19.10.2021 | Svátek má Michaela


Diskuse k článku

GLOSA: Další celkem zbytečný článek

Vlastně jsem chtěl původně psát zase o ministru kultury Staňkovi a o tom, jak je šokující, že v ČR i nadále přežívá model, ve kterém stranická legitimace stačí k oprávnění devastovat vybrané odvětví a ke kriminalizaci odborníků v daném odvětví pracujících.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Hošek 7.6.2019 12:44

Re: demostrace

Bureš stejně tak Sereš nejsou můj šálek kávy. Když Vás bude víc a vyhrajete volby, tak budu respektovat výsledek voleb. Vy takový vzorec jednání nerespektujete a máte zřejmě rád řev ulice. To, že Vaše postoje mohou být nedemokratické je pro mě apel, abych si na Vás dával pozor.

To jak se Chvilkám plní účet, to mě tedy velmi překvapilo.

J. Ptáček 7.6.2019 12:32

Re: I proto, že jste Brňák tak chcete instalovat nějakého toho

Máte bujnou fantazii, ale máte na ni právo. Ač čtu svůj příspěvek pořád dokola, dokonce jsem si vzal i brýle, o instalaci moravského politika ani slovo. Mně je opravdu jedno odkud politik je. Čech, Moravák, Slezan. Ani Slovák mně nevadí, agent STB už ANO. Ani slovenské, nepochybně objektivní kvalitní soudy, nedaly svému estébákovi za pravdu.

Ś. Svobodová 7.6.2019 12:20

Demostrace nic nemění.

Demonstrace je v právním státě vyjádření názoru. Ale nemá váhu voleb. Pro politiky je to signál k jednání. Babiš není politik, ale podnikatel. Ustoupí jen kdyby tím zachránil Agrofert. A Agrofert zatím nic neohrožuje, dotace dokáže vrátit bez větších problémů. Mám nápad. Ať vyhlásí jeho zaměstnanci generální neomezenou stávku. Jsem přesvědčena, že by se ledy hnuly.

J. Strakoš 7.6.2019 11:59

Re:

Tak, tak, dobře jste mu to nadal! Určitě si o sobě myslí něco víc, volil Babiše, klaní se mu a když už mu nezbyde nic jiného, vytáhne argument se svobodnými volbami, které Babiš vyhrál.

Ale my přeci víme, že to není správné a že to tak nemá bý. A říkali to i chlapi v hospodě, takže je to potvrzené. A až nás půjdou milóny, Babiš bude muset ustoupit za těžké dotační zločiny, které napáchal a které mu jednou dokážou. Už tak je to sprostý podezřelý a měl by odstoupit a spáchat sepuku! (Říkali chlapi v hospodě)

Ś. Svobodová 7.6.2019 11:59

Re: Umanutý vidlák

Jenže Babiš není politik, ale byznysmen. Má trumpovskou náturu, bez které by nikdy nebyl majitelem Agrofertu. A právě ta mu umožňuje ignorovat přání ulice. Není to žádný vidlák, ale loktař. Nepotřebuje se chovat politicky, protože fakticky stejně jak do politiky vstoupil, tak z ní může kdykoliv vystoupit.

Sobotka a Nečas odtoupili, aby nepotopili stranu. Babiš JE strana.

J. Strakoš 7.6.2019 11:56

Re: Umanutý vidlák

Takhle to v politice nefunguje - Nečas "chlapsky" odstoupil, v podstatě se očistil a kde je dnes?

J. Strakoš 7.6.2019 11:54

Re: Pohled nepražáka

Obávám se, že toto nadšeným demonstrantům nevysvětlíte. Viz názor v článku - jediná možnost je okamžitá demise.

Spíše mě zajímá, proč všichni Ti odpůrci Babiše neapelují na vlastní zástupce, aby vyjádřili legitimně vládě nedůvěru. Tam by mělo směřovat jejich úsilí, jenže tady se ukazuje, jak se ostatní strany starají o zájmy svých voličů (v lepším případě jak málo toho o zájmech jejich ví).

Do té doby je každá demostrace jen skupina nevoličů Babiše, která má nějaký názor, který Babiš může, ale nemusí respektovat.

Č. Berka 7.6.2019 11:39

Re: Umanutý vidlák

Sobotku s Nečasem odepsaly vlastní strany! Nic jiného jim nezbylo, než to vzdát...

P. 1 7.6.2019 11:33

Takovou míru sebekritiky bych od tebe, burešova podržtaško, nečekal.

P. Novák 7.6.2019 11:26

Re:

Takhle jednoduché to není. To, že občané rozhodují pouze ve volbách, je společenská smlouva, kterou většina společnosti dodržuje pouze tehdy, pokud vítězící strana nepřekročí určitou hranici, kdy je pro jistou skupinu společnosti z určitých důvodů zcela nepřijatelná nebo pokud v průběhu volebního období nedojde k něčemu, co významně změní podmínky, za kterých byla vítězná strana zvolena. Pokud se tak stane, společenské smlouva přestává platit, a pak v tom obvyklém případě dochází k demonstracím, v extrémním případě k občanské válce.

J. Chaloupka 7.6.2019 11:23

I proto, že jste Brňák tak chcete instalovat nějakého toho

Moraváka, jako třeba Fialu? Jako by v Praze nestačil třeba Topolánek nebo Nečas atd. A jako by v Praze nebylo Moraváků jako nasr... Skuteční Pražané, tj. ti, co se v Praze narodili, by měli nosit placku a být zákonem chráněni jako třeba bílí jeleni v Žehušické oboře.

V. Povolný 7.6.2019 11:00

Re: Pohled nepražáka

Předesílám, že jsem taky brňák. Ale vidím to trochu jinak. O tom, že je Babiš estébák a že je v permanentním středu zájmů, si už cvrlikají vrabci na střeše. Jenže voličům to vůbec nevadí. Parlamentní volby vyhrál s velkým náskokem a v eurovolbách vítězství potvrdil. Pražáci můžou na václaváku ječet jak chtějí, ale volební vysledky vypadají jinak. Máme demokracii, tedy aspoň oficiálně. Takže by si ti milioni chvilek měli založit politickou stranu a ve volbách jít s kůží na trh. Pak by se ukázálo. Jenže ječet na náměstí je mnohem jednodušší, že? A to jsem nevolil ani Babiše, ani Zemana.

A. Nový 7.6.2019 10:37

Re:

https://ib.fio.cz/ib/transparent?a=20201117

J. Ptáček 7.6.2019 10:12

Re: Pohled nepražáka

Nejen jsem nepražák, ale dokonce nenáviděný Brňák. Ještěže aspoň Pražáci mají trochu zdravého rozumu a dokážou zareagovat i mimo volební místnost. Bolševikovi se to nelíbí, estébák učí národ morálce. Ten je zvyklý na jednotu strany a lidu. Jednou za několik let hodit předtištěný kus papíru do urny, myslím volební, a pak držet hubu. Díky vám, hlavně Pražáci, ale i ostatní.

J. Ptáček 7.6.2019 9:53

Umanutý vidlák

Normální politik s Babišovými problémy by dávno šel, aspoň dočasně, sám od válu. Objektivně vzato jak Sobotka, tak Nečas, měli problémy řádově mnohem menší, ale přece jen odešli. Nebyli to žádní zářní politici, spíš zbabělci, ale přesto Babiše morálně vysoko převyšovali. Kdyby byl premiér aspoň trochu chlap, pokusí se obhájit a očistit a pak se třeba vrátit. Místo toho se chová jako vidlák nejnižší cenové skupiny.

F. Dido 7.6.2019 9:52

Nevím kolik jich bylo,ale na Václavák se nevešli, takže byli taky v okolních ulicích. Placeny jsou tyto akce z transparentního účtu,na který jednotlivci poslali již přes 2,5 milionu korun. Je nás pane Hošek, nás jednotlivých "Sorosů" hodně a bude nás víc.

F. Dido 7.6.2019 9:38

To uvidíte za 14 dní.

J. Sedlář 7.6.2019 9:35

Re:

Pojďme do toho. Další volby, jsem pro. Strop 0,9, sosani s bezdomovci se STANem by mohli jít do ..... Bohužel strana lihová se udrží. A pak by se mohl profesor Kytička ukázat stádotvorně a společně s velkým Dredem něco upéct, lihovci to pak stmelí pomocí svého lepícího slizu. Když do z toho ven tak pořádně do hoven.

V. Hošek 7.6.2019 9:34

Re:

No 120 000 jich tam nebylo ani náhodou a ještě je třeba odpočítat turisty a návštěvníky Prahy.

Apel demonstrujících na morálku Bureše je legitimní, ale organizovat vládu na ulici je nesmysl.

Milion chvilek nám ještě nesdělil z čeho žije, kdo je sponzoruje, takže také to není spolek Mirků Dušínů.

J. Sedlář 7.6.2019 9:31

Re:

Se vsaďme že ne. A dál ?

R. Meišner 7.6.2019 9:30

autorovy myšlenky

se potácejí mezi fantasmagorií, fabulací, bludy a zbožnými přáními--račte si vybrat, vyběr je opravdu pestrý. ale i takoví lidé mají samozřejmě právo je hlásat. no tak hlavně ať ten milión, co dorazí na Letnou, pak také dorazí i k volbám, isn't it ?

M. Marek 7.6.2019 9:24

Re: blábolení

Přidělí-li šéf zakázku sám sobě, je to finanční průšvih. Tak to vidím já.

K. Janyška 7.6.2019 8:55

Mně zajímá jen to, jak se zbavit Babiše a jak potom

jakéhosi EU Milionu chvilek... Dzp.

J. Svoboda 7.6.2019 8:49

Re: blábolení

Můžete mi dát link na pravomocný rozsudek o tom, že Falt způsobil finanční průšvihy?

Pěkný den.

K. Salajka 7.6.2019 8:48

Fiala

by si měl ohlídat Umřít Brno a ostatní sponzory. Poslanec, který podporuje, aby výměny ministrů a demise vlády řešila za něj ulice, nepatří do sněmovny.

J. Svoboda 7.6.2019 8:47

Re:

Kdo ze 120 000 demonstrantů požadoval zrušení svobodných voleb? Nikdo. Tak co jim to podsouváte za blbost?

Pěkný den.

J. Svoboda 7.6.2019 8:46

Re: Pohled nepražáka

To jen ve vaší makovici tam lidé eliminují výsledky demokratických voleb a to přesně v souladu se vzkazem M.Zemana, že poražení můžou leda držet hubu. Jste troll, takže si to zcela jistě ani nemyslíte ...

Pěkný den.

F. Dido 7.6.2019 8:15

Na těch demonstracích nebyli zdaleka jen pražáci a buďte si jistí ,že za 14 dní na Letné milion lidí bude. Tak dejte sbohem Burešovi. Pá Pá

F. Navrátil 7.6.2019 8:07

Pohled nepražáka

Fakt, že se v Praze sejdou lidé na náměstí, není důvodem k eliminaci výsledků demokratických voleb. Pražáci mají čas, peníze a neziskovky, takže demonstrují. Vám se to jeví jako střed světa, ale ostatním spíše jako podivínský projev pražského megalomanství.

J. Bartoň 7.6.2019 7:57

Zbytečný ve dvou směrech. Ulice rozhodla v listopadu 1989, protože neměla právo svobodných voleb. Dnes to právo má a přesto vítězí jimi nenávidění Babiš a Zeman. Zrušíte proto svobodné volby?