6.12.2021 | Svátek má Mikuláš


Diskuse k článku

GLOSA: Plus pro Babiše

Kdybych měl psát, co všechno mi vadí na politickém angažmá Andreje Babiše, bylo by to na několik stránek. To ale zase vůbec neznamená, že dělá úplně všechno špatně…

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Vaclavik 30.4.2015 11:25

Soude dle vaseho fota

ve vasem pripade, jak bude plynout cas a podnikani upadat a upadsat, nebude mozna ta vymluva - tenkrat jsem byl jeste mladej a blbej... Starej blbec, jak vysitej.

J. Kalíšek 30.4.2015 6:46

Vy musíte být blázen....

Svěřit svůj majetek někomu bez dokladu? Vy nejste normální! Nekecáte trochu?

A mimochodem, mohl byste nám vysvětlti, proč po zavedení EET ve svém chování něco změnite? Bylo to mimo doklady, bude to mimo (elektronické a online) doklady....nezmění se nic.

P. Papež 29.4.2015 21:54

Re: Autor to mohl ještě vylepšit o konstatování

Naprostý souhlas.

J. Kyselková 29.4.2015 19:46

Re: A co pán dělá? Nebo dělal?Vydělal si někdy sám na něco?

Souhlasím. Doktoři (vysokoškoláci !) si Eevidenci nenechali líbit - tak to odnesou živnostníci, kteří se jen tak tak drží nad vodou -  přetíženi složitou, měnící se byrokracií, šikanou, zavaleni podezříváním,  urážkami.

Levárny šedé ekonomiky se dějí na jiné úrovni - velkoobchodních distribucí, fingovanými dovozy, mafií... Na ty Babiš nemá, tak buzeruje ty drobné, aby měl pro další úředníky na jejich kontrolu, jako na otroky.

Nahání nás na pracák - není možno se ubránit.

F. Lesniak 29.4.2015 19:18

Ale to jsou zase kecy.

Babiš vůbec není odborník na ekonomiku. Kalousek je sice grázl, ale o ekonomice ví daleko víc, než Babiš. A co vlastně Babiš za dobu své funkce udělal pozitivního pro tento stát? Zatím si vystačil jenom žvaněním o Kalouskovi. Ale to jaksi nestačí. V Chorvatsku okoukal EET a od té doby o ničem jiném nekecá. Mně by spíše zajímalo, kolik bere jeho firma státních dotací a proč?

M. Jelínek 29.4.2015 17:52

myslite?

A vy si myslite ze kdyz. Udou mit povine pokladnu ze vam to nedaji stejne bez dokladu ? Nebudte naivni .....

Z. Frys 29.4.2015 17:26

Re: Ani se mi nechce

píšete to, paní Moravcová i pane Donáte, velmi dobře. Demolition man je jedna z mnoha variací na Orwellovu dystopii 1984 (podobně např. Brazil T. Gilliama)...

Z. Frys 29.4.2015 17:12

EET

je jen další krok v orwellizaci státu. Další budou následovat. Vždyť občan je přece majetkem státu, tak se na něj musí řádně dohlédnout. Svobodný občan představuje smrtelné nebezpečí pro jakýkoliv policejní stát, ať už se jedná o stát marxisticky socialistický, nebo korporátně socialistický. Nepřizpůsobivého občana nutno okamžitě vaporizovat!!

VÁLKA JE MÍR ** SVOBODA JE OTROCTVÍ ** NEVĚDOMOST JE SÍLA

I. Kudrnová 29.4.2015 16:40

A co pán dělá? Nebo dělal?Vydělal si někdy sám na něco?

Co jsou to dotace? Kdo je dává komu a proč.Kde  tyto dotace se odevzdávají?  Není to šmelina ? Proč DPH ,které není povinné v hodně státech Evropy se musí u nás platiti? Za to ,že někdo sám jak blb maká, vymýšlí, nabízí, prodává atd ještě musí něco přidat a ještě   si nechat všechno zktrolovat .Komunisti to dělali před 89 a kam to vedlo?

Když nebude povinně nařizováno přimíchávání řepky atd do nafty,  když nebudou dotace,Když slíbí pán, že po  živnostnících  neshrábnou firmy, které pán obhospodařuje, Pak si  všichni oddychneme. Nechápu, jak jeden člověk, který je zvolen na 4 roky, si může dovolit  nařizovat českému národu to, co si sám pán vymyslí.  No ono my si necháváme hodně líbit třeba od knížete, také není Čech , sám si dělá co chce, létá kam chce, mluví co chce a nám nařizuje jak se chovat. a ještě mu Češi smrdí. Co pan ředitel českého rozhlasu, taky není Čech,ale dotace od nás všech každý měsíc bere.  Co my už všichni budeme platit  povinně a koukat se na to, jak tito a bez skrupulí   od nás berou a sobě rozdávají. 20% podniktelů, živnostníků, OSVČ  živí 80 procent a tito nařizují  víc, víc, víc. Příjmy do rozpočtu můžete zvýšit, kdyby  alespoň dalších 20 % odešlo ze státních služeb a dali se na podnikání.

J. Rybenský 29.4.2015 15:55

Zloděj křičí: Chyťte zloděje!

nic jiného mě nenapadlo. Takže když autor "ukradl DPH", začne volat po vládě pevné ruky, aby ostatní krást nemohli a aby chudák sám příště nepodlehl pokušení.

V. Braun 29.4.2015 13:44

Nejste taky Havlista?

Ještě jste se autore zapomněl zařadit jako třída, ať to o vás také víme jako o tom vašem známém.

S. Donát 29.4.2015 13:31

Re: Ani se mi nechce

Je to velká (a nedoceněná) klasika. Jen to člověk musí brát jako parodii :).

M. Moravcová 29.4.2015 13:03

Re: Ani se mi nechce

tak jsem to hledala a máte pravdu Demolition man.

M. Moravcová 29.4.2015 12:56

Re: Ani se mi nechce

já zase vzpomínám na film (možná jde o stejný) se Silvestrem Stalonem v hl. roli, jak lidi, kteří měli ten zdravý selský rozum a nechtěli podléhat masáži politiků a žít podle nalinkovaných nesmyslných předpisů, museli žít v podzemí v klecích. Asi by to měl člověk z pudu sebezáchovy shlédnout znovu.

S. Donát 29.4.2015 12:21

Re: Autor to mohl ještě vylepšit o konstatování

Nesouhlasím. Hnůj je velmi užitečný!

M. Krátký 29.4.2015 12:16

Autor to mohl ještě vylepšit o konstatování

že příživníci ( tedy taky OSVČ ) berou v důchodu těm mladejm netáhlům práci a ještě k tomu ti sprostí příživníci berou důchod. Na druhou stranu ale vůbec nechápe kolik peněz OSVČ odvádí na sociálku, nemocenskou za zaměstnance ( za sebe ne - to by bylo směšné ), na důchody a finančnímu úřadu. Za to ale OSVČ mají tu výhodu, že nemusí jezdit na dovolenou, kterou jim stejně nikdo nezaplatí, ručí za svoje počínání svým majetkem atd. atp. Výsledek : autor je komunistickej hnůj a magor.

S. Donát 29.4.2015 11:56

Re: Ani se mi nechce

Nedávno jsem zase shlédnul film Demolition man. Byl natočen v roce 1993 a jakkoliv to je myšleno všechno ve velké nadsázce, film byl až neplánovaně vizionářský. Čipování, zákazy všeho nezdravého, neameričan americkým prezidentem... To čipování už dokonce někde probíhá, zatím pouze ve firmách a zatím na dobrovolné bázi. Ale všeho dočasu.

M. Moravcová 29.4.2015 10:36

Ani se mi nechce

věřit, že jste něčeho podobného jako EET příznivcem. Ještě ten obojek a čip a má nás na lopatě.

M. Moravcová 29.4.2015 10:33

Re: Tuhle strejda Bureš

Bingo. A ještě odstraní nepříjemnou konkurenci.

R. Jonák 29.4.2015 9:25

Na takový článek

je snad možná jediná stručná reakce: bože do čehos to duši dal.

Z. Švrček 29.4.2015 9:18

pane Havránku

Užasl jsem a nechtěl ani reagovat, ale to se prostě nedá. Banbiš vyrostl na tom, co nyní potírá. Kdo chodil před lety po parlamentu a lobboval za řepku? Kdo bral a bere státní dotace a snaží se o jejich zvýšení? Kdo vrší moc, kouká konkurenci do karet a buduje imperium? Kdo je naprosto v souladu se svými zájmy v nejhorším střetu zájmů za posledních 25 let? Zdali ho znáš? Toť Abdrej Babiš, poctivec náš!

P. Švejnoch 29.4.2015 9:15

Re: Zaměstnanec

Ha - já s vyzněním Vašeho příspěvku souhlasím... :-o

To je ňáký divný...! :-)

M. Vondráček 29.4.2015 8:44

Re: Veršík:

:-)

J. Šimek 29.4.2015 8:43

Re: Zaměstnanec

Soukromník zaměstnává zaměstnance a za zaměstnance odvádí.

M. Vondráček 29.4.2015 8:43

Re: Zaměstnanec

Koukám, že třídní ve Vás zůstal pěkně zažraný . Že Vy budete zaměstnanec ?? To že Vás stát odře na daních aby si státní úředníci mohli platit milionové odměny a nechat si platit "provize" za státní zakázky Vám asi nevadí.

V. Němec 29.4.2015 8:23

Zaměstnanec

odvádí ať chce nebo nechce. Soukromník šídí jak se dá.

P. Lenc 29.4.2015 8:07

Tak nevím,

mám se po přečtení výplodu páně Havránka smát, nebo plakat.Mohu se pouze připojit k diskutujícím předemnou a dovolím se připojit k poznámce pana Vlka.O tom, že v těch okolních, nám předhazovaných zemích se erár obírá daleko sofistikovaněji než u nás je pravdou.Těch "tunelů" o kterých se u nás nepíše jsou mraky. Jeden rozdíl ale tady je.Žádného Rakušana nebo Němce by ani nenapadlo honem utíkat do Bruselu a tam vykládat že jejich zem je plná "tunelářů".Toho je schopná pouze česká dušička.

B. Mráz 29.4.2015 8:06

Veršík:

Na poli žlutě řepka svítí,

zmizelo devatero kvítí,

umělý špekáček a rohlík z gumy,

no co, makáme - a ovčan čumí..

P. Švejnoch 29.4.2015 7:35

No ty kráááááávo

pan Havránek se pomátl na mysli. Dámy, doufám, prominou poněkud expesivní nadpis, ale naivnější (resp. hloupější) obhajobu EET jsem asi ještě neslyšel.

Je třeba rozebírat, kde všude udělal autor ve svých úsudcích chybu?

P. Moravčík 29.4.2015 7:27

Re: Klasika - podle sebe

V poznámkach k ceste do USA v podkladoch cestovných kancelárií nájdete odporučenie vždy zaplatiť prepitné čašníkovi alebo vodičovi vášho auta. Odvádzajú totiž daň z prepitného či ho dostanú alebo nie. V USA asi tiež poznajú svojich Papenheimských...:-)