18.4.2021 | Svátek má Valérie


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Joukl 2.3.2021 23:08

Když budeme uvádět jen extrémy, tak nemůžeme nikdy dojít k rozumným závěrům.

L. Beneš 2.3.2021 11:34

Zakázán je vstup do sousedního okresu, ovšem na procházku smíte jen v katastru obce. Ten je ovšem obvykle menší, než okres, v němž se obec nachází. V malé obci obchod není. Ten se nachází v sousední obci (možná) ve stejném okresu. Potřebuju-li si koupit chléb, smím do obchodu v sousední obci ve stejném okresu, když ani na procházce nesmím překročit hranice katastru své obce? Co mi poradí vláda? V případě obchodního střediska Globus v okrese Plzeň-sever, smí zde nakupovat obyvatelé Plzně (okr. Plzeň-město) bydlící přes ulici, která město Plzeň od Globusu (tedy od okresu Plzeň-sever) odděluje? Nevadí, že se zde budou setkávat obyvatelé města Plzně s obyvateli okresu Plzeň-sever, v němž je katastr obce Chotíkov, v němž Globus stojí? Katastr Chotíkova se zde dotýká katastru města Plzně, katastry jiných obcí v okresu Plzeň-sever jsou od Globusu vzdáleny, takže obyvatelé jiných obcí v okresu Plzeň-sever by kvůli nákupu zde museli vstoupit do katastru obce Chotíkov a to je zakázané. Přesto podle oznámení smějí v OC Globus nakupovat obyvatelé Plzně a okresu Plzeň-sever. To je prostě na hlavu!

L. Písařík 2.3.2021 11:59

Pane Beneši, v této situaci již nejde o možnost nakupovat tam, kde vám to vyhovuje, Ledaže byste za tři týdny zemřel hlady. Avšak nezoufejte, pamatuji stávkovou hladovku před cca 50ti lety v Long Cash, kde horníci stávkovali, proto uzavření dolu, hladovkou a ti nejvytrvalejší umírali až po 42. dnech

L. Beneš 2.3.2021 12:04

Děkuji za slova útěchy, jsou-li míněna upřímně.

L. Písařík 2.3.2021 12:27

Tak napůl. Myslel jsem tím, že většina čechů je vyživena tak dobře, že tři neděle s omezenými dávkami a zásobami v lednici a špižírně, zcela jistě přežije.A tak vám přeji přežití a víru v to, že jednou ta šlamastika skončí. Já sám přežívám tak, že diskutuji na netu, zírám v tv na pořady o přírodě, když nemohu z města, a taky trochu čtu - víte kolik je na you-tube čtení a dobré muziky? A co kanál čt3? Doposud jsem ho podceňoval a domníval jsem se, že obsahuje pouze Valdaufa a Maryšu a taky Její pastorkyňu, ale zjistil jsem, že dnes se za pořady pro pamětníky považuje třeba jazz Gustava Broma, inu, časy se mění. Tak ještě jednou, ať vám zdraví slouží.

L. Beneš 2.3.2021 12:43

Ještě jednou díky.

P. Adámek 3.3.2021 0:00

A kde berete jistot, že se jedná jenom o tři týdny?

L. Písařík 3.3.2021 6:38

Umím číst, ale ne věštit.

J. Jurax 2.3.2021 17:22

No, zachtělo-li se Vám chleba, musíte jet autem nebo veřejnou dopravou. To není procházka, takže smíte opustit katastr obce.

L. Beneš 2.3.2021 17:30

Vida. To je logické vysvětlení. Něco jako povinnost občana státu EU mít při překročení schengenské hranice pas, která se ale nevztahuje na tzv. uprchlíka, který žádné doklady nemá, protože je ztratil, zatímco mobil mu v kapse zůstal.

J. Bárta 2.3.2021 11:27

A kdo to v těch Šarovech bude kontrolovat, to by musel být opravdu blbec.

L. Beneš 2.3.2021 11:36

Nemějte starost. Pokud jde o kontrolování, vždycky se někdo najde. A pokud ne, jistě se najde nějaký aktivní informátor (česky bonzák, udavač).

I. Pávek 2.3.2021 5:39

Výborně pane Valento, opět oceňuji délku vašeho článku. A to je to hlavní. To ostatní je podružné.

V. Sember 1.3.2021 23:33

Kladivo na Svědky COVIDovy

https://dfens-cz.com/kladivo-na-svedky-covidovy/

V. Sember 1.3.2021 23:17

Vláda zakázala hromadné závodní stravování, firmy budou muset testovat

https://1url.cz/Rzy3a

"Vláda rozhodla o hromadném povinném testování zaměstnanců ve firmách. Do pátku příštího týdne budou muset mít testy na koronavirus všichni zaměstnanci firem nad 250 lidí, o tři dny delší termín bude platit pro firmy nad 50 lidí. Informoval o tom vicepremiér Karel Havlíček (za ANO).

Ministři po jednání vlády doplnili, že současně zakázali závodní stravování v soukromých firmách. Lidé si budou muset jídlo z jídelny odnášet a zkonzumovat ho někde jinde. Cílem je zabránit sdružování zaměstnanců v jídelnách."

Kurnik, to je nářez. Kam se hrabe Charlie Chaplin. Cvokárna na plný výkon. Proč nezakážou úplně všechno. Třeba i hromadné vyměšování. Je v té vládě ještě někdo alespoň trošku příčetný?;-D

D. Konecny 1.3.2021 23:35

Když lidé s příznaky cestují do práce bez ohledu na to, že svojí nemoc přenesou na jiné, tak to vskutku je cvokárna, a o příčetnosti ani nemluvě...

Čím to asi bude, že si ti lidé vidí maximálně na konec vlastního nosu? S pravděpodobností hraničící s jistotou lze tvrdit, že dále vidět ani nejsou schopni s hlavama v zadnicích...

Že si to s těma hajzlíkama vodnesou i slušní lidé...?

V. Sember 1.3.2021 23:46

Netuším, jak cestujete do práce nakažený, já to nedělám. Nicméně se tomu nedá zabránit. To byste fakt musel zrušit a zavřít úplně všechno. Jestli nedokážete žít bez kompletního lockdownu, tak to rovnou zabalte. Život pro vás bezpochyby nemá žádný smysl.

Když vyjdete ven, čekají na vás miliony virů, bakterií, zlodějů, zločinců a spoustu dalších věcí. Takový je život. Pokud ho takto nechcete žít, tak si zalezte někam pod šutr a nebuzerujte lidi, kteří ho žít chtějí.

Aby si to těma hajzlíkama neodnesli i slušní lidé:-P

L. Písařík 2.3.2021 5:31

Každý má možnost volby a každý právo svůj názor prezentovat. Ale nikdo nemá právo, aby jiného člověka za názor okřikoval. A slušný člověk by měl mít odvahu, podepsat se svým jménem.!!

L. Beneš 2.3.2021 11:44

V tom se velice mýlíte. Jsou lidé s takovým právem. Přetiskl jsem v diskusi na webu text z novin a přesto jsem byl z diskuse vykázán pro údajný hoax. Nejednalo se o přitom noviny údajně škodlivé a sledované bdělým okem dobrovolných cenzorů.

L. Písařík 2.3.2021 11:55

Stalo se mi něco podobného se Seznamem, vykázán na doživotí, i když nevím proč a nemohu z nich dostat zdůvodnění. To mi nebrání zastávat své názory jinde, ostaně si myslím, že Seznam překročil svůj horizont a dobře to vědí ti, kteří banují za odlišný postoj. Mějte se hezky.

J. Síbek 2.3.2021 11:44

Nakažený můžete klidně cestovat,neboť covid se projeví aktivněji shruba za 3 dny.V tomto období můžete kohokoliv nakazit.Pokud cestujete bez respirátoru a máte britskou mutaci,tak je to velmi pravděpodobné.V tomto ohledu se covid neliší od chřipky či rýmy (myslím časově)pouze s rýmou asi nekončíte na JIP.

J. Jurax 2.3.2021 17:31

Ono můžete být přenašeč covidu zcela bezpříznakový.

Nebo příznaky - rýma a bolest hlavy třeba - nesprávně vyhodnotíte. Protože opravdu můžete mít akorát rýmu.

L. Beneš 2.3.2021 11:41

Již se k tomu zmínil jinde: Budou uzavřeny restaurace/stravovny v budovách parlamentu a vlády? Nebudou si muset osoby tam působící nosit z domova chléb se salámem, aby nestrádaly hladem? Jistě budou solidární s ostatním obyvatelstvem jako v případě využívání uzavřených služeb holiče, kdy všichni chodili a vlastně chodí i nadále zarostlí dlouhým vlasem. Všiml jste si např. nového účesu p. premiéra?

L. Beneš 2.3.2021 11:45

Ano soustružníci budou konzumovat na soustruhu, šoféři na volantu, poslanci na stolku v jednací síni.

L. Písařík 2.3.2021 12:03

A jak to bude s výživou venkova, v poslední době vidím radikální odklon od vaření, kolem poledne se u autobusových zastávek shromažďují občané s kastrůlky a čekají na dovoz jídla. Když se nebudou moci shromažďovat, buď se opět naučí a nebo zemřou hlady.

P. Vandas 1.3.2021 22:40

Hlavně aby nezakázali buffet v urgentu nemocnice v Rubavě. To by mne opravdu, ale opravdu dožrali. :-):-):-)

J. Franke 1.3.2021 23:50

Platí to, doufám, i pro parlamentní restauraci.

J. Urban 1.3.2021 20:45

Ach jo, autore. Ten povzdech neni nad vami, ani nad clankem, ktery jste napsal. Zcela totiz vystihuje dnesni tragickou realitu. Takze clanek za 1. Ale skutecnost vsedniho dne....za 5! trikrat podtrzena:-(

V. Kříž 1.3.2021 18:41

vydržte tři týdny, když se PES nezlepší, tak jste na to občané kašlali, dáme další měsíc, půl roku, rok? kdo vás přesvědččil, že to je řešení? nechci strávit zbytek života zavřený u televise a Babiš s Hamáčkem mi budou dávat jídlo za dveře. Evidentně všichni víte o tom viru a jeho chování kulový a jenom na nás děláte machry

V. Kuhaj 1.3.2021 16:08

Ale jo, nebojte, pane Valento. Další volby Babiš nevyhraje, tohle soustředěné, neustálé a houževnaté ostouzení by neustál nikdo, ani Trump. Jen jsem zvědav kdo bude ten příští, ten lepší, morálnější, chytřejší, charismatičtější, prostě úspěšnější premiér. A v čem vlastně bude úspěšnější. Já vím v čem; v tom, o čem se hlavní média usnesou, že je úspěch.