7.8.2022 | Svátek má Lada


Diskuse k článku

GLOSA: Kauce

Dalo by se předpokládat, že v rodině, kam přitékají opakovaně prostředky v řádech milionů, nebude ani taková výše kauce problém. A vida, byla. Rath starší spolu s milenkou Ratha mladšího dali dohromady jeden "usmolený" milion. A co manželka? Ta se na záchraně odmítla podílet úplně? Nebo prošla všechny skrýše a nenašla nic?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. Loucký 28.8.2012 12:52

Samozřejmě že ty peníze mají.

Ale byli by na hlavu, kdyby to přiznali.

Š. Šafránek 28.8.2012 10:32

Ještě jinak

Myslím si, že motivace výše kauce je ještě jiná: z dosavadního vyšetřování vyplynul předpoklad, že Rath má někde dalších pár mega z korupce ulitých. Tedy dostal na výběr: buď je vyklopí a zřejmě o ně přijde, nebo je nevyklopí, a zůstane ve vazbě. Rath ovšem umí dobře počítat a vzhledem k tomu, že schované prachy jsou to jediné, co mu kromě posměchu zbylo, a navíc by jejich složení rovnalo se přiznání, je nedá, ani kdyby se domů už do rozsudku nepodíval. Je to tvrdej chlap.

M. Moravcová 28.8.2012 10:47

Re: Ještě jinak

Mě zase pobavilo, kolik "osobností" z těch, kteří se za něj orodovali, by za něho nedali ani zlámanou grešli. Všechny.

M. Šejna 28.8.2012 9:21

velký omyl

policie nezabavila Rathovi žádné peníze. Pouze je zablokovala, aby se s nimi nemohlo nakládat. Stále patří Rathovi a teprve soud bude muset rozhodnout, zda peníze byly nabyty legálně či nikoli.

Netušil jsem, že autorka je taková slepice, že považuje kroky policie za soudní rozsudek. Je totiž známo více případů, kdy zcela nevinným podnikatelům byly předběžným opatřením blokovány mnohem větší majetky do doby vynesení rozsudku.

P. Pavlovský 28.8.2012 0:50

O to víc jsem šokován výrokem ústavní exsoudkyně

E. Wágnerové, že by měl být MUDr. Rath propuštěn z vězení.

S tímhle chce být zvolena do senátu?

Kolik má kde v cizině Rath ulito neví nikdo, možná, že ani on ne.

Co by mu bránilo v "samovolném vzdálení"? Je snad hloupější a méně schopný než Kožený, Pitr či Krejčíř?

Alespoň jedna z jeho žen by za ním jistě ráda přijela..

M. Trhlík 28.8.2012 3:38

Re: O to víc jsem šokován výrokem ústavní exsoudkyně

Pane Pavlovský, mne už nic nepřekvapuje.Jen si myslím, že jsme se se až příliš zaměřili na Ratha a řada ostatních si mne ruce, že jim se to vyhnulo. Myslím si, že není co řešit.Pokud budou odpovědní lidé přesvědčeni o Rathově vině, nepouštět. Ale stejně tak se věnovat ostatním, kteří toho mají neméně na svědomí a protože se o nich tolik nemluví, po pár měsících je stíhání zastaveno pro nedostatek důkazů.A ví někdo jak to dopadne s Rathem?

P. Pavlovský 28.8.2012 3:52

Re: O to víc jsem šokován výrokem ústavní exsoudkyně

Vyhledem k tomu, že poilicie jej již obvinila z dalčích činů, vemes majetkovš právího typu, dopadne to tvrdě. Milost od Klause asi nedostane

M. Trhlík 28.8.2012 5:30

Re: O to víc jsem šokován výrokem ústavní exsoudkyně

Účelem mé připomínky nebylo rozhodně se zastávat Ratha,či orodovat za milost u Klause.Naopak, jsem celý jeho případ chápal tak, že se konečně něco hnulo.  Jen bych přivítal,aby se stejně postupovalo u řady jiných, které sice s krabicí peněz nechytili, ale velmi těžko vysvětlí, kde k penězům přišli.Zřejmě dokazování je velice složité a jaké budou výsledky to nikdo neví.Tím nechci zase říci,že všichni co něco mají si to nakradli.Ale sám víte,kolik se toho už zatlouklo a promlčelo. Často se jedná o předražené zakázky, které nikdo řádně nevysvětlil, i ztráty na sportovních akcích, kde se ztratily peníze ze státního rozpočtu.Obvinění je jedna věc a dokázání jiná.Tak věřme, že spravedlnost bude taková, jaká má být.

P. Zeman 28.8.2012 8:56

Re: O to víc jsem šokován výrokem ústavní exsoudkyně

Nemyslím si, že by kauza Rath měla překrýt další kauzy. Je jenom nejvýraznější z nich. Možná je fajn, že se mluví a píše hlavně o ni. Možná ostatní gauneři ztratí další trošku své ostražitosti a brzo pomažou za Davídkem.