 1945. Oni opravdu sem přišli, dobyli. Přišli přes svoji vypálenou otčinu, Osvětim a s Němci se nemazali. Vy to hodláte zas řešit, dne 2. 6. 2021? Podle nějakého mlaďoše z televize???

J. Ptáček 1.6.2021 17:35

Co mám a nemám tahat do diskuze nechte laskavě na mně. Já vás taky neúkoluji, nebo snad ano? Já přece nic neřeším, píši jen to, co nechcete slyšet. To mně ke štěstí stačí. Nic jiného. Občany východní Evropy zavražděné třídními bratry ve zbrani neoblbnete tím, že mně o tom zakážete mluvit. Ke cti to Rusům není, to jistě víte sám, jen vám to možná nepasuje. Jako nevzdělaný laik možná píši nesmysly, odbornou pravdu vám řeknou historici, nejlépe vojenští.

Š. Hašek 1.6.2021 20:11

No, hodně toho tady (všude) zavraždili ty nadlidi z Říše. Z Německa. Vy to chcete přepočítávat? Podle koho/čeho? Že zoufalý voják Rudé Armády (který věděl, že jeho žena a dvě děti byly polity benzínem někde v Bělorusku) nedělal pukrle na návsi u Hodonína?????????????????

Na ty počty netřeba historiků. Stačí základka a paměť otce. Tedy mého (r. 1911).

Zajímavý je Váš modernotermín: odborná pravda.

J. Ptáček 1.6.2021 21:22

Historii nerozumím, jsem nevzdělanec. Celý život jsem se, až do svých osmdesáti, zabýval jenom metalurgií. Takže poučit vás může jenom někdo znalý. Proto mně promiňte moje mezery ve vzdělání. Debaty se účastním jenom proto, že mě historie zajímá. Nic víc a nic míň.

H. Rybnická 1.6.2021 10:10

Bravo pane autore

Š. Hašek 1.6.2021 13:28

Šťastná to žena!

Začínáte štípat dříví? Radujete se, že pár úředníčků jede domů? Vy věříte historiepravci Koudelkovi a televizákům?

Opravdu se dějí, v ČR, státnické činy. Hezké bylo, jak se všichni vysr.... na tu solidaritu s námi. Neposlali domů ani jednoho Rusa.

Rybnická by poslala domů i ruského nákupčího u VW a Siemense. A zakázala by i kaviár. I Ermitáž.