9.12.2023 | Svátek má Vratislav


Diskuse k článku

GLOSA: Brabence nikdy, jedině Brabce

Ústava: "Předsedu vlády jmenuje prezident republiky a na jeho návrh jmenuje ostatní členy vlády a pověřuje je řízením ministerstev nebo jiných úřadů."

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Šejna 3.2.2014 11:29

zajímavé informace

a kde je ta Chrastrava, jejímž je pan Canov starostou? To mě totiž opravdu zajímá, když tento starosta řeší ptákoviny s překlepy a chybami.

Mimochodem je zajímavé, jak tady někteří řeší, jak je možné, že Sobotka měl návrh na hlavičkovém papíru úřadu vlády, když prý ještě nebyl jmenován premiérem. Asi jim uniklo, že Sobotka byl jmenován premiérem 17.ledna, zatímco návrh na ministry byl prezidentovi předložen až 29.ledna. Takže Sobotka byl už v té době premiérem a mohl používat hlavičkový papír úřadu vlády.

Spíš je podivné že úřad vlády odmítl s novým premiérem spolupracovat a seznam ministrů musela psát seretářka ze sekretariátu ČSSD. Kdybych byl premiérem já, na hodinu bych vyrazil všechny úředníky úřadu vlády, kteří odmítli napsat seznam nových ministrů. V soukromé firmě by takové zaměstnance vyvedla ostraha během několika minut.

M. Hoblík 3.2.2014 15:46

Re: zajímavé informace

A co pan Sobotka, nezaslouží si nakopat, když už ne vykopat?

V. Váňa 3.2.2014 17:10

Re: zajímavé informace

Vážený pane Šejno,

jak víte, že Úřad vlády odmítl napsat návrh na ministry? Vy víte, že by je Sobotka o něco takového žádal? A že by dmítli?

Nikde jsem nic takového nečetl ani neslyšel. Něco mi uniklo?

M. Šejna 3.2.2014 17:59

Re: zajímavé informace

http://zpravy.idnes.cz/trest-za-chyby-v-dopise-sobotky-pro-zemana-fj5-/domaci.aspx?c=A140130_120521_domaci_hv

V. Váňa 3.2.2014 21:27

Re: zajímavé informace

Vážený pane Šejno, díky.

Opravdu mi to uniklo. V.

B. Rybák 5.2.2014 15:07

Nezajímavé, vylhané informace

Vy vážně věříte tom, že by se úřad vlády odvážil budoucímu premiérovi odepřít "součinnost"? Opsat jména ministrů je snad úkon, který vyžaduje nějakou větší součinnost než je libovolná, zcela průměrná sekretářka? Jak to, že její práci nikdo nekontroluje a pan Sobotka nečte to co podepisuje? To jsme tedy v ještě horší situaci, než jsem očekával.