14.6.2024 | Svátek má Roland


Diskuse k článku

GLOSA: Do závěrečného boje proti covid-19 bez psychopatů!

Co je to za lidi, kteří vedou boj s pandemií tak, že máme nejvíce mrtvých na 100.000 obyvatel na světě? (Celkový počet mrtvých se v ČR už blíží třiceti tisícům !) Jsou vůbec tito lidé normální?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Novák 17.4.2021 2:20

Bože na nebesích! To je ale hrozný blábol! ;-D Nechápu, jak si někdo může dovolit takovýto nesmysl zveřejnit!

P.S.: Víte o tom, že první člověk, který ručně řídil první přistání na Měsíci, byl vybrán právě pro své schopnosti, které už ho řadí mezi "psychopaty"? Že dokázal jako zkušební pilot US Army vyřešit několik krizových situací při testech nových stíhaček, které by jiní nepřežili? 8-o

J. Vlček 16.4.2021 13:25

Pane Joukle, nevím, čeho konkrétního se vám nedostává z mého prvního příspěvku. Co byste chtěl ještě zkonkrétňovat? Je ku podivu, že zrovna vy máte chutě na někoho uvalovat nějaké vaše psychotesty.

Psychotesty by měli předně podstoupit nervově slabí jedinci, kteří nevydrží v době pandemie dodržovat základní pravidla pro takovéto případy a vzpírají se podrobit jakýmkoli nařízením s tím spojená.

Jsou to právě oni, kdo je psychicky labilní, a kdo by předně potřeboval pomoc psychiatra. Projevem jejich lability je hysterčení nad jakýmikoliv opatřeními vlády. Příkladem budiž mnozí naši zástupci umělců, Basiková, Csáková a další naše "celebrity".

Doufám, že sociolog vašeho kalibru nepotřebuje dalších výkladů o vašem vlastním selhání v postoji k současné pandemické situaci. :-(

Z. Joukl 16.4.2021 15:44

Pane Vlček, máte pravdu s psychicky labilními lidmi, kteří nedodržují Opatření vlády. Ale tito lidé ovlivňují jen své malé okolí. Jenže psychopati ve vládě ovlivňují životy (včetně úmrtí) občany celé ČR. Proto u nich psychotesty (ať již dobrovolné nebo povinné) jsou velmi důležité. Hitler by psychotesty určitě neprošel a nemusela být pak druhá světová válka.

J. Vlček 16.4.2021 15:51

Pane Joukle, i ta nejlépe vyhlížející teorie je pouze a jen teorií. Jedna taková teorie říká, že kdyby byly v ..., víte kde, ryby, nemusely by být rybníky. ;-)

P. Rada 16.4.2021 18:05

Pane Vlčku nejde jen o teorii - jde o praxi která ukazuje např. důsledky už desítky tisíc mrtvých.

R. Langer 17.4.2021 5:35

Ty prolhanče, ty raději drž hubu. Žádné "desítky tisíc mrtvých" navíc NEEXISTUJÍ, Zelený bolševiku. Existují jedině mrtví na chřipku, a to je každého osobní starost. Chápu ale, že nesveprávným jedincům, co potřebují predepisovat i jakou rukou si mají utirat zadek, jako jsi ty a autor toho blábolu, to připadá jako horor. :-P

Z. Joukl 17.4.2021 0:54

Vtipné, ale některé kdyby je velmi pravděpodobné. S Hitlerem určitě.

R. Langer 17.4.2021 5:36

Jo, a za Hitlera bys práskal, až by se hory zelenaly, co, kolaborante? :-P

P. Vychodil 16.4.2021 16:34

co jsou základní pravidla ? ta směšná, odporující si, nekonzistetní opatření sociopatů ve vládě ? Nařízení, jejichž délka se mění ze dne na den ? Nařízení, o kterých jejich autoři veřejně prohlašují, že porušují zákony ? Nařízení nosit na hubě jakýsi hadr ? Njezdit na kole přes hranici obce ?

díkybohu je zde stále silná skupina (podle vás psychicky labilních) občanů. kteří nepodlehli psychickému teroru šíření strachu, nesmyslných omezování...

toto jsou psychicky odolní jedinci, a je škoda, že jich není více...

J. Vlček 16.4.2021 17:02

Vy jste zrovna jedním z těch, co jakákoli opatření znevažují, natož abyste je dodržoval, ale o to víc držkujete, a každé zhoršení situace házíte na vrub vládě. Ani si nechci představit, kdyby ve vládě byli dovedové jako jste vy. Rv

Planým žvaněním se ještě žádný problém nevyřešil.

P. Vychodil 16.4.2021 17:43

máte pravdu pouze částečnou...

znevažuji nařízení, která nemají žádnou oporu ve faktech, studiích, nerespektuji nařízení, která jdou proti příslušným studiím, odmítám nařízení, která nejsou podložena fakty...

a nevím, z čeho jste odvodil, že vše házím na vrub vládě...neházím, vláda měla a má velice omezené možnosti boje s epidemií (opět se odkazuji na příslušné studie)...ale z čeho rozhodně obviňuji vládu a pokládám ji za zločinnou, že při vědomí skutečnosti o omezené možnosti regulovat epidemii naopak vydávala opatření, která na roky v budoucnu zdevastovala naši finanční situaci, aniž by jakkoliv těmito devastujícími opatřeními zachránila nějaké životy, právě naopak, zničila jich daleko více, než kdyby nedělala nic, třeba ve stylu Švédska...

slovy autora Charles Maurice de Talleyrand: "Je to víc než zločin - je to chyba!“

L. Novák 17.4.2021 2:24

Vy jako místní "klasik" v ;-O propagandě proti základním hygienickým opatřením proti rychlému šíření nákazy byste měl spíš skromně mlčet. Ale je mi jasné, že to samozřejmě neuděláte... Rv

J. Dostál 16.4.2021 13:22

No jedna z charakteristických vlastností psychopatů je absence strachu, a to se někdy může hodit. Takže já bych některé částečné psychopaty tak šmahem nezavrhoval na rozdíl od sociopatů.

M. Boháček 16.4.2021 11:58

K tým opatreniam asi toto:

Chrípku tento rok štatiticky v podstate nemáme, lebo máme rúška, lockdowny, odstupy a iné opatrenia. Covid sa šíri, lebo sa opatrenia nedodržujú.

Našťastie v apríli končí každoročná chrípk... pardon, respiračná sezóna. :-)

M. Boháček 16.4.2021 12:00

Možno, keby sa núdzovým stavom nedržal trvalý stres, neobmedzovala štandardná lekárska starostlivosť...?

P. Vychodil 16.4.2021 16:47

bylo by umřelých nejenom s kovidem, ale i obecně, méně...

Z. Joukl 16.4.2021 15:45

Plný souhlas.

L. Hančar 16.4.2021 11:10

Autore, principiální problém mám s vaším odstavcem: Kdo má největší moc při boji s pandemií, a kdo by tedy měl být logicky podroben psychotestům? Bude to jistě předseda vlády Andrej Babiš, nový ministr zdravotnictví Petr Arenberger, místopředsedové vlády - ministr průmyslu a dopravy Karel Havlíček a ministr vnitra Jan Hamáček a také hlavní hygienička Pavla Svrčinová.

Moc má Andrej Babiš, a zase jen Andrej Babiš. Nic se nehne bez jeho svolení, a když ano, letí ministr z kola ven. Naštěstí (zatím ) letí živý.

P. Rada 16.4.2021 11:23

Tragika společenského vývoje v důsledku uchopení moci částečnými psychopaty (inteligenzními zločinci) se projevuje v řadě ohledů a ten pandemický je jen dnes aktuální.

J. Jirka 16.4.2021 19:47

Dokonce tak aktuální, že zelení zločinci byli trochu upozaděni.

P. Vychodil 16.4.2021 10:47

no, zažíváme dobu zcela zbytečných, nepřesných, zavádějících tzv. kovid testů, a to včetně dětí...není čas pro zavedení pravidelných psychologických testů těch, co vládnou, včetně těch, kteří jim "radí" ?

P. Rada 16.4.2021 11:19

Alespon nějaká základní vyšetření těch co vládnou by měla být zakotvená už do ústavy životadárně se vyvýjející společnosti. Vícemíně soudní si už poradní orgány mohou a nejspíše také budou vybírat odpovědněji.

I tací však mohou bud projít sítem testů nebo spsychotičtět pod vlivem opojnosti moci.... Jen na toto snad už trochu pamatuje zákon omezující opakování vícero období vrcholné funkce.

Adekvátní vybírání poradců u i socializovaného psychopata naopak sotva připadá v úvahu. Ten má jen svou pokřivenou a často navíc pomíjivou "pravdu".

Růst četnosti částečných psychopatů narůstá mezi lidmi s narůstající mocí a tedy i vlivností na tvorbu zákonů. Navíc si už i společnost mnohdy přeje mít na očích suveréna ... a tak bych se divil, pokud by celospolečensky konstruktivní právní úprava ve společnosti obecně opojené mocí jako nikdy předtím (dnešní evropan konzumuje zhruba 100 až 200x více než biologicky produkuje) snadno spatřila světlo světa.

L. Novák 17.4.2021 2:27

První, kdo by se měl nechat vyšetřit na schopnost mozku správně a logicky třídit informace, jsi ty, zelený magore "Rada". Ostatně k MUDr. Chocholouškovi tě posíláme už řadu let... Jsi psychopat nebo spíš dement? :-P

P. Dvořák 16.4.2021 10:35

Jedna z největších lží, která je obecně uznávaná:

Politická odpovědnost.

A to je jako co? Napakovat se, podle vlastních snů zprasit co se dá a jít od válu . . . . eh . . . od koryta!

J. Vlček 16.4.2021 9:06

Pane Joukle, nejlépe se to kecá těm, kteří nenesou za nic odpovědnost, nic nemusí dělat, a to co by dělat měli, což je dodržovat ochranná opatření, to nejenom že nedodržují, ale dokonce je bojkotují.

Hlavně, že pak vykřikují, kolik máme zemřelých na sto tisíc obyvatel. Není pak nic lehčího, než ukazovat na vládu, která to vše má na svědomí.

Nejen, že zloděj křičí chyťte zloděje, ale navíc z toho, na kom leží zodpovědnost, a kdo se snaží dělat něco k potlačení šíření nákazy, tito farizejští křiklouni dělají psychopaty.

Vedete hodně laciné kecy, pane sociologu. RvRvRv

P. Pepax 16.4.2021 9:21

Naprostý souhlas, jsou to laciné kecy R^.

Z. Joukl 16.4.2021 10:05

Ale proč, konkrétně ?

P. Rada 16.4.2021 10:11

"Laciné kecy" rozhodně nejsou, že i jen matematicky vzato patří lidé v české kotlině pod vedením lídra co si usmyslel, že bude velet samolibě jako ve své vlastní fabrice kde na sociální vazby nemusí brát zřetel, mezi celkově nejpostiženější komunity na světě.

"Laciné kecy" také nejsou, že ve společnosti musí kdejaký řidič městského autobusu... na psychotesty a pokud i tak někoho zabije, nese zákonné následky.

Vrcholní politici té samé země, křeří pravidelně ovlivnují životy s podstatně hlubšími dopady si oproti tomu více-méně mohou dělat co jejim libo a mají k tomu ze zákona dokonce až imunitu... To při prozatímním výsledku pandemie 30tis mrtvých - což zhruba odpovídá českým ztrátám prvé světové války.

Z. Joukl 16.4.2021 10:04

Mohl byste být trochu konkrétnější? Co je na tom špatného testovat psychotesty lidi u moci?

P. Dvořák 16.4.2021 9:01

Faktem je, že spoustu mnohem méně odpovědných povolání nemůže jít dělat člověk, který neprošel psychotestmi.

Ovšem u politika jediný předpoklad pro výkon povolání je ten, že je po zákulisním intrikaření ve správnou dobu zapsán na správné listině na volitelném místě.