6.5.2021 | Svátek má Radoslav


Diskuse k článku

GLOSA: Chcípl nejen pes

Babiš šel do vlády se zcela jinými záměry, než je boj s viry, po kterých ostatně v té době nebylo ani vidu ani slechu. Odpůrce vlády pandemie uvěznila ve velmi nepohodlné poloze dlouhodobého umrtvení.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Š. Hašek 24.2.2021 21:28

Někteří praktici asi řeknou svým pacientům, že budou očkovat podle přísahy a svědomí ....... nepřísahali přeci na politiku, kšefty chemiků a kecy novinářů.

A tak budou dál očkovat proti tetanu, poslouchat srdce, plíce, řešit prostatu a měřit tlak ......

T. Kučera 24.2.2021 21:13

Myslím, že vakcina od Moderny se může skladovat v běžné lednici a počítá se s ní právě pro praktické lékaře.

J. Vintr 24.2.2021 20:03

Lustrační zákon měl sloužit především k tomu, aby se do politiky nedostal nikdo, koho si tam nepřáli ti, kteří organizovali sametový "převrat". Zřejmě pro tento účel sbírali estébaci v předstihu autogramy nevhodných osob, u nichž hrozilo, že by se chtěly veřejně angažovat...

J. Jurax 24.2.2021 19:49

No, já v jedné fabrice bez rudé knížky nemohl dostat T13. V roce 1986. To šlo o prachy, takže ohne sranda. Tak jsem šel o fabriku dál a tam se to dalo i bez rudé knížky. Do roku 89 jsem stihl i T14 ... a furt bez knížky. No a pak už to bylo jedno ... :-)

J. Lukavsky 24.2.2021 16:07

Mě by docela zajímalo, proč už pár týdnů neočkují praktici. Starší generace tam pravidelně chodí, zná svého doktora a on zase své pacienty. Očkují na chřipku, tetanus..... proč ne na covid? Ledničku v ordinaci mají a i ten mrazák na -60 či -70 se obvykle poblíž najde, takže všechny druhy vakcin lze ošéfovat. Tady se dělají velkolepé manévry, budují se očkovací fabriky a zatím skoro 5 000 obvoďáků mohlo denně naočkovat každý 10-20 pacošů. To by bylo 50-100 000 očkovaných denně. Ale nedostali zatím vakciny. Nojo, ale to by se náš Budelíp Všechnoví nemohl prsit před TV. J.L. end

T. Navrátil 24.2.2021 13:27

Náš stát řídí Estéban, s tím souhlasím. A chtěl bych se konečně dovědět, jak "vydělal" svou první miliardu. Rv

Š. Hašek 24.2.2021 9:57

Vidím to stejně.

Tady bych připomněl "jasné a jiskrné rady - jak 100ho ven" pánů Pitharta, Švejnara, Drahoše. A televize by je nechala mluvit 29 hodin denně.

V. Holý 24.2.2021 9:48

Dokonalý je váš příspěvek. "Donuceni ke vstupu"? Tak takhle se vymlouváte? A co by se těm hrdinům stalo, kdyby radostně nekývli? Mně se nestalo nic, jenom jsem nemohl nic vést, což mi tehdy nevadilo. Ale spoustu těch "donucených" znám a ještě dnes je mi z nich a hlavně z vámi předvedeného zdůvodňování šoufl. Čest vaší argumentaci.

F. Kusák 24.2.2021 9:18

No jo, ale ten "estébák", jak říkáte, vyhrál regulérně ve volbách, a zemi vedl až do maléru s covidem docela dobře. To lze doložit na základě faktů, není to jen mě vidění ekonomické situace. Můžu tady vypočítávat šílenosti Kalouskovy a Drábkovy reformy, systematické rozkrádání státu socialisty atd. Volby se blíží, s vysokou pravděpodobností to ANO projede a vyhraje jiná politická formace. To je normální princip demokracie. Nemusí se mně to líbit, ale musím to respektovat. A třeba se ukáže jako mnohem kvalitnější vláda než ta současná, působící již docela unaveným dojmem. Bylo by to dobře. Pokud máte jiný návod na politický systém, pak sem s ním.

V. Vérosta 24.2.2021 7:24

Zase nemastné neslané pokňourávání, ale žádná rada, směr,nápad, jak 100ho ven! :-(

P. Burda 24.2.2021 6:56

(Automatický?) překladač toho spamu jen nepochopil, že chudnutí slovensky je hubnutí česky.

P. Burda 24.2.2021 6:54

Uniká mi souvislost Vaší odpovědi s původním příspěvkem, ale...

S tím, že stát řídí StBák bych souhlasil.

Lustrační zákon měl zamezit přístupu k veřejným funkcím všem profesionálním komunistům - od "kádrováků" a předsedů místních či závodních organizací výše. Misto toho vylustroval často ty, co byli ke vstupu do komunistické strany donuceni. Holt, nic není dokonalé.

J. Trmal 24.2.2021 6:24

Jak skvělé, že víte, kdo byl Thanatos. Ale třeba abyste pochopil,že žijete ve fašistickém státě řízeném estébáky jen díky Vaší neschopnosti pochopit, jak ve skutečnosti funguje a komu slouží i Vám udržovaný protiústavní lustrační zákon,budete muset s inteligencí přidat.

J. Urban 24.2.2021 5:27

Diky za clanek, autore. Je to takove povzdechnuti nad tim, co se kolem nas deje. Mel jsem ted moznost sledovat anabazi (v zacatku) cloveka, ktery ve veku 84 let onemocnel covidem. Bez podpory znamych by byl odsouzen nejspis ke smrti - bud na nemoc nebo hladem. I otestovani probehlo tak, ze znama musela koupit za svoje testy a sla za nim domu ho otestovat, jina znama sla k jeho obvodakovi vydrzkovat nejake leky... Snad vse dobre dopadne a nekdo si pripise zasluhy